Jump to content
polo6n

Polo Metatropi Kinitira Se Gti....

Recommended Posts

Καλησπέρα σας παιδια...

προσφατα ηρθε στα χερια μου ενα πολλακι μοντελο 2000 με βαρελακι bmc και τελικο και ειναι αυτο με τα80 αλογα!!

Σκεφτηκα turbo κιτ ή 2ο σταδιο να του κανω αλλα πιστευω οτι θα παντρευτω τα συνεργεια. Ετσι λοιπον αποφάσισα την αλλαγή του κινητήρα απο polo gti με τα 125hp και εκει πανω πειράγματα μετα. Επειδή το αμαξι φοραει φρενα καλα (χαρακτες δισκοπλακες) και αμορτισερ bilstein κιτρινα πιστευω οτι εκτος απο το μοτερ δεν θα χριαστω παραπανω πολλα πραγματα. Εχει κανεις υποψιν του για κανα μοτερ τετοιο ή καπου που θα μπορώ να βρω? Κοιταξα σε κανα δυο μαντρες και τπτ. Το να το φερω απο γερμανια θα συμφέρει? Ξερει κανεις τιμές?

Ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας παιδια...

προσφατα ηρθε στα χερια μου ενα πολλακι μοντελο 2000 με βαρελακι bmc και τελικο και ειναι αυτο με τα80 αλογα!!

Σκεφτηκα turbo κιτ ή 2ο σταδιο να του κανω αλλα πιστευω οτι θα παντρευτω τα συνεργεια. Ετσι λοιπον αποφάσισα την αλλαγή του κινητήρα απο polo gti με τα 125hp και εκει πανω πειράγματα μετα. Επειδή το αμαξι φοραει φρενα καλα (χαρακτες δισκοπλακες) και αμορτισερ bilstein κιτρινα πιστευω οτι εκτος απο το μοτερ δεν θα χριαστω παραπανω πολλα πραγματα. Εχει κανεις υποψιν του για κανα μοτερ τετοιο ή καπου που θα μπορώ να βρω? Κοιταξα σε κανα δυο μαντρες και τπτ. Το να το φερω απο γερμανια θα συμφέρει? Ξερει κανεις τιμές?

Ευχαριστω εκ των προτερων

φιλαρακι εχω εγω το μοτερ που ζητας!το μονο που θελει ειναι καρτερ...αν θελεις παρε με ενα τηλ στο 6946441109 να σου πω κ καποια αλλα που ισως να χρειαστεις!

Link to comment
Share on other sites

χω χω χω χω με τη μια απαντηση...

φιλαρακι για να μην σε περνω ερημην τηλ στειλε μου σε pm καμια τιμουλα .

Και μια αλλη ερωτηση. Θα πρεπει να αλλαξω και πεταλούδα?

Link to comment
Share on other sites

χω χω χω χω με τη μια απαντηση...

φιλαρακι για να μην σε περνω ερημην τηλ στειλε μου σε pm καμια τιμουλα .

Και μια αλλη ερωτηση. Θα πρεπει να αλλαξω και πεταλούδα?

Τα βασικα που θες ειναι μοτερ και πλεξουδα μηχανης. Το μοτερ κανονικα πρεπει να εχει πεταλουδα γιατι ειναι διαφορετικη απο αυτη που φορα εσυ. Αν το δικο σου εχει δισκοφρενα μπρος πισω και αναρτησεις τοτε ειναι κομπλε.

Link to comment
Share on other sites

χω χω χω χω με τη μια απαντηση...

φιλαρακι για να μην σε περνω ερημην τηλ στειλε μου σε pm καμια τιμουλα .

Και μια αλλη ερωτηση. Θα πρεπει να αλλαξω και πεταλούδα?

εστειλα!!!!πλεξουδα δεν υπαρχει εχουν πουληθει σε ενα αλλο παληκαρι κ αν δεν κανω λαθος τα εχει ακομα γιατι δεν ασχοληθηκε,αν την χρειαστεις περνουμε τηλ να μας τα δωσει...αν κ με ενα προγραμμα στον δικο σου εγκεφαλο δουλευει κανονικα!!!

Link to comment
Share on other sites

εστειλα!!!!πλεξουδα δεν υπαρχει εχουν πουληθει σε ενα αλλο παληκαρι κ αν δεν κανω λαθος τα εχει ακομα γιατι δεν ασχοληθηκε,αν την χρειαστεις περνουμε τηλ να μας τα δωσει...αν κ με ενα προγραμμα στον δικο σου εγκεφαλο δουλευει κανονικα!!!

Μεσα στη βδομαδα θα σε ενοχλησω λογικα... tongue.giftongue.giftongue.gif Δλδ αν αλλαξω προγραμα θα δουλευει με την ιδια πεταλουδα?? <_< Πως θα κουμπώσει?

Link to comment
Share on other sites

Μεσα στη βδομαδα θα σε ενοχλησω λογικα... tongue.giftongue.giftongue.gif Δλδ αν αλλαξω προγραμα θα δουλευει με την ιδια πεταλουδα?? :lol: Πως θα κουμπώσει?

οχι φιλε μου θα στα δωσω εγω ολα αυτα αν κατσει η φαση.απλα ενα καρτερ θελει κ καβουκι για σασμαν αν θελεισ να το αλλαξεις η αφηνεις το δικο σου!το προγραμμα θα μπει στον δικο σου εγκεφαλο κ θα δουλεψει!δεν ειναι αναγκαιο να βαλεις απο το δικο (τον εγκεφαλο) αλλα στο ειπα αυτα δεν τα εχω εγω ,τα πουλησα!

Edited by sotirisxxx
Link to comment
Share on other sites

εστειλα!!!!πλεξουδα δεν υπαρχει εχουν πουληθει σε ενα αλλο παληκαρι κ αν δεν κανω λαθος τα εχει ακομα γιατι δεν ασχοληθηκε,αν την χρειαστεις περνουμε τηλ να μας τα δωσει...αν κ με ενα προγραμμα στον δικο σου εγκεφαλο δουλευει κανονικα!!!

Τα ηλεκτρικα της μηχανης ειναι ιδια? Αν μιλουσαμε για το polo με τα 101 και το Gti τοτε επαιζε αλλιως πολυ αμφιβαλλω. Αν τα ηλεκτρικα ταιριάξουν τοτε με ενα προγραμμα θα ειναι κομπλε χωρις τον εγκεφαλο και θα το εχει και πρωτο σταδιο κατευθειαν. Τεσπα μπορεί να γινει αρκετα ευκολα και οικονομικα αφου το δυσκολο κομματι (το μοτερ) υπαρχει και τα δυο αμαξια ειναι παρομοια μηχανικα.

Φιλε το θεμα με την πεταλουδα δεν το καταλαβαινω... Αφου θα αλλαξει μοτερ θα αλλαξεις και την πεταλουδα (θα παρεις αυτη απο το καινουργιο μοτερ).

Edited by Capamaru
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.