Jump to content
Mist

Τα 6Άρια (Εντυπώσεις Κατόχων Του Golf Vi)

Recommended Posts

Χθες παρέλαβα κι εγώ το δικό μου (ακριβώς 3 μήνες από την παραγγελία του και ενώ η αρχική τους εκτίμηση ήταν για Φεβρουάριο).

Golf VI TSI 160 Highline DSG7 με αρκετά extra (όλα εργοστασιακά)

(United Grey, paddles, Park pilot, RCD510, συναγερμός, Adaptive Xenon)

Μόνο 70km προς το παρόν αλλά γιορτές-αργίες έρχονται... :)

Link to comment
Share on other sites

Χθες παρέλαβα κι εγώ το δικό μου (ακριβώς 3 μήνες από την παραγγελία του και ενώ η αρχική τους εκτίμηση ήταν για Φεβρουάριο).

Golf VI TSI 160 Highline DSG7 με αρκετά extra (όλα εργοστασιακά)

(United Grey, paddles, Park pilot, RCD510, συναγερμός, Adaptive Xenon)

Μόνο 70km προς το παρόν αλλά γιορτές-αργίες έρχονται... :)

Καλορίζικο και καλοτάξιδο!!

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο με πολλά ασφαλή και απροβλημάτιστα χιλιόμετρα!

Τέτοια να ακούω θέλω μπας και παραλάβω και εγώ ακριβώς στους 3 μήνες δηλ.

τέλος Ιανουαρίου...

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους και εγώ κάτοχος του Golf VI 160 Dsg! Μεταχειρισμένο από Γερμανία με πρώτη άδεια κυκλ. 27-2-2009 και 13.204 χλμ!!

Ίσως να είμαι και ο πρώτος που αγόρασα μεταχειρισμένο το 6αρι!!! machinegun.gifmachinegun.gif

Περιττό να πώ ότι το οδήγησα από την Γερμανία μέχρι Ελλάδα!!! :)

Το αυτοκίνητο είναι απίστευτο!

Υ.Σ.: Το πήρα από τους παλιόδρομους της Γερμανίας που είναι χάλια, και το έφερα στην χώρα που ονειρεύεται κάθε αυτοκίνητο!!! knife.gifknife.gifknife.gif

Edited by konpap
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ζηλεύω να ξέρεις... :yahoo: Οι δρόμοι έξω καταλαβαίνει κανείς πως είναι χάλια από το γεγονός οτι περνάς σύνορα Αυστρίας-Γερμανίας χωρίς να δώσεις ούτε 1 ευρώ :yahoo: !!! Ενώ εδώ , αμα πλερώσεις , όλα jet :yahoo: ! Ασε που είμαστε πολύ μπροστά από αυτούς και στη συντήρηση των αυτοκινήτων. Περνάει νόμος σε λίγες μέρες , χωρίς ΚΤΕΟ δεν θα μπορείς να το ασφαλίσεις πλέον. :yahoo: Και από ανασφάλιστα οχήματα μηδενικό ποσοστό !!! :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα νιώσαμε το απόλυτο ξενέρωμα παιδιά....

Όπως με ενημέρωσαν με e-mail από την αντιπροσωπεία που παρήγγειλα στα τέλη Οκτωβρίου,

το αμάξι έχει πάρει εβδομάδα παραγωγής της 06/2010!!!!

Δηλ. τι να πω είναι τουλάχιστον τραγικοί αυτοί οι χρόνοι παράδοσης...

Λογικά κατά το Μάρτιο να περιμένω το αυτοκίνητο; ;)

Edited by stakyrFR
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα νιώσαμε το απόλυτο ξενέρωμα παιδιά....

Όπως με ενημέρωσαν με e-mail από την αντιπροσωπεία που παρήγγειλα στα τέλη Οκτωβρίου,

το αμάξι έχει πάρει εβδομάδα παραγωγής της 06/2010!!!!

Δηλ. τι να πω είναι τουλάχιστον τραγικοί αυτοί οι χρόνοι παράδοσης...

Λογικά κατά το Μάρτιο να περιμένω το αυτοκίνητο; ;)

Πότε το παρήγγειλες ???

Link to comment
Share on other sites

Tέλη Οκτωβρίου...

Μου φαίνεται υπερβολικά μεγάλο το διάστημα ρε παιδιά...

Eκτός και αν φταίει το γεγονός οτι δεν πήγα στην Κ.....α αλλά

σε άλλο γνωστό αντιπρόσωπο της Λ. Βάρης-Κορωπίου.

Edited by stakyrFR
Link to comment
Share on other sites

Tέλη Οκτωβρίου...

Μου φαίνεται υπερβολικά μεγάλο το διάστημα ρε παιδιά...

Eκτός και αν φταίει το γεγονός οτι δεν πήγα στην Κ.....α αλλά

σε άλλο γνωστό αντιπρόσωπο της Λ. Βάρης-Κορωπίου.

Το φυσιολογικό είναι να μην κάνει πάνω από τέσσερεις μήνες. Δεν νομίζω να παίζει ρόλο σε ποια αντιπροσωπία πήγες. Υπομονή !!! ;)

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

Όντως δεν μας μένει και τίποτα διαφορετικό να κάνουμε πέρα από υπομονή...

Απλά διαβάζωντας διάφορα posts για παραλαβές στους 2,5 και 3 μήνες με

πιάνει μελαγχολία...

Link to comment
Share on other sites

Όντως δεν μας μένει και τίποτα διαφορετικό να κάνουμε πέρα από υπομονή...

Απλά διαβάζωντας διάφορα posts για παραλαβές στους 2,5 και 3 μήνες με

πιάνει μελαγχολία...

Μην αγχώνεσαι φίλε. Εγώ όπως σου είπα έκανα παραγγελία 15 Σεπτέβρη και παρέλαβα 9 Δεκέμβρη ΑΛΛΑ ίσω παίζει ρόλο ότι είναι Leasing και από τον Π... μαζί με άλλα 2 αυτοκίνητα (S3, A4 2.0 TQ)

Μπορεί να παίζει ρόλο, δεν ξέρω

Link to comment
Share on other sites

φιλε stakyrFR θα διαπιστωσεις και μονος σου οτι δεν αξιζε τοση αναμονη για ειδικη παραγγελια...Και ξερεις ποτε θα το διαπιστωσεις?Οταν θα γινουν οι πρωτες γρατζουνιτσες στις vancouver και στους προφυλακτηρες,παρολη την προσοχη και το εργοστασιακο parkpilot...και οταν ακουσεις τους πρωτους τριγμους απο τα πλαστικα και τον θορυβο του DSG ή τον διαβοητο ηχο της "σκουριασμενης κουνιας"..

Επειδη προερχομαι κι εγω απο seat οι προσδοκιες μου για τη VW ηταν μεγαλες αλλα δεν επαληθευτηκαν οπως φανταζομουν και ειμαι ικανοποιημενος που πηρα την πιο απλη εκδοση και δεν μπηκα στο τρυπακι των εξοπλισμων και της πολυμηνης αναμονης.

Αυτα αποτελουν προσωπικη καθαρα αποψη για να μην παρεξηγηθω..

Link to comment
Share on other sites

φιλε stakyrFR θα διαπιστωσεις και μονος σου οτι δεν αξιζε τοση αναμονη για ειδικη παραγγελια...Και ξερεις ποτε θα το διαπιστωσεις?Οταν θα γινουν οι πρωτες γρατζουνιτσες στις vancouver και στους προφυλακτηρες,παρολη την προσοχη και το εργοστασιακο parkpilot...και οταν ακουσεις τους πρωτους τριγμους απο τα πλαστικα και τον θορυβο του DSG ή τον διαβοητο ηχο της "σκουριασμενης κουνιας"..

Επειδη προερχομαι κι εγω απο seat οι προσδοκιες μου για τη VW ηταν μεγαλες αλλα δεν επαληθευτηκαν οπως φανταζομουν και ειμαι ικανοποιημενος που πηρα την πιο απλη εκδοση και δεν μπηκα στο τρυπακι των εξοπλισμων και της πολυμηνης αναμονης.

Αυτα αποτελουν προσωπικη καθαρα αποψη για να μην παρεξηγηθω..

Φίλε μου συγνώμη κι άλας αλλά πολλοί από εμάς έχουμε vw και δεν έχουμε διαπιστώσει τέτοια μεμονωμένα περιστατικά που θα μπορούσαν να υπάρχουν στην κάθε εταιρία...! ¶λλωστε η vw φημίζεται παγκοσμίως για την ποιότητα υλικών της... δεν μπορώ να φανταστώ τις δικές σου προσδοκίες και τι περίμενες από το αυτοκίνητό σου αλλά άσε σε παρακαλώ την γενικολογία και άσε τον φίλο μας να βγάλει μόνος του το συμπέρασμα από την επιλογή του...!

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστώ πολύ παιδιά για τις απαντήσεις.

Οι επιλογές μου για τα εξτρά αποτελούσαν διακαή πόθο καθώς στα 2 προηγούμενα καινούρια

αυτοκίνητα μου δεν είχα μπορέσει για διαφορετικούς λόγους να βάλω ούτε βίδα ως εξτρά...

Το θέμα της αναμονής όντως με πειράζει πολύ (γίνομαι και δέκτης αρνητικών σχολίων από

την πλειοψηφία των φίλων μου που δεν καταλαβαίνουν το μεράκι μου με το αυτοκίνητο)

αλλά θέλω να πιστεύω οτι δεν θα με κάνει να μετανιώσω ποτέ ειδικά από την στιγμή που

θα κάτσω στο κάθισμα και θα έχω μπροστά μου όλα αυτά που ονειρεύτικα και μέχρι τώρα δεν

είχα σε αυτοκίνητο..

Θα ζοριστούμε λιγάκι ακόμη χωρίς αυτοκίνητο, θα φάμε βροχή και κρύο για μερικό καιρό

ακόμη στο scooter και ο καιρός θα περάσει εύχομαι σαν νεράκι :pardon:

Link to comment
Share on other sites

Για να περάσει ο καιρός για όσους έχουν κάνει παραγγελία, θα πρέπει να ξεχάσουν καν ότι έχουν παραγγείλει αμάξι και να μην ασχολούνται με αυτό.

Μόνο έτσι θα περάσουν γρήγορα οι μήνες, φιλική συμβουλή. :pardon:

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους και εγώ κάτοχος του Golf VI 160 Dsg! Μεταχειρισμένο από Γερμανία με πρώτη άδεια κυκλ. 27-2-2009 και 13.204 χλμ!!

Ίσως να είμαι και ο πρώτος που αγόρασα μεταχειρισμένο το 6αρι!!! machinegun.gifmachinegun.gif

Περιττό να πώ ότι το οδήγησα από την Γερμανία μέχρι Ελλάδα!!! :pardon:

Το αυτοκίνητο είναι απίστευτο!

Υ.Σ.: Το πήρα από τους παλιόδρομους της Γερμανίας που είναι χάλια, και το έφερα στην χώρα που ονειρεύεται κάθε αυτοκίνητο!!! knife.gifknife.gifknife.gif

δηλαδη εσυ πιστευεις πως κάποιος πουλαει αμαξι με 13000χιλ , λιγους μονο μηνες αφου το αγορασε καινουργιο;

καποιο λακο εχει η ιστορια

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστώ πολύ παιδιά για τις απαντήσεις.

Οι επιλογές μου για τα εξτρά αποτελούσαν διακαή πόθο καθώς στα 2 προηγούμενα καινούρια

αυτοκίνητα μου δεν είχα μπορέσει για διαφορετικούς λόγους να βάλω ούτε βίδα ως εξτρά...

Το θέμα της αναμονής όντως με πειράζει πολύ (γίνομαι και δέκτης αρνητικών σχολίων από

την πλειοψηφία των φίλων μου που δεν καταλαβαίνουν το μεράκι μου με το αυτοκίνητο)

αλλά θέλω να πιστεύω οτι δεν θα με κάνει να μετανιώσω ποτέ ειδικά από την στιγμή που

θα κάτσω στο κάθισμα και θα έχω μπροστά μου όλα αυτά που ονειρεύτικα και μέχρι τώρα δεν

είχα σε αυτοκίνητο..

Θα ζοριστούμε λιγάκι ακόμη χωρίς αυτοκίνητο, θα φάμε βροχή και κρύο για μερικό καιρό

ακόμη στο scooter και ο καιρός θα περάσει εύχομαι σαν νεράκι :pardon:

φυσικακ αι πρεπει να περιμενεις. στην τελικη αμαξι αγοραζεις και οχι σκουπα.

δεν μπορω να καταλαβω αυτους που κοροιδευουν καποιον που περιμενει μερικους μηνες. που ειναι το προβλημα;

περιμενεις λιγο αλλα αγοραζεις τα εξτρα που θελεις και θα τα εχεις για χρονια.

ξερω πολλους που χτυπανε το κεφαλι τους 10 χρονια επειδη οταν αγορασαν, δεν ηθελαν να περιμενουν λιγους μηνες για να παρουν το εξτρα που ηθελαν. αλλα δυστυχως μετα δεν διορθωνεται το προβλημα της ελειψης του εξτρα που θελεις.

οποτε ασε τους ζηλιαρηδες να σχολιαζουν. να δεις ποσα θα ακουσεις οταν σε δουνε με το νεο αμαξι και εκεινοι εχουν ιαπωνα η κορεατη η ιταλο. σε ζηλευουν και γιαυτο λενε αρλουμπες.

εμενα το GTI εχει σπασει 30 φορες, εχει καταναλωση 25λιτρα στα 100χιλ, δεν εχει 210 αλογα αλλα 150 και απλα το μαρκετινγκ τα ανεβαζει, θελει 100αρα (ασχετα αν εγω βαζω απλη αμολυβδη), εχει ξεβαψει, παει συνεργιο καθημερινα για βολτα, δεν εχει κρατηματακ αι εχει βγει απο το δρομο 24 φορες κτλ κτλ κτλ

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη εσυ πιστευεις πως κάποιος πουλαει αμαξι με 13000χιλ , λιγους μονο μηνες αφου το αγορασε καινουργιο;

καποιο λακο εχει η ιστορια

Ολα είναι πιθανα.....απο το λογικο να το πηρε να το εσκισε για 13.000χιλιομ και να το δωσε, μεχρι οτι ειχε λεφτα και πηρε κατι αλλο.(αλλοι οι μισθοι της γερμανιας αλλες οι τιμες των αυτοκινητων... :pardon: )

Οπως και να εχει ευχομαι καλοριζικο στο παιδι και καλα χιλιομετρα!

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη εσυ πιστευεις πως κάποιος πουλαει αμαξι με 13000χιλ , λιγους μονο μηνες αφου το αγορασε καινουργιο;

καποιο λακο εχει η ιστορια

Ο λάκος της όλης ιστορίας είναι ο εξής αγαπητέ ΈΛΛΗΝΑ φίλε! Η VW στην Γερμανία έδωσε στα στελέχη της για δικούς της λόγους 4.000 καινούρια αυτοκίνητα να τα κυκλοφορήσουν, και τα έσπρωξε στην αγορά μεταχειρισμένα μετά από 6 μήνες! Τα αυτοκίνητα αυτά έχουν από 4.000 χλμ μέχρι 27.000 χλμ και ο εξοπλισμός τους ποικίλει! Αυτή τη στιγμή στη Γερμανία, τα μεταχειρισμένα Golf Vi απο ιδιώτες είναι ελάχιστα! Όλη η αγορά δουλεύει κυρίως με τα αυτοκίνητα αυτά, τα οποία αν ενδιαφερθείς να αγοράσεις με τον τρόπο που το έκανα εγώ, διαλέγεις από συγκεκριμένη λίστα της VW, η οποια δεν είναι διαθέσιμη σε όλους. Επίσης το αυτοκίνητο που θα διαλέξεις θα σου είναι διαθέσιμo, αφού πρώτα πληρώσεις μια προκαταβολή, τουλάχιστον μετά από 15 εργάσιμες ημέρες...

Μήπως τελικά να το πετάξω στον λάκο που ανέφερες..;;; :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Πλάκα κάνω και ελπίζω να μην παρεξηγηθώ! Όσο για το αυτοκίνητο πίστεψέ με είναι καινούριο..! :excl::thumbsup: :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Ολα είναι πιθανα.....απο το λογικο να το πηρε να το εσκισε για 13.000χιλιομ και να το δωσε, μεχρι οτι ειχε λεφτα και πηρε κατι αλλο.(αλλοι οι μισθοι της γερμανιας αλλες οι τιμες των αυτοκινητων... :rolleyes: )

Οπως και να εχει ευχομαι καλοριζικο στο παιδι και καλα χιλιομετρα!

Ευχαριστώ και σε εσένα εύχομαι ό,τι καλύτερο!!

Link to comment
Share on other sites

Ο λάκος της όλης ιστορίας είναι ο εξής αγαπητέ ΈΛΛΗΝΑ φίλε! Η VW στην Γερμανία έδωσε στα στελέχη της για δικούς της λόγους 4.000 καινούρια αυτοκίνητα να τα κυκλοφορήσουν, και τα έσπρωξε στην αγορά μεταχειρισμένα μετά από 6 μήνες! Τα αυτοκίνητα αυτά έχουν από 4.000 χλμ μέχρι 27.000 χλμ και ο εξοπλισμός τους ποικίλει!

Καλορίζικο !

Μπράβο σου που στέλνεις λουκέτα σε όλους του μαντράδες εδώ. upyours.gifupyours.gifupyours.gif

Μόνο για τα τελη του 2010 θέλουν 30.000€ έκαστος για να βλέπουν το στόλο....με πινακίδες.

Τις τιμες δεν τις ριχνουν όμως εεε ??? shockgun.gifshockgun.gifshockgun.gif

Edited by Ringo106R
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο !

Μπράβο σου που στέλνεις λουκέτα σε όλους του μαντράδες εδώ. upyours.gifupyours.gifupyours.gif

Μόνο για τα τελη του 2010 θέλουν 30.000¤ έκαστος για να βλέπουν το στόλο....με πινακίδες.

Τις τιμες δεν τις ριχνουν όμως εεε ??? shockgun.gifshockgun.gifshockgun.gif

Λουκέτο δεν θα βάλουν από εμένα, από τις τράπεζες που έχουν από πίσω, ίσως...!

Πίστεψέ με, δεν χρειάζεται ούτε ένα ευρώ, αφού τις πινακίδες μπορούν να τις παραδώσουν στην εφορία, και να τις πάρουν άμεσα πίσω κατά την μεταβίβαση της πώλησης και να πληρώσουν τότε τα τέλη. Όσο για τις τιμές...

Edited by konpap
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.