Jump to content
tsi_rocco

Dynaudio...Μπαίνει Μετά?

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους!

Είμαι νέο μέλος, κάτοχος ενός Scirroco 160, με RCD510. Αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω είναι αν μπορεί να τοποθετηθεί το Dynaudio εκ των υστέρων? Η τοποθέτησή του περιλαμβάνει μόνο ενισχυτή ή απαιτείται και αλλαγή των ηχείων? Όποιος γνωρίζει κάτι ας απαντήσει.

Υ.Γ.: Έλπίζω να άνοιξα το topic στο σωστό σημείο....αν όχι...συγχωρήστε με! Νέος είμαι και μαθαίνω...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Είμαι νέο μέλος, κάτοχος ενός Scirroco 160, με RCD510. Αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω είναι αν μπορεί να τοποθετηθεί το Dynaudio εκ των υστέρων? Η τοποθέτησή του περιλαμβάνει μόνο ενισχυτή ή απαιτείται και αλλαγή των ηχείων? Όποιος γνωρίζει κάτι ας απαντήσει.

Υ.Γ.: Έλπίζω να άνοιξα το topic στο σωστό σημείο....αν όχι...συγχωρήστε με! Νέος είμαι και μαθαίνω...

Μπορεί να μπει είναι εφικτό, από ότι είδα το μόνο πρόβλημα είναι η καλωδίωση αν δεν την έχει έτοιμη πρέπει να την φτιάξης και να παραγγείλεις τις δυο φύσες του ενισχυτή, τώρα με τα ηχεία σίγουρα δεν είναι τα ιδία δεν είδα κωδικούς στο ετκα αλλά η λογική λέει ότι δεν πρέπει να είναι τα ιδία .

Το θέμα είναι αν συμφέρει, αν θες να είσαι και σωστός με την μετατροπή θα πρέπει να παραγγείλεις και το κομμάτι στην πόρτα με το σηματάκι ,πάντως η συνδεσμολογία από είδα στο Elsa είναι παιγνιδάκι στην μια φύσα είναι οι έξοδοι και οι είσοδοι των σημάτων των ηχείων- ενισχυτή , και η άλλη φύσα είναι η τροφοδοσία(30) το άνοιγμα διακόπτη (15)και νομίζω έχει και για το can bus.

Δεν έδωσα και πολύ σημασία γιατί σίγουρα είναι αποτρεπτικό το κόστος απλός το κοίταζα για την ιστορία, θα του ρίξω μια ματιά αύριο και θα σου πω, να κοιτάξω και για τιμές αλλά μάλλον δεν θα συμφέρει .

Edited by panozz
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Είμαι νέο μέλος, κάτοχος ενός Scirroco 160, με RCD510. Αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω είναι αν μπορεί να τοποθετηθεί το Dynaudio εκ των υστέρων? Η τοποθέτησή του περιλαμβάνει μόνο ενισχυτή ή απαιτείται και αλλαγή των ηχείων? Όποιος γνωρίζει κάτι ας απαντήσει.

Υ.Γ.: Έλπίζω να άνοιξα το topic στο σωστό σημείο....αν όχι...συγχωρήστε με! Νέος είμαι και μαθαίνω...

Φιλαράκο πρέπει να μπαίνει.....η λογική μου τουλάχιστον αυτό λέει. Έτσι κι αλλίως δεν αλλάζεις πηγή, μόνο ενισχυτή, ηχεία κ καλωδιώσεις χρειάζονται!!!!!!

Το θέμα είναι αν σε συμφέρει απο άποψη τιμής.....875€ έχει αν αγοραστεί με την παραγγελία ως εξτρά, συνεπώς θα σου κοστίσει κανα 1000 αν όχι τα ίδια.......εγώ το έβαλα εξ αρχής. Πάντως απ'οτι έχω ακούσει και απο άλλα παιδιά αλλά κ εγώ σε αυτό που έκανα test drive το απλό RCD510 με τα 20 watt παίζει μία χαρά.....πολύ δυνατά και πολύ ποιοτικά. Τώρα αν θές περισσότερη ένταση μπορείς να κοιτάξεις και σε λύσεις after market.....την εγγύηση όμως πρόσεχε πάντα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ παιδιά για τις άμεσες και κατατοπιστικές απαντήσεις...

Δεν έχω παράπονο από την απόδοση του 510…απλά αν χρειαστείς – έστω και μία φορά – το κάτι παραπάνω δεν μπορεί να σου το δώσει (τουλάχιστον σε μένα)

το κακό είναι ότι αν το είχα βάλει από την αρχή (δεν το έβαλα για λόγους κόστους) μαζί με κάποια άλλα που ήθελα θα ερχόταν το αυτοκίνητο σε 4 μήνες (και όχι σε 3 εβδομάδες) με αποτέλεσμα να μου έρθουν δωρεάν τελικά λόγω μείωσης του ΕΤΤ.

Δυστυχώς…συμβαίνουν κι αυτά!

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ παιδιά για τις άμεσες και κατατοπιστικές απαντήσεις...

Δεν έχω παράπονο από την απόδοση του 510…απλά αν χρειαστείς – έστω και μία φορά – το κάτι παραπάνω δεν μπορεί να σου το δώσει (τουλάχιστον σε μένα)

το κακό είναι ότι αν το είχα βάλει από την αρχή (δεν το έβαλα για λόγους κόστους) μαζί με κάποια άλλα που ήθελα θα ερχόταν το αυτοκίνητο σε 4 μήνες (και όχι σε 3 εβδομάδες) με αποτέλεσμα να μου έρθουν δωρεάν τελικά λόγω μείωσης του ΕΤΤ.

Δυστυχώς…συμβαίνουν κι αυτά!

¶στα πολλοί την πατήσαμε έτσι.....εγώ το παρήγγειλα λίγες ημέρες πρίν το τέλος του 2008. Το παρέλαβα πρίν ένα μήνα και μόλις έμαθα για τη μείωση του ΕΤΤ έβαλα τα κλάματα γιατί θα μπορούσα να το είχα τουμπανιάσει κι άλλο :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.