Jump to content
GAK

Χαλαζι !

Recommended Posts

Παιδια την πατησαμε που λενε, εριξε χαλαζι και μονο το καπο γεμισε με λακουβες περιπου 8-9 μετρησα προχειρα. Επισης στον ουρανο, στο πορτ-παγκαζ και στα μπροστα φτερα. Ευτυχως το εχω ασφαλισμενο και για χαλαζι αλλα οι διαδικασιες ειναι πολλες. Εχει κανενας απο εσας αντιστοιχη εμπειρια στο θεμα ωστε να με ενημερωσει ?

Edited by GAK
Link to comment
Share on other sites

:D Αμαααν! Αυτό μας έλειπε τώρα. Τόσο έντονο χαλάζι που να κάνει βαθουλώματα!

Πάλι καλά τουλάχιστον που έχεις ασφαλιστική κάλυψη. Μίλησες με την εταιρία? Λογικά θα πας σε πραγματογνώμονα.

Edited by Christos4mot
Link to comment
Share on other sites

δες λιγο αυτα τα βιντεακια για να τα εχεις υποψη σου.

μιλαω για επαναφορα απο τετοιου ειδους λακουβες ΧΩΡΙΣ βαψιμο.

ψαξε φανοποιο που να κανει τετοια δουλεια !!!

παρακολουθησε το ποστ

Edited by antoniss
Link to comment
Share on other sites

σε πιο μερος εισαι φιλος γιατι και εδω σε εμας εριξε για 30δευτερολεπτα στο Κιλκις!!!

Και στην καβάλα τα ίδια παιδιά!!Πίκρα!! :(<_< <_<

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ Ξάνθη. Ευτυχώς μόνο ένα πλαστικό από τον πίσω υαλοκαθαριστήρα έσπασε. Όταν έπεφτε το χαλάζι το τι καντήλι έριξα.... :(

Link to comment
Share on other sites

Εγω πηγαινα ταξίδι και άρχισε να ρίχνει στην Τρίπολη Αρκαδίας τρελό χαλάζι. Καθώς σε επαρχιακό προτίμησα να το βγάλω απότομα στην άκρη κατω απο κάτι δέντρα και ας έφαγα το κράξιμο της αρκούδας απο οσους ακολουθουσαν :( παρά να μου το βαθουλώσει... Βασικά ασυναίσθητα αμεσα οταν το συνηδειτοποιησα εκανα στραβοτιμονιά καθως πήγαινα με λίγα χλμ και το εβαλα κατω απο κάτι δέντρα.

Link to comment
Share on other sites

Στην ξανθη

Καλημέρα φίλε μου.

Και εγώ από Ξάνθη είμαι και εχθές την έπαθα άσχημα.

Όλος ο ουρανός και το καπό έγιναν σαν σουρωτήρι

Πίκρα μεγάλη.

Δυστυχώς δεν μπορούμε να τα βάλουμε με τον Θεό.

Τώρα να δω τι θα κάνω :(<_< <_< :lol:

Μάλλον θα το αφήσω όπως είναι, τουλάχιστον τον ουρανό.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά σήμερα που στέγνωσε είδα ότι την έπαθα και εγώ. Εκτός από το πλαστικό στον υαλοκαθαριστήρας έχει και λακουβίτσες. Πίκρα μεγάλη τελικά. Είχαν να μου το χτυπήσουν κανα 2μηνο. Καιρός ήταν... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια την πατησαμε που λενε, εριξε χαλαζι και μονο το καπο γεμισε με λακουβες περιπου 8-9 μετρησα προχειρα. Επισης στον ουρανο, στο πορτ-παγκαζ και στα μπροστα φτερα. Ευτυχως το εχω ασφαλισμενο και για χαλαζι αλλα οι διαδικασιες ειναι πολλες. Εχει κανενας απο εσας αντιστοιχη εμπειρια στο θεμα ωστε να με ενημερωσει ?

Καλημέρα σε όλους.

Παιδιά βρήκα αυτό το εργαλείο στο Γερμανικό ebay το οποίο διορθώνει τέτοιου είδους λακούβες.

Είναι παρόμοιο με αυτό, στο βιντεάκι που μας έδωσε ο φίλος antoniss και είναι και φθηνό. 49,50¤

Το έχει κανείς???? ρώτησε κάποιον λαμαρινά αν το έχει και το δουλεύει????

Πάντως φαίνεται να κάνει δουλειά!!!

Η διεύθυνση είναι:

http://cgi.ebay.de/Dentvanish-Ausbeulwerkz...bayphotohosting

Αν μάθει κανείς κάτι ας μας το πει μήπως και βρούμε κάποια λύση.

Σας ευχαριστώ!!! ;):lol:

Link to comment
Share on other sites

βασικα παιδια για να μην κανουν πειραματα πανω στο αμαξι το πηγα στην θεσσαλονικη σε εναν γνωστο μου. Οπου εχει τετοια εργαλεια και ειναι καλος μαστορας.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα παιδες το αμαξι επισκευαστηκε το κοστος χωρις την ασφαλεια (που ευτυχως ειχα) ειναι 1.300 Ε επισκευη χωρις βαφες, στοκους κτλ. Επαναφορα με βοηθεια απο βεντουζες και ειδικα εργαλεια. Μαλλον το σαββατο θα το παρω

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν εκανα λαθος, φαντασου οτι ειχε λακουβιτσες σε ολο το αμαξι.Πανω απο 40 στο συνολο, οποτε η τιμη ειναι λογικη παιδια.

Εγινε πολυ καλη δουλεια παντως οποιος θελει να μαθει να παει να μου πει.

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ή κακώς εκεί παίζουν οι τιμές στις επιδιορθώσεις από χαλάζι. Κάποιες φορές και περισσότερο!

Τα βαθουλώματα έχουν εξαφανιστεί εντελώς? Μήπως έχουν μείνει μικρά σημαδάκια?

Link to comment
Share on other sites

Το αμαξι εχει επανελθει στο 97 % πρεπει να εισαι πολυ παρατηριτικος για να διακρινεις κανα δυο ατελειες.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.