Jump to content
giannispolo

Λαστιχα Για Passat

Recommended Posts

Ηρθε ο καιροσ να αλλαξω λαστιχα, ειχα πανω τα exalto I και δεν κρατησαν ουτε τρια χρονια, φευγουν κομματια τωρα, μπαινει συνεχεια (ABS οποιοσ εχει θα καταλαβει), τι λαστιχα προτεινετε με value προς money γυρω στα 350€. σε διασταση 195/65 15 H σε μερσεντικο

Link to comment
Share on other sites

Έχω δοκιμάσει τα Dunlop SP Sport 200 σε διάσταση 205/60/15 και ήταν σχετικά μαλακό λάστιχο με καλή πρόσφυση στην αρχή και χάλια από το μέσο της ζωής τους και κάτω. Προσωπικά ΔΕΝ σου τα προτείνω.

Τώρα φοράω τα Bridgestone Potenza RE 720 τα οποία δεν έχουν την πρόσφυση των Dunlop αλλά είναι πιο ανθεκτικά.Τα Bridgestone τα θεωρώ καλύτερα λάστιχα λόγω της overall συμπεριφοράς τους.

Όσο για τιμές, στις διαστάσεις που σου είπα τα έβαλα ¤320.

Link to comment
Share on other sites

Έχω δοκιμάσει τα Dunlop SP Sport 200 σε διάσταση 205/60/15 και ήταν σχετικά μαλακό λάστιχο με καλή πρόσφυση στην αρχή και χάλια από το μέσο της ζωής τους και κάτω. Προσωπικά ΔΕΝ σου τα προτείνω.

Τώρα φοράω τα Bridgestone Potenza RE 720 τα οποία δεν έχουν την πρόσφυση των Dunlop αλλά είναι πιο ανθεκτικά.Τα Bridgestone τα θεωρώ καλύτερα λάστιχα λόγω της overall συμπεριφοράς τους.

Όσο για τιμές, στις διαστάσεις που σου είπα τα έβαλα ¤320.

που τα εβαλεσ φιλε passat1.8?

Link to comment
Share on other sites

που τα εβαλεσ φιλε passat1.8?

Τα έβαλα στα Ανω Πατήσια στον Λαπαρδά. Αν γνωρίζεις την περιοχή, στην οδό Χαλεπά 46 (κοντά στην πλατεία Παπαδιαμάντη). Αν θες παραπάνω info πες μου να σου στείλω.

Αυτός έχει και michelin αν ενδιαφέρεσαι...

Αν δεν είσαι μακρυά, αξίζει να πάρεις μια τιμή και από αυτόν γιατί είναι γενικά από τους φτηνούς λαστιχάδες.

Link to comment
Share on other sites

εβαλα τελικα MICHELIN PRIMACY , 375¤, μπαινει σχετικα καλα στισ στροφεσ αν και αστρωτο και γαζωνει ολη τη πρωτη μεχρι κοφτες new_killother.gif

Ρε συ Στρώσε λίγο το λάστιχο!!!!!Το ξέσκισες!!!!! rocket.gif:):huh:

Αντέ καλοπατητα και καλά χιλιόμετρα!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μπηκανε σημερα και τα λαστιχα.

Toyo Proxes T1-R.

Μεχρι στιγμης ειμαι ακομα στο στρωσιμο.Εχουν κανει περιπου 80χλμ και οι εντυπωσεις ειναι ολο και καλυτερες.

Πιστευω μεσα στην εβδομαδα να εχω καλυτερη εικονα καθως θα τα συγκρινω σε στανταρ σημεια με τα προηγουμενα.

Το πατημα τους παντως ειναι εξαισιο σε στεγνο δρομο και σου δινουν την αισθηση οτι στριβουν σε οποιαδηποτε στροφη χωρις κανενα απολυτως προβλημα.

Επισης,πολυ θετικες ειναι και οι εντυπωσεις στο φρεναρισμα.

t1r012ft.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest georgemv
Μπηκανε σημερα και τα λαστιχα.

Toyo Proxes T1-R.

Μεχρι στιγμης ειμαι ακομα στο στρωσιμο.Εχουν κανει περιπου 80χλμ και οι εντυπωσεις ειναι ολο και καλυτερες.

Πιστευω μεσα στην εβδομαδα να εχω καλυτερη εικονα καθως θα τα συγκρινω σε στανταρ σημεια με τα προηγουμενα.

Το πατημα τους παντως ειναι εξαισιο σε στεγνο δρομο και σου δινουν την αισθηση οτι στριβουν σε οποιαδηποτε στροφη χωρις κανενα απολυτως προβλημα.

Επισης,πολυ θετικες ειναι και οι εντυπωσεις στο φρεναρισμα.

t1r012ft.th.jpg

Τα έβαλα και εγώ τα T1R στο passat σε 205/50/R15.

Το λάστιχο είναι απλά απίστευτο στο στεγνό. Στο βρεγμένο δεν είχα ευκαιρία να το πατήσω ακόμα. Νομίζω ότι στα passat αυτά τα λάστιχα πάει γάντι :blink:

Link to comment
Share on other sites

Για δώστε μια βοήθεια ρε παιδιά. Ψάχνομαι για νέο λαστιχάκι και γώ. Για τα turanza er300 ψήνομαι έχει κανείς καμιά γνώμη? Είναι πολύ σκληρό ? αργεί να ζασταθεί? να πάω καλύτερα σε κανένα primacy ή uniroyal 550? επίσης αξίζει απο 195 να πάω σε 205 διάσταση ? θα κερδίσω σε κρατήματα?

Link to comment
Share on other sites

Τα έβαλα και εγώ τα T1R στο passat σε 205/50/R15.

Το λάστιχο είναι απλά απίστευτο στο στεγνό. Στο βρεγμένο δεν είχα ευκαιρία να το πατήσω ακόμα. Νομίζω ότι στα passat αυτά τα λάστιχα πάει γάντι B)

Καλοριζικα!!

Στο βρεγμενο θα παθεις την πλακα σου!!Ειναι απιστευτα!!

Ποσο σου στοιχισαν σε αυτη την διασταση?

Για δώστε μια βοήθεια ρε παιδιά. Ψάχνομαι για νέο λαστιχάκι και γώ. Για τα turanza er300 ψήνομαι έχει κανείς καμιά γνώμη? Είναι πολύ σκληρό ? αργεί να ζασταθεί? να πάω καλύτερα σε κανένα primacy ή uniroyal 550? επίσης αξίζει απο 195 να πάω σε 205 διάσταση ? θα κερδίσω σε κρατήματα?

Πες μας λιγο για τι μοντελο ειναι καθως επισης και την διασταση που φορας. B)

Link to comment
Share on other sites

Φοράω 195/65/15 passat 1.8 μοντ. 2000 έχω πάνω τώρα firestone f590 απίστευτα κακό λάστιχο στο βρεγμένο. Είδα ότι πολλοί προτείνουν τα turanza er300 αλλά δεν έχω ξαναφορέσει bridgestone και δεν έχω άποψη. Τώρα βλέπω ότι λέτε καλά λόγια και για τα toyo. Καλοδεχούμενη κάθε γνώμη.

Link to comment
Share on other sites

Θα σου προτεινα τα ΤΟΥΟ (υπαρχει και η προσφορα του κλαμπ οποτε θα σου ερθει ακομα οικονομικοτερα).

Τα Bridgestone δεν τα εχω και σε πολυ καλη θεση.

Link to comment
Share on other sites

Guest georgemv
Καλοριζικα!!

Στο βρεγμενο θα παθεις την πλακα σου!!Ειναι απιστευτα!!

Ποσο σου στοιχισαν σε αυτη την διασταση?

Για το καλό τους το ελπίζω να τα πάνε καλά στο βρεγμένο.... new_lol.gif

Έβαλα τα T1R λοιπόν σε 205/50R15 89V RD (με ενισχυμένα πλαϊνά είναι τα RD, για παρκαρίσματα και παντιλίκια worthy.gif )

Τα βρήκα στον Φωκά 300 ευρώ ακριβώς, αλλά επειδή δεν είχε μεταχειρισμένες ζάντες 15x6" offset 35 4x100 να μου δώσει, τα έβαλα Πάτρα στο "Ρόδα 102" 330 ευρώ και πήρα και ζάντες φτηνά.

Link to comment
Share on other sites

Τα έβαλα και εγώ τα T1R στο passat σε 205/50/R15.

Το λάστιχο είναι απλά απίστευτο στο στεγνό. Στο βρεγμένο δεν είχα ευκαιρία να το πατήσω ακόμα. Νομίζω ότι στα passat αυτά τα λάστιχα πάει γάντι :wub:

μηπως κανει θορυβο ?

γιατι καποιος λαστιχας μου ειπε πως αυτα που εχουν V στο σχημα τους κανουν λιγο θορυβο παραπανω.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια!ειμαι κατοχος ενος vw passat 1.6 fsi του 2006 και πριν λιγες μερες πηγα και αλλαξα λαστιχα.προτιμησα τα pirelli p7 με διασταση 205/55R16 H την μαμα δηλαδη.εχετε γνωμη?αν και τα εχω πατησει λιγο μπορω να πω πως ειναι αρκετα αθορυβο ελαστικο..σε βρεγμενο δεν το εχω δει ακομα οπως ουτε σε γρηγορη οδηγηση.αν εχει καποιος εμπειρια απ αυτο το ελαστικο ας την καταθεσει. :wacko:

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια!ειμαι κατοχος ενος vw passat 1.6 fsi του 2006 και πριν λιγες μερες πηγα και αλλαξα λαστιχα.προτιμησα τα pirelli p7 με διασταση 205/55R16 H την μαμα δηλαδη.εχετε γνωμη?αν και τα εχω πατησει λιγο μπορω να πω πως ειναι αρκετα αθορυβο ελαστικο..σε βρεγμενο δεν το εχω δει ακομα οπως ουτε σε γρηγορη οδηγηση.αν εχει καποιος εμπειρια απ αυτο το ελαστικο ας την καταθεσει. :angry:

Πολύ καλά ελαστικά και σε στεγνό και σε βρεμένο. Βέβαια είναι μια κατηγορία παραπάνω P Zero 235/45R17 αλλά και η P7 είναι πολύ καλή. Εχουν όμως ένα μειονέκτημα.....Θέλουν ζέσταμαααααα.....!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Φοράω τα μαμά PIRELLI Ρ7 215\55\16 97 W σε 1.4 TSI. Θέλουν πολύ ζέσταμα, το αυτοκίνητο γλυστράει πολύ. Εμένα προσωπικά δε μου άρεσαν και τόσο πολύ για καθημερινή χρήση glare.gif .

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλά ελαστικά και σε στεγνό και σε βρεμένο. Βέβαια είναι μια κατηγορία παραπάνω P Zero 235/45R17 αλλά και η P7 είναι πολύ καλή. Εχουν όμως ένα μειονέκτημα.....Θέλουν ζέσταμαααααα.....!!!!!

Καλώς τον ταξιδιώτη! :angry: Θα σε δούμε στα κοντά να μας πεις πως πέρασες?

Sorry για το off-topic! ;)<_<

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια!ειμαι κατοχος ενος vw passat 1.6 fsi του 2006 και πριν λιγες μερες πηγα και αλλαξα λαστιχα.προτιμησα τα pirelli p7 με διασταση 205/55R16 H την μαμα δηλαδη.εχετε γνωμη?αν και τα εχω πατησει λιγο μπορω να πω πως ειναι αρκετα αθορυβο ελαστικο..σε βρεγμενο δεν το εχω δει ακομα οπως ουτε σε γρηγορη οδηγηση.αν εχει καποιος εμπειρια απ αυτο το ελαστικο ας την καταθεσει. :mellow:

Σιδερένια ζάντα έχεις? Αν ναι είσαι οκ με την διάσταση που τοποθέτησες. Αν έχεις όμως ζάντα αλουμινίου έπρεπε να βάλεις 215/55/R16 97 Η. Για το συγκεκριμένο λάστιχο δεν έχω άποψη γιατί δεν το έχω χρησιμοποιήσει ποτέ. :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.