Jump to content
Mist

Τα 6Άρια (Εντυπώσεις Κατόχων Του Golf Vi)

Recommended Posts

περιμενε ρε φιλε να σου βγαλει κανα προβλημα κ μετα βαψτα μαυρα κατευθειαν πολυ πεσιμιστικα το πηρες κ χαλιεσαι να πω χωρις λογο?

μακάρι αδερφέ να είμαι απλά πεσιμιστής!αλλά όλα τα παιδιά που αντιμετώπισαν πρόβλημα?Έχω μάθει στα αμάξια που πέρασαν από την οικογένεια να μην βγάζουν προβλήματα (περα από το σασμάν ενός βόλβο) και θα ξενερώσω απίστευτα αν το δικό μου που είναι από τα ακριβότερα που αποκτήσαμε ποτέ βγάλει τέτοια προβλήματα, ειδικά αν έχουν σχέση με κιβώτιο και κινητήρα που θεωρώ από τα πιο σημαντικά μέρη του αυτοκινήτου.Εύχομαι να είμαι κ εγώ ένας από εσάς, τους τυχερούς που απόλαυσαν όλα όσα υπόσχεται το γκολφ, χωρίς προβλήματα!

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα εισαι τυχερος αν δεν βγαλει προβλημα. Απλα το 0,001 ειναι λιγουλακι γκαντεμηδες

Και 10 σελιδες προβληματα να γεμισουμε απο διαφορετικα τοπικ με διαφορετικα ατομα δεν ξεπερναμε το 0,001.

Απλα και γω πριν παρω το αμαξι ειχα μπει εδω διαβαζα διαβαζα και ελεγα "Πωωω" "αμαν" "ωχ ωχ ωχ" και ειμουν

τερμα μα τερμα υπερ-κομπλεξικο-τριχας.. Ε μια μερα εκαψε την μια λαμπα. Αυτο τελος. Τιποτα αλλο!

Α! Μεχρι σημερα εχω και 14000χλμ (τα 11 με προγραμμα και τπτ). Ολα κομπλε !

Edited by diMake
Link to comment
Share on other sites

Dr σεβομαι τις γνωσεις σου αλα ο φανατισμος σου ειναι περαν για περαν και υπερβολικος , το παλικαρι οπως και εγω οπως και ο φιλος μου πριν παρουμε το αυτοκινητο μπηκαμε εδω δαβασαμε και τουλ εγω ΕΝ γνωση μου πηρα ενα αυτοκινητο Εξαιρετικης ποιοτητας κατασκευης ,ΑΣΦΑΛΕΣ,με καλη ποιοτητα κυλησης και καλο γκαζι ,και ενα Α' Image ..αλλα μεχρι εκει. Ηξερα οτι ειναι το ποιο αναξιοπιστο της κατηγοριας του σε προβληματα μεταδοσης και οχι μονο το εζησα (Αλλαγες δισκο πλατο ,κρεμαγιερα με οδηγηση με μικτο κυκλο 8,1...το οποιο ηταν η μονη αποδειξη οτι δεν το πονουσα καθολου το αυτοκινητο) το εζησε και ο φιλος μου ,το εζησαν και αλλα παιδια απο εδω υπαρκτα προσωπα που ηπια και καφε μαζι τους περιμενωντας στην αντιπροσωπεια το "διαμαντι" των 23 και για πολλους 26-28 μετα εξτρα χιλιδων ευρω ...να βγει ελπιζωντας να πανε ολα καλα γιατι τα χρηματα ηταν παρα πολλα και κανεις δεν εχει ουτε την ευχερεια ουτε την ορεξη να μπει παλι σε διαδικασιες.

Ποιο ειναι λοιπον το κολλημα σου και αντιδρας ετσι ? Ειναι ενα υπερ πολυπλοκο αυτοκινητο ...δεχομαι να εχω προβληματα στον κομπρεσσορα κτλ κτλ..αλλα οχι ρε dr το Golf των 23 χιλιαδων να εχει τοσα μα τοσα τραγικα προβληματα μεταδοσης...και κυριως στην αισθηση και στην λειτουργια του σασμαν-δισκο πλατο-συμπλεκτη . Πως να το κανουμε δηλαδη ? Και ασε εμας εδω ...τοσα γκαλοπ τοσα χρονια στον πατο ειμαστε και απο μεσα τα οποια μας χαιδευουν τα αυτακια σαν εταιρια.

Ο κορεατης και ο ιαπωνας εαν ξερεις που ξερεις πιστευω ...δεν ειχαν ποτε προτεραιοτητα ουτε την ακουστικη ουτε την ποιοτητα αισθησης ουτε το φινιρισμα.Ειχαν παντα την μηχανολογικη αρτιοτητα την εξαιρετικη αξιοπιστια και την πολυ απλη κατασκευη. Οσο αφορα αυτοκινητα που κατασκευαζονται και συναρμολογουνται ιαπωνια-κορεα και οχι τουρκια

Μαγκια ειναι να προσπαθησει η vw να αποκτησει τα προτερηματα των αντιπαλων της ...και οχι να αρκειται με μετριοτητες .Οταν πουλα ςκατι και το ονομαζεις το κορυφαιο..πρεπει να ιεναι κορυφαιο σε ολα και ειδικα σε στριψιμο φρεναρισμα ...ε λοιπον γιατι η vw αρκεστηκε στο απλα να βελτιωσει την συμεπρυφορα του esp και κατι ψιλα και να βαλει μια μετρια αναρτηση απο το να σχεδιασει εγκαταστησει νεα φρενα στο 6 και αναρτηση ωστε απο τη μεση και κατω που βρισκεται στα τεστ της κατηγοριας του να παει πρωτο ?

Γιατι θελει οτι παλιο ανταλλακτικο εχει να το χρησιμοποιει για χρονια γιαυτο. Και στην τελικη εαν εκανε 17-18 χιλ δεν θα φωναζα και τοσο...αλλα κανει 23 .

Μη φανατιζεστε ρε παιδια...κανει κακο. και οπως γραφτηκε σε ενα αλλο thread ...καταργειται ο tsi με turbo+compressor ... γιατι αραγε?

Edited by thanos katsas
Link to comment
Share on other sites

ότι να ναι.ΔΕΝ ΑΓΟΡΑΣΑ ΛΑΝΣΕΡ.GOLF 160 HIGLINE ΑΣΠΡΟ ΑΓΟΡΑΣΑ.

Τελος η κουβέντα μαζί σου, δεν διαβάζεις καν τι γράφω.άξιος ο μισθός σου από τη VW, το ποιος από τους 2 μας βγάζει γέλιο είναι φανερό.Όταν τελειώνεις μέσα στο αμάξι σου, φρόντισε να σκουπιζεις και τα καθίσματα.

κουνα το κεφαλι σου ξυπνα και σου ευχομαι να αποκτησεις ενα golf

Link to comment
Share on other sites

τίποτα πιο εύκολο από το να βγάλω φωτό το αυτοκίνητό μου μαζί με το τιμολόγιο αγοράς.Απλά θα περιμένω μια τεράστια δημόσια συγνώμη...

έντιτ:όπως υποσχέθηκα, ιδού οι αποδείξεις:

φωτό 1η: το τιμολόγιο αγοράς από την αντιπροσωπεία (το σήμα της audi οφείλεται στο ότι οι παραλαβές από την αντιπροσωπεία δεν γίνονται στο χώρο της VW αλλά της AUDI για όσους γνωρίζουν):

http://img17.imageshack.us/img17/5597/timologiohidden.jpg

φωτό 2η:η συγκεκριμένη τραβήχτηκε από το μπαλκόνι του σπιτιού μου:

http://img130.imageshack.us/img130/930/fotompalkoni.jpg

φωτό 3η:τα πολλά λόγια είναι φτώχεια

http://img203.imageshack.us/img203/2801/foto

φωτό 4η:http://img402.imageshack.us/img402/1748/fototimoni.jpg

http://img526.imageshack.us/img52

ΥΓ:ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΔΕ ΜΕ ΑΦΗΝΕΙ ΝΑ ΑΠΟΘΗΚΕΥΣΩ ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ ΤΙΣ ΦΩΤΟ, ΖΗΤΩ ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ ΤΟΥ COPY+PASTE ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΤΙΣ ΦΩΤΟ

Δόκτωρ Γκέμπελς-Πάγκαλε, η δυσφήμηση προς το πρόσωπό μου δεν μπορεί να σταθεί.Επειδή στο ελλαδιστάν οι φήμες κυβερνούν πιο εύκολα από την αλήθεια, περιμένω μια συγνώμη.Είναι απλά το λιγότεορ που μπορείς να κάνεις.όσο για το μισθό σου, αν είμουν η VW θα σε είχα απολύσει, δεν κάνεις καλά τη δουλειά σου

Edited by Earendil
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αλήθεια τώρα.. ΤΗΝ ΠΑΛΕΥΕΤΕ ?

Link to comment
Share on other sites

Dr..γιατι σε απασχολει αν εχει ή οχι?

Το μειωνει? Χαλαει το ονομα του γκολφ?

Εσυ το εχεις ? Το απολαμβανεις? Τελος.

Earendil

Φιλε μου σε πιστευει δεν σε πιστευει τι σε νοιαζει?

Το εχεις ? Το απολαμβανεις? Τελος.

Δεν χρειαζεται να ανεβαζεις φωτο.. ειναι αστειο το οτι εκατσες και εκανες ολο αυτο θεμα.

Τα 6ρια ειναι ΜΑΜΑΤΑ!

Link to comment
Share on other sites

Dr..γιατι σε απασχολει αν εχει ή οχι?

Το μειωνει? Χαλαει το ονομα του γκολφ?

Εσυ το εχεις ? Το απολαμβανεις? Τελος.

Earendil

Φιλε μου σε πιστευει δεν σε πιστευει τι σε νοιαζει?

Το εχεις ? Το απολαμβανεις? Τελος.

Δεν χρειαζεται να ανεβαζεις φωτο.. ειναι αστειο το οτι εκατσες και εκανες ολο αυτο θεμα.

Τα 6ρια ειναι ΜΑΜΑΤΑ!

Τι πάει να πει τι με νοιάζει αν με πιστεύει?Καθόλου δε με νοιάζει, δεν μπορώ όμως να ανεχτώ τη δυσφήμηση και τους χαρακτηρισμούς.Δεν είναι καθόλου αστείο ο κάθε υπάλληλος της VW να σε αποκαλεί ψεύτη.Δεν είχα άλλη δυνατότητα να υπερασπιστώ τον εαυτό μου και όπως λέει ο Δόκτωρ-Γκέμπελς(μην του αφαιρούμε και την γερμανική υπηκοότητα που άξια κέρδισε με τον σκληρό ιδρώτα του πάνω στο πληκτρολόγιο) "να λάμψει η αλήθεια" σε άλλο ποστ όπου μας καλεί να γράψουμε την άποψη μας(δλδ την άποψή του, ότι το γκολφ είναι φεράρι, μπορείτε να θαυμάσετε πως αποκαλεί τα παιδιά που διαφωνούν μαζί του) για τα γκολφ 6.

Το τι απολαμβάνεις και τι όχι, είναι αρκετά σχετικό και έχει να κάνει με το τι πλήρωσες και τι αλλες εμπειρίες έχεις.Είναι όντως πολύ καλά αυτοκίνητα και πολύ (για μέαν δυσανάλογα) ακριβά, και αυτή είναι η συνολική μου ένσταση

Link to comment
Share on other sites

Για να επανελθουμε στο θεμα, το 6αρι γενικα σαν αυτοκινητο ειναι σιγουρα καλυτερο απο το 5.Οδηγικα-ποιοτικα κλπ σιγουρα υπερτερει.Απο θεμα εμφανισης ομως αμα τα βαλεις διπλα διπλα το 5αρι δειχνει πιο νεο.

Link to comment
Share on other sites

Ούτε καν αλλά τέλος πάντων. Και δεν άνοιξα το τόπικ ούτε για να συγκρίνουμε το 5 με το 6..

Link to comment
Share on other sites

golf αγορασε ο ανθρωπος αφου το λεει!

και εγω ferari....

ασε ρε, εγραψε 4 ποστ και κατηγορει απλα το golf, δεν εχετε καταλαβει οτι πολλοι μπαινουν εδω απο αλλα φορουμ απλα για να λενε αρλουμπες;

εδω εχουν ανοιξει ολοκληρα θεματα σε αλλα φορουμ οπου μιλανε για ατομα που ειναι εδω και ειναι δικα τους

Link to comment
Share on other sites

Dr ... οφειλεις ενα συγνωμη ειναι τραγικο αυτο που κανεις σκεψου το ...

diMake Ειναι αστειο που δεν εχει επεμβει ο διαχειρηστης να ξεκαθαρισει καποια πραγματα στον dr και οχι ο φιλος που προσπαθει να αποδειξει οτι δεν ειναι ψευτης .

Earendil δεν χρειαζεται να αποδειξεις τιποτα και σε κανενα...αστους να μιλανε με αερολογιες ΤΟ 6 σου ειναι κουκλι..μακαρι να το ειχα βρει σε ττοιο χρωμα ! Υπεροχο...! Οτι προβλημα αν τυχον εχεις μακρια απο σενα να μου στειλεις Pm ...γιατι τα περασα ολα .Στη διαθεση σου!

Edited by thanos katsas
Link to comment
Share on other sites

μακάρι να το έβγαζε και με περλέ άσπρο (δε θα μπω σε συγκρίσεις, γιατί δεν αντέχεται ο τύπος, δεν αχολούμαι άλλο με ζωντόβολα), και ας έδινα και 500 ευρώ παραπάνω!

όσο για τα προβλήματα, φίλε Θάνο δε θα ήθελα με τπτ να βρεθώ στη θέση σου...όσο περισσότερο διαβάζω, τόσο πιο πολύ με ζώνουν τα φίδια μια και δεν υπάρχει τπτ που να μπορώ να κάνω για να τα προλάβω!Εύχομαι τώρα πια και εσύ να χαρείς το αμάξι σου, είναι κρίμα τέτοια αμάξια να αμαυρώνουν την εικόνα τους από παιδικές αρρώστιες, και κυρίως να αδικούν τα ίδια τα αμάξια οι αντιπροσωπείες...

Link to comment
Share on other sites

Dr ... οφειλεις ενα συγνωμη ειναι τραγικο αυτο που κανεις σκεψου το ...

diMake Ειναι αστειο που δεν εχει επεμβει ο διαχειρηστης να ξεκαθαρισει καποια πραγματα στον dr και οχι ο φιλος που προσπαθει να αποδειξει οτι δεν ειναι ψευτης .

Earendil δεν χρειαζεται να αποδειξεις τιποτα και σε κανενα...αστους να μιλανε με αερολογιες ΤΟ 6 σου ειναι κουκλι..μακαρι να το ειχα βρει σε ττοιο χρωμα ! Υπεροχο...! Οτι προβλημα αν τυχον εχεις μακρια απο σενα να μου στειλεις Pm ...γιατι τα περασα ολα .Στη διαθεση σου!

να επεμβει διαχειριστης να αποδειξει τι?ποιος λεει αληθεια?με ποιον τροπο?με μαντικες ικανονητες?οι αποδειξεις φωτογραφιες μιλουν απο μονες τους τωρα απο εεκει και περα τι αλλο πρεπει να κανει καποιος..και στην τελικη αν καποιος δεν πιστευει η δεν παραδεχεται καποια πραγματα τι να τον κανουμε?αν ειναι δυνατον τι αλλο θα ακουσω

Edited by mourh
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη ακομα δεν εχετε καταλαβει οτι πολλοι που ειναι γραμμενοι στο φορουμ, ΔΕΝ εχουν golf; δεν εχετε καταλαβει οτι πολλοι ειναι απο αλλα φορουμ και γραφονται εδω απλα για να κατηγορησουν το αμαξι οτι σπαει και οτι αντεχει 70.000χιλ κτλ;

ειναι τυχαιο που καποιοι εχουν ποστ μονο κατα του αμαξιου;

ειναι τυχαιο που σε αλλα φορουμ βρισκεις ιδια ψευδωνυμα με καποια που κυκλοφορουν εδω;

Link to comment
Share on other sites

να επεμβει διαχειριστης να αποδειξει τι?ποιος λεει αληθεια?με ποιον τροπο?με μαντικες ικανονητες?οι αποδειξεις φωτογραφιες μιλουν απο μονες τους τωρα απο εεκει και περα τι αλλο πρεπει να κανει καποιος..και στην τελικη αν καποιος δεν πιστευει η δεν παραδεχεται καποια πραγματα τι να τον κανουμε?αν ειναι δυνατον τι αλλο θα ακουσω

Να κανει παρατηρηση σε ενα χρηση που ειναι ερηστικος και κατηγορει ..αυτο να κανει. Τεσπα το θεμα ληξαν ... απλα το οτι καποιοι εχουν θεοποιησει το αμαξι και τοσο φανατικα το παιζουν υπαληλοι της vw με ενοχλει...

Edited by thanos katsas
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη ακομα δεν εχετε καταλαβει οτι πολλοι που ειναι γραμμενοι στο φορουμ, ΔΕΝ εχουν golf; δεν εχετε καταλαβει οτι πολλοι ειναι απο αλλα φορουμ και γραφονται εδω απλα για να κατηγορησουν το αμαξι οτι σπαει και οτι αντεχει 70.000χιλ κτλ;

ειναι τυχαιο που καποιοι εχουν ποστ μονο κατα του αμαξιου;

ειναι τυχαιο που σε αλλα φορουμ βρισκεις ιδια ψευδωνυμα με καποια που κυκλοφορουν εδω;

Ακόμα κ αν κάποιος δεν έχει γκολφ, το φόρουμ απευθύνεται και στους φίλους της VW...ή και σε παλιότερους ιδιοκτήτες vw (π.χ. σκαραβαίο)

Είναι πολλά τα λεφτά Δόκτωρ...

Link to comment
Share on other sites

Την προηγούμενη εβδομάδα είχα βρει ένα Seat Leon που ήταν ευκαιρία (μοντ. 2007, μαύρο πάλι αν και έψαχνα για λευκό, με full body kit, 18άρες κλπ γενικώς τα είχε όλα και δεν ήθελε τίποτα πάνω). Η έκθεση όμως που το πούλαγε δεν δεχόταν ανταλλαγές λόγω κρίσης.

Έτσι αποφάσισα μια και ήμουν κοντά να πάω από την αντιπροσωπεία VW που έκανα το σέρβις πριν 10 ημέρες. Η τιμή που μου έδωσαν για το Golf 6 tsi 160ps που έχω ήταν (σε περίπτωση ανταλλαγής) 17.000 ευρώ. Σκέτη αγορά δεν έκανε ούτε η ίδια η αντιπροσωπεία που το πήρα!

Και το αυτοκίνητο είναι 1 έτους με 10.500 χλμ!

Link to comment
Share on other sites

Την προηγούμενη εβδομάδα είχα βρει ένα Seat Leon που ήταν ευκαιρία (μοντ. 2007, μαύρο πάλι αν και έψαχνα για λευκό, με full body kit, 18άρες κλπ γενικώς τα είχε όλα και δεν ήθελε τίποτα πάνω). Η έκθεση όμως που το πούλαγε δεν δεχόταν ανταλλαγές λόγω κρίσης.

Έτσι αποφάσισα μια και ήμουν κοντά να πάω από την αντιπροσωπεία VW που έκανα το σέρβις πριν 10 ημέρες. Η τιμή που μου έδωσαν για το Golf 6 tsi 160ps που έχω ήταν (σε περίπτωση ανταλλαγής) 17.000 ευρώ. Σκέτη αγορά δεν έκανε ούτε η ίδια η αντιπροσωπεία που το πήρα!

Και το αυτοκίνητο είναι 1 έτους με 10.500 χλμ!

Ληστεία. ;)

Link to comment
Share on other sites

Την προηγούμενη εβδομάδα είχα βρει ένα Seat Leon που ήταν ευκαιρία (μοντ. 2007, μαύρο πάλι αν και έψαχνα για λευκό, με full body kit, 18άρες κλπ γενικώς τα είχε όλα και δεν ήθελε τίποτα πάνω). Η έκθεση όμως που το πούλαγε δεν δεχόταν ανταλλαγές λόγω κρίσης.

Έτσι αποφάσισα μια και ήμουν κοντά να πάω από την αντιπροσωπεία VW που έκανα το σέρβις πριν 10 ημέρες. Η τιμή που μου έδωσαν για το Golf 6 tsi 160ps που έχω ήταν (σε περίπτωση ανταλλαγής) 17.000 ευρώ. Σκέτη αγορά δεν έκανε ούτε η ίδια η αντιπροσωπεία που το πήρα!

Και το αυτοκίνητο είναι 1 έτους με 10.500 χλμ!

Γιατι θες να το αλαξεις? glare.gif

Link to comment
Share on other sites

Ληστεία. :D

Εγω που εχω 30.000 μου λεγαν κατι για 15 ... φαντασου

Λογικκο το 17 οταν τα σιροκια τα παιρνουν με 18-19

Edited by thanos katsas
Link to comment
Share on other sites

Γιατι θες να το αλαξεις? glare.gif

Είχα βρει ένα Leon που ήταν ευκαιρία. Το Leon το σκεφτόμουν σοβαρά και πέρυσι πριν αγοράσω το Golf (για καινούριο), με τα ίδια λεφτά που έδωσα για το Golf έπαιρνα σίγουρα το 1,8 tsi 160ps, ενώ και το FR είχε 23-24 νομίζω πέρυσι (επειδή σαν δίλιτρο το όφελος από την μείωση τέλους ταξινόμησης ήταν μεγάλο).

Edited by ACE2007
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.