Jump to content
dhmhtrhsel_diablo

Test! Σε εσας ποσα χλμ κλεβει το κοντερ σας?

Recommended Posts

καλησπερα σε ολα τα παιδια στο φορουμ!

εκανα την εξης δοκιμη....

με πανω απο δυο μαρκες gps (destinator, garmin, tomtom) παρατήρησα και στισ τρεις μαρκες οτι η ενδειξη του κοντερ ειναι ειναι +8χλμ περιπου περισσοτερη. δηλαδη τα gps εδειχνα οτι παω με 82χλμ/ωρα και το κοντερ εδιειχνε 90χλμ/ωρα!!

Παιδια δεν ξερω αν ειναι ακυρο αυτο που ρωταω αλλα το εχει προσεξει ή μετρησει καποιος?

να αναφερω επισης οτι οταν ειχα παρει το αμαχι μου (golf 5 tsi) μου ειχαν αλλαξει ευτυχωσ σε εγγυηση το κοντερ γιατι δεν δουλευε το καμπανακι για τις ζωνες και για τα φωτα η ηχητικη ειδοποιηση οταν ειναι ανοιχτα με ανοιχτηες πορτεσ κ χωρισ κλειδι στο διακοπτη. το ειχα αναφερει αμεσως στην αντιπροσωπεια αυτο αμεσωσ μετα τηλ αλλαγη αλλα μου ειπαν οτι ολλα κλεβουν, και οτι ειμαι τυχεροσ που κλεβει και μονο +8χλμ...

περιεργο!!!!

Link to comment
Share on other sites

Σε σύγκριση με τα ρανταρ ταχύτητας στους δρόμους 6-8χλμ παραπάνω δειχνει το ταχύμετρο του golf 5 Gt(170)

Link to comment
Share on other sites

Σε ολα τα αυτοκινητα το κοντερ δειχνει παντα παραπανω . Δοκιμαστε να δειτε απο το κρυφο μενου του κλιματρονικ την πραγματικη ταχυτητα και να συγκρινετε με το κοντερ. Απο το πρωτο χιλιομετρο κλεβει προς τα πανω το κοντερ και η διαφορα στα 100 χιλιομετρα ειναι καπου στα 8 περιπου.

Link to comment
Share on other sites

Σε ολα τα αυτοκινητα το κοντερ δειχνει παντα παραπανω . Δοκιμαστε να δειτε απο το κρυφο μενου του κλιματρονικ την πραγματικη ταχυτητα και να συγκρινετε με το κοντερ. Απο το πρωτο χιλιομετρο κλεβει προς τα πανω το κοντερ και η διαφορα στα 100 χιλιομετρα ειναι καπου στα 8 περιπου.

+1

Link to comment
Share on other sites

σε μετρηση με GPS στα 100 εχανε 2,κατι...

στα 200 εχανε 7-8 χλμ....

τουλαχιστον στο λεον 2 πρεπει να πηγαινει εκθετικα

το ιδιο και στο golf 5 κοντερ 220 gps 205

Link to comment
Share on other sites

Εχει μετρησει κανεις με 16 κ με 18αρες αν εχουνε το ιδιο κλεψιμο? γτ αλλαζει το διαμετρο αν δ κανω λαθως.

ακριβως ετσι ειναι φιλε μου και μπορεις να το δεις και στο climatronic αυτο.το gps με το climatronic λενε την ιδια ταχυτητα.ετσι και αλλιως ειναι γνωστο οτι τα κοντερ λενε παραπανω!

Link to comment
Share on other sites

Όλα τα 5άρια νομίζω ότι κλέβουν αρκετά. Σε μένα (μετρhμένο με gps) χάνει περίπου 8 χλμ. στα 100 και αυξάνει σε 12 περίπου στα 150.Στο 6άρι το κλέψιμο του κοντέρ είναι μικρότερο.

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΝΑ ΒΡΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΡΥΦΟ ΜΕΝΟΥ ΣΤΟ ΚΛΙΜΑΤΡΟΝΙΚ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΒΡΩ. ΕΧΩ ΤΟ GOLF 5 TSI 140 PS ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΛΙΜΑΤΡΟΝΙΚ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΛΗΚΤΡΟ ΠΟΥ ΝΑ ΓΡΑΦΕΙ "ECON"... ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΕ ΕΜΕΝΑ?

Ο ΚΛΙΜΑΤΙΣΜΟΣ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΕΙΚΟΝΑ....

post-9881-1247074692_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΝΑ ΒΡΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΡΥΦΟ ΜΕΝΟΥ ΣΤΟ ΚΛΙΜΑΤΡΟΝΙΚ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΒΡΩ. ΕΧΩ ΤΟ GOLF 5 TSI 140 PS ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΛΙΜΑΤΡΟΝΙΚ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΛΗΚΤΡΟ ΠΟΥ ΝΑ ΓΡΑΦΕΙ "ECON"... ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΕ ΕΜΕΝΑ?

Ο ΚΛΙΜΑΤΙΣΜΟΣ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΕΙΚΟΝΑ....

Το ECON ειναι εκει που λεει το δικο σου AC.

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση ακομα.... ο διακοπτησ πρεπει να ειναι ανοιχτοσ? ποια ειναι η ακολουθια κουμπιων που πρεπει να πατησω ακριβως? το temp down σε εμενα ειναι ενα περιστρεφομενο κουμπι.....

help!!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μια ερωτηση και συγνώμη για το off topic μήπως το αμάξι έχει κόφτη χιλιομέτρων γιατι σε κατηφοριά δεν πήγαινε πάνω απο 220 κοντερ με τίποτα 207 στο gps

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μια ερωτηση και συγνώμη για το off topic μήπως το αμάξι έχει κόφτη χιλιομέτρων γιατι σε κατηφοριά δεν πήγαινε πάνω απο 220 κοντερ με τίποτα 207 στο gps

....και βέβαια έχει

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.