Jump to content
dim_scirocco

Προβλημα σε Scirocco στο κιβωτιο (dsg)......

Recommended Posts

Για δειτε τι λεει το Υπουργειο μεταφορων στην Αμερικη..για τα κβωτια DSG

http://nhthqnwws112.odi.nhtsa.dot.gov/acms...09035-36241.pdf

1 σε κάθε 1851 αυτοκίνητα που πουλήθηκαν με DSG (50000/27). Δεν αποδεικνύει κάτι αυτό το έγγραφο με ποσοστό παραπόνων τόσο χαμηλό είναι καθαρά θέμα τύχης και ελλατωματικού προιόντος από το εργοστάσιο χωρίς να υπολογίσουμε την χρήση που έκανε ο καθένας απ αυτούς.

Το δικό σου πρόβλημα πάντως το έχω ξανά ακούσει-διαβάσει και η λύση ήταν πάντα αλλαγή κιβωτίου. Βασικά επειδή κανένας στην Ελλάδα τουλάχιστον δεν μπορεί να ανοίξει και να επιδιορθώσει τέτοια κιβώτια, γίνεται άμμεση αντικατάσταση και υποθέτω το χαλασμένο επιστρέφεται στην εταιρεία κατασκευής για να ελεγθεί το τί και πώς.

Όπως και να χει τίποτα από αυτά δεν σημαίνει ότι τα DSG είναι ελλατωματικά εξ αρχής, οι βλάβες εμφανίζονται σε παρόμοια συχνότητα με τα αυτόματα κιβώτια όλων των άλλων εταιρειών.

Γενικά πλέον αυτοκίνητο οποιασδήποτε μάρκας = λαχείο, τζόκερ, ξυστό και όλα τα παιχνίδια των καζίνο μαζί.

Ελπίζω να έχεις τουλάχιστον γρήγορη αντικατάσταση του κιβωτίου και να μην ταλαιπωρηθείς με πηγαινελα στην αντιπροσωπεία άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Για οσους βλεπετε ολο αυτο το θεμα και για οσους εχουν σχεση με ολο αυτο να ξερετε ενα πραγμα δεν θα περασει ετσι απλα ολο αυτο αν χρειαστει θα φτασω εως την Γερμανια.Επισης θα φροντισω να δημοσιευτει αμεσα το θεμα για να μαθει ο κοσμος οτι οι κυριοι ειναι ανευθυνοι και διχως συναισθηση σαν εταιρια.Εχθες θα μπορουσα να ειχα χασει την ζωη μου αν δεν ειχα την τυχη με το μερος μου αυριο καποιος αλλος.Τωρα που ψαχνω βλεπω οτι σε παραπολλες χωρες εχουν ιδια συμβαντα σε αυτοκινητα με κιβωτιο DSG και αλλης εταιριας (AUDI,SKODA).

Οσο για την Εταιρια Ρωρρης...σημερα ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ,ΑΝΙΔΕΟΙ,ΑΝΕΥΘΥΝΟΙ οι απαντησεις τους σημερα στα ερωτηματα μου (που με αφησαν να φυγω ετσι και με διαβαιβεωναν πως δεν θα παθω απολυτος τιποτα απο την ΔΕΥΤΕΡΑ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ και πως δεν εχω κινδυνο κανενα και αφηνα να το οδηγαω ελευθερα) ξερετε ποιες ηταν που πηγα να σκοτωθω.....?Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ:ΤΟΥ ΥΠΕΥΘΥΝΟΥ ΔΙΑΒΑΙΒΕΩΤΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΑ ΧΘΕΣΙΝΟ ΠΟΥ ΕΠΑΘΑ ΦΕΡΤΕΤΟ ΝΑ ΤΟ ΔΟΥΜΕ.......................................!ομως δεν καταλαβαν καλα δεν θα παρουν το αμαξι στην κατοχη τους για να διαγραψουν απο τον εγκεφαλο ιστορικα και συμβαντα..... Το αυτοκινητο το εβλεπαν 3 μερες αλλα δεν εβρισκαν τιποτα αρα δεν υπαρχει λογος...

Edited by dimitris_sciroccos
Link to comment
Share on other sites

1 σε κάθε 1851 αυτοκίνητα που πουλήθηκαν με DSG (50000/27). Δεν αποδεικνύει κάτι αυτό το έγγραφο με ποσοστό παραπόνων τόσο χαμηλό είναι καθαρά θέμα τύχης και ελλατωματικού προιόντος από το εργοστάσιο χωρίς να υπολογίσουμε την χρήση που έκανε ο καθένας απ αυτούς.

Το δικό σου πρόβλημα πάντως το έχω ξανά ακούσει-διαβάσει και η λύση ήταν πάντα αλλαγή κιβωτίου. Βασικά επειδή κανένας στην Ελλάδα τουλάχιστον δεν μπορεί να ανοίξει και να επιδιορθώσει τέτοια κιβώτια, γίνεται άμμεση αντικατάσταση και υποθέτω το χαλασμένο επιστρέφεται στην εταιρεία κατασκευής για να ελεγθεί το τί και πώς.

Όπως και να χει τίποτα από αυτά δεν σημαίνει ότι τα DSG είναι ελλατωματικά εξ αρχής, οι βλάβες εμφανίζονται σε παρόμοια συχνότητα με τα αυτόματα κιβώτια όλων των άλλων εταιρειών.

Γενικά πλέον αυτοκίνητο οποιασδήποτε μάρκας = λαχείο, τζόκερ, ξυστό και όλα τα παιχνίδια των καζίνο μαζί.

Ελπίζω να έχεις τουλάχιστον γρήγορη αντικατάσταση του κιβωτίου και να μην ταλαιπωρηθείς με πηγαινελα στην αντιπροσωπεία άλλο.

ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΚΑΛΑ....ΞΑΝΑ ΛΕΩ ΕΓΩ ΑΓΟΡΑΣΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ...ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ? ΠΙΣΩ..ΠΗΓΕ ΝΑ ΜΕ ΣΚΟΤΩΣΕΙ? ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΜΟΥ ΠΙΣΩ ΚΑΙ ΔΙΚΑΣΤΙΚΗ ΟΔΟΣ.

Link to comment
Share on other sites

ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΚΑΛΑ....ΞΑΝΑ ΛΕΩ ΕΓΩ ΑΓΟΡΑΣΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ...ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ? ΠΙΣΩ..ΠΗΓΕ ΝΑ ΜΕ ΣΚΟΤΩΣΕΙ? ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΜΟΥ ΠΙΣΩ ΚΑΙ ΔΙΚΑΣΤΙΚΗ ΟΔΟΣ.

Δημήτρη κατ' αρχάς χαμήλωσα λιγο την γραμματοσειρά σου στην παράθεση :lol:

Θα χαρώ πολύ να μάθω οτι έστω και ένας απο εμάς είχε το σθένος να καταφύγει στην δικαιοσύνη, βέβαιε η διαδικασία είναι επίπονη την έχω ακολουθήσει αρκετές φορές και στην τελική δικαιώθηκα.

Αν τελικά το κάνεις καλή τύχη

Link to comment
Share on other sites

ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΚΑΛΑ....ΞΑΝΑ ΛΕΩ ΕΓΩ ΑΓΟΡΑΣΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ...ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ? ΠΙΣΩ..ΠΗΓΕ ΝΑ ΜΕ ΣΚΟΤΩΣΕΙ? ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΜΟΥ ΠΙΣΩ ΚΑΙ ΔΙΚΑΣΤΙΚΗ ΟΔΟΣ.

Καλή τύχη

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου dimitris_sciroccos πηγα χτες στην αντιπροσωπεια και τους ρωτησα και δεν τους εχει ερθει κανενα χαρτι σαν αυτο που ειπες.τους ειπα μαλιστα οτι πηγε στο ρορρι και μου ειπαν οτι οταν ενα χαρτι (οδηγια οπως το ειπες,recall οπως μου το ειπε η αντιπροσωπεια)πηγαινει στην μια αντιπροσωπεια πηγαινει και στις αλλες.δεν πηγαινει μονο στη μια.τεσπα.ο μηχανικος με τον οποιο πηγαμε βολτα δεν το ακουσε,ουτε εγο ομως.το αυτοκινητο σου τι εβδομαδα παραγωγης ειναι?καποιος που να ειχε το ιδιο προβλημα με dsg υπαρχει?ποσοι το εχουν παρει με dsg και να ειχαν εβδομαδα παραγωγης 24-26?ειχαν καποιο προβλημα? καποιος φιλος που δεν θυμαμαι αυτη τη στιγμη το ονομα του ειπε οτι εχει 6500 με dsg και δεν εχει κανενα προβλημα εκτος απο μικροθορυβο που κανει κατα την συμπλεξη αποσυμπλεξη.αυτος ο θορυβος συμπλεξης-αποσυμπλεξης πως ειναι ρε παιδια?εχω παλαβωσει ρε παιδια.ας μιλησει καποιος.πως ειναι αυτος ο θορυβος συμπλεξης-αποσυμπλεξης?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Τρεξ'τους γιατι ειναι ολοι απατεωνες και κοιτανε μονο να τα αρπαζουν χωρις να κουραζονται.Εχω DSG7 ευτυχως κανενα προβλημα εκτως του οτι με ειχε διαβεβαιωσει η αντιπροσωπεια ΟΤΙ ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΩ ΣΕ4 αντε 5 μηνες και το πηρα σε9!!

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου dimitris_sciroccos πηγα χτες στην αντιπροσωπεια και τους ρωτησα και δεν τους εχει ερθει κανενα χαρτι σαν αυτο που ειπες.τους ειπα μαλιστα οτι πηγε στο ρορρι και μου ειπαν οτι οταν ενα χαρτι (οδηγια οπως το ειπες,recall οπως μου το ειπε η αντιπροσωπεια)πηγαινει στην μια αντιπροσωπεια πηγαινει και στις αλλες.δεν πηγαινει μονο στη μια.τεσπα.ο μηχανικος με τον οποιο πηγαμε βολτα δεν το ακουσε,ουτε εγο ομως.το αυτοκινητο σου τι εβδομαδα παραγωγης ειναι?καποιος που να ειχε το ιδιο προβλημα με dsg υπαρχει?ποσοι το εχουν παρει με dsg και να ειχαν εβδομαδα παραγωγης 24-26?ειχαν καποιο προβλημα? καποιος φιλος που δεν θυμαμαι αυτη τη στιγμη το ονομα του ειπε οτι εχει 6500 με dsg και δεν εχει κανενα προβλημα εκτος απο μικροθορυβο που κανει κατα την συμπλεξη αποσυμπλεξη.αυτος ο θορυβος συμπλεξης-αποσυμπλεξης πως ειναι ρε παιδια?εχω παλαβωσει ρε παιδια.ας μιλησει καποιος.πως ειναι αυτος ο θορυβος συμπλεξης-αποσυμπλεξης?

ευχαριστω

Εγώ έχω το DSG με 6500 χλμ. Ο θόρυβος για τον οποίο μίλησα είναι ανεπαίσθητος και ακούγετε κυρίως όταν είσαι σταματημένος και πας να ξεκινήσεις. Επίσης ένας θόρυβος από το κιβώτιο ακούγεται όταν βάζεις από P σε D. Αλλά μιλάμε για τελείως φυσιολογικούς θορύβους. Στην θέση σου δεν θα ανησυχούσα. Πώς να στον περιγράψω τώρα...ένα ΚΛΑΤΣ ακούγεται στιγμιαία όμως.

Υ.Γ το DSG μου είναι απο τα πρώτα που κατασκευάστηκαν τον Φλεβάρη που ξεκίνησε η παραγωγή τoυ Scirocco DSG έκανα παραγγελία 15-11-08 παραλαβή Μάρτιος του 09 και από τότε το έχω δουλέψει αρκετά σκληρά χωρίς να παραπονεθεί (π.χ κατέβασμα από D σε S πάνω σε προσπεράσεις σε ορεινούς δρόμους και τέρμα γκάζι κ.α)

Περισσότερα την άλλη εβδομάδα που θα πάω για αλλαγή λαδιών και έλεγχο.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το DSG με 6500 χλμ. Ο θόρυβος για τον οποίο μίλησα είναι ανεπαίσθητος και ακούγετε κυρίως όταν είσαι σταματημένος και πας να ξεκινήσεις. Επίσης ένας θόρυβος από το κιβώτιο ακούγεται όταν βάζεις από P σε D. Αλλά μιλάμε για τελείως φυσιολογικούς θορύβους. Στην θέση σου δεν θα ανησυχούσα. Πώς να στον περιγράψω τώρα...ένα ΚΛΑΤΣ ακούγεται στιγμιαία όμως.

Υ.Γ το DSG μου είναι απο τα πρώτα που κατασκευάστηκαν τον Φλεβάρη που ξεκίνησε η παραγωγή τoυ Scirocco DSG έκανα παραγγελία 15-11-08 παραλαβή Μάρτιος του 09 και από τότε το έχω δουλέψει αρκετά σκληρά χωρίς να παραπονεθεί (π.χ κατέβασμα από D σε S πάνω σε προσπεράσεις σε ορεινούς δρόμους και τέρμα γκάζι κ.α)

Περισσότερα την άλλη εβδομάδα που θα πάω για αλλαγή λαδιών και έλεγχο.

Μαλλον δεν καταλαβαινεις τι γραφω.......δεν εξηγητε αλλιως....

Link to comment
Share on other sites

παιδια το ιδιο ακριβως κανει και το δικο μου!ειναι πολυ ενοχλητικο και ειναι σιγουρα απο το dsg!το πηγα 1 φορα στην καρεντα και μου ειπαν οτι ο θορυβος ΘΑ ειναι απο καμια λαμαρινα!θα το παω παλι να δω τι θα βρουν να μου πουν....!

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον παραείναι σοβαρή η παιδική ασθένια του DSG7.

Φιλαράκο σου εύχομαι να σταματήσουν τα προβλήματα με την αλλαγή του κιβωτίου σου και να βρείς και λύση με αυτούς του ξεφτύλες.

Να δω τι θα γίνει τώρα που το 7άρι μπαίνει για τα καλά στις ζωές μας με τοσα αμάξια του Group που θα το φοράνε. Τα νεα Ibiza FR - Cupra θα φοράνε το ίδιο της πρώτης γενιάς. Ε ρε γλέντια...

ΕΔΙΤ. Δεν δοκιμάζεις να γράψεις λιγάκι τον Ρόρρη και να δοκιμάσεις στην Καρέντα κάτω στη Μηλιαράκη στα Πατήσσια? Εγώ εκεί το πάω και είναι κυριλέ νομίζω.

Edited by Kyriakos 2.0
Link to comment
Share on other sites

παιδια μολις ηρθα απο αντιπρ.το πηγαμε βολτα και τον ακουσαμε το θορυβο.μου ειπε οτι δεν ειναι απο σασμαν.τελικα το σηκωσαμε δεν ειδαν τπτ που να κουνιεται.μου ειπαν οτι μπορει να ειναι απο μια επενδιση που εχει απο κατω να μη περναει η ζεστη μεσα γιατι ηταν λιγο στραβη.τη παρηγγειλα και απο εβδομαδα θα τη βαλλω να δουμε αν προερχεται απο εκει.το προβλημα ειναι οτι δε ξερω πως να κανω το θορυβο να ακουστει οταν ειναι σηκωμενο στη ραμπα.τον κανει με πολυ μικρη ταχυτητα και λιγο πιο εντονο οταν πεφτει σε λσκουβιτσες.τι να κανω ρε παιδια???εχω ξενερωσει.τι εκανε ο φιλος που ειχε ιδιο προβλημα περιπου?πως καταφερε να ακουσει το θορυβο οταν το ειχε σηκωμενο στη ραμπα?τι εκανε?

ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ.ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ ΠΩΣ ΕΙΜΑΙ

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον δεν καταλαβαινεις τι γραφω.......δεν εξηγητε αλλιως....

Όπως βλέπεις δεν απάντησα σε σένα αλλά στον Ntin που αναφέρθηκε σε προηγούμενο μου post.Δεν ασχολούμαστε μόνο με το δικό σου θέμα αλλά και με άλλων μελών.

Γι αυτό θα σε παρακαλούσα να μην προσπαθείς να με βγάλεις χαζό!!!

Στο θέμα μας τώρα για να τελειώνουμε...το δικό μου κάνει κάποιους χαζοήχους αλλά ανεπαίσθητους σε ένταση και ΟΧΙ σε ανωμαλίες του δρόμου, στην λειτουργία δε δεν παρουσιάζαει κανένα πρόβλημα.

Σε λίγες μέρες πάω για αλλαγή λαδιών και check-up οπότε θα φανεί αν υπάρχει θέμα πιστεύω στο διαγνωστικό.

πχ όταν παρκάρω με ανοιχτό παράθυρο ακούγεται ένας ήχος όταν βάζω όπισθεν αλλά νομίζω ότι είναι η αλλαγή συμπλέκτη καθώς έχουμε 2!!!

Edited by DIMIK
Link to comment
Share on other sites

Όπως βλέπεις δεν απάντησα σε σένα αλλά στον Ntin που αναφέρθηκε σε προηγούμενο μου post.Δεν ασχολούμαστε μόνο με το δικό σου θέμα αλλά και με άλλων μελών.

Γι αυτό θα σε παρακαλούσα να μην προσπαθείς να με βγάλεις χαζό!!!

Στο θέμα μας τώρα για να τελειώνουμε...το δικό μου κάνει κάποιους χαζοήχους αλλά ανεπαίσθητους σε ένταση και ΟΧΙ σε ανωμαλίες του δρόμου, στην λειτουργία δε δεν παρουσιάζαει κανένα πρόβλημα.

Σε λίγες μέρες πάω για αλλαγή λαδιών και check-up οπότε θα φανεί αν υπάρχει θέμα πιστεύω στο διαγνωστικό.

πχ όταν παρκάρω με ανοιχτό παράθυρο ακούγεται ένας ήχος όταν βάζω όπισθεν αλλά νομίζω ότι είναι η αλλαγή συμπλέκτη καθώς έχουμε 2!!!

Ειλικρινα συγνωμη εκανα λαθος εγω.. δεν διαβασα σωστα φιλε μου και παλι συγνωμη..!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον Βρεθηκα σημερα στα κεντρικα της KOSMOCAR μετα απο δικη μου πιεση (πηγα στα γραφεια τους χωρις καν να εχω ραντεβου και τετοια που μου ελεγαν στα τηλεφωνα) την πρωτη φορα με εστειλαν αλλου και μου ειπαν χαζομαρες....ομως πηγα και δευτερη φορα μεσα σε μια ημερα παλι με το ετσι θελω και τους ειπα στο τηληφωνο (ερχομαι παλι εκει και αν δεν μιλησω σε καποιον υπευθυνο δεν θα φυγω ΤΕΛΟΣ) με τα πολλα πηγα και μου λενε γεια σας ο υπευθυνος σας περιμενει πανω......

Ο ανθρωπος ευγενεστατος και απολυτα ρεαλιστης...ας σας πω ομως τι μου ειπε και τι εγινε.Με ρωτησε να του πω τα γεγονοτα ολα απο την αρχη οπως εχουν γινει του τα ειπα ΟΛΑ αναλυτικα και οπως σας τα εχω περιγραψει και σε εσας ολους και βρικε παραπολλα κενα αναμεσα σε αυτα που του ειχαν πει οι κυριοι απο τον ΡΩΡΡΗ και τα δικα μου.Με τα πολλα το αυτοκινητο θα ερθουν να το παρουν απο το σπιτι μου την δευτερα και θα το δουν στα κεντρικα τους Service για το τι εχει......ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΚΥΡΙΟΙ....χαχαχα.Οποτε λοιπον απο Δευτερα θα σας πω ΤΙ ΠΑΙΖΕΙ...

ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΟΝ ΔΡΟΜΟ ΣΑΣ ΛΕΩ ΞΑΝΑ ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙ ΣΑΝ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΓΡΗΓΟΡΑ ΝΑ ΒΡΕΙΤΕ ΑΚΡΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΣΤΕΙΟ...ΣΑΣ ΜΙΛΑΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΨΑΞΤΕΤΟ ΑΜΕΣΑ.....!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.εχω ξενερωσει τελειως απο το αυτοκινητο.θα ηθελα να ρωτησω αν ξερει καποιος να μου πει που μπορω να απευθυνθω ωστε να μαθω τα δικαιωματα μου και αν μπορω να απαιτησω να μου φερουν αλλο αυτοκινητο.ξερει καποιος να μου πει?

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Απ'οτι ξερω στο ελλαδισταν που ζουμε,μονος σου δεν μπορεις να βγαλεις ακρη.Μιλα με το παλικαρι παραπανω και με αλλα ατομα ετσι ωστε να μαζευτειτε ολοι μαζι με εναν δικηγορο.Ειναι η καλυτερη λυση πιστευω!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.εχω ξενερωσει τελειως απο το αυτοκινητο.θα ηθελα να ρωτησω αν ξερει καποιος να μου πει που μπορω να απευθυνθω ωστε να μαθω τα δικαιωματα μου και αν μπορω να απαιτησω να μου φερουν αλλο αυτοκινητο.ξερει καποιος να μου πει?

ευχαριστω.

¶λλο αυτοκίνητο? Για ποιό λόγο?

Έχεις τελικά πρόβλημα στο DSG κι όχι στην λαμαρίνα?

Μπορεί να σου αλλάξουν τα πάντα εντός εγγύησης αν είναι προβληματικά αλλά να πάρεις άλλο αυτοκίνητο εξαιτίας ελλατωματικού ανταλακτικού δεν υπάρχει περίπτωση....ούτε στις καλύτερες εταιρείες.

¶παξ και υπέγραψες παραλαβή οφείλουν μόνο να αντικαθιστούν ελλατωματικά εξαρτήματα.

πχ αγοράζεις ένα laptop με 2 χρόνια εγγύηση και μετά από 1 μήνα χαλάει ο σκληρός, υπάρχει περίπτωση να σου δώσουν άλλο laptop??? απλά θα σου αντικαταστήσουν τον σκληρό δίσκο

Link to comment
Share on other sites

¶λλο αυτοκίνητο? Για ποιό λόγο?

Έχεις τελικά πρόβλημα στο DSG κι όχι στην λαμαρίνα?

Μπορεί να σου αλλάξουν τα πάντα εντός εγγύησης αν είναι προβληματικά αλλά να πάρεις άλλο αυτοκίνητο εξαιτίας ελλατωματικού ανταλακτικού δεν υπάρχει περίπτωση....ούτε στις καλύτερες εταιρείες.

¶παξ και υπέγραψες παραλαβή οφείλουν μόνο να αντικαθιστούν ελλατωματικά εξαρτήματα.

πχ αγοράζεις ένα laptop με 2 χρόνια εγγύηση και μετά από 1 μήνα χαλάει ο σκληρός, υπάρχει περίπτωση να σου δώσουν άλλο laptop??? απλά θα σου αντικαταστήσουν τον σκληρό δίσκο

Μόνο αν τα προβλήματα είναι πολλά κ κατ'εξακολούθηση και όταν υπάρχει αδυναμία διάγνωσης βλάβης. Και σε τέτοιες περιπτώσεις πολύ σπάνια βρίσκεις το δίκιο σου κ μάλιστα δια της δικαστικής οδού.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρεται για ακομη μια φορα...! Η διαγνωση εγινε και σημερα ελαβα την απαντηση της Kosmocar,το αυτοκινητο θα αλλαξει εγκεφαλο του σασμαν εκει βρεθηκε το προβλημα.Τωρα περιμενω να ερθουν τα ανταλακτικα απο Γερμανια γιατι δεν υπαρχουν εδω καπου 6 μερες θα κανουν κ αλλες ποσες να γινει η αλλαγη............να δουμε το προβλημα θα λυθει....??????? Η αντιμετωπιση των ανθρωπων της KOSMOCAR ειναι απιστευτη, ειλικρινα δεν σου αφηνουν περιθωρια να βρεις κατι αρνητικο,μονο μια μερα χρειαστηκαν για να βγαλουν την ακρη,ασχοληθηκαν με το αυτοκινητο απο το πρωτο λεπτο που το πηγα και ας ειχαν μεσα 5 BENTLEY και 1 Lamborgini.............Οι ανθρωποι ειναι Γνωστες του αντικειμενου και γεματοι ευθυνες τρεχουν σαν σβουρες απο πανω σου εχω μεινει αφωνος....

Αααα επισης ξεχασα ειδαν και τον συναγερμο της πλακας που μου εβαλαν στον ΡΩΡΡΗ για εργοστασιακο....αυτα..

Link to comment
Share on other sites

Χαιρεται για ακομη μια φορα...! Η διαγνωση εγινε και σημερα ελαβα την απαντηση της Kosmocar,το αυτοκινητο θα αλλαξει εγκεφαλο του σασμαν εκει βρεθηκε το προβλημα.Τωρα περιμενω να ερθουν τα ανταλακτικα απο Γερμανια γιατι δεν υπαρχουν εδω καπου 6 μερες θα κανουν κ αλλες ποσες να γινει η αλλαγη............να δουμε το προβλημα θα λυθει....??????? Η αντιμετωπιση των ανθρωπων της KOSMOCAR ειναι απιστευτη, ειλικρινα δεν σου αφηνουν περιθωρια να βρεις κατι αρνητικο,μονο μια μερα χρειαστηκαν για να βγαλουν την ακρη,ασχοληθηκαν με το αυτοκινητο απο το πρωτο λεπτο που το πηγα και ας ειχαν μεσα 5 BENTLEY και 1 Lamborgini.............Οι ανθρωποι ειναι Γνωστες του αντικειμενου και γεματοι ευθυνες τρεχουν σαν σβουρες απο πανω σου εχω μεινει αφωνος....

Αααα επισης ξεχασα ειδαν και τον συναγερμο της πλακας που μου εβαλαν στον ΡΩΡΡΗ για εργοστασιακο....αυτα..

Eλπίζω να μην χρειαστεί να ξαναασχοληθείς και να απολάυσεις επιτέλους το αυτοκίνητο σου. :whistling:

sorry για το off topic αλλά αυτό με τους δήθεν εργοστασιακούς συναγερμούς έχει παραγίνει. Το ίδιο έκανε και τοπικός αντιπρόσωπος εδώ στη Λάρισα σε φίλο που παρέλαβε πρόσφατα. Μάλιστα το κατάλαβε απ την αρχή και έκανε φασαρία αλλά.....κάναν κι αυτοί τους Κινέζους.

Το γαμώτο είναι ότι πληρώνεις κάπου 270¤ και παίρνεις κάτι αξίας 50¤ χώρια που σου ανοίγουν καινούριο αυτοκίνητο για να στον περάσουν.

Και μετά από λίγο καιρό βλέπεις post ότι τρίζει το αυτοκίνητο. :lol:

Ελπίζω να κυνηγίσεις τον αντιπρόσωπο για αυτό και να μην το αφήσεις έτσι...μια μικρή περιουσία έδωσες!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο εμενα.χτεσ πηγαμε βολτα με μηχανικο της αντιπροσ.μου ειπε πως τηνει προς το σασμαν το προβλημα.εστειλε το προβλημα γραπτως στην κοσμοκαρ.σημερα πηρα απαντηση οτι ειναι φυσιολογικος θορυβος και εχει διαπιστωθει.οι ταχυτητες μπαινουν κανονικα.κατεβαζει κανονικα.δεν υπαρχει κανενα προβλημα απολυτως.εγω τι να κανω τωρα μου λετε?μηπως ειναι τελικα κατι το φυσιολογικο αυτος ο θορυβος?

θα τρελλαθω.

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μπαίνω κι εγώ στην παρέα με τα προβληματικά dsg7 με το golf 6 μου. Το έχω γράψει και στο thread του golf, το γράφω κι εδώ. Το αμάξι κάνει αυτο τον ήχο που γράφει ο φίλος Δημήτρης και μου το έχουν ελέξει και στον απατεώνα Παζαρόπουλο αλλά και στην καρέντα της Βουλιαγμένης. Με έχουν διαβεβαιώσει ότι είναι φυσιολογικός ο ήχος αλλά πολύ αμφιβάλω με αυτά που διαβάζω και σε αυτό το forum αλλά και σε ξένα. Όταν λές kosmocar σε ποιά περιοχή εννοείς Δημήτρη? Ανησυχώ πολύ γιατί γενικά η συμπεριφορά του κιβωτίου δεν είναι πιστεύω η βέλτιστη και μάλλον κάτι τρέχει.. Αυτοκίνητο της χρονίας σου λέει μετά....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.