Jump to content
Tasos Corrado

Corrado Vr6 Syncro Compressor Under Construction

Recommended Posts

sory.. ο δισκος κοστισε αγορα 357 ευρω για original Lamborghini Diablo που ειναι φτιαγμενος απο kevlar για 550 hp :D

Ναι αλλα ο δισκος που σε λεω εγω κοστιζει 1500+ κι ειναι για 800plus αλογα.

Για κοιτα για τι μιλαω

30112007092.th.jpg.

Edited by Rocpet
Link to comment
Share on other sites

Guest Κωστας VR6

βρε ασε τον ανθρωπο..σου λει πηρε δισκο! tongue.gif μην του βαζεις φωτιες tongue.gif

αντε με το καλο Τασο! τουμπανο - τουμπανο!

Link to comment
Share on other sites

ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ Ο ΔΙΣΚΟΣ ...... ΠΟΛΛΑ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ .............

ΥΠΟΜΟΝΗ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΠΑΡΑΛΑΒΩ ........................

Εκανα σημερα δοκιμη να κουμποσω το ταμπλο απο το golf IIΙ με τους αεροσακους αλλα δεν μου αρεσε το look.

Aυριο θα δοκιμασω του Passat (λογω αεροσακων)

Αν δεν κατσει στο ματι ομορφα θα αφησω το original με αεροσακο μονο οδηγου.

Παντα με κλιματιστικο .

Οροφη ........ θα δοκιμασω γυαλινη του Passat ετσι για να σκασουν μερικοι τυποι απο το Ναυπλι.......

Για ABS θα βαλω απο το vr6 Corrado 95 mod ή Passat ή golf IIΙ διοτι εχουν και ADS (adispin) με τυμπανο και οχι του απλου G60

Link to comment
Share on other sites

Doc μη με βαζεις στη πριζα γιατι ξερεις πως εχω κι εγω passat vr6 syncro και με γυαλινη ηλιοροφη tongue.giftongue.giftongue.giftongue.giftongue.gif .

Αντε μη μου τη βιδωσει και βγαλω το μοτερ κι αρχιζω να κοβω πατωματα :lol::lol::lol::lol: .

Link to comment
Share on other sites

Εχοντας τελειωσει με την 4κινηση στο Corrado , :lol:

και ενω προσπαθω να τακτοποιησω τα 2 βουνα απο χυμα ανταλακτικα του Passat +Golf , fire.giffire.gif

ειπα να τοποθετησω την βαση εγκεφαλου για τους 2 αεροσακους οδηγου συνοδηγου -οπερ και εγενετο. :lol:

Κουμπωσα και τον αεροσακο συνοδηγου (απο το golf) στο ταμπλο του corrado :lol:

Ακολουθησε η τοποθετηση της βαπορετας κλιματιστικου.

Τελος τοποθετησα και την οθονη-χειριστηριο του κλιματιστικου στο ταμπλο του corrado. worthy.gif

Τοποθετησα το ABS/ADS με την πεταλιερα του Passat

Υπομονη μεχρι να παραλαβω το δισκο πλατο για να ανεβασω και το μοτερ sillyhorse1rb5.gif

Ερωτηση !!!

Υπαρχει καποιος ειδικος τροπος για την εξαερωση των φρενων σε ABS ??

Link to comment
Share on other sites

Guest Κωστας VR6

μπραβο! :lol:

με το καλο να σου ερθει και ο δισκος!

δεν νομιζω να ειναι κατι διαφορετικο τα φρενα με abs

δεν ξερω κιολας αλλα δεν νομιζω ...

η διαδιακασια πρεπει να ειναι η ιδια ....θα ρωτησω και θα σου πω αυριο

Link to comment
Share on other sites

Κωστα VR6 ευχαριστω για την βοηθεια ;) , οπως ευχαριστω και τον ομοιοπαθη Σακη με το golf 4 ,που χαρη στην εμπρακτη συμβολη του , περαστηκε και ολοκληρη η καλωδιωση του οχηματος . (με ξελασπωσε,γιατι απο ηλεκτρικα δεν κατεχω ) ;)

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε και ο πολυποθητος δισκος απο το Diablo , μονο που πηγε στο διαβολ... διοτι ηταν καρφοτος και οχι original .Ετσι εβαλα ενα Set δισκο πλατω Sachs ,και οσο αντεξει.

Το μοτερακι ανεβηκε http://img268.imageshack.us/img268/5135/11111qqe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο ρε Doc ετσι παμε δυνατα.Μια ερωτηση τωρα.Επειδη τυχαινει να εχω κι εγω climatronic εδω και 2 χρονια δεν ξερω ομως αν μπαινει στο παλιο ταμπλω του corrado με τα χειρηστηρια σαν του golf 2.

Ξερεις μηπως αν παιζει να ταιριαξει?Εσυ απ οτι ειδα το βαζεις με το τελευταιο ταμπλω που το εβγαλε.

Υ.Γ. Με την ηλιοροφη τι εκανες?Τελικα μπαινει η γυαλινη??

Edited by Rocpet
Link to comment
Share on other sites

ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΗ ΑΔΕΙΑ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ.

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΓΥΑΛΙΝΗ ΟΡΟΦΗ ΑΥΤΗ ΤΑΙΡΙΑΞΕ ΑΠΟΛΥΤΑ .

Αλαξα μονο το γυαλινο κοματι και κρατησα ολλα τα υπολοιπα διοτι ετσι εχει μια επιπλεον λειτουργεια την οποια θα να την δειται απο κοντα, σε καποια συναντηση του club.

Το αποτελεμα ειναι απιστευτο.

Για χρωμα σκεφτομαι κατι σε σκουρο (blak -blue-blak)

Σε λιγο και οι σχετικες φοτο

Link to comment
Share on other sites

Το climatronic μπαινει σε ολλα τα ταμπλο του corrado και golf 2-3 αλλα με τα δικα του χειρηστηρια (απο climatronic).

Πρεπει ομως να καταργησεις το τασακι ή να βρεις την κεντρικη κονσολα απο corrado 93-94-95 mod.

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο ρε Doc ετσι παμε δυνατα.Μια ερωτηση τωρα.Επειδη τυχαινει να εχω κι εγω climatronic εδω και 2 χρονια δεν ξερω ομως αν μπαινει στο παλιο ταμπλω του corrado με τα χειρηστηρια σαν του golf 2.

Ξερεις μηπως αν παιζει να ταιριαξει?Εσυ απ οτι ειδα το βαζεις με το τελευταιο ταμπλω που το εβγαλε.

Υ.Γ. Με την ηλιοροφη τι εκανες?Τελικα μπαινει η γυαλινη??

[/quote

Σε μενα εχεει μπει κανονικα το clima απο Golf 4 , με ολα τα παρελκομενα του .

Το τασακι δεν εχει καταργηθει , και αυτο ισως επειδη οπως αναφερθηκε δεν χρειαζεται σε μοντελα του 93 .

Αντε λοιπον με το καλο και το climatronic

Link to comment
Share on other sites

την κονσολα του Climatronic εχω δει την βαζουν στη θεση που ειναι οι διακοπτες του καλοριφερ στα 2αρια...και καταργουνται εννοειται οι διακοπτες!

Link to comment
Share on other sites

Και απο golf II, και passat (53i), και απο scirocco II

Φιλε Αντωνη, μια μικρη διορθωση.Επειδη τυχαινει να εχω και τα 2 αυτοκινητα,η αναρτηση του scirocco δεν εχει καμια σχεση με αυτη του corrado.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.