Jump to content
Guest chp

Κάλυμμα ταμπλό

Recommended Posts

Μήπως γνωρίζει κανείς πού μπορώ να βρω κάλυμμα για το ταμπλό....

αυτό που μοιάζει με πετσέτα και το πιάνει πέρα για πέρα ....

κάτι σαν αυτό...σε πολύ πολύ γενικές γραμμές...για να καταλάβετε περίπου τι εννοώ.... tongue.giftongue.gif

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να σε βοηθησω φιλε μου αλλα ακριβως το ιδιο ψαχνω απεγνωσμενα κ εγω τοσο καιρο κ ειδικα για το καλοκαιρι, ηλιος σκονες κτλ. στο ιντερνετ δεν βρισκεις κατι εχω ψαξει σχεδον ολα (ελλαδα). αν το βρεις παντως στειλε το και σε μενα :lol: πληρωνω οσο οσο ;)

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδες δεν ειναι λιγο ασχημο?? μια ιδεα λεω...μου θυμιζει λιγο πετσετακια cutty shark στο ταμπλο που βαζαν στα 80'ς...

τι αναγκη εχει το ταμπλο σε πορεια..? στο παρκινκ βαλτε μια ηλιοπροστασια...

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδες δεν ειναι λιγο ασχημο?? μια ιδεα λεω...μου θυμιζει λιγο πετσετακια cutty shark στο ταμπλο που βαζαν στα 80'ς...

τι αναγκη εχει το ταμπλο σε πορεια..? στο παρκινκ βαλτε μια ηλιοπροστασια...

χαχαχαχ

την περίμενα αυτή την αντίδραση....

έχω δει αντίστοιχο κάλυμμα σε αρκετά αυτοκίνητα...και δεν είναι τόσο χάλια....η φωτο παραπάνω...το αδικεί και είναι αρκετά τραβηγμένη....

πάντως για πόλο βρήκα μέχρι στιγμής από μια εταιρεία στην Αυστραλία που δεν φέρνει Ελλάδα... ;):lol:

εβαυ δεν παίζει ...δεν έχουν τέτοιο ήλιο έξω...χαχαχ

Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν ετοιμα κομμενα στο εμποριο για καθε μοντελο, σε μεγαλο καταστημα αξεσουαρ(πχ παναγιωταρακος,κλπ) σιγουρα θα βρειτε. νομιζω βεβαια πως οποιοδηποτε μαγαζι με αξεσουαρ μπορει να σας παραγγειλει. συνηθως αυτα εχουν κ τη μαρκα του αυτοκινητου τυπωμενη σε κοκκινο χρωμα, ισως μερικους τους ενοχλησει η αντανακλαση που αυτη κανει πανω στο παρμπριζ.

η δευτερη λυση ειναι σε μαγαζι με καλυμματα-ταπετσαριες,κλπ. με κανα 20αρι σου κανει οτι ακριβως θες,με διαφορα χρωματα κ ποιοτητες μοκετας.

δεν ειναι δυσευρετες κ σιγουρα ειναι σωτηριες για το ταμπλο μας!!! μετα απο 3-4 χρονια ξεθωριαζει, οποτε σκεφτειτε ποση ακτινοβολια κοβει!

Link to comment
Share on other sites

paidia exo balei sto polo mou... piga kai ena magazi me aksesouar tou eipa to montelo kai mou to pariggile... einai gamato!!! kai teriazei koyti.... opoios thelei mporo na ton eksipiretiso....

τιμούλα...???

Link to comment
Share on other sites

μολις βρηκα και αυτο

λέω να τους πάρω αύριο να μάθουμε τιμές...και τι παίζει με το θέμα της αποστολής....

:rolleyes: μπράβο πάντως.....χθες έψαχνα καμία ώρα...αλλά δεν βρήκα τίποτα .... new_killpc.gifnew_killpc.gif

Edited by chp
Link to comment
Share on other sites

και εγω ειχα ψαξει αλλα δεν ειχα βρει κ αυτο τωρα μολις το βρηκα, εστειλα κ εγω ενα μηνυμα ελπιζω να απαντησουν. γιατι ειναι κριμα το λυπαμαι αυτο το ταμπλο τοσο ηλιο που τρωει κ τοση σκονη που μαζευεται

Link to comment
Share on other sites

Τα ταμπλω παντως ενημερωτικα δεν παθαινουν τιποτα απολυτως με τον ηλιο.Ειναι φτιαγμενα απο υλικα που αντεχουν.Κακο τους κανει ο ηλιος οταν το εχετε τρελανει στα γυαλιστικα που κυκλοφορουν.Εγω και στου πατερα μου το audi που το εχουμε 16 χρονια αλλα και στο δικο μου που το εχω 2 χρονια δεν εχουν παθει απολυτως τιποτα.Οταν πιανει σκονη, το περναω με ενα μωρομαντηλο και ειναι οκ.Για γυαλιστικα και αλοιφες ουτε κουβεντα.

Link to comment
Share on other sites

σωστος, και εμενα 10 χρονια πραγματικα δεν εχει παθει τιποτα απολυτως. και παντα -μονο- με μωρομαντηλο. αλλα να σου πω την αληθεια το θελω περισσοτερο κ για την σκονη που τωρα το καλοκαιρι ειδικα το παω σε πολλες σκονες χωματα κτλ κ θελει 2 φορες τη μερα ξεσκονισμα κ δεν μπορω να το βλεπω συνεχεια ετσι. οποτε αφου μου αρεσει κ ως εμφανιση, γιατι οχι? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Πάντως η σκόνη είναι η καλύτερη προστασία, όσο λιγότερο το καθαρίζεις τόσο πιό πολύ κρατάει!!!

Το ταμπλώ δεν έχει πάθει τίποτα εδώ και 13 χρόνια αλλά έχω πρόβλημα με την κεντρική κονσόλα εκεί όπου είναι τα χειριστήρια του κλιματισμού το ραδιόφωνο και οι κεντρικές θύρες εισαγωγής αέρα. Το πλαστικό σχεδόν διαλύεται! Ξέρει κανείς να μου πεί που μπορώ να βρώ οδηγίες για να το αλλάξω μόνος μου;

Edited by dimd
Link to comment
Share on other sites

λέω να τους πάρω αύριο να μάθουμε τιμές...και τι παίζει με το θέμα της αποστολής....

:blink: μπράβο πάντως.....χθες έψαχνα καμία ώρα...αλλά δεν βρήκα τίποτα .... new_killpc.gifnew_killpc.gif

ειχαμε καμια εξελιξη στο θεμα μηπως; γιατι δεν εχω παρει απαντηση στο email που εστειλα ακομα.....

Link to comment
Share on other sites

ειχαμε καμια εξελιξη στο θεμα μηπως; γιατι δεν εχω παρει απαντηση στο email που εστειλα ακομα.....

τηλ δεν πρόλαβα να πάρω...αλλά βρήκα ένα κατάστημα στην Θεσσαλονίκη που κάνει τέτοια πράγματα....είχε βάλει ένας γνωστός από εκεί...

ο τύπος κάνει καλή πολύ καλή δουλειά από ότι είδα....

προσωπική εμπειρία έχω με τα πατάκια που έκανε στον πατέρα μου....του αφήσαμε τα μανίσια... και πάνω σε αυτά έβγαλε καινούργια και το αποτέλεσμα είναι άψογο...σαν να ήταν γνήσια....και μόλις 30 ευρώ το σετ... tongue.gif

θα περάσω αν προλάβω αύριο να μάθω....τι παιζει... :blink:

Link to comment
Share on other sites

οκ φιλε μου τοτε αν μπορεσεις στειλε ενα μηνυμα αν περασεις να δουμε τι θα γινει γιατι τον αλλον δεν τον βλεπω να απανταει...

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς να μου πεί που μπορώ να βρώ οδηγίες για να το αλλάξω μόνος μου;

Πρεπει να βγαλεις ολα τα καπακια και το ραδιο.

Εχει βιδες στους αεραγωγους, στους διακοπτες του καλοριφερ και κατω στο τασακι.

Το πιο δυσκολο ειναι να βρεις το ανταλλακτικο (μεταχειρισμενο) παρα να το αντικαταστησεις...

Link to comment
Share on other sites

πήρα σήμερα....12 ευρώ ...από ένα μαγαζί με αξεσουάρ...είχε μεγάλη ποικιλία ...!!!

τέλεια εφαρμογή με μοναδική εξαίρεση...το γεγονός ότι το αρχικό πατρόν έχει μία τρύπα στη μέση για την θήκη της κεντρικής κονσόλας....μόνο που η δικιά μου θήκη έχει καπάκι...... tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

απο που το πηρες φιλε κανα τηλεφωνο αν υπαρχει; μηπως γινει καμια πατεντα κ το στειλουν...

κοίτα από ότι κατάλαβα τελικά δεν είναι και τόσο δυσεύρετα.....

τηλ. δεν ξέρω για να σου πω την αλήθεια...θα μάθω και θα σου πω....αλλά το κόβω λίγο δύσκολο να στα στείλει από θεσσαλονίκη στην κέρκυρα...

Link to comment
Share on other sites

ενταξει το ξερω ειναι λιγο δυσκολο εκτος κ αν εχει καποιο eshop, στειλε μου αν θυμασαι ενα pm πως λεγεται η που ειναι μηπως τον βρω.

παντως μην το λες που δεν ειναι δυσευρετα σε οτι eshop εχω κοιταξει στο ιντερνετ δεν υπηρχε πουθενα, ουτε εδω σε 2 νομιζω καταστηματα με αξεσουαρ που ειχα ρωτησει. το καλυμμα πως ειναι απο ποιοτητα; χρωμα;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.