Jump to content
giannispolo

Ελαστικα,τι Φορατε Στο Jetta/bora Σας ?

Recommended Posts

Ηρθε ο καιροσ να αλλαξω λαστιχα, ειχα πανω τα exalto I και δεν κρατησαν ουτε τρια χρονια, φευγουν κομματια τωρα, μπαινει συνεχεια (ABS οποιοσ εχει θα καταλαβει), τι λαστιχα προτεινετε με value προς money γυρω στα 350€. σε διασταση 195/65 15 H

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε ο καιροσ να αλλαξω λαστιχα, ειχα πανω τα exalto I και δεν κρατησαν ουτε τρια χρονια, φευγουν κομματια τωρα, μπαινει συνεχεια (ABS οποιοσ εχει θα καταλαβει), τι λαστιχα προτεινετε με value προς money γυρω στα 350€. σε διασταση 195/65 15 H

ΚΑΛΗΜΕΡΑ.ΕΓΩ ΣΤΟ BORA MOY EXΩ BRIDGESTONE POTENZA R15/205/60 KAI EIMAI AΚΕΤΑ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΜΕΝΟΣ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΓΝΩΡΙΖΩ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ CONTINENTAL SPORT CONTACT 2 ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΛΗ ΤΙΜΗ.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ.ΕΓΩ ΣΤΟ BORA MOY EXΩ BRIDGESTONE POTENZA R15/205/60 KAI EIMAI AΚΕΤΑ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΜΕΝΟΣ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΓΝΩΡΙΖΩ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ CONTINENTAL SPORT CONTACT 2 ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΛΗ ΤΙΜΗ.

To SO3 ή το R720?

Link to comment
Share on other sites

ΕΧΩ ΟΔΗΓΗΣΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΙ ΝΥΡΙΟ FABIA SPORT EDITION ΠΟΥ ΦΟΡΑΓΕ ΤOURNANA ΚΑΙ ΠΑΤΑΓΕ ΦΟΒΕΡΑ

375Ε ΑΠΟ ΕΝΑΝ ΣΤΗΝ ΛΙΩΣΙΩΝ

ΑΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΛΑ.ΤΑ ΕΧΩ ΕΔΩ ΚΑΙ 35.000 ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ

Edited by TAKHS
Link to comment
Share on other sites

375Ε ΑΠΟ ΕΝΑΝ ΣΤΗΝ ΛΙΩΣΙΩΝ

ΑΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΛΑ.ΤΑ ΕΧΩ ΕΔΩ ΚΑΙ 35.000 ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ

ΟΙ ΤΙΜΕΣ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ ΟΙ ΙΔΙΕΣ ΜΠΕΣ ΙΝ.GR KAI STO PANO MEROS EXEI DIAFIMISH APO ENAN ME ELASTIKA KAI TIMES

Link to comment
Share on other sites

375Ε ΑΠΟ ΕΝΑΝ ΣΤΗΝ ΛΙΩΣΙΩΝ

ΑΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΛΑ.ΤΑ ΕΧΩ ΕΔΩ ΚΑΙ 35.000 ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ

εχουν καλη συμπεριφορα? ποσο καιρο τα εχεισ πανω σταμαξι?

Link to comment
Share on other sites

εχουν καλη συμπεριφορα? ποσο καιρο τα εχεισ πανω σταμαξι?

TO TOYTOY TO EXV 5 XRONIA. ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΠΑΝΕ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 35.000 ΧΙΛ!!!!!

ΕΙΝΑΙ ΕΛΑΦΡΟΣ ΣΚΛΥΡΑ.

ΠΟΣΑ ΑΛΟΓΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΟΛΟ ΣΟΥ? ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ ΓΙΑ FABIA 101 TI LES?

Link to comment
Share on other sites

TO TOYTOY TO EXV 5 XRONIA. ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΠΑΝΕ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 35.000 ΧΙΛ!!!!!

ΕΙΝΑΙ ΕΛΑΦΡΟΣ ΣΚΛΥΡΑ.

ΠΟΣΑ ΑΛΟΓΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΟΛΟ ΣΟΥ? ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ ΓΙΑ FABIA 101 TI LES?

ΕΙΝΑΙ ΤΟΥ 2001 FOUL EXTRA ME65.000ΧΙΛ 8000Ε. ΛΟΙΠΟΝ

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑΣ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ, ΕΧΩ ΤΟ JETTA TSI ΜΕ ΤΑ 140HP. ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΣΥΝΤΟΜΑ ΤΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΠΟΥ ΦΟΡΑΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΑΜΑ ΤΟΥ, ΦΟΡΑΕΙ ΗΑΝΚΟΟΚ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΟΥΚΟΥΡΟΥΚΟΥ ! Η ΔΙΑΣΤΑΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ 205/55/16.

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΟΣΟΙ ΦΟΡΑΤΕ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΕΙΣΤΕ ΙΚΑΝΟΝΟΠΟΙΗΜΕΝΟΙ !

*ΣΤΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΑΜΑΞΙ ΕΙΧΑ ΒΑΛΕΙ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΦΟΡΕΣ bridgestone turanza TA ΟΠΟΙΑ ΗΤΑΝ ΤΕΛΕΙΑ, ΕΙΔΙΚΑ ΣΤΗΝ ΒΡΟΧΗ !

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου που είναι το GT με 170 HP έχει Continetal Sport Contact 2.Απο φίλο μου λαστιχά τα Sport Contact 3 είναι παρά πολύ καλά-μαλακά δεν ξέρω όμως αν υπάρχουν στην διαστασή σου.

Edited by ski
Link to comment
Share on other sites

ΠΟΙΑ ΠΙΣΤΕΥΤΑΙ ΟΤΙ EINAI ΚΑΤΑΛΛΗΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΒΑΛΩ, ΟΙ ΑΠΟΨΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΔΙΧΑΣΜΕΝΕΣ ΓΙΑ ΤΑ ΜΑΛΑΚΑ ΚΑΙ ΤΑ ΣΚΛΗΡΑ ΛΑΣΤΙΧΑ. ΣΤΕΓΝΟ Η' ΒΡΕΓΜΕΝΟ ΟΔΟΣΤΡΩΜΑ. dizzy2.gif

Edited by GAK
Link to comment
Share on other sites

ΠΟΙΑ ΠΙΣΤΕΥΤΑΙ ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΛΗΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΒΑΛΩ, ΟΙ ΑΠΟΨΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΔΙΧΑΣΜΕΝΕΣ ΓΙΑ ΤΑ ΜΑΛΑΚΑ ΚΑΙ ΤΑ ΣΚΛΗΡΑ ΛΑΣΤΙΧΑ. ΣΤΕΓΝΟ Η' ΒΡΕΓΜΕΝΟ ΟΔΟΣΤΡΩΜΑ. dizzy2.gif

Τα μαλακά έχουν καλύτερο κράτημα,βγάζουν λιγότερα χιλιόμετρα και θέλουν προσοχή σε πεζοδρόμια και χωματόδρομους.Αντίθετα τα σκληρά βγάζουν περισότερα χιλιόμετρα και υστερούν στο κράτημα.Τώρα για στεγνό η βρεγμένο υπάρχουν τα θερινά ελαστικά που φοράμε όλοι και τα χειμερινά ελαστικά που τα φοράνε στο εξωτερικό,υπάρχουν όμως και στη Ελλάδα.Επειδή όμως ζούμε στην Ελλάδα θα σου πρότεινα ένα θερινό ελαστικό π.χ. Continetal Sport Contact 3 ή Brigestone Potenza RE 050 ή Yokohama C drive ή το S drive, όλα αυτά έχουν και καλό κράτημα στο βρεγμένο δρόμο σε σχέση με τα θερινά ελαστικά πάντα.

Edited by ski
Link to comment
Share on other sites

Στο δικο μου με 17αρια michelin pilot sport 2 μετα απο 20000ΚΜ εχουν αρχισει τα ψιλογλιστρήματα και εχουν πιο πολυ θορυβο σε σχεση με τα continental contact sport2 που ειχε μαμα σε 205/55/16

Link to comment
Share on other sites

Τα Michelin τα τελαυταία χρόνια σκλήρυναν τη γόμα του Εnergy και κατά συνέπεια του Pilot για λόγους οικονομίας καυσίμου και γιατί φθείρονταν εύκολα το αποτέλεσμα τα Pilot Exalcto και Primacy να γλύστρουν μετά από λίγα χιλιόμετρα.'Ολα αυτά απο φίλο λαστιχά.Μόνο τα Continetal sport contact 2 και περισσότερο το 3 τρώνε το πέλμα,δείγμα ότι είναι μαλακά.Αντίθετα στο Bora που είχα και που έδωσα πριν 6 μήνες είχα βάλει σε διάσταση 205/55 R16 94V τα YOKOHAMA C drive και ήμουν πολύ ευχαριστημένος στο στεγνό και στο βρεγμένο,τα είχα 2,5 χρόνια ήθελαν όμως προσοχή σε πεζοδρόμια και κτλ γιατί ήταν πολύ μαλακά.Τα έιχα αγοράσει 500 ευρώ.Ελπίζω να σε διαφώτισα.

Edited by ski
Link to comment
Share on other sites

Τελικα παιδια Φορεσα πριν απο κανενα μηνα τα Continetal sport contact 2, θα εγραφα και πιο πριν, αλλα ηθελα να κανω μερικα χιλιομετρα για δοκιμη. Εχω κανει καμια 1,000 χλμ. και τα λαστιχα ειναι παρα πολυ καλα. Ακομα σε βρεγμενο δρομο αλλα πιστευω οτι θα ειναι εξισου καλα. Θα εβαζα τα premium contact 2, αλλα δεν υπηρχαν στον δεικτη που ηθελα.

Παντως τα συνιστω ανεπιφυλακτα !

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑΣ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ, ΕΧΩ ΤΟ JETTA TSI ΜΕ ΤΑ 140HP. ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΣΥΝΤΟΜΑ ΤΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΠΟΥ ΦΟΡΑΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΑΜΑ ΤΟΥ, ΦΟΡΑΕΙ ΗΑΝΚΟΟΚ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΟΥΚΟΥΡΟΥΚΟΥ ! Η ΔΙΑΣΤΑΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ 205/55/16.

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΟΣΟΙ ΦΟΡΑΤΕ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΕΙΣΤΕ ΙΚΑΝΟΝΟΠΟΙΗΜΕΝΟΙ !

*ΣΤΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΑΜΑΞΙ ΕΙΧΑ ΒΑΛΕΙ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΦΟΡΕΣ bridgestone turanza TA ΟΠΟΙΑ ΗΤΑΝ ΤΕΛΕΙΑ, ΕΙΔΙΚΑ ΣΤΗΝ ΒΡΟΧΗ !

ΕΓΩ ΦΟΡΩ ΤΑ Ρ7 ΤΗΣ PIRRELI ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΙΜΕΝΟΣ

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑς ΕΧΩ ΤΟ VW jetta 1.4tsi και απο μαμα εχω λαστχα continental sport contact 2 με διαστασεις 205/55 R16 ΚΑΙ ΜΕ ΔΕΙΚΤΗ ταχυτητας V και ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος απο τα λαστιχα αυτα .Επειδη πλησιαζει ο καιρος για αλλαγη θα ηθελα να ρωτησω απο μαμα ποιεσ ειναι οι διαστασεις σε λαστιχα που μπορω να βαλω με 16αρα ζαντα αυτα που λεει δηλαδη ο κατασκευαστης ,γιατι ενδιαφερομαι για το sport contact 3 kai νομιζω πωσ δεν βγαινει σε διαστασεις 205/55R16 οποτε σε ποια διασταση θα μπορουσα να τα περασω? ξεχασα να πω πωσ ειναι με τα 140αλογα

Edited by dimeft
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.