Jump to content
emperor

Συνεργεία στον Πειραια

Recommended Posts

Βρε παιδια, την παρασκευη που πηγα του ρωτησα αν μπορουν να κανουν και μια ζυγοσταθμιση/ευθυγραμιση του τιμονιου για χανει λιγο και μου ειπαν πως δεν εχουν τετοιο μηχανημα, σε βουλκανιζατερ, θα μας τρελανουν? withstupid.gif

Link to comment
Share on other sites

Παντως πλακα δεν κανω tongue.gif , ισως δεν καταλαβε αυτος που τον ρωτησα, παντως μου φανηκε τρελο να μην εχουν μηχανημα για ζυγοσταθμιση, σιγα μην παω να πληρωσω, τι @κατα 2 χρονια εγγυηση εγω (ή δεν εχω?)... :xmas::)

Link to comment
Share on other sites

Οντως δεν εχουν τα πανε εξω τα αμαξια. Οτι κ να πω γιαυτους ειναι λιγο , ενα μονο θα πω τα ματια σας 1114 με αυτους κοιτανε μονο να σας την φερουν, ακρως επικινδυνοι!!!

Link to comment
Share on other sites

Ευθυγραμμιση μπορουν να σου κανουν αν εχουν μηχανημα! Ζυγοσταθμιση ειναι πιο σπανιο! Και εμεις εδω για ζυγοσταθμιση τα παμε ολα στον Παχυλα 'η στον Παπαδοπουλο και χρεωνουμε το κοστος στον πελατη! Ποσα χλμ εχει το αμαξι γιατι ισως να μην περνανε στην εγγυηση την ζυγοσταθμιση?

Link to comment
Share on other sites

Η ευθυγραμμιση γινεται στο αμαξι (αξονες κλπ) η ζυγοσταθμιση γινεται στα ζαντολαστιχα. Εδω που τα λεμε η ζυγοσταθμιση ειναι δουλεια των βουλκανιζατερ.

Link to comment
Share on other sites

Ναι το καταλαβα το ποιον, απλως καμια φορα μπορει να ειμαι και λαθος, ρωταω τις εμπειριες του καθενος, οσοι περισσοτεροι ακουγωνται τοσο καλυτερα για ολους..

Link to comment
Share on other sites

Guest Nikolas83
ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΚΑΡΕΝΤΑ machinegun.gif

Εχω ακουσει τα χειροτερα ΜΑΚΡΙΑ rocket.gifrocket.gif

Συμφωνώ με τον mihalios-9n είχε πάει ο πατέρας το άμαξι του Audi A4 και οι @@λακες σπάσανε το κάρτερ του αυτοκινήτου από κάτω και το παίζαν ανήξεροι! protest.gifprotest.gif

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια, την παρασκευη που πηγα του ρωτησα αν μπορουν να κανουν και μια ζυγοσταθμιση/ευθυγραμιση του τιμονιου για χανει λιγο και μου ειπαν πως δεν εχουν τετοιο μηχανημα, σε βουλκανιζατερ, θα μας τρελανουν? withstupid.gif

Φιλε καλημερα καταρχας δεν εχω ακουσει ποτε για Καρεντα στο πειραια ξερω οτι η καρεντα ειναι στην παλια μου γειτονια στα φαναρια δεξια επι της βουλιαγμενης - προς γλυφαδα για να καταλαβεις.

Οσο για το ζυγοσταθμιση βασικα ειναι οτι ισως εχουν στραβωσει η ζαντες απο πεζοδρομια και λακουβες οποτε στις ισιωνουν και βαζουν βαρακια απο μενα για ειναι στα ισια παλιι να μην δειχνουν στραβες.

Και η ευθηγραμμιση το βασουν το αυτοκινητο πανω σε ραμπα και με ενα ειδικο μηχανημα βλεπουν τις μοιρες του τιμονιου αν ειναι σωστα και ισιο το τιμονι και βεβαια και το καμπερ της μπροστα κινησης να ειναι σωστο συμφωνα με το τι λεει ο κατασκευαστης!!Αυτο παντα χαλαει οταν αλλαζεις καποιο λαστιχο η βαζεις καινουργιες ζαντες κλπ.

Οσο για τα συνεργεια που πρεπει να το πας εχουμε κατηγορια που λεει συνεργεια και μηχανουργεια και μπες εκει να δεις ποια ειναι τα καλυτερα!

Γνωμη μου ασε τις πολυ μεγαλες αντιπροσωπιες και βρε κανενα εξουσιοδοτημενο σε καποια γειτονια τον οποιο να ξερεις και να εχεις θαρρος να του την λες αμα κανει καμια παπαρια!!!βεβαια και λογο vwclub εχουμε καποια συνεργεια που μας κανουν καλυτερες τιμες!!

Y.Γ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΑ ΙΣΧΥΟΥΝ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ MEMBERS TOY VW CLUB!!!!!!!

Montoya.

Edited by Montoya
Link to comment
Share on other sites

Καρεντα Πειραια υπάρχει. Δεν έχω πάει, αλλά έχω δει στο βιβλίο Σερβις του αυτοκινήτου μου ότι σε αυτούς το έκανε ο προηγούμενος ιδιοκτήτης.

Για τη Καρεντα Μιλιαρακη που το πάω εγώ τώρα, είναι ένα παλικάρι στην υποδοχη , Φώτης, που γουστάρει πολύ τα Σιρόκο και μου έχει φερθεί πολύ καλά.

Βέβαια όλα σε βάθος χρόνου κρίνονται.... οπότε επιφυλάσσομαι....

Και τα ίδια λεφτά μου πήραν απο τα συνεργεία VW της γειτονίας! Και με τα αναλυτικά χαρτιά, και με απόδειξη και όλα! (250-270 ευρω για service με υμαντες κτλ)

Αλλά συμφωνώ πως ειναι δύσκολο να βρεις έντιμους και συνεπείς Μαστορους....(Καρεντα, Παζαροπουλος η οχι)

Απορώ που ζούμε δηλαδή! πρέπει μια ζωή να έχεις Μπαρμπα μηχανικό για να είναι κανείς ευχαριστημένος??????

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια, την παρασκευη που πηγα του ρωτησα αν μπορουν να κανουν και μια ζυγοσταθμιση/ευθυγραμιση του τιμονιου για χανει λιγο και μου ειπαν πως δεν εχουν τετοιο μηχανημα, σε βουλκανιζατερ, θα μας τρελανουν? withstupid.gif
NA MHN SXOLIASO GIATI THA GINO KAKOS

Μαρίνο εσένα στην VW που το πας για service έτσι σου λένε ????

Edited by Σπύρος
Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη αλλο Ελλαδα και αλλο Γερμανία.!!!!!!!!Μην ξεχνιόμαστε κιολας.Μην ξεχνατε οτι η Γερμανια ειναι χωρα παραγωγης των αυτοκινητων VW οποτε θα εχει ολα τα συχρονα μηχανηματα ρε!!!!

Μοntoya.

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω οτι ένας σωστός αντιπρόσωπος πρέπει να έχει οτι μπορεί να χρειαστεί το αυτοκινητο που πουλάει

Edited by Σπύρος
Link to comment
Share on other sites

Καρεντα στον Πειραια υπαρχει. Ειναι κοντα στην συμβολη των οδων Πειραιως και Γρηγοριου Λαμπρακη. Εκει ειναι το service και οι πωλησεις τους ειναι στην Συγγρου κοντα στην Αμφιθεας.

Link to comment
Share on other sites

Αλλη η καρεντα στον πειραια, αλλη στην μηλιαρακη και αλλη στην βουλιαγμενη!!

ολοι οι αντιπροσωποι εχουν ευθιγραμμιση και ζυγοσταθμιση!!!

Α, και μην ξεχασω, το servise και η εξυπηρετηση στην καρεντα στην βουλιαγμενη ειναι παρα παρα πολυ καλο!!!

Πολλοι φυγανε απο αλλες αντιπροσωποιες και ηρθαν στην καρεντα βουλιαγμενης για να λυσουν επιτελους το προβήματους!!!

Αν δεν παινεψουμε το σπιτι μας θα πεσει να μας πλακώσει!!!!

Link to comment
Share on other sites

Η καρέντα στη Βουλιαγμένης έχει γίνει αρκετά καλή. Οταν θα πηγαίνετε στην Βουλιαγμένης θα ζητάτε τον Βασιλή που είναι τεχνικός σύμβουλος για τα vw και θα λέτε είμαστε απο το club μας έστειλε ο alex με το ασημί golf 4.

Θα σας φροντίσει καλύτερα απο ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Makria apo tous koulous! Efaga 4 episkepseis kai 15 ores gia na katalaboun oi gelioi oti exei xalasei o aisthitiras lamda kai oxi otidipote allo! Mou allaksane mpouzokalodia, mpouzi kai oti allo briskane panta stin eggiisi siga min pigaina allios! AAA tin teleutaia fora pou to pira apo to seinergeio ksexasane na mou baloune to plastiko kapaki tis mixanis! Einai gelioi oloi oi pelates tous krazane! Afisa to autokinito 9 to proi kai girisa 13:00 kai den to eixane nalei mesa kai kolobaragane! Legane asteiakia kai aidies! Ai sixtir asxetoi! Pote ksana! KARENTA DEN KSEXNO! <_<rocket.gif

Link to comment
Share on other sites

Καμία σχέση η Βουλιαγμένης. Πήγαινε σου λέω στη Βουλιαγμένης κλαι ζήτα το Βασίλη το Γιαννούλη και πες πως είαι απο το vwclub και σε στέλνει ο Αλεξ με το ασημί το 4άρι. Θα έχεις την καλύτερη περιποίηση. Εμένα μου έχει φερθεί τόσο καλά το παλικάρι που πραγματικά δεν εχω λόγια.

Πήγαινε και 1000% θα με θυμηθείς. Πήγαινε στο άτομο που σου είπα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω εχω βρει ενα συνεργειο στο κερατσινι προς αμφιαλη καλυτερα και ειναι ο λακατης.διευθυνση αντ.μπερτου 30-32(οπισθεν γρ.λαμπρακη 454)τηλ.210-4318547.

τυχαια τον βρηκα αλλα οι εντυπωσεις μου ειναι αριστες.

οικογενειακο συνεργειο και ειναι πολυ υπευθυνοι και πολυ καλοι στην δουλεια τους.δεν εχουν βοηθους και μαθητευομενους να παριστανουν τους μαστορες.

διαθετει και διαγνωστικο.

επισης πολυ καλες τιμες.ενδεικτικα αναφερω καποιες εργασιες με τιμες.

αλλαγη σε δισκους,τακακια,σιαγονες.(τα υλικα δικα μου.πληροφοριακα 50€ εδωσα για ολα).

αλλαγη πισω ρουλεμαν και ακραξονιου (αυτα ηταν δικα του τα υλικα).

συνολο 80€.

επισης δεν ειχε προβλημα να μου αλλαξει λαδια και φιλτρο που ειχα παρει απο αλλου.

πηγε και ενας φιλος με golf4 gti για δισκο πλατο ρουλεμαν.ζητησε 120€ εργατικα και τα υλικα να του τα παει ο φιλος μου.τελικα τα εκανε ολα αυτος με 300-350€.δεν θυμαμαι ακριβως το ποσο και καποια αλλη ψιλοδουλεια που εκανε.επισης του το ρυθμισε να δουλευει σωστα.κατι που δεν ειχαν καταφερει σε μια αντιπροσωπεια στον πειραια στην αρχη της θηβων.δεν θυμαμαι το ονομα αλλοιως θα το εγραφα.το αυτοκινητο πηγαινε σαν zastava και αυτοι ελεγαν θα ... στρωσει. επισης κανα δυο στραβα που εντοπισε τα εφτιαξε απο μονος του.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.