Jump to content
Nikos_Passat_2.0T

Golf 6 - Led Πίσω Φανάρια.

Recommended Posts

Για όσους ενδιαφέρονται για αλλαγή των πίσω φαναριών με LED, δείτε και αυτά...

Εγώ προσωπικά θα περιμένω να βγει κάτι το οποίο θα είναι πιο σκούρο σαν φανάρι αλλά με LED (θα ταιριάζει περισσότερο με το λευκό χρώμα του αυτοκινήτου). Αλλά και αυτά δεν είναι άσχημα... :D

Τα links είναι από το youtube, με τα φανάρια σε λειτουργία...

IMG_2877.jpg

IMG_2878.jpg

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

Για όσους ενδιαφέρονται για αλλαγή των πίσω φαναριών με LED, δείτε και αυτά...

Εγώ προσωπικά θα περιμένω να βγει κάτι το οποίο θα είναι πιο σκούρο σαν φανάρι αλλά με LED (θα ταιριάζει περισσότερο με το λευκό χρώμα του αυτοκινήτου). Αλλά και αυτά δεν είναι άσχημα... :D

Τα links είναι από το youtube, με τα φανάρια σε λειτουργία...

nikos ego to eixa pei. me to pou tha bgoun ayta ta fota tha ta balo.

ama psineste gia ena groupbuy na mas bgoun kai fthinotera !!!

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ακούσω κάποια τιμή...Μάλλον με ενδιαφέρει.

Link to comment
Share on other sites

πολύ όμορφα όντως. φεύγεις απο τη βλακεία του Touareg, Και γίνεται μοναδικό το αμάξι. πόσο κάνουν?

και εμένα ου αρέσουν! αν ειναι καλή η τιμή ίσως ενδιαφέρομαι

Link to comment
Share on other sites

Για όσους ενδιαφέρονται για αλλαγή των πίσω φαναριών με LED, δείτε και αυτά...

Εγώ προσωπικά θα περιμένω να βγει κάτι το οποίο θα είναι πιο σκούρο σαν φανάρι αλλά με LED (θα ταιριάζει περισσότερο με το λευκό χρώμα του αυτοκινήτου). Αλλά και αυτά δεν είναι άσχημα... :huh:

Τα links είναι από το youtube, με τα φανάρια σε λειτουργία...

IMG_2877.jpg

IMG_2878.jpg

Είναι αρκετά καλά τα φανάρια αλλά της Hella για το Golf 5 (τα σκούρα) ήταν πιο όμορφα. Ελπίζω να βγάλει η Hella & για το Golf VI, παλαιότερα που είχα σε ασημί Polo τα λευκά Hella, ήταν φανταστικός ο συνδυασμός (προσοχή λευκά - όχι κιτς διάφανα τύπου lexus).

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το θέμα με τα πίσω φώτα του GOLF VI έχει καιρό να συζητηθεί, έχουμε κανένα νέο.

ΟΚ ρε παιδιά είναι νέο το μοντέλο αλλά πόσο καιρό θέλουν οι εταιρείες να παρουσιάσουν προιόντα??

Link to comment
Share on other sites

Στο site της Γερμανίας αν δείτε την φωτογραφία στον configurator του Golf VI GTI φαίνεται να τα έχει standard!!!

Κάπου διάβασα για τιμή κοντά στα 300 ευρώ για το Highline σαν option.

(Δεν θυμάμαι που όμως...)

Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω να βοηθησει αυτο το link...

http://forums.vwvortex.com/zerothread?id=4590251

Στις εικονες πιο κατω εχει ανοιχτει το φαναρι (Hella) κ δειχνει κωδικους...

Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω να βοηθησει αυτο το link...

http://forums.vwvortex.com/zerothread?id=4590251

Στις εικονες πιο κατω εχει ανοιχτει το φαναρι (Hella) κ δειχνει κωδικους...

Ρε παίδες έχετε βάλει κανένας πίσω LED στο 6άρι;; Φέρνει κανένας στην Ελλάδα ή και αυτά που γράφει το παραπάνω forum, υπάρχουν στο εμπόριο; Γιατί σε googlάρισμα έβαλα τον κωδικό που έχει το φανάρι και δεν μου παρουσίασε αποτελέσματα.

Σκέφτομαι κατά τα Χριστούγεννα να κάνω μια τέτοια αλλαγή...

Επίσης θα ήθελα και LED στα μπροστά φανάρια, ή φώτα ημέρας...έχετε τίποτα να προτείνετε;;;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες έχετε βάλει κανένας πίσω LED στο 6άρι;; Φέρνει κανένας στην Ελλάδα ή και αυτά που γράφει το παραπάνω forum, υπάρχουν στο εμπόριο; Γιατί σε googlάρισμα έβαλα τον κωδικό που έχει το φανάρι και δεν μου παρουσίασε αποτελέσματα.

Σκέφτομαι κατά τα Χριστούγεννα να κάνω μια τέτοια αλλαγή...

Επίσης θα ήθελα και LED στα μπροστά φανάρια, ή φώτα ημέρας...έχετε τίποτα να προτείνετε;;;

logika to fanari tha prostethei otan erthei to r20 stin ellada, san antalaktiko stis antiprosopies. den nomizo na exei erthei akoma. rotise kaneis ???

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

logika to fanari tha prostethei otan erthei to r20 stin ellada, san antalaktiko stis antiprosopies. den nomizo na exei erthei akoma. rotise kaneis ???

Δεν θα΄χουν κανένα 300άρι τα φανάρια του R20?

¶σχετο : το χρώμα που έχεις πάρει Stelios το γκολφάκι είναι σούπερ, είναι το ίδιο με το R20 ?? (είχα πάρει χθες το περιοδικό Car που έχει παρουσίαση το R20 και έπαθα την πλάκα μου).

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα΄χουν κανένα 300άρι τα φανάρια του R20?

Σ'ενα γερμανικο forum εκαναν λογο για 350¤ περιπου τα συγκεκριμενα φωτα... Επισης, αναφερθηκαν στην SBBR, αναγραφεται και στην εικονα που παρεθεσα στο Link με τους κωδικους απο το φαναρι..

SBBR--> Schlußlicht Blinker Bremslicht Rückfahrscheinwerfer

Aς επικοινωνησει καποιος να μαθει περισσοτερες πληροφοριες..

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα΄χουν κανένα 300άρι τα φανάρια του R20?

¶σχετο : το χρώμα που έχεις πάρει Stelios το γκολφάκι είναι σούπερ, είναι το ίδιο με το R20 ?? (είχα πάρει χθες το περιοδικό Car που έχει παρουσίαση το R20 και έπαθα την πλάκα μου).

den ksero pos legetai to xroma tou r20. mporei kai na einai idio.

gia tin timi sta fanaria kati eixa dei gia 550 euro se ena germaniko forum.

Link to comment
Share on other sites

den ksero pos legetai to xroma tou r20. mporei kai na einai idio.

gia tin timi sta fanaria kati eixa dei gia 550 euro se ena germaniko forum.

550 είναι πολλά, δεν στέλνουμε κανένα mail στην Hella να μας πουν αν θα βγάλουν??

Στην Kerscher που είχα στείλει (επειδή είναι πλέον χωρίς αντιπρόσωπο στην Ελλάδα) μου απάντησαν σε 2 μέρες!

Παρεπιπτόντως προφυλακτήρας κ πλαινά η προσφορά τους ήταν στα 819 ευρώ για όποιον ενδιαφέρεται.

http://www.kerscher-tuning.de/styling/inde...0Spoilerschwert

Link to comment
Share on other sites

με τους κωδικους απο το φαναρι..

GTI/GTD

5K0 945 093 R (Left Inside) 136,85¤

5K0 945 094 R (Right Inside) 136,85¤

5K0 945 095 K (Left Outside ) 142,80¤

5K0 945 096 K (Right Outside) 142,80¤

Golf R/R-Line

5K0 945 093 P (Left Inside) 136,85¤

5K0 945 094 P (Right Inside) 136,85¤

5K0 945 095 L (Left Outside) 142,80¤

5K0 945 096 L (Right Outside) 142,80¤

believe it or not 559,30¤ makes including 19% Value added tax (VAT) (macht sage und schreibe 559,30¤ inkl. 19% MwSt)

Ελπίζω να σας έκανα να χαρείτε πολύ ! :D

Βλέπω από αύριο να παίρνουν φωτιά τα ποντίκια των Η/Υ στις αντιπροσωπείες της VW πανελλαδικά !!! :D :D :lol: :lol:

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

τσαμπα sillyhorse1rb5.gif

790 έχει η Rieger.

880 νομίζω της αντιπροσωπείας.

Αν σκεφτείς ότι παίρνεις ολόκληρο προφυλακτήρα με κυψελοειδή εισαγωγή (πρόσεξε τις φωτογραφίες) και όχι πρόσθετο σπόιλερ η τιμή τους είναι καλή.

Link to comment
Share on other sites

τσαμπα sillyhorse1rb5.gif

790 έχει η Rieger.

880 νομίζω της αντιπροσωπείας.

Αν σκεφτείς ότι παίρνεις ολόκληρο προφυλακτήρα με κυψελοειδή εισαγωγή (πρόσεξε τις φωτογραφίες) και όχι πρόσθετο σπόιλερ η τιμή τους είναι καλή.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.