Jump to content
Mist

Τα 6Άρια (Εντυπώσεις Κατόχων Του Golf Vi)

Recommended Posts

επιβαιβαιωνω τελικη πραγματικη ταχυτητα με 2 gps σε ευθεια με 3 ατομα + αποσκευες 229Κm ... και απιστευτη αισθηση ασφαλειας .... το κοντερ εγραφε 234+

Edited by thanos katsas
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος κάτοχος golf vi 160/122 dsg να δει στην άδεια κυκλοφορίας τι ποσότητα εκπομπής CO2 αναγράφεται; Δυστυχώς στο δικό μου 160dsg αναγράφεται 145 (που αντιστοιχεί στο manual 160) αντί για 139 όπως θα έπρεπε. Μικρή διαφορά αλλά σημαντική για το νέο 'πράσινο' δακτύλιο που από οτι γράφτηκε θα επιτρέπει ελέυθερη κίνηση σε αυτοκίνητα με εκπομή CO2 < 140.

Link to comment
Share on other sites

μαυρο 160αρι ανετο πολυτελες και απροβληματιστο. μηχανη και κιβωτιο διαμαντια....καλοριζικα σε ολους! Αρχοντας νιωθεις μεσα και το 510 ολα τα λεφτα

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος κάτοχος golf vi 160/122 dsg να δει στην άδεια κυκλοφορίας τι ποσότητα εκπομπής CO2 αναγράφεται; Δυστυχώς στο δικό μου 160dsg αναγράφεται 145 (που αντιστοιχεί στο manual 160) αντί για 139 όπως θα έπρεπε. Μικρή διαφορά αλλά σημαντική για το νέο 'πράσινο' δακτύλιο που από οτι γράφτηκε θα επιτρέπει ελέυθερη κίνηση σε αυτοκίνητα με εκπομή CO2 < 140.

139 σε εμένα. Σίγουρα πρέπει να διορθώνεται :lol:

Link to comment
Share on other sites

¶λλος ένας κάτοχος του Golf VΙ :D

Μπορεί κάποιος κάτοχος golf vi 160/122 dsg να δει στην άδεια κυκλοφορίας τι ποσότητα εκπομπής CO2 αναγράφεται;

Σε μένα αρχικά ήταν 149 :thumbsup: , μετά την διόρθωση (είχε κι άλλα λάθη) έγινε 138 :D .

Edited by kio
Link to comment
Share on other sites

paidia, geia sas kai apo mena ;)

GTI, kokkino, Dsg6, ixoxisistima 510, iliorofi kai ilektroniki anartisi, aisthitires kai alarm

to paralamvanw tin alli vdomada apo thes/niki

Link to comment
Share on other sites

paidia, geia sas kai apo mena ;)

GTI, kokkino, Dsg6, ixoxisistima 510, iliorofi kai ilektroniki anartisi, aisthitires kai alarm

to paralamvanw tin alli vdomada apo thes/niki

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον επιτελους παρελαβα και εγω την προηγουμενη τεταρτη 1.4 160 P.S. DSG με 22 χλμ, τωρα εχει 580. <_<:):):):):)

Μπλε Γραφιτης, 5πορτο, Highline 16’’ ζαντες με λαστιχα HANKOOK . RCD510, Coming Home Leaving Home, αιαθητηρες παρκαρισματος εμπρος πισω, ηλιοροφη

Σχολια... ε τι να πω..... απλα υπεροχο....

Link to comment
Share on other sites

Golf vi tsi 160 και από εμένα! Χρώμα μαύρο περλέ και με μόνο extra το RCD510, αν και θα ήθελα και άλλα ήταν από ακύρωση και το πήρα σε 3 μέρες!!!!!!! το αμαξάκι μας τα σπαει και σε επιδόσεις και πολυτελεια αν και ακόμα το στρώνω! Ένας μήνας και κάτι και 2100 απολαυστικά και γρήγορα χιλιόμετρα!!!!

ΚΑΛΟΤΑΞΙΔΑ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΠΡΟΣΟΧΗ!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παληκάρια

Golf TSI 160 DSG, Λευκό, RCD 510(δεν μου έκανε ο πωλητής την παραγγελία αν δεν το έβαζα και είχε δίκιο), Αισθητήρας φώτων, Media-in, Parktronic

Το έχω από τις 23 Απριλίου. Πίστευα ότι μετά το ΤΤ που είχα, δε θα ερωτευόμουν άλλο αυτο/το, αλλά ΈΚΑΝΑ ΛΑΘΟΣ!!! Έχω 14500km και όσο περνάνε οι μέρες το ερωτεύομαι ακόμη περισσότερο

Απίστευτη ηχομόνωση, πολύ άνετο με τις ανωμαλίες του δρόμου, 0 τριγμοί

Απο κατανάλωση είμαι 6,5-7,5 ταξίδι(7,7 είχα με 4 άτομα με αποσκευές, air-condition στο φουλ και 140km/h) / 7,5-8 μικτά / 8-9 πόλη( Απόλυτα Ικανοποιημένος, αν αναλογιστεί ότι με Golf 4 1.4 85ΗΡ ψώφιο είχα ένα λίτρο πάνω σε όλες τις συνθήκες)

Υ.Γ. δεν πρόκειται να ξαναοδηγήσω ατμοσφαιρικό(μόνο πάνω από 300ΗΡ) και δεν πρόκειται να ξαναοδηγήσω χειροκινητο (από έναν πολέμιο του αυτόματου)

Link to comment
Share on other sites

κι εγω καπως ετσ νιωθω!... το αγαπαω καθε μερα ολο και πιο πολυ και με τρελαινει να το αφηνω εξω απο περιπτερα ι στα φαναρια και να γυριζουν κεφαλια!

Link to comment
Share on other sites

Να'μαι και γω!

GOLF VI GTI λευκο,5θ,ηλιοροφη,ξενον,αναρτηση,18'' ζαντες,αναδιπ. καθρεφτες.

Το εχω 2 εβδομαδες και 1500 χιλ.

Απο Θεσσαλονικη.

Link to comment
Share on other sites

Να'μαι και γω!

GOLF VI GTI λευκο,5θ,ηλιοροφη,ξενον,αναρτηση,18'' ζαντες,αναδιπ. καθρεφτες.

Το εχω 2 εβδομαδες και 1500 χιλ.

Απο Θεσσαλονικη.

Καλοτάξιδο φίλε μου.

Τα Xenon που αναφέρεις είναι εργοστασιακά? Γιατί είχα την εντύπωση ότι αναμένονται ακόμη...

Link to comment
Share on other sites

Καλοτάξιδο φίλε μου.

Τα Xenon που αναφέρεις είναι εργοστασιακά? Γιατί είχα την εντύπωση ότι αναμένονται ακόμη...

Ευχαριστω πολυ.

Ναι,εργοστασιακα.Στριβουν μαζι με το τιμονι.14 μοιρες το εσωτερικο και 7 το εξωτερικο φαναρι αν θυμαμαι καλα.

post-9431-1251226939_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ.

Ναι,εργοστασιακα.Στριβουν μαζι με το τιμονι.14 μοιρες το εσωτερικο και 7 το εξωτερικο φαναρι αν θυμαμαι καλα.

+1000

Ευγε !!! Καλοτάξιδο και να το απολαύσεις!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ.

Ναι,εργοστασιακα.Στριβουν μαζι με το τιμονι.14 μοιρες το εσωτερικο και 7 το εξωτερικο φαναρι αν θυμαμαι καλα.

Πώώώώώώώώ!!Απίστευτα τα φώτα σου(και τα φρύδια πάνω απο τα bi-xenon όλα τα λεφτά!!!) και εννοείται και το αμάξι!!Καλοτάξιδο και από μένα με πολλά καλά και ασφαλή χιλιόμετρα!!¶ντε και καλά turbismata!!! :lol:

Υ.Γ.:Σβήσε το κάδο από πίσω!!Χαλάει όλη την εικόνα!! new_lol.gif

Edited by turbomakis
Link to comment
Share on other sites

Απο κατανάλωση είμαι 6,5-7,5 ταξίδι(7,7 είχα με 4 άτομα με αποσκευές, air-condition στο φουλ και 140km/h) / 7,5-8 μικτά / 8-9 πόλη( Απόλυτα

Από περιέργεια, με τι ελαστικά και τι πιέσεις έχεις αυτές τις καταναλώσεις;

Link to comment
Share on other sites

Από περιέργεια, με τι ελαστικά και τι πιέσεις έχεις αυτές τις καταναλώσεις;

με τα μανίσια 16" 195αρια και τις κανονικες πιεσεις

Edited by banisjr
Link to comment
Share on other sites

Και μενα ρε παιδια τι απιστευτη καταναλωση ειναι αυτη !? Με 3 ατομα παοσκευες bp racing και σερρες αθηνα εβγαλε μεσο ορο 123χιλ/ωρα Και καταναλωση 7,1 !!! Η γενικη καταναλωση ειναι 7,3 μικτη λογικα...

Πολυ οικονομικο γι ατα τρελα γκαζια του !!!

Link to comment
Share on other sites

Και μενα ρε παιδια τι απιστευτη καταναλωση ειναι αυτη !? Με 3 ατομα παοσκευες bp racing και σερρες αθηνα εβγαλε μεσο ορο 123χιλ/ωρα Και καταναλωση 7,1 !!! Η γενικη καταναλωση ειναι 7,3 μικτη λογικα...

Πολυ οικονομικο γι ατα τρελα γκαζια του !!!

Μάλλον χωρίς να αξιοποιείς "τα τρελλά του γκάζια" είχες αυτή την κατανάλωση κινούμενος με μια μάλλον σβέλτη αλλά σχετικά σταθερή ταχύτητα.

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα με σταθερη ταχυτητα και cc ... αλλα γενικα δεν το ζοριζω ... Εαν μου τι δωσει η 1,2,3 Βλεπει κοφτες και ενειωτε και η 4η ..Εκει η καταναλωση ξεφευγει ... αλλα και παλι καιει λιγοτερο απο κατι μπουρουχες bmv που εβλεπα μικτη 14-16

Link to comment
Share on other sites

Βάλτε και καμια φώτο απο τα κουκλιά σας να τα χαζέψουμε !

ivmccnqiqnysgxqumw3i.jpg

Edited by dGs`
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.