Jump to content
Oeo

Ερωτήσεις Εκτάκτου Ανάγκης

Recommended Posts

Καλημέρα στο πολύ πολύ καλό Community του Club σας!

Ονομάζομαι Δημήτρης, είμαι νέο μέλος και θα ήθελα να κάνω κάποιες ερωτήσεις.Να προειδοποιήσω και να ζητήσω συγγνώμη εκ των προτέρων γιατί δεν έχω Surfarei στα θέματα συζήτησης να δω αν υπάρχουν απαντήσεις στα ζητήματα που πρόκειται να θέσω, καθώς σε περίπου 4 ώρες πετάω για Ισπανία και δεν προλαβαίνω να ψάξω οπότε 1000000 συγγνώμη και παρακαλώ αν γίνεται να απαντήσετε(ακόμα και αν τα ερωτήματα μου έχουνε απαντηθεί κάπου αλλού) ή ποστάροντας τις γνώμες σας ή δίνοντάς μου Links!

Είμαι κάτοχος ενός Golf Tsi 140Hp.Έχω κάνει επαναπρογραμματισμό εγκεφάλου στην Revo και κυμαίνομαι στα 200 αλόγατα.Η αλήθεια είναι πως καλώς ή κακώς ''επαναπαύτηκα'' στα λόγια του υπάλληλου της εταιρείας και δεν έχω δυναμομετρήσει το Golf ακόμα.Διαφορά είδα αισθητή ομολογώ αλλά αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι παρόλο που έχω στο πόδι μου 200 τουρμπάτα άλογα, το αμάξι δεν κάνει το ''ΜΠΑΜ'' όταν Τουρμπίζει, δεν σε κολλάει στο κάθισμα πως να το πω και για αυτόν τον λόγο έχω ψιλοξενερώσει :lol: .Ήθελα να έχει αυτή την έκρηξη, να έβγαζε τον μεταλλικό θόρυβο το μοτέρ, να ακουγότανε η σκάστρα κοκ.Θα μου πείτε τώρα ότι πήρα λάθος αμάξι αχαχαχ!!!

Διαβάζοντας όλα αυτά πιστεύω να έχετε καταλάβει τι ερωτήσεις θέλω να κάνω και τι απαντήσεις ψάχνω πάνω κάτω.

Τι πρέπει να κάνω για να γίνει το αμάξι πιο νευρικό, πιο θορυβώδες (και όχι για να με ακούνε οι άλλοι, αλλά για δική μου καύλα), να έχει πιο πολλή ροπή.(Υπερκυβισμός υπάρχει ή δεν συνίσταται κάτι τέτοιο?).Θέλω να κάνω κάτι που πρωτίστως θα έχει ως γνώμονα την ασφάλεια του κινητήρα!Πιστεύετε ότι είναι ασφαλής η εξέλιξη αυτού του κινητήρα ότι αξίζει να ρίξεις λεφτά?

Επίσης αν σας είναι εύκολο πέστε μου μερικές ιδέες/γνώμες σας για την εξωτερική εμφάνιση του Golf.

Έχω κατά νου σε πρώτη φάση να βάλω ζάντες 17άρες και ελαστικά με χαμηλό προφίλ, χαμήλωμα και αυτά τα μαραφέτια που μπαίνουν στις ρόδες και τις πάνε πιο ''έξω'' ώστε να είναι σε ευθεία με το φτερό(μην κοροϊδέψετε ξέχασα την λέξη αχαχαχ), φιμέ τζαμάκια και πιστεύω ότι προς το παρόν θα είμαι κομπλέ στο το θέμα της εμφάνισης.Προφανώς όμως έχοντας παραπάνω ιδέες είναι πάντα καλύτερο.

Αργότερα έχω σκεφτεί να το βάψω και στο αγαπημένο μου χρώμα('¶σπρο δλδ) και θα ήθελα να μου πείτε πόσο περίπου πάει το μαλλί..!

Αυτά τα ολίγα,ζητάω και πάλι 1000000000 συγγνώμη αλλά πραγματικά πιέζομαι από χρόνο.Αν είχα θα καθόμουν με ευχαρίστηση να ψάξω το υπόλοιπο Forum.

Πραγματικά ευχαριστώ εκ των προτέρων όσους μπουν στον κόπο και απαντήσουν και ζητώ συγγνώμη για την έκθεση :lol:

Καλό Καλοκαίρι σε όλους, θα μπω να διαβάσω και να απαντήσω σε τυχόν απαντήσεις όταν θα έχω πρόσβαση σε Ηλεκτρονικό Υπολογιστή.

Και για να μην ξεχνιόμαστε Athletic Bilbao και ας μην Γαμήσω ποτέ :lol:

Edited by Mit8ako8
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στο πολύ πολύ καλό Community του Club σας!

Ονομάζομαι Δημήτρης, είμαι νέο μέλος και θα ήθελα να κάνω κάποιες ερωτήσεις.Να προειδοποιήσω και να ζητήσω συγγνώμη εκ των προτέρων γιατί δεν έχω Surfarei στα θέματα συζήτησης να δω αν υπάρχουν απαντήσεις στα ζητήματα που πρόκειται να θέσω, καθώς σε περίπου 4 ώρες πετάω για Ισπανία και δεν προλαβαίνω να ψάξω οπότε 1000000 συγγνώμη και παρακαλώ αν γίνεται να απαντήσετε(ακόμα και αν τα ερωτήματα μου έχουνε απαντηθεί κάπου αλλού) ή ποστάροντας τις γνώμες σας ή δίνοντάς μου Links!

Είμαι κάτοχος ενός Golf Tsi 140Hp.Έχω κάνει επαναπρογραμματισμό εγκεφάλου στην Revo και κυμαίνομαι στα 200 αλόγατα.Η αλήθεια είναι πως καλώς ή κακώς ''επαναπαύτηκα'' στα λόγια του υπάλληλου της εταιρείας και δεν έχω δυναμομετρήσει το Golf ακόμα.Διαφορά είδα αισθητή ομολογώ αλλά αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι παρόλο που έχω στο πόδι μου 200 τουρμπάτα άλογα, το αμάξι δεν κάνει το ''ΜΠΑΜ'' όταν Τουρμπίζει, δεν σε κολλάει στο κάθισμα πως να το πω και για αυτόν τον λόγο έχω ψιλοξενερώσει B) .Ήθελα να έχει αυτή την έκρηξη, να έβγαζε τον μεταλλικό θόρυβο το μοτέρ, να ακουγότανε η σκάστρα κοκ.Θα μου πείτε τώρα ότι πήρα λάθος αμάξι αχαχαχ!!!

Διαβάζοντας όλα αυτά πιστεύω να έχετε καταλάβει τι ερωτήσεις θέλω να κάνω και τι απαντήσεις ψάχνω πάνω κάτω.

Τι πρέπει να κάνω για να γίνει το αμάξι πιο νευρικό, πιο θορυβώδες (και όχι για να με ακούνε οι άλλοι, αλλά για δική μου καύλα), να έχει πιο πολλή ροπή.(Υπερκυβισμός υπάρχει ή δεν συνίσταται κάτι τέτοιο?).Θέλω να κάνω κάτι που πρωτίστως θα έχει ως γνώμονα την ασφάλεια του κινητήρα!Πιστεύετε ότι είναι ασφαλής η εξέλιξη αυτού του κινητήρα ότι αξίζει να ρίξεις λεφτά?

Επίσης αν σας είναι εύκολο πέστε μου μερικές ιδέες/γνώμες σας για την εξωτερική εμφάνιση του Golf.

Έχω κατά νου σε πρώτη φάση να βάλω ζάντες 17άρες και ελαστικά με χαμηλό προφίλ, χαμήλωμα και αυτά τα μαραφέτια που μπαίνουν στις ρόδες και τις πάνε πιο ''έξω'' ώστε να είναι σε ευθεία με το φτερό(μην κοροϊδέψετε ξέχασα την λέξη αχαχαχ), φιμέ τζαμάκια και πιστεύω ότι προς το παρόν θα είμαι κομπλέ στο το θέμα της εμφάνισης.Προφανώς όμως έχοντας παραπάνω ιδέες είναι πάντα καλύτερο.

Αργότερα έχω σκεφτεί να το βάψω και στο αγαπημένο μου χρώμα('¶σπρο δλδ) και θα ήθελα να μου πείτε πόσο περίπου πάει το μαλλί..!

Αυτά τα ολίγα,ζητάω και πάλι 1000000000 συγγνώμη αλλά πραγματικά πιέζομαι από χρόνο.Αν είχα θα καθόμουν με ευχαρίστηση να ψάξω το υπόλοιπο Forum.

Πραγματικά ευχαριστώ εκ των προτέρων όσους μπουν στον κόπο και απαντήσουν και ζητώ συγγνώμη για την έκθεση ;)

Καλό Καλοκαίρι σε όλους, θα μπω να διαβάσω και να απαντήσω σε τυχόν απαντήσεις όταν θα έχω πρόσβαση σε Ηλεκτρονικό Υπολογιστή.

Και για να μην ξεχνιόμαστε Athletic Bilbao και ας μην Γαμήσω ποτέ ;)

αν μπορεις να διαθεσεις 3000-4000 ευρα το αμαξι μπορει να γινει 260 αλογακια με 33 κιλα ροπη...!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στο πολύ πολύ καλό Community του Club σας!

Ονομάζομαι Δημήτρης, είμαι νέο μέλος και θα ήθελα να κάνω κάποιες ερωτήσεις.Να προειδοποιήσω και να ζητήσω συγγνώμη εκ των προτέρων γιατί δεν έχω Surfarei στα θέματα συζήτησης να δω αν υπάρχουν απαντήσεις στα ζητήματα που πρόκειται να θέσω, καθώς σε περίπου 4 ώρες πετάω για Ισπανία και δεν προλαβαίνω να ψάξω οπότε 1000000 συγγνώμη και παρακαλώ αν γίνεται να απαντήσετε(ακόμα και αν τα ερωτήματα μου έχουνε απαντηθεί κάπου αλλού) ή ποστάροντας τις γνώμες σας ή δίνοντάς μου Links!

Είμαι κάτοχος ενός Golf Tsi 140Hp.Έχω κάνει επαναπρογραμματισμό εγκεφάλου στην Revo και κυμαίνομαι στα 200 αλόγατα.Η αλήθεια είναι πως καλώς ή κακώς ''επαναπαύτηκα'' στα λόγια του υπάλληλου της εταιρείας και δεν έχω δυναμομετρήσει το Golf ακόμα.Διαφορά είδα αισθητή ομολογώ αλλά αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι παρόλο που έχω στο πόδι μου 200 τουρμπάτα άλογα, το αμάξι δεν κάνει το ''ΜΠΑΜ'' όταν Τουρμπίζει, δεν σε κολλάει στο κάθισμα πως να το πω και για αυτόν τον λόγο έχω ψιλοξενερώσει :( .Ήθελα να έχει αυτή την έκρηξη, να έβγαζε τον μεταλλικό θόρυβο το μοτέρ, να ακουγότανε η σκάστρα κοκ.Θα μου πείτε τώρα ότι πήρα λάθος αμάξι αχαχαχ!!!

Διαβάζοντας όλα αυτά πιστεύω να έχετε καταλάβει τι ερωτήσεις θέλω να κάνω και τι απαντήσεις ψάχνω πάνω κάτω.

Τι πρέπει να κάνω για να γίνει το αμάξι πιο νευρικό, πιο θορυβώδες (και όχι για να με ακούνε οι άλλοι, αλλά για δική μου καύλα), να έχει πιο πολλή ροπή.(Υπερκυβισμός υπάρχει ή δεν συνίσταται κάτι τέτοιο?).Θέλω να κάνω κάτι που πρωτίστως θα έχει ως γνώμονα την ασφάλεια του κινητήρα!Πιστεύετε ότι είναι ασφαλής η εξέλιξη αυτού του κινητήρα ότι αξίζει να ρίξεις λεφτά?

Επίσης αν σας είναι εύκολο πέστε μου μερικές ιδέες/γνώμες σας για την εξωτερική εμφάνιση του Golf.

Έχω κατά νου σε πρώτη φάση να βάλω ζάντες 17άρες και ελαστικά με χαμηλό προφίλ, χαμήλωμα και αυτά τα μαραφέτια που μπαίνουν στις ρόδες και τις πάνε πιο ''έξω'' ώστε να είναι σε ευθεία με το φτερό(μην κοροϊδέψετε ξέχασα την λέξη αχαχαχ), φιμέ τζαμάκια και πιστεύω ότι προς το παρόν θα είμαι κομπλέ στο το θέμα της εμφάνισης.Προφανώς όμως έχοντας παραπάνω ιδέες είναι πάντα καλύτερο.

Αργότερα έχω σκεφτεί να το βάψω και στο αγαπημένο μου χρώμα('¶σπρο δλδ) και θα ήθελα να μου πείτε πόσο περίπου πάει το μαλλί..!

Αυτά τα ολίγα,ζητάω και πάλι 1000000000 συγγνώμη αλλά πραγματικά πιέζομαι από χρόνο.Αν είχα θα καθόμουν με ευχαρίστηση να ψάξω το υπόλοιπο Forum.

Πραγματικά ευχαριστώ εκ των προτέρων όσους μπουν στον κόπο και απαντήσουν και ζητώ συγγνώμη για την έκθεση :huh:

Καλό Καλοκαίρι σε όλους, θα μπω να διαβάσω και να απαντήσω σε τυχόν απαντήσεις όταν θα έχω πρόσβαση σε Ηλεκτρονικό Υπολογιστή.

Και για να μην ξεχνιόμαστε Athletic Bilbao και ας μην Γαμήσω ποτέ :rolleyes:

Για να έχεις αυτό το Μπάμ που ζητάς θέλεις επιπλέον: Ημι-αγωνιστικό δίσκο-πλατό, πιο ελεύθερη εξάτμιση και κιτ εισαγωγής αέρα! Τα οποία θα συνεργαστούν με το πρόγραμμα που έβαλες τέλεια!!! Με ένα ¤2500 πιστεύω καθάρισες!

Link to comment
Share on other sites

Τετοιο δισκο πλατο μου ειπαν οτι μου εβαλαν οταν μου τον αλλαξαν στην αντιπροσωπια και για αυτο εγινε πιο σκληρος :S

Γενικα για το MΠΑΜΜΜΜ! που αναφερεις ελπιζω να μην ενοειτε μονο ενα tongue.gif τυπου πυροτεχνημα!! χεχεχε!

Πλακα κανω

> Πιο ελευθερη εξατμιση και κιτ για αερα πρεπει να ειναι οι πρωτες σου κινησεις...!

Edited by kostakisSs
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μην κολλαμε σε λεπτομεριες~! tongue.giftongue.giftongue.giftongue.giftongue.giftongue.gif

Λοιπόν υπολόγισα περίπου τα ποσά

3000-4000 για αλογάκια

1500-2000 για ζαντολάστιχα

3000-4000 για βαψιμο(δεν το προτείνω)

7500-10000 ευρώπουλα αυτό και αν είναι λεπτομέρεια :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.