Jump to content
Mist

Τα 6Άρια (Εντυπώσεις Κατόχων Του Golf Vi)

Recommended Posts

Simera eixa epeteio me ti Golfw mou me ta 160 moularakia kai ekdosi highline, xwris alla mpixlimpidia, an kai ta ithela! Kleisame ena mina mazi.... -_- Eimai apolyta eyxaristimenos apo to mwro mou. Se ena mina 3000km. Pisteyw arketa gia enan 19ari pou den foitei se alli poli kai den exei kanei ta trela taksidia! :whistling: Xrwmataki omorfo Blue Shark pou pisteyw tairiazei apolyta sto Golf! Ws twra den exw kanena parapono! Mono pou tha ithela na kserw paides ean meta ta 3000km eimai kala gia na to anoiksw gia ta kala. mexri ta 2000 to pigaina to poly mexri 3000 strofes, omws den mporesa na kratithw allo kai arxisa siga siga na to anoigw kai lew na to anoiksw entelws. Einai kala? An mporeite apantiste katoxoi idiou montelou me kapws parapanw xiliometra!

Eyxaristw poly paidia! Kalorizikes, kalotaksides oi aytokinitares mas! Kai syggnwmi pou vgika ektos thematos. <_<

Link to comment
Share on other sites

2 μήνες 2500χλμ από τα οποία 1000 στην Εγνατία

Μέση κατανάλωση 7,8 για διαδρομή στην ΕΟ με 140 (~2900στροφές με 7η) και απλή αμόλυβδη.

Τελική κοντερίσια 220 και όλα καλά.

1 mina 3000 xlm ta 800 se egnatia

Teliki 235(ilektronika) kai 238(sto konter) alla den kserw an exei diafora me 6i kai 5100 strofes! Exw kai photo pou evgale o synodigos! Golf 160hp

Link to comment
Share on other sites

Τριτη 16 Ιουνιου μετα απο 3 και μηνες αναμονη

Golf TSI 122 comfortline DSG μαυρο περλε

και καμια 700αρα χιλιομετρα(καταραμενη εξεταστικη)

Link to comment
Share on other sites

Comfortline TSI 160 DSG Ασημί Leaf με 5 πόρτες. 2 μήνες και 3200χλμ, και ότι να πω για το αμάξι θα είναι λίγο. Μοτέρ διαμάντι και κιβώτιο ποιήμα. Αυτό δε που δε χορταίνω με τίποτα είναι σε χαλαρή κίνηση το τσαφ τσουφ που κάνει στο παραμικρό πάτημα του γκαζιού...

Link to comment
Share on other sites

Golf tsi 122ps highline 3d

blue shark

sport packet sienna

ηλιοροφη

esp

πακετο φωτισμου coming home leaving home κλπ

συναγερμος

3ημιση μηνες αναμονη....

Σημερα κλεινω μηνα με 900χλμ(ας μην ειχα εξεταστικη κ θα ημουν πολυ πιο πανω...!)

Το αμαξι με εχει ενθουσιασει.Βρισκω αφορμες για να το οδηγαω..!

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά και από εμένα!

Εδώ και ένα μήνα περίπου κάτοχος Golf Vi 160 Highline με DSG, Paddles, RCD510, Rear Camera και πακέτο φωτισμού.

Έχω 2200 χιλιόμετρα και το αμάξι τα σπάει. Το Dsg απίστευτο αξίζει όλα τα λεφτά του.

Καλοτάξιδα τα golfakia σε όλους!

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος Tsi 122 DSG με 1000 χλμ και 7.8 λίτρα μέση κατανάλωση.

Το αμάξι άψογο, λιγότερο θόρυβο να έκανε μονάχα το κιβώτιο σε κάποιες αλλαγές...

Link to comment
Share on other sites

Καλοτάξιδα και καλορίζικα να είναι τα τουτού μας παίδες με πολλά και ασφαλή χιλιόμετρα!

Link to comment
Share on other sites

Θεωρω τον εαυτο μου (ακομα) κάτοχο οπότε να σας συστηθώ κι εγω

Golf TSi 160 Candy White Comfortline 5 door

με 600χλμ έμεινε και διανυει την 4η εβδομαδα στο συνεργειο...

χαίρομαι τουλαχιστον που μονο εμενα εβγαλε τετοια ζημια...

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ και εγώ!

Απο 12/06 κάτοχος 5θυρο Highline GOLF TSI 160Hp,ασημί leaf με ηλιοροφή,χιλιόμετρα 960.

Το αμάξι είναι ένα αριστούργημα!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Από 06/05/2009, Golf TSi 160 highline 5d (είμαι της πρακτικότητας), χωρίς έξτρα, Blue Shark (δεν κυκλοφορούν και πολλά απ' ό,τι βλέπω). Πάνω από 6000km. Σε αυτά χιλιόμετρα έχω 8.5lt/100km. Τελευταία, έχω καιρό να δω τέτοια κατανάλωση. Με μικτού κύκλου κανονικό γκάζι πάνω από 7,8lt/100km δεν βλέπω.

Τό κάρο κερνάει συχνά εκλεκτής ορεινής ινδικής ποικιλίας τσαγάκι. ¶πλα σκίζει.

PS: Το RCD510 μου λέιπει μόνο (όποιος έχει κάτι υπ'όψιν pm me)...

Edited by Brain Damaged
Link to comment
Share on other sites

Golf tsi 122ps highline 3d

blue shark

sport packet sienna

ηλιοροφη

esp

πακετο φωτισμου coming home leaving home κλπ

συναγερμος

3ημιση μηνες αναμονη....

Σημερα κλεινω μηνα με 900χλμ(ας μην ειχα εξεταστικη κ θα ημουν πολυ πιο πανω...!)

Το αμαξι με εχει ενθουσιασει.Βρισκω αφορμες για να το οδηγαω..!

Καλορίζικο το αμάξι φίλε μου. Εγώ το παράγγειλα 15/06/09 και ακόμα περιμένω :mellow: . Πήρα το Golf tsi 122ps highline 5d σε χρώμα χ6, ηλιοροφή, esp, media-in, rcd-510, πακετο φωτισμου coming home leaving home κλπ, συναγερμό. Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι για τα ρανταράκια ο εργοστασιακός, είδα στη φώτο, τα έχει στην οροφή. Το ερώτημα είναι η θήκη για τα γυαλιά υπάρχει η καταργείτε αν βάλεις το συναγερμό (για τον εργοστασιακό μιλάω πάντα). Επίσης, το ντουλαπάκι είναι ψυχώμενο ή όχι τελικά? τέλος ο χρόνος αναμονής σου ήταν ακριβώς 3ήμιση μήνες; Ευελπιστώ μήπως έρθει γρηγορότερα.

Edited by sefmaui
Link to comment
Share on other sites

Golf tsi 122 5d Highline Μαύρο περλέ

+ Σπορ πακέτο Vancouver, ESP, Ηλιοροφή , RCD 510

Ένας μήνας και κάτι, 3800 χιλιόμετρα...

Το αμάξι είναι απλά τέλειο!!!!!

Link to comment
Share on other sites

GOLF 6 TSI 122 Ειμαι κατοχος εδω κ 4,5 μηνες εχω κανει 20800χλμ και ολα πανε καλα!!!

Ειμαι ο πρωτος που εκανε το Service στον Μανδυλα Θεσ/νικη με το 6άρι (53 Ευρω με λαδια δικα μου Liqui Moly 5-30) χαχαχα!

Τελικη στο κοντερ 220 και το δυναμομετρο εδειξε 141 αλογα. Το μονο προβλημα που εχω ειναι ενα ραγισμενο προβολακι απο πετραδακι που εσκασε πανω του στην Εθνικη για Αθηνα. Ευχομαι τα καλυτερα σε ολους!!!

Link to comment
Share on other sites

GOLF 6 TSI 122 Ειμαι κατοχος εδω κ 4,5 μηνες εχω κανει 20800χλμ και ολα πανε καλα!!!

Ειμαι ο πρωτος που εκανε το Service στον Μανδυλα Θεσ/νικη με το 6άρι (53 Ευρω με λαδια δικα μου Liqui Moly 5-30) χαχαχα!

Τελικη στο κοντερ 220 και το δυναμομετρο εδειξε 141 αλογα. Το μονο προβλημα που εχω ειναι ενα ραγισμενο προβολακι απο πετραδακι που εσκασε πανω του στην Εθνικη για Αθηνα. Ευχομαι τα καλυτερα σε ολους!!!

παιδια εχει κανει κανεις δυναμομετρηση στο 160αρι ?

Link to comment
Share on other sites

Γυρω στα 178 πρεπει να βγαζει.... εγω που εκανα το δικο μου και ειδα 141 απορησα κ μου λεει το παληκαρι που εχει το μαγαζι μην απορεις σε ιδιο μοτερ εχουμε βρει μεχρι 148... δεν ξερω τι παιζει αν ξερει κανεις τπτ ας γραψει.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι τα χιλιόμετρα που γράφει στο κοντέρ το δικό μου το έχω πάει μέχρι 210km/h και δεν είχε ούτε 5.000σαλ ο κίνητηρας και μου κάνει εντύπωση...το 160αρι έχω, το έχει πάει κάνενας παραπάνω? (sorry για το offtopic)

Link to comment
Share on other sites

επιτελους ηρθε η ωρα να γραψω και εγω..

golf tsi 160ps 5d highline silver reflex

δεν εχω λογια ... καλοταξιδα σε ολους!

καλοτάξιδο. Να υποθέσω ο nickage7 είναι ο δίδυμος αδερφός σου; ;) (από την κορυφή της σελίδας)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.