Jump to content
themata

Vw Golf Tsi 160 μόλις το πήρα και ΕΜΕΙΝΕ!

Recommended Posts

Κατα πασα πιθανοτητα πας για καθαρισμο πεταλουδας και ισως αντικατασταση σκαστρας. Αλλα εισαι στην εγγύηση δεν εχεις προβλημα.

Το θεώρησα και εγώ πιθανό το βενζινάδικο αλλά .... το είχα φουλάρει την Δευτέρα το πρόβλημα το έβγαλε Παρασκευή απόγευμα και είχα κάψει το μισό ντεπόζιτο... οπότε λογικά δεν έπρεπε να το είχε παρουσιάσει την τρίτη ή άντε την Τετάρτη ???? (λέω τωρα)

Link to comment
Share on other sites

Το θεώρησα και εγώ πιθανό το βενζινάδικο αλλά .... το είχα φουλάρει την Δευτέρα το πρόβλημα το έβγαλε Παρασκευή απόγευμα και είχα κάψει το μισό ντεπόζιτο... οπότε λογικά δεν έπρεπε να το είχε παρουσιάσει την τρίτη ή άντε την Τετάρτη ???? (λέω τωρα)

Μην το βλεπεις ετσι.Εξαλλου κι εμενα το τεποζιτο κατω απο τη μεση ηταν οταν μου το εβγαλε.Εγω λεω να το δοκιμασεις αφου δε βρισκουν και τιποτα στην αντιπροσωπεια.Σε μενα ειχαν ελεγξει πολλαπλασιαστες,μπουζι,πιεσεις κ δεν εβρισκαν τιποτα.Και μην αρκεστεις μονο στο ενα γεμισμα.Εγω στο δευτερο γεμισμα καταλαβα οτι ειναι η βενζινη.Δε χανεις τιποτα να δοκιμασεις.

Link to comment
Share on other sites

Μην το βλεπεις ετσι.Εξαλλου κι εμενα το τεποζιτο κατω απο τη μεση ηταν οταν μου το εβγαλε.Εγω λεω να το δοκιμασεις αφου δε βρισκουν και τιποτα στην αντιπροσωπεια.Σε μενα ειχαν ελεγξει πολλαπλασιαστες,μπουζι,πιεσεις κ δεν εβρισκαν τιποτα.Και μην αρκεστεις μονο στο ενα γεμισμα.Εγω στο δευτερο γεμισμα καταλαβα οτι ειναι η βενζινη.Δε χανεις τιποτα να δοκιμασεις.

Οκ αν δεν βρουν τίποτα .... τότε θα το φουλάρω με 100άρα για να δούμε πως θα συμπεριφερθεί. Το μεσημέρι θα έχω και την γνωμάτευση του συνεργείου....και ο Θεός βοηθός...

Link to comment
Share on other sites

Οκ αν δεν βρουν τίποτα .... τότε θα το φουλάρω με 100άρα για να δούμε πως θα συμπεριφερθεί. Το μεσημέρι θα έχω και την γνωμάτευση του συνεργείου....και ο Θεός βοηθός...

Μάγκες ..... τη πάτησα......

Ρετάρισμα 2ου κυλίνδρου.......

Ειναι σε συνενόηση με την Kosmocar.

Link to comment
Share on other sites

Μάγκες ..... τη πάτησα......

Ρετάρισμα 2ου κυλίνδρου.......

Ειναι σε συνενόηση με την Kosmocar.

Αυτα ειναι τα ωραια, ευτυχως που εχεις εγγυηση. φαντάσου να το παθει καποιος εκτος εγγυηση.

Link to comment
Share on other sites

Αυτα ειναι τα ωραια, ευτυχως που εχεις εγγυηση. φαντάσου να το παθει καποιος εκτος εγγυηση.

Πράγματι ευτυχώς που είναι στην εγγύηση. Βέβαια όταν το αγόρασα προννόησα και πήρα +2 χρόνια εγγύηση..Αχρείαστα ναι είναι ποτέ δεν ξέρεις τι γίνεται....

Link to comment
Share on other sites

Μήπως να φτιάξω καμιά φανουρόπιτα μπας και βρουν το πρόβλημα????

:ninja::lol: :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Πολλα προβληματα το 6αρι με το καλημερα και δυστυχως δεν ειναι και απλα.Πολυ ασχημο αυτο...

Link to comment
Share on other sites

Πολλα προβληματα το 6αρι με το καλημερα και δυστυχως δεν ειναι και απλα.Πολυ ασχημο αυτο...

Να παίρνετε πάντα τα "μονα" golf και οχι τα "ζυγά" που ειναι αντίγραφα της προηγούμενης γενειάς και χαμηλού κόστους.

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι, τελικά το πρόβλημα βρέθηκε.... Δεν συγχρονιζε ο 2ος κύλινδρος γιατί είχε πρόβλημα το μπεκ. Βέβαια τους πήρε 2 μέρες να το βρουν και 1 για να το φτιάξουν.. αλλά τέλος καλό όλα καλά....

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι, τελικά το πρόβλημα βρέθηκε.... Δεν συγχρονιζε ο 2ος κύλινδρος γιατί είχε πρόβλημα το μπεκ. Βέβαια τους πήρε 2 μέρες να το βρουν και 1 για να το φτιάξουν.. αλλά τέλος καλό όλα καλά....

Δλδ το πηρες το αυτοκινητο? παει καλα?

Link to comment
Share on other sites

Δλδ το πηρες το αυτοκινητο? παει καλα?

Ναι το αυτοκίνητο το πήρα...και 400μετρα μακριά από το συνεργείο ξαναέβγαλε πρόβλημα...... αυτή τη φορά στον 4ο κύλινδρο......

....μω την γκαντεμιά μου.....

Το τι ακούσανε στο συνεργείο δεν περιγράφετε

Link to comment
Share on other sites

Ναι το αυτοκίνητο το πήρα...και 400μετρα μακριά από το συνεργείο ξαναέβγαλε πρόβλημα...... αυτή τη φορά στον 4ο κύλινδρο......

....μω την γκαντεμιά μου.....

Το τι ακούσανε στο συνεργείο δεν περιγράφετε

χαχα,εχει καταντησει αστειο ε? machinegun.gifmachinegun.gif

ευχομαι να βρεις την ακρη και να τελειωνεις μια και καλη...

Link to comment
Share on other sites

Ναι το αυτοκίνητο το πήρα...και 400μετρα μακριά από το συνεργείο ξαναέβγαλε πρόβλημα...... αυτή τη φορά στον 4ο κύλινδρο......

....μω την γκαντεμιά μου.....

Το τι ακούσανε στο συνεργείο δεν περιγράφετε

Καλα μονο το ενα μπεκ αλλαξαν, εγω ξερω αυτα πανε σετ, δλδ τι μηχανικοι ειναι αυτοι?

Link to comment
Share on other sites

καλά οι τύποι δεν παίζονται!

παραδίδουν τα αυτοκίνητα μετά απο επισκευή και δεν τα κάνουν μία βόλτα να δουν μήπως "φύγει καμιά πόρτα"

Edited by tsi160
Link to comment
Share on other sites

καλά οι τύποι δεν παίζονται!

παραδίδουν τα αυτοκίνητα μετά απο επισκευή και δεν τα κάνουν μία βόλτα να δουν μήπως "φύγει καμιά πόρτα"

Ναι αλάξανε μόνο το ένα μπεκ και σήμερα θα αλλάξουν και τα υπόλοιπα 3. Πριν από λίγο που μίλησα μαζί τους, τόνισα ότι θα πρέπει να κάνουν μια αρκετά μεγάλη διαδρομή πρωτού μου το παραδώσουν και λογικά αύριο θα κάνουν test μέχρι το αεροδρόμιο αλλά και μέσα στην πόλη.

Τι να πω ρε παιδιά εύχομαι το θέμα να λυθεί εκεί ..... γιατί η συνέχεια θα με βρεί στα δικαστήρια....

Link to comment
Share on other sites

ποια δικαστηρια ρε φιλε...κανε το σταυρο σου εκει...εδω εκρεμουν δικατσηρια για αεροσακους που δεν ανοιξαν ποτε και πανε 8 χρονια και ακρη δεν εχει βρεθει ...ΕΓΩ αλλαξα δικσο πλατο κρεμαργιερα και σετ συμπλεκτη ..ειχαν προβλημα απο το καλημερα στην αισθηση ... τεσπα τα αλλαζω ...δοκιμασ απροχθες το 5αρι ενος φιλου με μολις 9.500 χιλιομετρα τα ιδια...και αυτος μου λεει ειναι κανονικο...οι κραδασμοι ξανα επανηλθαν σε μενα...τελικα ειναι χαρακτηριστικο της λειτουργιας στα tsi ... οι κραδασμοι ... λαμογια

Οσο για κυλινδρους και ρεταρισματα ... ο φιλος μου του συνεβει στα 27.000 ενα μηνα μετα την εγγυηση ...του τα αλλαξαν ολα (5ari τσι 140) πριν ενα μηνα ξανα τα ιδια το κρατανε συνεργειο 3 μερες και τελικα ξανααλλαζουνε ολα τα μπεκ και κατι αλλα πραγματα τελικα εδωσε μονο ενα γερο χαρτζιλικι στα παιδια πουα σχοληθηκαν . Ειναι να μη σου τυχει

Edited by thanos katsas
Link to comment
Share on other sites

ποια δικαστηρια ρε φιλε...κανε το σταυρο σου εκει...εδω εκρεμουν δικατσηρια για αεροσακους που δεν ανοιξαν ποτε και πανε 8 χρονια και ακρη δεν εχει βρεθει ...ΕΓΩ αλλαξα δικσο πλατο κρεμαργιερα και σετ συμπλεκτη ..ειχαν προβλημα απο το καλημερα στην αισθηση ... τεσπα τα αλλαζω ...δοκιμασ απροχθες το 5αρι ενος φιλου με μολις 9.500 χιλιομετρα τα ιδια...και αυτος μου λεει ειναι κανονικο...οι κραδασμοι ξανα επανηλθαν σε μενα...τελικα ειναι χαρακτηριστικο της λειτουργιας στα tsi ... οι κραδασμοι ... λαμογια

Οσο για κυλινδρους και ρεταρισματα ... ο φιλος μου του συνεβει στα 27.000 ενα μηνα μετα την εγγυηση ...του τα αλλαξαν ολα (5ari τσι 140) πριν ενα μηνα ξανα τα ιδια το κρατανε συνεργειο 3 μερες και τελικα ξανααλλαζουνε ολα τα μπεκ και κατι αλλα πραγματα τελικα εδωσε μονο ενα γερο χαρτζιλικι στα παιδια πουα σχοληθηκαν . Ειναι να μη σου τυχει

Φιλε το αυτοκίνητο είναι σε εγγύηση...και εδώ και 2 εβδομάδες στο συνεργείο. Το ότι αλλάξανε τα μπεκ, κατα την δική μου απόψη πάντα, δεν σημαίνει ότι έχουν βρει και το λόγο για τον οποίο δημιουργήθηκε το πρόβλημα. Συνεπώς αν το ξαναπαρουσιάσει σε εύλογο χρονικό διάστημα τότε θα απαιτήσω την αλλαγή του οχήματος. Ως προς αυτό καλύπτομαι από την νομοθεσία ως ελατωματικό προϊόν. Γνωρίζω ότι τα δικαστήρια θα τραβήξουν έως και 5 χρόνια αλλά δεν μπορώ να μείνω και με το στόμα κλειστό. Θα ξεκινήσω λογικά την διαδικασία μέσω ΙΝΚΑ και όσο τραβήξει. Κάθε ένας απο εμάς είναι πελάτης σε κάποιο ίσως διαφορετικό προιόν και καθένας μας έχει την απαίτηση για ποιότητα και αξιοπιστία. Δεν έχω πρόβλημα με το συνεργείο το πρόβλημά μου θα είναι με τον κατασκευαστή αν συνεχιστεί αυτή η κατάσταση.

Θεωρώ τον εαυτο μου απαιτητικό και όχι παράξενο. Μηχανήματα είναι και χαλάνε... Ας ελπίσουμε ότι δεν θα διαιωνιστεί το πρόβλημα αυτό. protest.gif

Link to comment
Share on other sites

Φιλε το αυτοκίνητο είναι σε εγγύηση...και εδώ και 2 εβδομάδες στο συνεργείο. Το ότι αλλάξανε τα μπεκ, κατα την δική μου απόψη πάντα, δεν σημαίνει ότι έχουν βρει και το λόγο για τον οποίο δημιουργήθηκε το πρόβλημα. Συνεπώς αν το ξαναπαρουσιάσει σε εύλογο χρονικό διάστημα τότε θα απαιτήσω την αλλαγή του οχήματος. Ως προς αυτό καλύπτομαι από την νομοθεσία ως ελατωματικό προϊόν. Γνωρίζω ότι τα δικαστήρια θα τραβήξουν έως και 5 χρόνια αλλά δεν μπορώ να μείνω και με το στόμα κλειστό. Θα ξεκινήσω λογικά την διαδικασία μέσω ΙΝΚΑ και όσο τραβήξει. Κάθε ένας απο εμάς είναι πελάτης σε κάποιο ίσως διαφορετικό προιόν και καθένας μας έχει την απαίτηση για ποιότητα και αξιοπιστία. Δεν έχω πρόβλημα με το συνεργείο το πρόβλημά μου θα είναι με τον κατασκευαστή αν συνεχιστεί αυτή η κατάσταση.

Θεωρώ τον εαυτο μου απαιτητικό και όχι παράξενο. Μηχανήματα είναι και χαλάνε... Ας ελπίσουμε ότι δεν θα διαιωνιστεί το πρόβλημα αυτό. protest.gif

φίλε μου απεύχομαι να φτάσεις σε αυτό το σημείο, αν όμως χρειαστεί, να ξέρεις ότι μπορείς να κινητοποιήσεις κόσμο στο πλευρό σου μέσω του φόρουμ , και οι εταιρείες στην κατάσταση που είναι δεν τις παίρνει να τα βάλουν με τον πολύ κόσμο που είναι ήδη πελάτες του.Πλέον μέσω του ίντερνετ έχουμε και εμεις κάποια δύναμη

Link to comment
Share on other sites

η αληθεια ειναι οτιτα φορουμ στα προβληματα προσφερουν πολλα... πολλα παιδια βρηκαν λυση και ενημερωθηκαν σωστα....τα καλα του ιντερνετ!

Link to comment
Share on other sites

Το αυτοκίνητο τελικά το παρέλαβα εχθές (Τρίτη). Του είχαν κάνει και ένα test drive 20χλμ (τσεκαρισμένο από τον χιλιομετρητη). Αλλάξανε και τα 4 μπεκ και πιθανολογούν ότι τα μπεκ ήταν ελατωματικά. Μέχρι σήμερα το πρωι έκανα αλλα 80χλμ και το αυτοκίνητο δουλεύει άψογα. (προσοχή η Αττική Οδός είναι τίγκα στα φωτ. ρανταρ)

Κάποιος φίλος έκανε μια σημείωση σχετικά με τα καύσιμα.... Πριν έβαζα 100άρα και που και που 95άρα. Από σήμερα μόνο 100. Αν το πρόβλημα δημιουργήθηκε από νοθευμένα καύσιμα (κάτι που δεν αποδείκτηκε αφού έχω ακόμη στο ρεζερβουαρ λίγη από την παλιά 95αρα + γεμισμα με 100αρα) δεν θέλω να ξανατρέχω. Στο κάτω κάτω της γραφής η χειρότερη νοθεία της 100άρας θα είναι να μου βάλουν 95αρα.

Δεν έχω απογοητευθεί από το αυτοκίνητο αντιθέτως το λατρεύω. 2 εβδομάδες οδηγούσα τα νοικιασμένα αυτοκίνητα που μου έδωσαν και δεν συγκρίνονται με το GOLF.

Τέλος, να ευχαριστήσω τον φίλο με το σκούρο GOLF V GT (ελπίζω να το διαβάσει) που εχθές στο δρόμο Βραυρώνας - Μαρκοπούλου τσιτώσαμε τα γκάζια στο όριο. Ετσι δοκίμασα μπεκ, συμπιέσεις, κινητήρα και κατανάλωση.

Την καλημέρα μου σε όλους! :D

Σας ευχαριστώ για την υποστήριξη!!!

Edited by imistil
Link to comment
Share on other sites

μια χαρα ειναι η 95 αρα φιλε!!! επισης ελλατωματικα να ηταν λιγακι δυσκολο κατι αλλο εγινε . Τελος παντων να ειναι το τελευταιο σου!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.