Jump to content
themata

Vw Golf Tsi 160 μόλις το πήρα και ΕΜΕΙΝΕ!

Recommended Posts

Με Γερμανία χαχαα καλο για διάβασε παρακάτω τώρα που δεν εχεις και αυτοκίνητο, ευκαιρία ειναι για να περάσει λιγο και η ώρα σου :

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=28459

Είναι απλά τρομακτικά τα γεγονότα που περιγράφει ο άτυχος ταξιτζής.. :)

Link to comment
Share on other sites

Δυστηχως αυτο δεν το διαβασα πρινπαρω το Golf 6 ...δεν υπηρχε καμια περιπτωση να το επαιρνα.............

Εχω τρομαξει πραγματικα............................................

Link to comment
Share on other sites

Δυστηχως αυτο δεν το διαβασα πρινπαρω το Golf 6 ...δεν υπηρχε καμια περιπτωση να το επαιρνα.............

Εχω τρομαξει πραγματικα............................................

φιλε σκεψου θετικα...αν ειναι να σκεφτεσαι ετσι θα σου συμβουν πολλα..η θετικη σκεψη ειναι το παν

Link to comment
Share on other sites

εφθασαν σημερα τα ανταλακτικά (ελατηριο, τσιμουχες κλπ) και ξεκιναει η ...συναρμολογηση (ευχομαι οπως ξαναειπα να ειμαι τουλ τυχερος τωρα)

σε 1-2 μερες θα το παραλαβω εκτός απροοπτου

Link to comment
Share on other sites

εφθασαν σημερα τα ανταλακτικά (ελατηριο, τσιμουχες κλπ) και ξεκιναει η ...συναρμολογηση (ευχομαι οπως ξαναειπα να ειμαι τουλ τυχερος τωρα)

σε 1-2 μερες θα το παραλαβω εκτός απροοπτου

μακαρι φιλε να πανε ολα καλα...αλλιως με το παραμικρο που θα δεις παρε το κινητηρα και πετα τον στα μουτρα τους...οταν το παρεις κανε καλο ελεγχο.εγω αν μου το καναν αυτο και μετα πηγαινε κατι σραβα δεν ξερω ρε παιδια θα σκεφτομουν να τους σπασω το μαγαζι....

Link to comment
Share on other sites

Μιλησα με το συνεργειο γιατι σημερα μου ειχαν δωσει ημερομηνια παραλαβης του αυτοκινητου.

Αλλάχτηκε το ελατηριο-τσιμουχες κλπ και δεθηκε παλι ο κινητηρας. Πηγαν το αυτοκινητο δοκιμη και...ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΑΡΕΜΕΙΝΕ!!!

Δλδ η διαγνωση - οδηγιες που εδωσαν οι φωστηρες της Κοσμοκαρ στο εδώ συνεργειο ηταν ΛΑΘΟΣ!

Μου ειπε ο μηχανικος πως παρειγγειλε νεο κινητήρα (απο Γερμανια) και θελουμε καμια 10ριά μέρες (2 βδομαδες) ακόμα...

τι να πω πλεον...το αυτοκινητο ειναι παραπανω μερες στο συνεργειο παρα στην κατοχή μου...

και το θέμα ειναι ότι το συνεργειο ειναι υποχρεωμενο στα σερβις να ακολουθεί το πρωτοκολο που επιβαλλει η κοσμοκαρ...

η κοσμοκάρ ΜΕΓΑΛΗ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ! Αντί να κάνουν το ΠΡΟΦΑΝΕΣ από την Αρχή, Με εγραψαν στα π@π@ρι@ τους....

Edited by tsi160
Link to comment
Share on other sites

Υπομονη φιλε μου.

Το καλο (αν μπορω να το πω αυτο) ειναι οτι θα μπει καινουργια μηχανη.

Υπομονη και καλα ξεμπερδεματα για να χαρεις το αυτοκινητο σου

Link to comment
Share on other sites

Δεν μιλάς με κανένα δικηγόρο λέω εγώ. Ισως βγει κάτι καλύτερο από ότι έχεις καταφέρει μέχρι σήμερα. Το λέω από προσωπική πείρα.

Link to comment
Share on other sites

Μου ειπε ο μηχανικος πως παρειγγειλε νεο κινητήρα (απο Γερμανια) και θελουμε καμια 10ριά μέρες (2 βδομαδες) ακόμα...

Δηλαδή τελικά θα σου φορέσουν καινούργιο κινητήρα;

Link to comment
Share on other sites

Δεν μιλάς με κανένα δικηγόρο λέω εγώ. Ισως βγει κάτι καλύτερο από ότι έχεις καταφέρει μέχρι σήμερα.
Link to comment
Share on other sites

Με Γερμανία χαχαα καλο για διάβασε παρακάτω τώρα που δεν εχεις και αυτοκίνητο, ευκαιρία ειναι για να περάσει λιγο και η ώρα σου :

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=28459

Καθισα το διαβασα και επαθα....Δεν λεω τπτ αλλο! :o

Link to comment
Share on other sites

ψαξε και βρες καποιον δικηγορο εστω και φιλο φιλου σου, να παρει τον αντιπροσωπο τηλεφωνο για να ταραχτει λιγο. Αυτο θα επιφερει να σου δειξει την πρεπουσα προσοχη η αντιπρωσοπεια (δοκιμασμενη τεχνικη), αυτο που θα ρωτησει ο δικηγορος ειναι απλως να μαθει την εξελιξη της υποθεσης. Φυσικα ακομα καλυτερο ειναι να παει ο ιδιος απο εκει. Επειτα περιμενε να ερθει ο κινητηρα σου (μετα απο το τηλεφωνο θα ερθει σιγουρα). Και μολις το παρεις το αμαξι κανε μεγαλο ταξιδι για να δεις αν εχει προβλημα. Αφου περασουν χιλιομετρα "σπαστο" καμια - δυο φορες (χωρις τον μπεμπη μεσα φυσικα) και δες αν εχει προβλημα. Τουλαχιστον εγω αυτα θα εκανα.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για την συμπαρασταση, τις συμβουλες και τις απόψεις σας,

Αυτό που εχω καταλαβει εγω ειναι ότι η καθυστερηση οφειλεται στην κοσμοκαρ 100%.

Ο μηχανικος του συνεργειου που ειναι το αυτοκινητο (επισημη αντιπροσωπεια) μου ειπε πως η vw ακολουθει

καποια στανταρ βηματα για να κανει τις διαγνωσεις των βλαβων στα καινουργια αυτοκινητα. Μου ειπε απο την αρχη

οπως ειχα γραψει πως μαλλον θα πρεπει να αλλαχτει κινητηρας, αλλά δεν το αποφασιζουν αυτοί. ότι πει η κοσμοκαρ.

τον εβαλαν να λυσει ολο το μοτερ, να αλλαξει το κωλο-ελατηριο, το ξαναδεσε και τελικά μια τρυπα στο νερο η διαγνωση που εκαναν.

ειχα τηλεφωνησει την προηγουμενη βδομαδα στην κοσμοκαρ για να ζητησω καποιον υπευθυνο να του ζητησω να αλλαξουν μοτερ

αλλά μονο οι τηλεφωνητες απαντανε. Δεν μου τηλεφωνησε ποτε κανενας τους.

Και σημερα που τηλεφωνησα παλι στην κοσμοκαρ και ξαναζητησα καποιον υπευθυνο να του κανω παραπονα σχετικά με την

καθυστερηση (φαγαμε μια ολοκληρη βδομαδα με την δηθεν βλαβη στο ελατηριο) παλι τίποτα.

Μάλιστα η τηλεφωνητρια μου ειπε

"α! ξέρετε, θα μπορουσαμε να επισκευασουμε τον κινητηρα αλλά για εσας Αποφασισαμε να σας τον αλλαξουμε για καλυτερα "

με λιγα λογια όχι μονο δεν παραδεχτηκαν την μ@λ@κι@ τους, αλλα μου το παρουσιασαν οτι μουκαναν και χαρη...

Κρατηθηκα με νυχια και δοντια μην τους αρχισω τα καντηλια...εχω απογοητευτεί με δαυτους και αναγκαστικά θα κανω υπομονη αλλες 2 βδομαδες (5 στο συνολο)

πραγματικά το εχουν στησει το "κολπο" τους τέλεια και δεν νομιζω οτι ενας δικηγορος θα κερδισει τίποτα...θα ρωτησω παντως...

Edited by tsi160
Link to comment
Share on other sites

βασικα χαρα στο κουραγιο σου και μπραβω σου πραγματικα!

αν μου ελεγε τετοιο πραγμα η τηλεφωνητρια ισως να την εβριζα ακωμα καθως δεν ειμαι και ο ποιο ηρεμος τυπος..

δεν ξερω ρε συ περιεργη κατασταση.. εχεις εμπιστοσυνη να χωσει τα χερια του ο καθε "τεχνικος"

της καθε κοσμοκαρ και να αλαξει τον κηνιτηρα? πφφφφ εχω στεναχωριθει μεχρι και εγω.. φαντασου που δεν σε γνωριζω καν!

βρες καποιο δηκιγορο και διεκδηκισε οτι περισσοτερο μπορεις!

Edited by poen
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για την συμπαρασταση, τις συμβουλες και τις απόψεις σας,

Αυτό που εχω καταλαβει εγω ειναι ότι η καθυστερηση οφειλεται στην κοσμοκαρ 100%.

Ο μηχανικος του συνεργειου που ειναι το αυτοκινητο (επισημη αντιπροσωπεια) μου ειπε πως η vw ακολουθει

καποια στανταρ βηματα για να κανει τις διαγνωσεις των βλαβων στα καινουργια αυτοκινητα. Μου ειπε απο την αρχη

οπως ειχα γραψει πως μαλλον θα πρεπει να αλλαχτει κινητηρας, αλλά δεν το αποφασιζουν αυτοί. ότι πει η κοσμοκαρ.

τον εβαλαν να λυσει ολο το μοτερ, να αλλαξει το κωλο-ελατηριο, το ξαναδεσε και τελικά μια τρυπα στο νερο η διαγνωση που εκαναν.

ειχα τηλεφωνησει την προηγουμενη βδομαδα στην κοσμοκαρ για να ζητησω καποιον υπευθυνο να του ζητησω να αλλαξουν μοτερ

αλλά μονο οι τηλεφωνητες απαντανε. Δεν μου τηλεφωνησε ποτε κανενας τους.

Και σημερα που τηλεφωνησα παλι στην κοσμοκαρ και ξαναζητησα καποιον υπευθυνο να του κανω παραπονα σχετικά με την

καθυστερηση (φαγαμε μια ολοκληρη βδομαδα με την δηθεν βλαβη στο ελατηριο) παλι τίποτα.

Μάλιστα η τηλεφωνητρια μου ειπε

"α! ξέρετε, θα μπορουσαμε να επισκευασουμε τον κινητηρα αλλά για εσας Αποφασισαμε να σας τον αλλαξουμε για καλυτερα "

με λιγα λογια όχι μονο δεν παραδεχτηκαν την μ@λ@κι@ τους, αλλα μου το παρουσιασαν οτι μουκαναν και χαρη...

Κρατηθηκα με νυχια και δοντια μην τους αρχισω τα καντηλια...εχω απογοητευτεί με δαυτους και αναγκαστικά θα κανω υπομονη αλλες 2 βδομαδες (5 στο συνολο)

πραγματικά το εχουν στησει το "κολπο" τους τέλεια και δεν νομιζω οτι ενας δικηγορος θα κερδισει τίποτα...θα ρωτησω παντως...

φιλαρακο κουραγιο..η καλυτερη λυση ειναι να σου αλαξουν μοτερ

ευχομαι να ξεμπερδεψεις και πραγματικα να χαρεις το αυτοκινητο σου

που ειναι σουπερ απλα αδικειται απο την αναισθησια του εδω εισαγωγεα

να κανει το καθηκον του...να σεβεται τα χρηματα του καταναλωτη και να δινει λυσεις

στα προβληματα που παρουσιαζονται...αλλα αντιθετως οι γυφτιες συνεχιζονται ..αλαζουμε ενα πιστονακι

και χεστηκαμε εαν ο αλλος εχει χασει τον υπνο του...εαν χρωσταει τα μαλια της κεφαλης του...αλλα κοβει

το λαιμο του να πληρωσει το γραμματιο...

Edited by panosss
Link to comment
Share on other sites

εχω ρωτησει στο ΙΝΚΑ σχετικά με τα δικαιωματα μου...δεν δικαιούμαι...μονο αν δεν επισκευαζεται το παρόν ή αν ξαναβγαλει ίδια (σημαντικη) βλαβη αφοτου το παρω

Link to comment
Share on other sites

και μια ενημερωση μιας και υπαρχει ακομα το τοπικ:

τηλεφωνησα σημερα στην κοσμοκαρ ζητωντας καποιον υπευθυνο να ρωτησω σχετικα με τον κινητηρα (αν ηρθε, ποτε θαρθει κλπ)

και δεν πηρα απαντηση καμία...

"θα επικοινωνησουμε σε λιγο μαζι σας κυριε"...όπως μου ειχαν πει και την προηγουμενη βδομαδα...και δεν τηλεφωνησαν ποτέ...

Link to comment
Share on other sites

και μια ενημερωση μιας και υπαρχει ακομα το τοπικ:

τηλεφωνησα σημερα στην κοσμοκαρ ζητωντας καποιον υπευθυνο να ρωτησω σχετικα με τον κινητηρα (αν ηρθε, ποτε θαρθει κλπ)

και δεν πηρα απαντηση καμία...

"θα επικοινωνησουμε σε λιγο μαζι σας κυριε"...όπως μου ειχαν πει και την προηγουμενη βδομαδα...και δεν τηλεφωνησαν ποτέ...

Συζήτησε το με έναν δικηγόρο κανε "ασφαλιστικά μέτρα" σε βάρος τους και μην παραλάβεις το αυτοκίνητο

Edited by nikoskallithea
Link to comment
Share on other sites

Συζήτησε το με έναν δικηγόρο κανε "ασφαλιστικά μέτρα" σε βάρος τους και μην παραλάβεις το αυτοκίνητο

Συμφωνώ απόλυτα προχώρα και μην περιμένεις. Απλά γ.....σε τους.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά ευχαριστώ για τις συμβουλες αλλά δυστυχως είναι επείγον για μενα να εχω το αυτοκινητο διοτι ειναι απαραιτητο για την μετακινηση της οικογενειας μου.

δεν μπορω τωρα να μην παραλαβω το οχημα που πληρωσα μετρητα...ήδη ποσα χρηματα εχουν "χαθει" που ειναι στην κατοχη μου...

περασα απο το συνεργειο και ο κινητηρας ηταν ήδη εκει και θα τοποθετηθει άμεσα...πιθανον να παραλαβω το αυτοκινητο αύριο (ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ!)

ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΜΟΥ ΤΗΛΕΦΩΝΗΣΑΝ ΟΙ ΑΕΤΟΙ ΤΗΣ ΤΟΤΑΛΚΕΑΡ να μου πουνε οτι ο κινητηρας εχει σταλει στο συνεργειο. Τους τοκλεισα στα μουτρα...

τους ανεφερα ότι περιμενα μεσα στα επομενα λεπτα απο την χθεσινη κληση να μου τηλεφωνησουν και οχι μετα απο 24 ωρες και η απαντηση τους?

"εχουμε 3 μερες διορια να ενημερωνουμε τους πελατες μας!"

τελος πάντως εύχομαι αύριο που συμπληρωνονται 4 εβδομαδες στο συνεργειο να είναι μια ευχαριστη μερα για μένα...

απο κει και περα θα δω τί θα κανω με δαύτους...

Link to comment
Share on other sites

Απιστευτο ολο αυτο που τραβηξες!!! Παντως ευτυχως νεος κινητηρας!!! Απιστευτο κανανε και κατι σωστο οι εβραιοι τησ κοσμοκαρ! και συγνωμη απο τους εβραιους που τους παρωμιαζω με τα καλοπαιδα της επισημης αντιπροσωπιας! Σου ευχομαι να χαρης το αμαξη σου απο εδω και περα διοτι περα απο του γυφτους στην Ελλαδα καποιοι σοβαροι ανθρωποι καθησανε και κατασκευασανε ενα πολυ καλο αυτοκινητο που δυστυχως υποφερει απο την ηλιθια συμπεριφορα ορισμενων αντιπροσωπων στη Ελλαδιτσα μας!!!

Link to comment
Share on other sites

μεχρι τωρα (300km) με τον νεο κινητηρα όλα καλα...υπαρχει μια μικρη ανησυχια λογω όλων των προηγουμενων αλλά οκ τωρα...

σημ. ο συγκεκριμενος 1.4TSi με 160ps βγηκε και κινητηρας της χρονιάς!!!...(ΕΙΡΩΝΙΑ για μένα βεβαια)

Edited by tsi160
Link to comment
Share on other sites

Φιλε πιες του το αιμα και μη σε ανησυχει τιποτα. Βγαλτο εξω και τρεξε το να δεις οτι ολα ειναι οκ οχι για κανενα αλλο λογο για να ηρεμησεις λιγο ψυχολογικα. Να δεις και τις δυνατοτητες του αυτοκινητου και να αναθαρρησεις λιγακι. Καλες βολτες απο δω και περα. ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.