Jump to content
dim_scirocco

Προβλημα σε Scirocco στο κιβωτιο (dsg)......

Recommended Posts

Καλημερα και παλι κυριοι μολις πριν λιγο με πηραν απο KOSMOCAR τελικα η αποφαση αλλαξε θα αλλαξουν ολο το σασμαν......

Ρε συ ολοι τους απατεωνες ειναι... δεν υπαρχει ενας σωστος και τωρα με την "κριση" κοιτανε να σε δαγκωσουν απ οπου μπορουν μπας και επιβιωσουν. Ελπιζω μονο με την αλλαγη να λυθει και το προβλημα σου γιατι δεν θελω καν να σκεφτω να σου βγει σκαρτο και το δευτερο μετα απο κανενα μηνα. Τεσπα ειναι ελεεινο που επρεπε να τραβηχτεις και να στεναχωρηθεις τοσο ωστε να καταφερεις το αυτονοητο, την αλλαγη σασμαν δηλαδη.

Link to comment
Share on other sites

Αυτη την στιγμη που μιλαμε δουλευει το κιβωτιο σου?

Αν ναι γιατι βιαζεσαι να το αλλαξεις?

Ιδιου τυπου κιβωτιο θα βαλεις,η γνωμη μου ειναι να περιμενεις λιγο να βελτιωθει οπου εχει προβλημα και να βαλεις το ανανεωμενο dsg7.

Και εμενα κανει τους θορυβους που περιγραφεις,ειδικα σε λακουβες,εχω 18.000 χλμ αλλα λειτουργει κανονικα.

Ποτε θα αλλαξεις το κιβωτιο?

Περιμενουμε τις εντυπωσεις απο το νεο και ελπιζω δουλευει σωστα και αθορυβα.

Link to comment
Share on other sites

KATAΡΧΑΣ dimitri σιγουρα αυτο π σ συνεβη ηταν πολυ σοβαρο....

αλλα μην φερνεις την καταστροφη!! ηρεμησε λιγακι... μην τ ισοπεδωνεις ολα !

μην ξεχνατε οτι το ντι ες τζι ειναι κατι καινουριο για τον οποιοδηποτε μηχανικο..και αν δν ξερουνε δν μπορουνε να σου πουνε .... και δν εχεις πληρωσει μονο εσυ 30 και 25 και 35 χιλιαρικα για το σιροκο.. μην τ βλεπεις ετσι..αμα ειναι να σου συμβει θα σου συμβει ! ελπιζω στη κοσμοκαρ να βγαλεις ακρη..που βλεπω να βγαζεις...

εκατσε τωρα σε σενα ... υπομονη κ ολα θα πανε καλα να το χαρεις και παλι !!

Link to comment
Share on other sites

KATAΡΧΑΣ dimitri σιγουρα αυτο π σ συνεβη ηταν πολυ σοβαρο....

αλλα μην φερνεις την καταστροφη!! ηρεμησε λιγακι... μην τ ισοπεδωνεις ολα !

μην ξεχνατε οτι το ντι ες τζι ειναι κατι καινουριο για τον οποιοδηποτε μηχανικο..και αν δν ξερουνε δν μπορουνε να σου πουνε .... και δν εχεις πληρωσει μονο εσυ 30 και 25 και 35 χιλιαρικα για το σιροκο.. μην τ βλεπεις ετσι..αμα ειναι να σου συμβει θα σου συμβει ! ελπιζω στη κοσμοκαρ να βγαλεις ακρη..που βλεπω να βγαζεις...

εκατσε τωρα σε σενα ... υπομονη κ ολα θα πανε καλα να το χαρεις και παλι !!

Να σου πω.?? εχεις ακουστα την παρημια που λεει σε ΞΕΝΟ ΚΩΛΟ 100 ΡΑΒΔΙΕΣ?? αυτη ακριβως ειναι γραμμενη για εσενα....

Αρχηγε περιμενα 6 μηνες ++ πληρωσα 30.000 χιλιαρικα για ενα αυτοκινητο που δεν εχω ...μπαινω στρατο και παρουσιαζομαι στις 17αυγουστου θα ηθελες να με πας εσυ που εισαι και πολυ ανετος και large....γιατι το αυτοκινητο θα ειναι ετοιμο κοντα σε ενα μηνα..

Γιαυτο προσεχε τι λες και μην παιζεις με τα νευρα του αλλου...ειχαμε 2-3 περιεργους να κανουν τα σχολιακια τους μην βρεθει και αλλος..ΕΛΕΟΣ ΠΙΑΑΑ.....ΕΛΕΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΣΣΣΣΣΣ...............!

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω.?? εχεις ακουστα την παρημια που λεει σε ΞΕΝΟ ΚΩΛΟ 100 ΡΑΒΔΙΕΣ?? αυτη ακριβως ειναι γραμμενη για εσενα....

Αρχηγε περιμενα 6 μηνες ++ πληρωσα 30.000 χιλιαρικα για ενα αυτοκινητο που δεν εχω ...μπαινω στρατο και παρουσιαζομαι στις 17αυγουστου θα ηθελες να με πας εσυ που εισαι και πολυ ανετος και large....γιατι το αυτοκινητο θα ειναι ετοιμο κοντα σε ενα μηνα..

Γιαυτο προσεχε τι λες και μην παιζεις με τα νευρα του αλλου...ειχαμε 2-3 περιεργους να κανουν τα σχολιακια τους μην βρεθει και αλλος..ΕΛΕΟΣ ΠΙΑΑΑ.....ΕΛΕΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΣΣΣΣΣΣ...............!

Εχει δίκιο ο Δημήτρης, δεν μπορεί να δίνεις 30000 χιλ και να μην έχεις αυτοκίνητο, αλλά και πάλι νομίζω οτι το ποσόν δεν έχει σημασία οτι και να αγοράσεις και 100 ευρω να εχει πρέπει να λειτουργεί άψογα και χωρίς προβλήματα δεν έχω δει κάποιον να μοιράζει χρήματα.

ΥΓ πολλά προβλήματα με το dsg7 διαβάζω τελευταία

Δημήτρη καλός φαντάρος και κατ' επέκταση ΚΑΛΟΣ ΠΟΛΙΤΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Εχει δίκιο ο Δημήτρης, δεν μπορεί να δίνεις 30000 χιλ και να μην έχεις αυτοκίνητο, αλλά και πάλι νομίζω οτι το ποσόν δεν έχει σημασία οτι και να αγοράσεις και 100 ευρω να εχει πρέπει να λειτουργεί άψογα και χωρίς προβλήματα δεν έχω δει κάποιον να μοιράζει χρήματα.

ΥΓ πολλά προβλήματα με το dsg7 διαβάζω τελευταία

Δημήτρη καλός φαντάρος και κατ' επέκταση ΚΑΛΟΣ ΠΟΛΙΤΗΣ

Να σε καλα Νικολα σε ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Εχει δίκιο ο Δημήτρης, δεν μπορεί να δίνεις 30000 χιλ και να μην έχεις αυτοκίνητο, αλλά και πάλι νομίζω οτι το ποσόν δεν έχει σημασία οτι και να αγοράσεις και 100 ευρω να εχει πρέπει να λειτουργεί άψογα και χωρίς προβλήματα δεν έχω δει κάποιον να μοιράζει χρήματα.

ΥΓ πολλά προβλήματα με το dsg7 διαβάζω τελευταία

Δημήτρη καλός φαντάρος και κατ' επέκταση ΚΑΛΟΣ ΠΟΛΙΤΗΣ

Eγω παντως απορω με την VW!Τι ΣΚΑΤΑ το ηθελε το 7αρι DSG?Το 6αρι δεν της εφτανε? Μηπως αγορασαμε καμμια F1 και δεν το ξερουμε ή κανενα "ψωφιο" απο ροπη και υπερ-πολυστροφο wankel?Με τοσο ροπη και 5αρι καλο ηταν!

Τους εφαγαν τα λουκανικα και οι μπυρες 'κι πανω και οτι τους καπνισει το δοκιμαζουν στην κολωτρυπιδα του κοσμακη!

Μαλλον σκεφτονται οτι οτι δεν σπαει δεν ειναι καλο!Για να ειναι καλο πρεπει να σπαει και ακομα καλυτερα εκτος εγγυησης!Ενα μποικοταζ θελουν να το αισθανθουν καλα στο πετσι τους. :D

Edited by geocha
Link to comment
Share on other sites

Να σου πω.?? εχεις ακουστα την παρημια που λεει σε ΞΕΝΟ ΚΩΛΟ 100 ΡΑΒΔΙΕΣ?? αυτη ακριβως ειναι γραμμενη για εσενα....

Αρχηγε περιμενα 6 μηνες ++ πληρωσα 30.000 χιλιαρικα για ενα αυτοκινητο που δεν εχω ...μπαινω στρατο και παρουσιαζομαι στις 17αυγουστου θα ηθελες να με πας εσυ που εισαι και πολυ ανετος και large....γιατι το αυτοκινητο θα ειναι ετοιμο κοντα σε ενα μηνα..

Γιαυτο προσεχε τι λες και μην παιζεις με τα νευρα του αλλου...ειχαμε 2-3 περιεργους να κανουν τα σχολιακια τους μην βρεθει και αλλος..ΕΛΕΟΣ ΠΙΑΑΑ.....ΕΛΕΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΣΣΣΣΣΣ...............!

Εχεις απολυτο δικαιο. Καλη θητεια Δημητρη :lol:

Eγω παντως απορω με την VW!Τι ΣΚΑΤΑ το ηθελε το 7αρι DSG?Το 6αρι δεν της εφτανε? Μηπως αγορασαμε καμμια F1 και δεν το ξερουμε ή κανενα "ψωφιο" απο ροπη και υπερ-πολυστροφο wankel?Με τοσο ροπη και 5αρι καλο ηταν!

Τους εφαγαν τα λουκανικα και οι μπυρες 'κι πανω και οτι τους καπνισει το δοκιμαζουν στην κολωτρυπιδα του κοσμακη!

Μαλλον σκεφτονται οτι οτι δεν σπαει δεν ειναι καλο!Για να ειναι καλο πρεπει να σπαει και ακομα καλυτερα εκτος εγγυησης!Ενα μποικοταζ θελουν να το αισθανθουν καλα στο πετσι τους. :rolleyes:

Οχι γιατι ηθελε ενα κιβωτιο για τις νοικοκυρες να πηγαινουν στην λαικη. Για αυτο μια χαρα ειναι το DSG7. Ασε που ειναι οικονομικοτερο να κατασκευαστει, δεν χρειαζεται αλλαγη λαδιων καθε 60000χλμ γιατι ειναι ξηρου τυπου, κλπ. Κατα τα αλλα, οι fast & furious Sciroccades me DSG7 νομιζουν οτι εχουν την μικρη εκδοση της Veyron or something.

Link to comment
Share on other sites

Εχεις απολυτο δικαιο. Καλη θητεια Δημητρη B)

Οχι γιατι ηθελε ενα κιβωτιο για τις νοικοκυρες να πηγαινουν στην λαικη. Για αυτο μια χαρα ειναι το DSG7. Ασε που ειναι οικονομικοτερο να κατασκευαστει, δεν χρειαζεται αλλαγη λαδιων καθε 60000χλμ γιατι ειναι ξηρου τυπου, κλπ. Κατα τα αλλα, οι fast & furious Sciroccades me DSG7 νομιζουν οτι εχουν την μικρη εκδοση της Veyron or something.

Γιατι,χρειαζονται γρηγορες αλλαγες να μην ξινησουν οι αγκιναρες? :rolleyes: 7 σχεσεις ειναι υπερβολικες και ακομα πιο υπερβολικο το θεμα του ξηρου τυπου.Ειναι οικονομικοτερο γι'αυτους να το φτιαξουν και το πουλανε στην ιδια τιμη με το παλιο.Και χωρις λαδακια μια χαρα!!!Αντι να αλλαζεις λαδια σε 60000χλμ (σιγα τα εξοδα δλδ),θα αλλαζεις ολο το σασμαν! tongue.gif-_- Οσο για τους sciroccades ,εμ λογικο ειναι λογικο οταν η VW τους το πλασαρει σαν F1...Φουμαρα απλα και τιποτα παραπανω δυστυχως! Long live the Torque Converter! :lol:

ΑΑΑΑ!!!Το κορυφαιο θα ειναι να το βαλει και στο Touareg! B)

Link to comment
Share on other sites

Γιατι,χρειαζονται γρηγορες αλλαγες να μην ξινησουν οι αγκιναρες? B) 7 σχεσεις ειναι υπερβολικες και ακομα πιο υπερβολικο το θεμα του ξηρου τυπου.Ειναι οικονομικοτερο γι'αυτους να το φτιαξουν και το πουλανε στην ιδια τιμη με το παλιο.Και χωρις λαδακια μια χαρα!!!Αντι να αλλαζεις λαδια σε 60000χλμ (σιγα τα εξοδα δλδ),θα αλλαζεις ολο το σασμαν! tongue.gif:rolleyes: Οσο για τους sciroccades ,εμ λογικο ειναι λογικο οταν η VW τους το πλασαρει σαν F1...Φουμαρα απλα και τιποτα παραπανω δυστυχως! Long live the Torque Converter! -_-

ΑΑΑΑ!!!Το κορυφαιο θα ειναι να το βαλει και στο Touareg! B)

Ειναι διαφορετικο 7αρι αυτο. Ειναι το ιδιο που μπαινει στο Q5, Α5, κλπ το οποιο ειναι μια χαρα κιβωτιο παρομοιο με το 6αρι DSG. Ουφ βαρεθηκα. Ηρθα απο τον παραδεισο για να γραφω για DSG!!!! Γιατι θεε μου? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ειναι διαφορετικο 7αρι αυτο. Ειναι το ιδιο που μπαινει στο Q5, Α5, κλπ το οποιο ειναι μια χαρα κιβωτιο παρομοιο με το 6αρι DSG. Ουφ βαρεθηκα. Ηρθα απο τον παραδεισο για να γραφω για DSG!!!! Γιατι θεε μου? B)

Μακαρι να ειναι ετσι και να βγει καλο!Τι ναπω.... B)

Link to comment
Share on other sites

O ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΧΕΙ ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΙΟ ...

μερικοι ειστε περα για περα περιεργοι και πολυ χαλαρουητα....

Μιλαμε για 6 μηνες και 30 .000 ευρω μπορει να μηνε ειναι η καταστροφη του κοσμου ειναι ομως η καταστροφη της ψυχικης υγειας και της διαθεσης του δημητρη που εχει γινει χιλια κοματια .

Μητσαρα καλο κουραγιο και μη πολυδινεις σημασια σε αυτα που λεμε απο εδω καμια φορα.... οταν μπαινει μπροστα το πληκτολογιο φευγουν τα αισθηματα φιλε. Εγω στη θεση σου θα ειχε τρελθει ....... κυριως απο νευρα και στεναχωρια .

Υπομονη φιλε...οσο μπορεις και ευχομαι ολα καλα. Και ηρεμα εκει στα οπλα .Ολα θα γινουν ....

Link to comment
Share on other sites

telika se pia Kosmocar to piges kai isixases? ennow apo eki pou tha sou allaxoun to kivwtio...

pes mas dieuthinsi giati ine megalo thema

Τι επαθες εσυ..??? Εμενα αυτη την στιγμη το εχουν στην ΜΑΝΔΡΑ ΑΤΤΙΚΗΣ ετσι λεγεται το μερος ειναι διαγνωστικο κεντρο για ειδικες περιπτωσεις που δεν μπορουν να βρουν το προβλημα κοινος(για ασχετους που δεν ασχολουνται με την περιπτωση σου η απλα ειναι(.....).οπως ετυχε σε εμενα)

Λοιπον αν εχεις προβλημα και δεν βρισκεις ακρη...εδω θα βρεις και αν χρειαστει να πας ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ(Kosmocar A.E.

Γενικοί Εισαγωγείς VW, AUDI &

VW Επαγγελματικά Οχήματα για την Ελλάδα

Επίσημοι Έμποροι & Επισκευαστές Bentley

Επίσημοι Επισκευαστές Lamborghini

Κεντρικά Γραφεία

Λ. Βουλιαγμένης 566 - 568

164 52 Αργυρούπολη

Τηλ. 210 99 81 111

Fax: 210 99 81 130 )

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον και να μην ξεχνιομαστε....δεν εχω ξεχασει τους κυριους οπου αγορασα το αυτοκινητο για την ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ τους..την ΚΟΡΟΙΔΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΝΕΥΘΥΝΟΤΗΤΑ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΖΕΙ απλα ειναι η εποχη παραξενη και λοιπουν ολοι τον αυγουστο.

Τους το ειχα πει δεν θα περασει ετσι...(θα ελεγαν τα τσακαλια μολις εφυγα..χαχα τωρα κατι μας ειπες) ομως δεν ηξεραν πως ειμαι δημοσιογραφος..και πως αυτη η οδος(της Δημοσιογραφιας) ειναι πιο κακος εφιαλτης γιαυτους ακομα και απο της Δικαστικης οδου.

Θα φροντισω να μαθει ο κοσμος ποιοι ειστε και πως κοροιδευετε...ομως Υπομονη ολα στην ωρα τους..

Link to comment
Share on other sites

φιλε Δημητρη ΜΑΖΙ σου ... Ειναι πληρως απαραδεκτοι και δεν εφαρμοζεται το δικαιο της ΕΕ για τον καταναλωτη . Ηδη εμαθα και για ενα συναδελφο του πατερα μου με προβλημα στο dsg 7 παει για αλλαγη απο σεπτεμβρη!!!!

beta testers μου φενεται σας εκανε η vw ...Κουραγιο παιδια

Να μη μιλησω για τους απαισιους τριγμους του ταμπλο .... μπηκα σε 2 scirocco και τα 2 το εκαναν ...........

Διαβασα για αυτο οτι το εχουν πολοοι στο ομονυμνο club....

Edited by thanos katsas
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.τι γινεται με το προβλημα που εχουμε?αναφερθηκε τπτ απο καμια αντιπροσωπεια?πηγα σε 3 αντιπροσωπειες και σε ενα εξουσιοδωτημενο.η απαντηση?απο καρμπον.το γνωριζουμε.το ξερουν και οι γερμανοι

και περιμενουμε αν θα μας πουν κατι.προς το παρων ειναι φυσιολογικο,δεν υπαρχει προβλημα, λενε οι γερμανοι.θορυβος και φυσιολογικος?τεσπα.ειχε κανενας απο εσας κανενα νεο?εκανε τπτ?

Link to comment
Share on other sites

File dimitri

exw ena seat ibiza cupra 09 sxedon mina

mou kanei to idio provlima giayto k mpika edw na dw ti grafete gia to scirocco dsg7!!

dsg7 epanalamvano gt ta manual den to kanoune to exw psaksei

logika k i tapini mou gnwmh einai oti einai apo to seiriako

kane ayto k tha deis \

stamatimenos vale D(drive) ase ligo to freno isa na tsoulisei elaxista

pata freno k vale N

logika tha akouseis ena krack dld ton thorivo pou akous k stis lakouves pou les

to parapanw emena to kanei k fysika kanei oti egrapses k sto post sou

to thema to psaxnw ena mina twra k exw milisei k me ispania k den kseroun ti tous ginete k to lene k fysiologiko

tespa an mathes kanei kainourgio se parakalw poly grapse na to dw

Eyxaristw

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα,

μου εχετε μαυρισει την καρδια με το dsg7. ημουν ετοιμοσ για golf αλλα δεν το βλεπω.

πριν απο εναν μηνα αρχισε τα προβληματα το dsg6 στο jetta του πατερα μου.

ειναι το δευτερο προβλημα που βγαζει μετα απο το κλαπε του turbo.

εχει κανεις προβλημα με dsg6 ?

Link to comment
Share on other sites

ρε παίδες φτου φτου φτου το golfάκι μου στα 70 χιλ χλμ δεν έχει πάθει κάτι στο dsg....σκεφτόμουν για scirocco 2.0 dsg αλλά μήπως οι τελευταίες εκδόσεις είναι χειρότερες?

Link to comment
Share on other sites

ρε παίδες φτου φτου φτου το golfάκι μου στα 70 χιλ χλμ δεν έχει πάθει κάτι στο dsg....σκεφτόμουν για scirocco 2.0 dsg αλλά μήπως οι τελευταίες εκδόσεις είναι χειρότερες?

Τα διλιτρα εχουν DSG6

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Δημήτρη επανέρχομαι στο θέμα που άνοιξες γιατί πριν λίγο καιρό μου παρουσίασε και εμένα ανάλογο πρόβλημα(scirocco dsg7)

Βρισκόμουν σε κεντρικό δρόμο εν κινήσει και ξαφνικά αντιλαμβάνομαι ότι ενώ πατάω γκάζι το αυτοκίνητο το μόνο που έκανε ήταν να ανεβάζει στροφές χωρίς να δίνει ώθηση ,σαν να μην έχει κουμπωμένη ταχύτητα.

Για να μη μακρηγορώ λοιπόν με λεπτομέρειες η απάντηση έπειτα από επικοινωνία με τους Γερμανούς (μέσω του συνεργείου Μπουρμάς) ήταν η αλλαγή του εγκεφάλου σασμάν.

Μετά από 15-20 μέρες ήρθε το ανταλλακτικό και έγινε η αλλαγή, μέχρι εκεί όλα καλά.

Από τη στιγμή που το πήρα πάλι στα χέρια μου αντιλήφθηκα ότι στις αλλαγές στις χαμηλές στροφές το αυτοκίνητο έκανε ένα σκορτσάρισμα και ένιωθα ένα τρίξιμο.Αντιλαμβάνεστε ότι ο δρόμος προς το συνεργείο ήταν μονόδρομος!!!

Ο εγκέφαλος δεν έδειξε τίποτα και μπήκαμε πάλι εκ νέου στη διαδικασία της εκμάθησης και χαρτογράφησης του εγκεφάλου του σασμάν

χωρίς βέβαια αποτελέσματα.

Μετά πάλι από επικοινωνία με τους Γερμανούς ξεκάθαρη διάγνωση δεν υπήρχε,εκτός βέβαια από το αυτονόητο ότι το πρόβλημα είναι

στο σασμάν.Και έτσι αποφασίστηκε να αλλαχτεί όλο το σασμάν ,έπειτα πάντα από πιέσεις ώστε να μην μπούμε σε μεσοβέζικες λύσεις

του τύπου να αλλάξουμε το ένα να αλλάξουμε το άλλο...

Το αυτοκίνητο αυτή τη στιγμή βρίσκεται για ακόμα μια φορά στο συνεργείο και αντιλαμβάνεστε τον εκνευρισμό μου,δε χρειάζεται να αναφέρω και εγώ όσα έχουν αναφερθεί πιο πάνω για τα χρήματα που δαπανήσαμε και την ταλαιπωρία που έχουμε υποστεί...!

Και για να μη το ξεχάσω σκέφτομαι να κινηθώ νομικά εναντίων της VW,αν κάποιος από εσάς το έχει κάνει ήδη ας επικοινωνήσει μαζί

μου για πληροφορίες.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Δημήτρη επανέρχομαι στο θέμα που άνοιξες γιατί πριν λίγο καιρό μου παρουσίασε και εμένα ανάλογο πρόβλημα(scirocco dsg7)

Βρισκόμουν σε κεντρικό δρόμο εν κινήσει και ξαφνικά αντιλαμβάνομαι ότι ενώ πατάω γκάζι το αυτοκίνητο το μόνο που έκανε ήταν να ανεβάζει στροφές χωρίς να δίνει ώθηση ,σαν να μην έχει κουμπωμένη ταχύτητα.

Για να μη μακρηγορώ λοιπόν με λεπτομέρειες η απάντηση έπειτα από επικοινωνία με τους Γερμανούς (μέσω του συνεργείου Μπουρμάς) ήταν η αλλαγή του εγκεφάλου σασμάν.

Μετά από 15-20 μέρες ήρθε το ανταλλακτικό και έγινε η αλλαγή, μέχρι εκεί όλα καλά.

Από τη στιγμή που το πήρα πάλι στα χέρια μου αντιλήφθηκα ότι στις αλλαγές στις χαμηλές στροφές το αυτοκίνητο έκανε ένα σκορτσάρισμα και ένιωθα ένα τρίξιμο.Αντιλαμβάνεστε ότι ο δρόμος προς το συνεργείο ήταν μονόδρομος!!!

Ο εγκέφαλος δεν έδειξε τίποτα και μπήκαμε πάλι εκ νέου στη διαδικασία της εκμάθησης και χαρτογράφησης του εγκεφάλου του σασμάν

χωρίς βέβαια αποτελέσματα.

Μετά πάλι από επικοινωνία με τους Γερμανούς ξεκάθαρη διάγνωση δεν υπήρχε,εκτός βέβαια από το αυτονόητο ότι το πρόβλημα είναι

στο σασμάν.Και έτσι αποφασίστηκε να αλλαχτεί όλο το σασμάν ,έπειτα πάντα από πιέσεις ώστε να μην μπούμε σε μεσοβέζικες λύσεις

του τύπου να αλλάξουμε το ένα να αλλάξουμε το άλλο...

Το αυτοκίνητο αυτή τη στιγμή βρίσκεται για ακόμα μια φορά στο συνεργείο και αντιλαμβάνεστε τον εκνευρισμό μου,δε χρειάζεται να αναφέρω και εγώ όσα έχουν αναφερθεί πιο πάνω για τα χρήματα που δαπανήσαμε και την ταλαιπωρία που έχουμε υποστεί...!

Και για να μη το ξεχάσω σκέφτομαι να κινηθώ νομικά εναντίων της VW,αν κάποιος από εσάς το έχει κάνει ήδη ας επικοινωνήσει μαζί

μου για πληροφορίες.

Αναβόσβηνε το PRNDS?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.