Jump to content
panos18

Audi Q5

Recommended Posts

παιδια σκευτομαστε να παρουμε το Q5... το εχει κανει test drive κανεις, εχει ακουσει γνωμες, κριτικες κτλπ?? απο τιμη με πολλα extra βγαινει καπου κοντα στα 56χιλιαρικα αν δν εχει γν καποια αλλαγη στις τιμες.... αξιζει???

Link to comment
Share on other sites

Test Drive δεν έχω κάνει, αλλά τα σπάει το Q5. Νομίζω είναι σούπερ επιλογή, μια και συνδυάζει

ποιότητα, δύναμη, off road δυνατότητες και είναι φυσικά upper class SUV, το μόνο στην κατηγορία

εκτός από τα X3 και GLK, τα οποία όμως για να πάρεις σε εκδόσεις με αντίστοιχες επιδόσεις του Q5, θα

πρέπει να πληρώσεις πολύ παραπάνω. Go 4 it, το θεώρώ σούπερ επιλογή!

Link to comment
Share on other sites

Αν βαλω και στο δικο 255 λαστιχο 17αρα ζαντα με 85 :rolleyes: προφιλ γινομαι και εγω off road animal :rolleyes:

Χωρις πλακα το φθηνοτερο tiguan δεν εχει να ζηλεψει ΜΑ ΤΙΠΟΤΑ στο Q5....

Link to comment
Share on other sites

Αν βαλω και στο δικο 255 λαστιχο 17αρα ζαντα με 85 :o προφιλ γινομαι και εγω off road animal :D

Χωρις πλακα το φθηνοτερο tiguan δεν εχει να ζηλεψει ΜΑ ΤΙΠΟΤΑ στο Q5....

Οκ........................
Link to comment
Share on other sites

παιδια σκευτομαστε να παρουμε το Q5... το εχει κανει test drive κανεις, εχει ακουσει γνωμες, κριτικες κτλπ?? απο τιμη με πολλα extra βγαινει καπου κοντα στα 56χιλιαρικα αν δν εχει γν καποια αλλαγη στις τιμες.... αξιζει???

To εχω κανει εγω επειδη το εχει παρει ενας φιλος μου. Παρτο αφοβα, ειναι πολυ καλο. Παντως αυτο που γραφεις οτι με πολλα εξτρα πηγαινει 56Κ μου φαινονται λιγα. Ο φιλος μου εσκασε 68Κ πριν απο 6 μηνες.

Αν βαλω και στο δικο 255 λαστιχο 17αρα ζαντα με 85 :huh: προφιλ γινομαι και εγω off road animal :o

Χωρις πλακα το φθηνοτερο tiguan δεν εχει να ζηλεψει ΜΑ ΤΙΠΟΤΑ στο Q5....

Το αλλο με τον Τοτο, το ξερεις? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Μην τρωτε παπα πανε τα χρονια που επαιρνες mercedes και αγοραζες ποιοτητα πλεον ο ανταγωνισμος εχει δυναμωσει μονο τα ονοματα και οι ταμελες εμειναν . Σας λεω πως βαλαμε διπλα σε αντιπροσωπια Q5 κ Tiguan full extra διλητρα , τα 20+χιλαρικα ειναι η πιο αξιοσημειωτη διαφορα τους .

Link to comment
Share on other sites

Test Drive δεν έχω κάνει, αλλά τα σπάει το Q5. Νομίζω είναι σούπερ επιλογή, μια και συνδυάζει

ποιότητα, δύναμη, off road δυνατότητες και είναι φυσικά upper class SUV, το μόνο στην κατηγορία

εκτός από τα X3 και GLK, τα οποία όμως για να πάρεις σε εκδόσεις με αντίστοιχες επιδόσεις του Q5, θα

πρέπει να πληρώσεις πολύ παραπάνω. Go 4 it, το θεώρώ σούπερ επιλογή!

Χ3 δν υπαρχει με αναλογες επιδοσεις... εμενα μου αρεσε πλ αλλα περισσοτερο το Χ6(αλλη κατηγορια βεβαια). τεσπα θα περασω απο την αντιπροσωπια και θα δω τιμες και γι αυτο... λιγο ο ογκος του με προβληματιζει αλλα ουτως η αλλως η αγορα του ειναι μονο και μονο για ταξιδια!

Edited by panos18
Link to comment
Share on other sites

Τοση σχεση έχει το Tiquan με το golf...οση το passat με το A6...το Οctavia με το A4....ktl ktl....

Α....και οση έχει το A3 με το golf V βεβαιως βεβαιως...για να μην ξεχνιομαστε...

Γνωμη μου πάρτε το...αλλα μην το φορτωνεται πολυ σε extra γιατι μετα μπαινεις στα χωραφια της ML που είναι πολυ ανωτερο αυτοκινητο....

Edited by tyxodioktis100
Link to comment
Share on other sites

Χ3 δν υπαρχει με αναλογες επιδοσεις... εμενα μου αρεσε πλ αλλα περισσοτερο το Χ6(αλλη κατηγορια βεβαια). τεσπα θα περασω απο την αντιπροσωπια και θα δω τιμες και γι αυτο... λιγο ο ογκος του με προβληματιζει αλλα ουτως η αλλως η αγορα του ειναι μονο και μονο για ταξιδια!

excuse me?? 3,0 si με 272 ps και 2.5 si με 218 ps είναι τα Χ3...

Για το Χ6 είναι απλά ό,τι πιο σούπερ κυκλοφορεί, μια κατηγορία μόνο του.

Link to comment
Share on other sites

τλκ καταληξαμε στο Χ6, ελπιζω να μν το μετανιοσουμε... αν και απ οτι ακουσα το αυτοκινητο @@@!!!

Καλοτάξιδο να είναι. ¶λλη κατηγορία και οικονομικά αλλα και σαν αυτοκίνητο. Τα σπάει όμως.

Link to comment
Share on other sites

το Χ6 είναι πολύ όμορφο αυτοκίνητο και μία φορά που δόθηκε ευκαιρία και το οδήγησα (γνωστού μου) το αυτοκίνητο με τρέλανε...

Καλορίζικο Panos18 να το χαρείτε :)

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παιδια για τη βοηθεια... παντως και το Q5 δν ειναι και τοσο οικονομικο οσο περιμενα... λειπουν πλ πραγματα που mescedes και bmw εχοθν σαν stadar... τεσπα και πλ ευχαριστω για τη βοηθεια!!!

Link to comment
Share on other sites

το Χ6 είναι πολύ όμορφο αυτοκίνητο και μία φορά που δόθηκε ευκαιρία και το οδήγησα (γνωστού μου) το αυτοκίνητο με τρέλανε...

Καλορίζικο Panos18 να το χαρείτε <_<

to 35i οδηγησες?? παει κλ γνκ???

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο κι από μένα το X6! Αν κι έχω ακούσει πολλές αρνητικές κριτικές όσον αφορά την εμφάνισή του, εμένα προσωπικά μου αρέσει πολύ. Και εν πάσει περιπτώσει, σε καμία περίπτωση δε θεωρώ ομορφότερο το Q5 από μια X6. Πριν ενα μήνα είχα επισκεφθεί τον Σπανό και την έδιναν με συμπαθητικό εξοπλισμό στα 75.000 Ευρώ (από 100.000 αρχική). Εντάξει, το νούμερο είναι αστρονομικό αλλά και το αυτοκίνητο δεν πάει πίσω.

Όσον αφορά το Q5, να σημειώσω πως ουδεμία σχέση έχει με το Tiquan. ¶λλη τετρακίνηση (τρία διαφορικά), νέος δίλιτρος κινητήρας, άλλος εξοπλισμός, άλλο σασί, άλλες δυνατότητες. Τα 20.000 ευρώ επιπλέον δικαιολογούνται και με το παραπάνω. Αυτό που δε δικαιολογείται με τίποτα όμως είναι η εμμονή της Audi να τα φέρνει με φτωχό εξοπλισμό εν συγκρίσει με τον ανταγωνισμό και να μην κάνει εκπτώσεις αυτή την εποχή. Δεν πειράζει, ας τα βάλει εκεί που ξέρει.

Τελειώνοντας, να πω στον αγαπητό Πάνο πως το 35άρι μοτέρ είναι ΟΛΑ τα λεφτά. Είχα στη διάθεσή μου την κατά πολύ ελαφρύτερη και δικίνητη 135i για ενα Σ/Κ -πριν κανα μήνα- και ειλικρινά έχασα τη μπάλα. Αυτός ο κινητήρας πρέπει να μπει σε προθήκη και να εκτεθεί σε λαϊκό προσκύνημα, η σειρά 1 όμως έδειχνε πολύ λίγη για τέτοιο μοτέρ, σε βαθμό να μπορεί να χαρακτηριστεί και σκοτώστρα. Λίγο παραπάνω γκάζι σε μέτρια άσφαλτο κι έχεις αγκαλιάσει κολώνα πριν καν το καταλάβεις. Με την 3άρα πρέπει να δένει πολύ καλύτερα. Στην 6άρα πέφτει γάντι.

Link to comment
Share on other sites

to 35i οδηγησες?? παει κλ γνκ???

ναι το 35i και μου άρεσε πάρα πολύ, και γενικός το αυτοκίνητο το σχήμα του η οδηγηκή συμπεριφορά καλα ποιότιτα BMW μέσα και έξω... δεν έχω να πω τπτ άλλο...

Link to comment
Share on other sites

Τελειώνοντας, να πω στον αγαπητό Πάνο πως το 35άρι μοτέρ είναι ΟΛΑ τα λεφτά. Είχα στη διάθεσή μου την κατά πολύ ελαφρύτερη και δικίνητη 135i για ενα Σ/Κ -πριν κανα μήνα- και ειλικρινά έχασα τη μπάλα. Αυτός ο κινητήρας πρέπει να μπει σε προθήκη και να εκτεθεί σε λαϊκό προσκύνημα, η σειρά 1 όμως έδειχνε πολύ λίγη για τέτοιο μοτέρ, σε βαθμό να μπορεί να χαρακτηριστεί και σκοτώστρα. Λίγο παραπάνω γκάζι σε μέτρια άσφαλτο κι έχεις αγκαλιάσει κολώνα πριν καν το καταλάβεις. Με την 3άρα πρέπει να δένει πολύ καλύτερα. Στην 6άρα πέφτει γάντι.

Συμφωνω και επαυξανω!!!!!!!!!!!!!!Τρομερο μοτερ,επαθα την πλακα μου.ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ ΗΧΟΣ!!!!!Ειχα την τυχη να τον ζησω με την εκπληκτικη 335i.Γαμω τα αυτοκινητα.....

Link to comment
Share on other sites

γνκ το αυτοκινητο για bmw εχει καλο εξοπλισμο, και με 5 χιλιαρικα παραπανω πραγματικα εχει ολες τις ανεσεις... περιμενοντας τωρα μεχρι τελη ιουλιου για την παραλαβη!!! αρνητικο θεωρω οτι ειναι 4θεσιο εχοντας πλατος κοντα στο πλατος της Χ5, αλλα η φιλοσοφια του οπως μου παν ειναι σειρα 6 σηκωμενη!!!

Link to comment
Share on other sites

σειρά 6 σηκωμένη? το coupe? περίεργο μου ακούγετε...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θέλω να αγοράσω ένα Audi Q5 2.0 diesel του 2016 και θέλω να μάθω τι τέλη θα πληρώσω. Τα φώτα σας 
Γιατί δε βλέπεις πόσο Πληρωσε ο ιδιοκτήτης?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θέλω να αγοράσω ένα Audi Q5 2.0 diesel του 2016 και θέλω να μάθω τι τέλη θα πληρώσω. Τα φώτα σας 
Αυτό βγαίνει σε εκδόσεις από 129gr/km έως 135gr/km.

Η έκδοση των 129gr/km πληρώνει Τέλη κυκλοφορίας 150 ευρώ, λίγο περισσότερα οι άλλες.

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.