Jump to content
dim_scirocco

Προβλημα σε Scirocco στο κιβωτιο (dsg)......

Recommended Posts

Ειμαι ενας απο εσας που εσκασε σχεδον 30.000 ευρω για να παρει ενα αυτοκινητο(VW Scirocco 1.4 160ps DSG) οπως το γουσταρει και ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ περιμενοντας 6 μηνες να το παραλαβει...εφτασαν λοιπον οι μερες και το παρελαβα πριν 8 μερες ολα μια χαρα τελεια ολο τρελα...μεχρι που αρχισε να τριζει το κιβωτιο(DSG) του ''ολοκαινουριου αμαξιου'' .Το παρατηρησα οταν πηγαινα με χαμηλη ταχυτητα και αφηνα το γκαζι επισης οταν περναγα απο λακουβες..Πηγα λοιπον απο εκει που το πηρα (RORRIS) και το ειδαν μου ειπαν πως ειναι μια ρυθμιση στο κιβωτιο (κατι βαλβιδακια που θελουν ρυθμιση λεει και κατι τετοια) και πως θα τους στειλουν οδηγια απο Γερμανια για να το φτιαξουν και θα σταματησει να τριζει...(αυριο θα το παω).

ΑΙΣΧΟΣ.............περιμενα σαν τον ΜΑ.........ΚΑ 6 μηνες για ΚΑΥΝΟΥΡΙΟ αμαξι τα εσκασα..και δεν προλαβα να το δω καλα καλα και τρεχω στα συνεργεια λες και πηρα μεταχειρισμενο..ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ειναι ΝΤΡΟΠΗ τιποτα αλλο.

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι ενας απο εσας που εσκασε σχεδον 30.000 ευρω για να παρει ενα αυτοκινητο(VW Scirocco 1.4 160ps DSG) οπως το γουσταρει και ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ περιμενοντας 6 μηνες να το παραλαβει...εφτασαν λοιπον οι μερες και το παρελαβα πριν 8 μερες ολα μια χαρα τελεια ολο τρελα...μεχρι που αρχισε να τριζει το κιβωτιο(DSG) του ''ολοκαινουριου αμαξιου'' .Το παρατηρησα οταν πηγαινα με χαμηλη ταχυτητα και αφηνα το γκαζι επισης οταν περναγα απο λακουβες..Πηγα λοιπον απο εκει που το πηρα (RORRIS) και το ειδαν μου ειπαν πως ειναι μια ρυθμιση στο κιβωτιο (κατι βαλβιδακια που θελουν ρυθμιση λεει και κατι τετοια) και πως θα τους στειλουν οδηγια απο Γερμανια για να το φτιαξουν και θα σταματησει να τριζει...(αυριο θα το παω).

ΑΙΣΧΟΣ.............περιμενα σαν τον ΜΑ.........ΚΑ 6 μηνες για ΚΑΥΝΟΥΡΙΟ αμαξι τα εσκασα..και δεν προλαβα να το δω καλα καλα και τρεχω στα συνεργεια λες και πηρα μεταχειρισμενο..ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ειναι ΝΤΡΟΠΗ τιποτα αλλο.

σωπα καημενε....και ακομα δεν εχεις δει τπτ!!!!απο τωρα απογοητευεσαι??

Link to comment
Share on other sites

Αυτοκινητα της σειρας ειναι μην τρελλενομαστε...Δεν ειναι και ΤΟ αυτοκινητο!

Δηλαδη για εσενα φιλος πιο ειναι '' ΤΟ αυτοκινητο '' αυτο που κανει απο 100,000 και πανω?

Ο ανθρωπος εδωσε 1 σεβαστο οχι και μικρο ποσο και περιμενει να πιασουν τοπο , δεν μιλαω για την αναμονη ετσι ... Εγω θα τους εκανα ΤΡΕΛΗ ΜΑΝΟΥΡΑ....

Edited by peolinio
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι ενας απο εσας που εσκασε σχεδον 30.000 ευρω για να παρει ενα αυτοκινητο(VW Scirocco 1.4 160ps DSG) οπως το γουσταρει και ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ περιμενοντας 6 μηνες να το παραλαβει...εφτασαν λοιπον οι μερες και το παρελαβα πριν 8 μερες ολα μια χαρα τελεια ολο τρελα...μεχρι που αρχισε να τριζει το κιβωτιο(DSG) του ''ολοκαινουριου αμαξιου'' .Το παρατηρησα οταν πηγαινα με χαμηλη ταχυτητα και αφηνα το γκαζι επισης οταν περναγα απο λακουβες..Πηγα λοιπον απο εκει που το πηρα (RORRIS) και το ειδαν μου ειπαν πως ειναι μια ρυθμιση στο κιβωτιο (κατι βαλβιδακια που θελουν ρυθμιση λεει και κατι τετοια) και πως θα τους στειλουν οδηγια απο Γερμανια για να το φτιαξουν και θα σταματησει να τριζει...(αυριο θα το παω).

ΑΙΣΧΟΣ.............περιμενα σαν τον ΜΑ.........ΚΑ 6 μηνες για ΚΑΥΝΟΥΡΙΟ αμαξι τα εσκασα..και δεν προλαβα να το δω καλα καλα και τρεχω στα συνεργεια λες και πηρα μεταχειρισμενο..ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ειναι ΝΤΡΟΠΗ τιποτα αλλο.

σε καταλαβαινω απολυτα φιλε μου.να σε ρωτησω κατι γιατι και εγω εχω το 160 dsg.παρατηρησα αυτο που λες σε πολυ χαμιλη ταχυτητα οταν αρχιζει και κατεβαζει ταχυτητες κατι ακουγεται σαν να χτυπαει κατι σε πολυ μικρο βαθμο.αυτο σου κανει και εσενα?τι εννοεις τριζει?μπορεις να γινεις λιγο πιο συγκεκριμενος?στο μοτερ μεσα το ακους σαν να χτυπανε βαλβιδες,πειρακια?μηπως ειναι ετσι τα αυτοματα?να ακουγονται λιγο στα κατεβασματα σαν να χτυπανε πειρακια?δεν ειχα αλλη φορα αυτοματο και δε ξερω μηπως ειναι φυσιολογικος ο πολυ πολυ πολυ μικρος θορυβος που ακουω?

Edited by Ntin
Link to comment
Share on other sites

Τελικά όσο περισσότερο διαβάζω αυτοκινητιστικά fora τόσο αρχίζω να πιστεύω ότι οι Έλληνες οδηγάνε με τα αυτιά τεντωμένα αντί για τα μάτια

Κι εγώ Scirocco DSG έχω και εδώ και 6500 χλμ δεν κάνει κιχ εκτός από φυσιολογικούς ήχους σύμπλεξης αποσύμπλεξης που και που, τους οποίους χρειάζεται ανοιχτό παράθυρο και απόλυτη ησυχία για να τους ακούσεις.

Πάντως αν οδηγούσα οποιοδήποτε μηχάνημα που δεν θα έκανε κανέναν απολύτως θόρυβο θα ανησυχούσα.

Για να μην παρεξηγηθώ δεν αναφέρομαι προσωπικά στον φίλο που άνοιξε το θέμα ο οποίος μπορεί να έχει όντως πρόβλημα. :D

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη για εσενα φιλος πιο ειναι '' ΤΟ αυτοκινητο '' αυτο που κανει απο 100,000 και πανω?

Ο ανθρωπος εδωσε 1 σεβαστο οχι και μικρο ποσο και περιμενει να πιασουν τοπο , δεν μιλαω για την αναμονη ετσι ... Εγω θα τους εκανα ΤΡΕΛΗ ΜΑΝΟΥΡΑ....

Ισως να το εθεσα λιγο υπερβολικα αλλα πιστευω οτι η αληθεια καπου εκει βρισκεται, ότι ειναι δηλαδη αυτοκινητο ( όπως και πολλα άλλα έτσι ) μαζικής παραγωγής, φασον, και ότι και να γίνει καποια μικροπροβληματα θα έχει, μην κολλατε, αυτοκίνητα είναι.

Σίγουρα θέλουμε το αξιοπιστο, και γι αυτο επιλέξαμε και vw γενικότερα, ξεχωρίζουν, και όσο το δυνατο απροβληματιστο, αλλα αυτο δυστυχως ΔΕΝ γίνεται πουθενα.

Δηλαδη κάποιος που έχει παρει cia και δεν έχει προβλήματα με καποιον που έχει vw και είναι στα συνεργεία τι λες? οτι τα cia είναι καλύτερα?

Μπορει όντως να είναι που ξερεις ;)))

Και όσο για τον φίλο με το προβλημα, συμβαινουν, τρελλενεσαι αλλα στο τέλος μόνο εσύ χαλιεσαι, οι αντιπροσωπιες ουτε που τους ενδιαφέρει, μια χαρα τα οικονομανε...Παντα εμεις θα την πληρωνουμε...

Link to comment
Share on other sites

σε καταλαβαινω απολυτα φιλε μου.να σε ρωτησω κατι γιατι και εγω εχω το 160 dsg.παρατηρησα αυτο που λες σε πολυ χαμιλη ταχυτητα οταν αρχιζει και κατεβαζει ταχυτητες κατι ακουγεται σαν να χτυπαει κατι σε πολυ μικρο βαθμο.αυτο σου κανει και εσενα?τι εννοεις τριζει?μπορεις να γινεις λιγο πιο συγκεκριμενος?στο μοτερ μεσα το ακους σαν να χτυπανε βαλβιδες,πειρακια?μηπως ειναι ετσι τα αυτοματα?να ακουγονται λιγο στα κατεβασματα σαν να χτυπανε πειρακια?δεν ειχα αλλη φορα αυτοματο και δε ξερω μηπως ειναι φυσιολογικος ο πολυ πολυ πολυ μικρος θορυβος που ακουω?

Loipon akou se xamhles taxytites to akous kanei san krotalisma akoustika (opws as poume den koubonei se ena mhxaniko kivotio kala mia taxytita alla ligaki pio mikros akoustika hxos epishs an pernas apo plakostroto dromo akougetai akoma pio edona. Shmera phga kai tous eixe er8ei odhgia apo Germania pou elege akrivws auta pou s lew kai egw tis parathrhseis mou pou kapoioi eksupnoi krazoun xwris na kseroun.....einai kapoies partides Scirocco DSG pou exoun auto to provlima sto kivotio k xreiazetai ru8mish gt den douleuei swsta k kanei k 8oruvo opote kala 8a htan na pas na sou to doun.. OSO GIA TON EKSYPNO ODHGARA POU ODHGAEI ME TA MATIA...ti na sou pw file m edw den einai meshmerianadiko oute prwinadiko den eimaste gia na krazoume kai na to eirwneuomaste to provlima tou allounou alla na to analuoume na to akoume kai na voh8ame...oso gia thn odhghsh ..haha eisai asteios apla..den odhgame mono me ta matia alla me oles tis ais8hseis mas PONHROPANEXYPNE LEB..!

Link to comment
Share on other sites

Guest basilis81

φιλε μην τρελαινεσαι.Εμενα το δικο μου με αφησε απο καντραν τις πρωτες δυο μερες.Μαλλον οι Γερμανοι στελνουν στην Ελλαδιτσα τα β'διαλογης αυτοκινητα tongue.gif .Πιστευω οτι δε θα εχεις κανενα προβλημα με το σασμαν και οτι οντως ειναι θεμα ρυθμισης.Λογικο να εχεις ξενερωσει αλλα να ξερεις οτι οσο ψειρας εισαι με το αυτοκινητο τοσο περισσοτερο θα χαλιεσαι οταν θα τυχαινει μια στραβη.

Link to comment
Share on other sites

φιλε μην τρελαινεσαι.Εμενα το δικο μου με αφησε απο καντραν τις πρωτες δυο μερες.Μαλλον οι Γερμανοι στελνουν στην Ελλαδιτσα τα β'διαλογης αυτοκινητα tongue.gif .Πιστευω οτι δε θα εχεις κανενα προβλημα με το σασμαν και οτι οντως ειναι θεμα ρυθμισης.Λογικο να εχεις ξενερωσει αλλα να ξερεις οτι οσο ψειρας εισαι με το αυτοκινητο τοσο περισσοτερο θα χαλιεσαι οταν θα τυχαινει μια στραβη.

Enas an8rwpos pou thn exei faei k milaei swsta....exeis dikio omws skas gt otan einai na tous plhrwseis den sou afhnoun peri8wria k apla sou lene tote ta 8eloume k esy apla san ml...kas les ok ...omws otan einai na sou kanoun kati pou zhtas pou einai eu8umh tous se trexoun meres oloklhres k parataseis sta senergia....

Link to comment
Share on other sites

ας χαλαρωσουμε λιγο....Ας πιουμε 1 μπυρα και παμε ξανα... ;) Συμφωνω πλεον καθε καινουργιο αυτοκινητο ειναι σαν λαχειο αν σου κατσει θα την βγαλεις καθαρη αλλιως θα σε φαει το συνεργειο το αγχος το στρεςς και τα νευρα ....Τι καλα που παλια ειχαν οιλοι αλογα και καρα αν δεν τραβουσε το φορτωνες στο ξυλο και εστρωνε

Link to comment
Share on other sites

Με ολο τον σεβασμο αλλα πλακα μου κανεις...? τι γραφει το θεμα μου..? και τι σχολια πηρα απο τα ατομα που οπως λες τσακωνομαι..? Σεβασμος σε ατομα γεματα ειρωνεια και χωρις λογο πρωτα απο ολα δεν υπαρχει. Δεν ειχα με κανεναν τιποτα ουτε καν τους ξερω.Επισης δεν κρυβω αυτα που γραφω με ενα delete οπως εκαναν κατι παλια ατομα του site γεματα εμπειρια.Οτι λεω δεν το κρυβω και οταν με προκαλουν απανταω.Συγνωμη.

Φίλε μου κ εγώ απείχα από το site για χρόνια για αυτούς κ άλλους πολλούς παρόμοιους λόγους που αναφέρεις. Καταλαβαίνω απόλυτα το αρχικό σου post και ο τόνος που έχεις είναι πλήρως κατανοητός λόγω εκνευρισμού προφανώς, με το πρόβλημα που έχεις με το νέο σου απόκτημα. Τα παιδιά σου απάντησαν έτσι πιστεύω γιατί έχουν δει πολλά τα μάτια τους κ έχουν γίνει μεγάλες συζητήσεις περί προβλημάτων κ νομίζω ότι δε θεωρούν κ τρομερό το πρόβλημά σου σε σχέση με άλλα. Κατά τη γνώμη μου ούτε εγώ το θεωρώ τόσο σημαντικό ωστε να είσαι τόσο εκνευρισμένος, αλλά το πιο πιθανό είναι να ήμουν έτσι κ γω στη θέση σου. Πάντως πραγματικά το προβλημά σου νομίζω ότι όταν με το καλό φτιαχτεί, θα το αναφέρεις σαν προβληματάκι ανευ σημασίας. Και εγώ όταν πήρα το 2002 το golf 4 άλλαξα στην εγγύηση φλάτζα κ ακρόμπαρα, κ μέχρι τώρα με 200.000χλμ ειλικρινά δεν έχω αλλάξει ούτε εξάτμιση. (άσχετα αν μόλις αυτό το μήνα άλλαξα μηχανή, επειδή μου κόπηκε ο ιμάντας χρονισμού, αφού τον είχα αφήσει για 120.000 χλμ B) ). Με όλο το σεβασμό, νομίζω ότι είσαι λίγο υπερβολικός στην αντίδρασή σου και ίσως αν δεν είχε ενοχληθεί κ στο παρελθόν με τα θέματα που αναφέρεις για το forum, να μη σε ενοχλούσαν τόσο πολύ οι απαντήσεις κάποιων. Εύχομαι να λυθεί σύντομα το "προβληματάκι" σου ;)

Edited by archon_rc
Link to comment
Share on other sites

10% warn επειδη εισαι ειρωνικος και θα σε παρακαλουσα πολυ να σταματησεις.

Οσο αφορα το προβλημα σου πιστευω οτι ειναι καποια αστοχια απο το εργοστασιο γι αυτο υπαρχουν και οι εγγυησεις

ωστε να μην πληρωσεις.

Βεβαια περιμενες να μην σου βγαλει κανενα προβλημα επειδη ειναι καινουργιο.

Ελα ομως που καποια πραγματα δεν μας παν οπως τα θελουμε.

Link to comment
Share on other sites

10% warn επειδη εισαι ειρωνικος και θα σε παρακαλουσα πολυ να σταματησεις.

Οσο αφορα το προβλημα σου πιστευω οτι ειναι καποια αστοχια απο το εργοστασιο γι αυτο υπαρχουν και οι εγγυησεις

ωστε να μην πληρωσεις.

Βεβαια περιμενες να μην σου βγαλει κανενα προβλημα επειδη ειναι καινουργιο.

Ελα ομως που καποια πραγματα δεν μας παν οπως τα θελουμε.

Αγαπητε συγνωμη ομως σταματας κατι μονο αν το εχεις αρχισει οποτε αυτο που λες δεν ειναι για εμενα...δεν αρχισα θεμα ελατε να πλακωθουμε αλλα προβληματα σε Scirocco DSG.Αν καποιοι ηθελαν να κανουν αστειακια να πουν ειρωνεις κλπ... πρεπει να δεχθουν αναλογες απαντησεις ισως και μεγαλυτερες και ειναι λογικο γιατι καποιος εχει προβλημα εκεινη την στιγμη και ο αλλος απλα παιζει με πληκτολογιο ισως κ αστειευομενος.Γιαυτο λοιπον δεν θα μου πει τι του αρεσει να απανταω ο καθενας απο τους κυριους. Δεν μπορω να καταλαβω δηλαδη θα λεει ο καθενας οτι του την βαρεσει γιατι ειναι παλιος και ο αλλος επειδη ειναι καινουριος δεν θα απανταει τι εχουμε στρατο.

Με το να πιανω μια περιληψη κειμενων και να τονιζω καποια μεροι που με συμφερουν για να κατηγορω καποιον δεν ειναι τιμιο...αλλιως παρουσιαζω ολοκληρο το ιστορικο, δεν κοβω κ ραβω στα μετρα μου.Συγνωμη αλλα ετσι εχουν τα πραγματα.

Link to comment
Share on other sites

ela re Vardinogianni esy...me ta RS4 sou..enas logos pou den h8ela na gino apo kairo melos einai kati eksupnoi san kai esena..ELEOS.

Πρωτον ουτε βαρδινογιαννης ειμαι ουτε κανας φραγκατος! Με πολυ κόπο, θυσιες απεκτησα αυτο που απεκτησα όπως και οι πιο πολλοι φανταζομαι.

Επειτα εγω ειπα μια αληθεια, οποιος θελει την συμμεριζεται, δεν εχει να κανει ουτε με το ποσο εχει ενα αμαξι, εχει να κανει που πλεον τα πραγματα εχουν αλλαξει, οπως παλια επερνες μια mercedes και ελεγες εγγυηση θα μου παει 20 χρονια, τωρα και η mercedes δεν ειναι όπως παλια...

Το ότι ειναι αυτοκινητα μαζικης παραγωγης με όσο το δυνατον φθηνοτερο κόστος για την εταιρία ειναι λαθος?

Ξερω πολυ καλα τι αμαξι έχω και έχεις, και ουτε που μπηκε στο μυαλο μου να στο προσβαλω! προς Θεου! από την ιδια εταιρία είναι, αλιμονο(αυτο για να μην σου μπαινουν ιδεες).

Καλη καρδια λοιπον, και αν δημιουργησα θεμα ζητω συγνωμη.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά όσο περισσότερο διαβάζω αυτοκινητιστικά fora τόσο αρχίζω να πιστεύω ότι οι Έλληνες οδηγάνε με τα αυτιά τεντωμένα αντί για τα μάτια

Κι εγώ Scirocco DSG έχω και εδώ και 6500 χλμ δεν κάνει κιχ εκτός από φυσιολογικούς ήχους σύμπλεξης αποσύμπλεξης που και που, τους οποίους χρειάζεται ανοιχτό παράθυρο και απόλυτη ησυχία για να τους ακούσεις.

Πάντως αν οδηγούσα οποιοδήποτε μηχάνημα που δεν θα έκανε κανέναν απολύτως θόρυβο θα ανησυχούσα.

Για να μην παρεξηγηθώ δεν αναφέρομαι προσωπικά στον φίλο που άνοιξε το θέμα ο οποίος μπορεί να έχει όντως πρόβλημα. :(

Θέλω να ευχαριστήσω τον φίλο για την απάντηση του στο μήνυμα μου το οποίο είχε σκοπό να τον καθησυχάσει πρώτα απ όλα καθώς οι θόρυβοι λειτουργίας είναι πολλές φορές φυσιολογικοί. Γι αυτό άλλωστε παραθέτω και την δική μου εμπειρία.

Έχω υπογραμίσει ότι δεν αναφέρομαι προσωπικά στο πρόβλημα του αλλά ειρωνεύομαι το γεγονός ότι το 80% των προβλημάτων στα αυτοκινητιστικά fora αφορούν ήχους....

Θα χαρώ πολύ να μας κρατήσει ενημερωμένους για το πρόβλημα του ώστε να κινηθούμε κι εμείς ανάλογα αν υπάρχει γενικότερο θέμα με τα DSG.

Link to comment
Share on other sites

Loipon akou se xamhles taxytites to akous kanei san krotalisma akoustika (opws as poume den koubonei se ena mhxaniko kivotio kala mia taxytita alla ligaki pio mikros akoustika hxos epishs an pernas apo plakostroto dromo akougetai akoma pio edona. Shmera phga kai tous eixe er8ei odhgia apo Germania pou elege akrivws auta pou s lew kai egw tis parathrhseis mou pou kapoioi eksupnoi krazoun xwris na kseroun.....einai kapoies partides Scirocco DSG pou exoun auto to provlima sto kivotio k xreiazetai ru8mish gt den douleuei swsta k kanei k 8oruvo opote kala 8a htan na pas na sou to doun.. OSO GIA TON EKSYPNO ODHGARA POU ODHGAEI ME TA MATIA...ti na sou pw file m edw den einai meshmerianadiko oute prwinadiko den eimaste gia na krazoume kai na to eirwneuomaste to provlima tou allounou alla na to analuoume na to akoume kai na voh8ame...oso gia thn odhghsh ..haha eisai asteios apla..den odhgame mono me ta matia alla me oles tis ais8hseis mas PONHROPANEXYPNE LEB..!

Eπειδή δεν γνωρίζω αν γίνεται διπλή παράθεση, παραθέτω και το μήνυμα του φίλου στο οποίο απαντάω παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Πρωτον ουτε βαρδινογιαννης ειμαι ουτε κανας φραγκατος! Με πολυ κόπο, θυσιες απεκτησα αυτο που απεκτησα όπως και οι πιο πολλοι φανταζομαι.

Επειτα εγω ειπα μια αληθεια, οποιος θελει την συμμεριζεται, δεν εχει να κανει ουτε με το ποσο εχει ενα αμαξι, εχει να κανει που πλεον τα πραγματα εχουν αλλαξει, οπως παλια επερνες μια mercedes και ελεγες εγγυηση θα μου παει 20 χρονια, τωρα και η mercedes δεν ειναι όπως παλια...

Το ότι ειναι αυτοκινητα μαζικης παραγωγης με όσο το δυνατον φθηνοτερο κόστος για την εταιρία ειναι λαθος?

Ξερω πολυ καλα τι αμαξι έχω και έχεις, και ουτε που μπηκε στο μυαλο μου να στο προσβαλω! προς Θεου! από την ιδια εταιρία είναι, αλιμονο(αυτο για να μην σου μπαινουν ιδεες).

Καλη καρδια λοιπον, και αν δημιουργησα θεμα ζητω συγνωμη.

Συγνωμη και απο εμενα antonis80 δεν ειχα καμια ορεξη για τσακωμους.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε σε κατανοωω απολυτα ... αλλα να ξερεις κατι ...πως και εγω και αλλοι πηραμε vw ξερωντας οτι vw=προβληματα μπορει να σου κατσει μπορει οχι ...... δυστηχως δεν σου εκατσε τοσο καλα ..... κριμα αλλα ευτυχως υπαρχει και εγγυηση .

Αλλη φορα να ξερεις τι παιρνεις ... να το ψαχνεις ...γιατι και εγω golf 160 πηρα και συμβηβαστηκα με την ιδεα οτι μπορει να εχω προβληματα .Μπορει και οχι . Καλα ξεμπερδεματα .Τα dsg7 δυστηχως οπως εχουν πει και αλλα ξενα forums ειναι προβληματικα .Σιγα σιγα θα ξεπεραστουν οι παιδικες αρρωστιες. Ηταν ο μοναδικος λογος που δεν πηρα dsg ... το 6αρι ηταν υπεροχο το 7αρι .... εκρινα οτι ηταν νωρις .Και οπως φανηκε ειχα απολυτο δικιο .

Link to comment
Share on other sites

Αστα Νικολα εγω δεν εχω δικιο ειμαι εδω σχεδον 2 μερες γιαυτο οτι και να πω....χαχαχα.

Να σε καλα παντως...! :lol:

Δικιο εχεις αλλα δεν το υποστηριξες σωστα... :lol:

Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΣΟΧΗ................................................................................

...............!!!!!!!!!!!!!(ΕΚΤΑΚΤΟ)

ΑΚΟΥΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ΟΤΙ ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ ΜΕ ΛΕΠΤΟΜΕΡΙΕΣ....ΔΕΝ ΞΕΠΩ ΠΩΣ ΒΡΗΚΑ ΤΗΝ ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ ΚΑΙ ΚΑΘΟΜΑΙ ΝΑ ΣΑΣ ΓΡΑΨΩ ΣΤΟ ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΙΟ.

ΣΗΜΕΡΑ ΠΗΓΑ ΣΤΟΝ ΡΟΡΡΗ ΣΤΟ SERVICE ΓΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΓΕΡΜΑΝΙΑ(ΟΤΑΝ ΤΟΥΣ ΠΗΡΑ ΣΤΟ ΤΗΛ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ...ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΘΑ ΜΕ ΠΑΡΟΥΝ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΕΧΘΕΣ..ΠΟΥ ΠΗΓΑ ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΟΥΝ ΤΟΝ ΕΓΚΕΓΑΛΟ ΝΑ ΤΟΝ ΣΤΕΙΛΟΥΝ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΜΕ ΤΑ ΠΟΛΛΑ ΕΤΣΙ ΕΚΑΝΑ ΠΑΛΙ ΣΗΜΕΡΑ ΠΗΓΑ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΑΚΟΜΑ ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΑ.ΕΤΣΙ ΛΟΙΠΟΝ ΔΙΑ ΜΑΓΕΙΑΣ ΟΤΑΝ ΠΗΓΑ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΟΙ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΗΤΑΝ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΟΙ ΟΔΗΓΙΕΣ ΖΗΤΑΓΑΝ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙ ΣΤΗΝ ΡΑΜΠΑ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΝ ΑΝ Ο ΗΧΟΣ ΤΟΥ ΚΙΒΩΤΙΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟΣ Η ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΣ ΜΕ ΤΑ ΠΟΛΛΑ ΕΓΙΝΕ Κ ΑΥΤΟ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΕΙΔΑΝ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟΣ ΣΤΕΙΛΑΝΕ ΛΟΙΠΟΝ ΣΗΜΕΡΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΤΟΥ ΗΧΟΥ ΑΠΟ ΕΛΛΑΔΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΑΛΛΑΓΗ ΚΙΒΩΤΙΟΥ ΜΑΛΛΟΝ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΕΠΙΣΗΣ ΕΓΩ ΤΟΥΣ ΡΩΤΗΣΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΤΙ ΝΑ ΣΠΑΣΕΙ ΤΟ ΣΑΣΜΑΝ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΘΩ ΖΗΜΙΑ....?ΑΠΑΝΤΗΣΗ....ΟΧΙ..!(ΜΟΝΟ ΘΟΡΥΒΟ)

ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΚΥΡΙΟΙ ΑΚΟΥΣΤΕ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ......ΕΦΥΓΑ ΛΟΙΠΟΝ Κ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 1,5 ΩΡΑ ΠΗΓΑ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΚΑΤΕΒΑΙΝΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ ΠΡΟΣ ΜΑΡΟΥΣΙ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΣΚΑΛΩΣΕ ΤΟ ΓΚΑΖΙ ΔΕΝ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΝΟΤΑΝ ΚΑΙ Η ΕΝΔΕΙΞΗ D ΣΤΗΝ ΟΘΟΝΗ ΑΝΑΒΟΣΒΗΝΕ...ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΛΟΡΙΔΑ ΚΟΙΝΟΣ ΜΕ ΤΑ ΧΙΛΙΑ ΖΟΡΙΑ ΜΟΝΟ ΜΕ ΦΡΕΝΑ ΜΠΟΡΕΣΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΔΕΞΙΑ ΜΕ ΑΛΑΡΜ ΠΗΓΑ ΝΑ ΣΚΟΤΩΘΩ...ΑΥΤΑ ΤΑ ΩΡΑΙΑ ΚΥΡΙΟΙ ΤΩΡΑ Η ΜΟΝΗ ΟΔΟΣ ΕΙΝΑΙ ΝΟΜΙΚΟΣ. ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΗΓΑΙΝΕΤΑΙ ΑΜΕΣΩΣ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΤΕ...!

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως σχεδον ολοι μας εχουμε τραβηξει του Χριστου τα παθη με τα ρημαδια τα 4τροχα μας.Αλλο περιμεναμε και αλλο μας βγηκε (ειδικα εγω που εχω και golf V FSI 5ετιας και δεν εχει παρουσιασε τιποτα)!

Σαν ελληναρες που ειμαστε θελουμε ΚΑΛΟ ΜΟΤΕΡ,ΔΥΥΥΝΑΑΑΜΗΗΗ,ΤΕΛΙΚΕΕΣΣΣ,ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑ και αν γινεται και ενα Eject-seat για το ετερο-ημισι οταν μας τα σπαει την ωρα που απογειωνομαστε 1η-2η-3η!

Εχουμε και λεμε,καταρχην δεν υπαρχει κανενας λογος να τρωγομαστε μεταξυ μας!Ολοι εχουμε δικιο,κυριολεκτω.Το παλικαρι ορθα πρατει και τα εχει παρει και βριζει θεους και δαιμονες.30.000 ειναι αυτα και την σημερο ημερα δεν τα βρισκεις στο πεζοδρομιο.Ο αλλος ο συμφορουμιτης λεει να κουλαρεις και το παιρνει στην πλακα γιατι απλα,ειμαι σιγουρος,οτι εχει κανει την Σκυλα-Χαριβδη ερετρια-ορωπο με παντοφλα που εχει αποκτησει υπομονη και ηρεμια Jedi (μει δε φορς μπι γουιδ γιου).Απο την αλλη μια ερευνα αγορας , μια ματια στα φορουμ (οπως αυτο) , μια ερωτηση σε κατοχους Vw μπορει να ειναι η λυση του προβληματος πριν καλα-καλα υπαρξει.Εννοω,αντεχουν τα νευρα σου γι'αυτο που θα ακολουθησει ή μηπως σκεφτεσαι "εεεεε σε εμενα θα συμβει?".Δυστυχως η απαντηση δεν ειναι αυτο που περιμενεις,γιατι απλα οι εταιριες βγαζουν μοντελα ενα μετα το αλλο καθε 1-2 χρονια ξεφτυλιζοντας την τιμη των ηδη υπαρχων και φυσικα χωρις να ενδιαφερονται για αξιοπιστια , service , υποστηριξη πελατων , κτλ.Θελουν απλα σε τουτη την δυσκολη οικονομικα εποχη να "βγαλουν" οσα μπορουν και χεστηκαν!Επισης η Ελλαδιτσα ειναι Eastern Europe και δυστυχως (αρνουμε ακομα να το πιστεψω αν και το εχω δει με τα ματια μου) περνει 2ης διαλογης αυτοκινητα (τουλαχιστον VW).Ειδα τα αντιστοιχα στην Ιταλια,τα οδηγησα οπως και το scirocco και δεν εχει καμμια σχεση σε ποιοτητα εσωτερικων πλαστικων,μονταρισματος.Για κινητηρες,σασμαν δεν γνωριζω αλλα κανενας απο τους φιλους μου δεν εχει αντιμετωπισει κατι.Εκτος απο κατι lupo που εχουν σκασει τα τουρμπακια τους (3-4 χρονια πριν).

Η λυση για μενα ειναι μια,βρισκεις εναν καλο και εμπειστο μηχανικο , αντιπροσωπια και απευθεινεσε μονο σε αυτον!Τωρα μεχρι να τον βρεις ισως ταλεπωρηθεις λιγο αλλα τι να κανεις... VW αγορασες οχι Corolla :lol: (Τουλαχιστον το corolla '93 που ειχα δεν εσπαγε με τιποτα).πιστευω οτι οτι αυτοκινητο και να παρεις θα υπαρχουν προβληματα γιατι απλα ολα στην μαμημενη την ζωη γινεται πλεον αρπα-κολλα!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.