Jump to content
nikoskallithea

Επιστροφή του Michael Schumacher στη F1 ?

Recommended Posts

H ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ!!

39r3c6kb2sni3v8j7ruu.jpg

ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΤΟΥ FELIPE MASSA

Μετά τον πολύ σοβαρό τραυματισμό του Felipe Massa στη Formula 1 στην Ουγγαρία η ferari φέρνει έναν θρύλο ξανά στη δράση. Ο Mihael Schumacher όπως ανακοίνωσε και επίσημα η Ferrari επιστρέφει στη θέση του Massa για το ευρωπαϊκό grand Prix που θα γίνει στις 23 Αυγούστου στη Valanecia. Θα περάσει απο κάποια τεστς και αν όλα πάνε καλά θα δούμε τη θρυλική επιστροφή του

Το πιστεύετε??

Edited by nikoskallithea
Link to comment
Share on other sites

H ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ!!

39r3c6kb2sni3v8j7ruu.jpg

ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΤΟΥ FELIPE MASSA

Μετά τον πολύ σοβαρό τραυματισμό του Felipe Massa στη Formula 1 στην Ουγγαρία η ferari φέρνει έναν θρύλο ξανά στη δράση. Ο Mihael Schumacher όπως ανακοίνωσε και επίσημα η Ferrari επιστρέφει στη θέση του Massa για το ευρωπαϊκό grand Prix που θα γίνει στις 23 Αυγούστου στη Valanecia. Θα περάσει απο κάποια τεστς και αν όλα πάνε καλά θα δούμε τη θρυλική επιστροφή του

Το πιστεύετε??

Αμήν και πότε!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα μεταφέρθηκε στη σωστή θέση.

Το site της Scuderia πάντως δεν λειτουργούσε μέχρι το απόγευμα.

Ορίστε και το σχετικό άρθρο καθώς και ένα αφιέρωμα στον μεγάλο Michael.

Kαι το όνομα αυτού... Schumacher

Αφιέρωμα στον Michael Schumacher

Link to comment
Share on other sites

τι εγινε ηρθε να μαζεψει συνταξυμα ενσημα ?

Το ανακοίνωσαν και στην σελίδα του

http://www.mschumacher.com/ (Schuey to return to F1 - driving for Ferrari in 09!!!)

Link to comment
Share on other sites

Κατά την άποψή μου, αν γυρίσει θα είναι λάθος του και οι χρόνοι του δεν θα είναι ανταγωνιστικοί. Είδομεν

Link to comment
Share on other sites

Κατά την άποψή μου, αν γυρίσει θα είναι λάθος του και οι χρόνοι του δεν θα είναι ανταγωνιστικοί. Είδομεν

Σιγά βρε @PERIS.

F1 είναι αυτή που βλέπουμε εδώ και 1,2 χρονιά, να σου πω την αλήθεια εγώ δεν την βλέπω πλεον παρακολουθώ μόνο αγώνες MotoGP γιατί εκει βασιλεύει ένας ακόμα θρύλος που ακούει στο όνομα Valentino Rossi.

Ασε που αμα επιστρέψει έστω και για ένα αγώνα, σε αυτόν τον αγώνα θα γίνει χαμός.

Πιστεύω ότι θα έχει την μεγαλύτερη τηλεθέαση και προσέλευση που είχε μέχρι σήμερα αγώνας της F1 ανεξαρτήτως αποτελέσματος

Link to comment
Share on other sites

Κατά την άποψή μου, αν γυρίσει θα είναι λάθος του και οι χρόνοι του δεν θα είναι ανταγωνιστικοί. Είδομεν

Συμφωνω.Μεγα λαθος να επιστρεψει.

Link to comment
Share on other sites

έγω είμαι απλά περίεργως τι χρώνους θα έχει :)

Link to comment
Share on other sites

Και καλους χρονους να εχει πιστευω ειναι λαθος κινηση.Διοτι πρωταθλημα δεν προκειται να παρει.Συνεπως ενας πρωταθλητης επιστρεφει για να κανει τι;Θελω να πω οτι πιστευω δεν ειναι σωστο για το image του αν θες κι οχι τοσο για το αν θα ειναι ανταγωνιστικος.

Link to comment
Share on other sites

εγώ πιστεύω πως θα είναι πάλι πρώτος (πάλι θα έχουν βρει κάτι οι κόκκινοι..).

Κι αυτό όχι γιατί ήταν κάποτε ο ταχύτερος αλλά θα ήταν ανόητο από μέρους του να επιστρέψει και να παίρνει χαμηλές θέσεις.

Είναι πολύ εγωιστής για να συμβιβαστεί με λίγα...

Εκτός κι αν είναι καθαρά οικονομικό το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

εγώ πιστεύω πως θα είναι πάλι πρώτος (πάλι θα έχουν βρει κάτι οι κόκκινοι..).

Κι αυτό όχι γιατί ήταν κάποτε ο ταχύτερος αλλά θα ήταν ανόητο από μέρους του να επιστρέψει και να παίρνει χαμηλές θέσεις.

Είναι πολύ εγωιστής για να συμβιβαστεί με λίγα...

Εκτός κι αν είναι καθαρά οικονομικό το θέμα.

+1

Link to comment
Share on other sites

:cry: - ανεβαινει η δημοτικοτητα της ομαδας,η τηλεθεαση,γεμιζουν οι τσεπες μερικων συν μια εξελιξη στο μονοθεσιο - να δω τα μουτρα του κιμι οταν του γεμιζει τους καθρεφτες και παει να τον περασει (!)
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να πήρε 7 τίτλους αλλά σπορτσμαν δεν είναι. Ο σκοπός δεν πρέπει να αγιάζει τα μέσα. Εχει κάνει πολλές χοντράδες στο παρελθόν. Η συμμετοχή του είναι απλά άλλη μία. Ουστ...

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να πήρε 7 τίτλους αλλά σπορτσμαν δεν είναι. Ο σκοπός δεν πρέπει να αγιάζει τα μέσα. Εχει κάνει πολλές χοντράδες στο παρελθόν. Η συμμετοχή του είναι απλά άλλη μία. Ουστ...

Νομιζω υπερβαλλεις.Κι εγω δεν ημουν ποτε με τον Schumacher αλλα καποια πραγματα πρεπει να τα αναγνωριζουμε.

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω υπερβαλλεις.Κι εγω δεν ημουν ποτε με τον Schumacher αλλα καποια πραγματα πρεπει να τα αναγνωριζουμε.

Τελικά, θα μείουμε όλοι με την απορία...

Λόγω τραυματισμού του στον αυχένα από την μηχανή του, δεν μπορεί να επιστρέψει στους αγώνες, έτσι την θέση του Μassa, θα πάρει ο Ο Luca Badoer.

http://www.contra.gr/Motorsport/World/Formula1/247076.html

Link to comment
Share on other sites

Μωρε καλυτερα που δεν επεστρεψε γιατι δεν τον εβλεπα να κανει τιποτα.Ασε που παιζει να αλλαξαν αντικαταστατη διοτι ειδε ο Σουμι οτι δεν μπορουσε να ανταπεξελθει.Τι να λεμε τωρα;40 χρονων με απουσια 2 ετων απο τη φορμουλα και θα επεστρεφε με την ιδια ικανοτητα που ειχε πριν φυγει;Το αθλήμα ειναι τοσο απαιτητικο που και μερικους μηνες να λειψει καποιος χρειαζεται καιρο να φτασει στο επιπεδο που ηταν.

Link to comment
Share on other sites

Μωρε καλυτερα που δεν επεστρεψε γιατι δεν τον εβλεπα να κανει τιποτα.Ασε που παιζει να αλλαξαν αντικαταστατη διοτι ειδε ο Σουμι οτι δεν μπορουσε να ανταπεξελθει.Τι να λεμε τωρα;40 χρονων με απουσια 2 ετων απο τη φορμουλα και θα επεστρεφε με την ιδια ικανοτητα που ειχε πριν φυγει;Το αθλήμα ειναι τοσο απαιτητικο που και μερικους μηνες να λειψει καποιος χρειαζεται καιρο να φτασει στο επιπεδο που ηταν.

+1

Ευτυχώς. Πονούσε το λαιμουδάκι του... Το χρυσό μου... Ρε πάλι ουστ από δω χάμου... Θα ήθελα πάντως να ξεφτιλιζότανε έστω για έναν αγώνα το βλ@μένο...

Link to comment
Share on other sites

δεν χριάζετε να μιλάμε όμως με αυτήν την γλώσσα για κάποιον που πέτυχε τόση μεγάλη δόξα...

Link to comment
Share on other sites

δεν χριάζετε να μιλάμε όμως με αυτήν την γλώσσα για κάποιον που πέτυχε τόση μεγάλη δόξα...

συμφωνω,αν και εγω ειμαι χακινενικος λιγο respect δεν βλαπτει.τοσες νικες και πρωταθληματα δεν τα παιρνει καποιος αν δεν αξιζει πραγματικα :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

δεν χριάζετε να μιλάμε όμως με αυτήν την γλώσσα για κάποιον που πέτυχε τόση μεγάλη δόξα...

Καλός οδηγός είναι. Σπορτσμαν δεν είναι ούτε gentleman. Ρωτήστε και τον Coulthard!!!. Το ξέρω ότι ανήκω σε μειοψηφία. Εχω όμως επιχειρήματα:

1. Για τους παλαιότερους: έπεσε πάνω στον Hill επίτηδες στον τελευταίο αγώνα της χρονιάς για να κερδίσει το πρωτάθλημα. Δεν το κατάφερε...

2. Επανέλαβε το προηγούμενο κατόρθωμα με τον Villeneuve. Πάλι δεν τα κατάφερε...

3. Εχει αγνοήσει πολλές φορές μαύρες και κίτρινες σημαίες... Εχει φάει και τιμωρία για αυτό.

4. Τουλάχιστον 10 από τις νίκες του οφείλονται είτε επειδή ο πρώτος είχε λίγο πριν το τέλος μηχανική βλάβη είτε επειδή η ομάδα είπε στον teammate να πατήσει φρένο!!! (Irvine, Barrichello, δεν είμαι σίγουρος αν έγινε με τον Μάσα)

5. Αν ίσχυε το σύστημα βαθμολόγησης τη δεκαετία του 80 και ο Prost θα είχε πάρει 7 πρωταθλήματα...

6. Ούτε τολμώ να τον συγκρίνω με τον Σένα. Δεν υπάρχει σύγκριση. Πριν πεθάνει το 94, ο schumacher (ελληνιστί: Παπουτσής) δεν είχε ούτε μία pole...

7. Υπήρξαν απείρως καλύτεροι οδηγοί στην F1. Π.χ. Mansell, Hakinen, Berger κτλ. Σύγκριση με τους ημίθεους Senna, Lauda, von Trips κτλ δεν παίζει.

8. Ο Fernando είναι κατά την ταπεινή γνώμη μου παρασάγγας ανώτερος.

9. Χρησιμοποίησε τα media για να θρέψει την αλαζονεία του. Με τα καμωματά του (θυμάστε που πάρκαρε το μονοθέσιο πάνω στη στροφή στο Μονακό για να μη χάσει την pole?) αύξησε την τηλεθέαση και έγινε το χαϊδεμένο της FIA. Οι συναθλητές του όμως δεν έχουν καλή άποψη γι'αυτόν.

10. Κοντολογίς καλύτερα που δεν έτρεξε. Κανένα comeback μετριότητας στην ουσία δεν έχει δουλέψει. Δεν είναι όλοι Jordan ή lauda. Ας συντηρήσει το όποιον μύθο του από το σπίτι του γιατί στην ιστορία θα μείνει ως ο μόνος οδηγός της F1 που δεν γνωρίζει τι σημαίνει ευ αγωνίζεσθαι...

Ο σκοπός δεν πρέπει να αγιάζει τα μέσα...

Για περισσότερες πληροφορίες και στοιχεία google antischumacher...

To link έχει ανέκδοτα ;)

http://www.antischumacher.basf1.nl/anti/html_eng/jokes.htm

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.