Jump to content
giorgos075

Tsi 140hp προβλημα κομπρεσοραs και τα νευρα μου στο Full

Recommended Posts

ρε παιδια καλο το οχημα αλλα μου εχει σπαση τα νευρα, παω αντιπροσωπια δεν λεω ονομα και μου λενε περιμενεται κατα τον σεπτεμβρη θα ερθει καινουργιο λογισμικο για το οχημα sas μεχρι τοτε πρεπει να πληρωνω 15 lit / 100χλμ γιατι τοσο τρωη ,ζωη να εχει ,χωρια που παει σαν το 1000 που ειχα ελεοσ .εχω αλλαξη Ν75 2 φορεσ και σκαστρα 1 φορα αλλα τιποτα, ποτε εχω και αλλεσ φορεσ οχι κομπρεσορ. αν καποιοσ γνωριζει κατι θα με γλιτωση απο το βασανιστηριο τον αντιπροσωπον απροσωπον .παρακαλω δωστε τα φωτα σασ ,μεχρι που σκεφτηκα να το πουλησω κλαπσ πολλη κλαμα.

post-13586-1249325290_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ρε φίλε σόρι αλλά εκτός από την ορθογραφία σου και τη σύνταξή σου (δεν πειράζει, την προσπερνάμε) μου είναι δύσκολο να πιστέψω πως δεν είσαι βαλτός. 15lt στα 100 καίει μόνο με ΠΟΛΥ γκάζι, σαν 1000άρι δεν πάει που να του ξηλώσεις τούρμπο, κομπρέσσορα και τις ρόδες μαζί, και δε ρωτάς κάτι συγκεκριμμένο. ΤΙ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ; Για άλλη αντιπροσωπεία ή συνεργείο, για ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΜΕΝΗ λύση στο πρόβλημά σου, για τι ακριβώς; Έχεις αλλάξει Ν75 και σκάστρα και τίποτα;; Τότε κάτι άλλο θα φταίει, δεν το τσέκαραν; ΑΝ όντως ισχύουν αυτά τότε έχεις πέσει σε πολύ προβληματικό κομμάτι που σηκώνει δικαστική οδό με την αντιπροσωπεία.

EDIT: Μπορώ να μάθω ποιος με έκανε report; Και γιατί;

Edited by firev12
Link to comment
Share on other sites

βαλτοσ να ειμαι γιατι αδερφε κερδιζω κατι και δεν το ξερω? αγραματοσ μπορει να ειμαι και αυτο σε ενοχλη ,εγω μια βοηθεια ζητησα αν μπορειται λετε αν οχι δεν τρεχει και τιποτα να σε καλα παντοσ.

Link to comment
Share on other sites

Παρεξήγησες. Δε σε είπα αγράμματο, απλώς εγώ σε διαβάζω όχι και τόσο εύκολα. Και είπα πως δεν πειράζει. Αφού δεν είσαι βαλτός, τότε καλό κουράγιο με το μοτέρ, εγώ έχω το 122 οπότε κάποιος άλλος με το 140 θα ξέρει κάτι παραπάνω. Βενζίνη του βάζεις από καλό πρατήριο; Αν έχει συνέχεια πρόβλημα η απόδοση πήγαινε το από κει που το πήρες και πες τους "φτιάξτε το ή έρχομαι με το δικηγόρο μου" (αν το πήρες καινούριο). Ή βρες κανένα μέλος του φόρουμ από την πόλη σου που να έχει vag-com (ένα ανεπίσημο διαγνωστικό για τα VW) να σου κάνει ένα σκανάρισμα στον εγκέφαλο μήπως βρει κανένα σφάλμα. Νομίζω μόνο η Ν75 δε φαίνεται στα σφάλματα, αν βρει κάποιο σφάλμα θα ξέρεις περίπου πού είναι το πρόβλημα.

EDIT: Μπορώ να μάθω ποιος με έκανε report στο 1ο μου ποστ; Και γιατί;

Edited by firev12
Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω ότι εσύ με έκανες report; Μα τι είπα; Υπέθεσα ότι θα μπορούσε να είναι βαλτός ενθυμούμενος κάτι διενέξεις με aurisτες. Αν το παράκανα συγνώμη, δεν ήταν πρόθεσή μου. Και φυσικά it won't happen again. Έφαγα κίτρινη κάρτα, πήρα το μάθημά μου.

(Μπορεί τώρα να αναιρεθεί το report;;:lol::(

Link to comment
Share on other sites

δεν πειραζει ολοι κανουμε ορθογραφικα εγω εχω να σου προτεινω να το πας κ σε αλλες αντιπροσωπειες (εισαι εντος εγγυησης?)ρωταω γιατι αν εισαι ισως δεν θελουν να παραδεχτουν οτι εχεις καποιο προβλημα,,,,

Link to comment
Share on other sites

Δεν εφαγες κιτρινη καρτα.

Κουβεντα κανουμε.

Δεν ειμαι διαιτητης.

Τα off topic θα διαγραφουν αυριο.

Link to comment
Share on other sites

το καρο το αγορασα μεταχειρισμενο περσι και ειναι 2/07 ειναι το plus tsi 140 μαμα και χωρισ πολλα τσουξισματα ,κοινοσ normal οδηγηση,βλεπεισ οικογενιαρχεισ ειμαι και ειπα να αγορασω ενα καρο ασφαλεσ και γρηγορο.37000 χλμ εχει και το πηρα απο ιδιωτη με 5000χλμ . το θεμα ειναι οτι πραγματι παει μερικεσ φορεσ σαν να εχουν φρακαρι τα ρουλεμαν αλλα οχι δεν ειναι αυτο,μακαρι να ταν αυτο.15/λιτ τα 100 χλμ ειναι σιγουρο γιατι τα βαζω εγω απο την τσεπη μου, το πηγα σε φιλο που τρεχει drag race εδω αθηνα αλλα τιποτα δεν βρηκε ο μηχανικοσ , μονο κατι P 22 και κατι ψιλα εβγαλε το διαγνωστικο του το BOCSH αλλα δεν βρηκε ακρη. στην αντιπροσωπια τα ιδια και χειροτερα ουτε σφαλμα ουτα τιποτα ,συν οτι μου λενε οτι παει μια χαρα και οτι καει 8,5 τα 100 τρελα πουλανε και τιποτα αλλο. την Ν 75 ΚΑΙ ΤΗΝ ΣΚΑΣΤΡΑ τα αλλαξα μονοσ σε 5 λεπτακια ,αυτοι τησ ξανα αλαξαναι και χρεωσαν συν 50 μιλαμε για καθηγητεσ.... παντοσ οταν μουλαρονη ο κομπρεσορ μουλαρονη και τελοσ .... μαλον θα στειλω EMAIL ΓΕΡΜΑΝΙΑ ( ME ΣΩΣΤΗ ΟΡΘΟΓΡΑΦΙΑ ),,,,,,,,, πλακα κανο ,,,,,,και να τα κλεισουν τα μαγαζια τα λαμογια που κοροιδευουν τον κοσμο ,,,THANKS ΠΑΝΤΟΣ ΓΙΑ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ

Link to comment
Share on other sites

SORRY ξεχασα να πω εγγυηση τελοσ εδω και 4 5 μηνεσ περιπου, τι να πω γκαντεμια ,,, παντοσ το αμαξι ειναι super σε ολα δεν εχω παραπονο, μονο αυτο να μην ειχε και θα το κραταγα μεχρι τα γεραματα, ελπιζω να βρω λυση

Link to comment
Share on other sites

πηγαινε το κ σε αλλες αντιπροσωπειες που ξερεις μπορει καπου να το ξανασυναντησανε

μακαρι να ειναι θεμα αναβαθμισης software και με το να σου περασουν νεο λογισμικο να λυθει

εκτος απο την καταλωση στο trip computer δλδ εκτος με το να το βλεπεις στην οθονη σου το βλεπεις κ στην καθημερινη χρηση?αδειαζει γρηγορα το ρεζερβουαρ σου?τι αυτονομια εχεις παρατηρησει?

Link to comment
Share on other sites

To εχω δει στη τσεπη μου αδερφε και ποναει, αλλα αυτο που με νευριαζει ειναι οτι δεν σε περνουν στα σοβαρα στηs αντιπροσωπιεs,το να σε αποκαλουν κυριο και τα λοιπα περι ευγενιαs δεν σωζη την κατασταση οταν δεν ξερουν που παν τα τεσσερα. και ετσι για την κουβεντα , με επιασε το προβλημα πανω σε προσπεραση και με οικογενια μεσα, ιδρωσα για να σωθουμε απο την μετοπικη,και λεω τωρα αν δεν γλυτωνα θα ελεγαν αλλοs εναs φονιαs τον δρομων ( τα ακουει αυτα η vw Μπααααααααα )ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΞΕΡΟΥΝ ΝΑ ΛΕΝΕ ΕΙΝΑΙ ΕΛΑΤΕ ΚΑΤΑ ΤΟ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙ ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΛΕΩ ΙΣΩΣ ΕΡΘΕΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟ χαχαχαχαχα πλακα εχουν ,και να παω διακοπεs με αυτο το οχημα " δεν σφαξανε >Διαβασα στο forum καποιο παιδι με το ονoμα ACTIVIUS και ειχε σχεδον το ιδιο προβλημα με εμενα, αν μπορει αs μαs πει κατι με το θεμα, θα μαs βοηθιση αρκετα πιστευω. ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ ΟΛΑ ΤΑ ΜΕΛΗ ΠΟΥ ΑΣΧΟΛΙΘΗΚΑΝ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ

Link to comment
Share on other sites

Σημερα παω σε εναν ιδιωτη μηχανικο στο γαλατσι λενε τα καλυτερα για αυτον, ειναι VAG EXPERT θα δουμε και εκει ,μολιs εχω νεα θα postaro , γιατι ειναι σιγουρα και αλλα παιδια με το ιδιο προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Σημερα παω σε εναν ιδιωτη μηχανικο στο γαλατσι λενε τα καλυτερα για αυτον, ειναι VAG EXPERT θα δουμε και εκει ,μολιs εχω νεα θα postaro , γιατι ειναι σιγουρα και αλλα παιδια με το ιδιο προβλημα

Καλά ξεμπερδέματα εύχομαι!!

Αυτή είναι η VW με τα μικρά χαζοπροβλήματα στα αυτοκίνητα της.

Καλύτερα φίλε μου βαλβίδες Ν75, σκάστρες & λοιπά χαζοπροβλήματα παρά να σου μείνει το μοτέρ στο χέρι μία ωραία πρωία στην Εθνική οδό όπως στο προηγούμενο μου αυτοκίνητο!!!!!!!! (και να θες 2500 - 3000 χιλιάρικα ντούκου στα καλά καθούμενα)

Link to comment
Share on other sites

Πηγα εχθεs σε μη αντιπροσωπο στο γαλατσι οπωσ ανεφερα πιο πριν , ο ανθρωποσ ηταν ντομπροσ νομιζω και μου ειπαι με μια αναβαθμιση το προβλημα εξαφανιζεται 100%, και τωρα παλι πισω στον αντιπροσωπο για την αναβαθμιση.αποτελεσμα , δεν υπαρχη αναβαθμιση για το δικο σασ ακομα λενε , το αμαξι ειναι μοντελο 2/2007 και δεν εχει υποστη ποτε αναβαθμιση λεω εγω , απαντηση , περιμενουμε νεα version απο σεπτεμβρη λενε , και εγω τωρα τι κανω λεω.απαντηση τιποτα λενε .το αμαξι ειναι οκ πηγαινε και εξακολουθι να πηγαινη χαλια οπωσ και τα νευρα μου . οποτε τι κανουμε ? το πουλαμε και αντε και γα..........τε εκει στη vw .τελοσ

Link to comment
Share on other sites

Πηγα εχθεs σε μη αντιπροσωπο στο γαλατσι οπωσ ανεφερα πιο πριν , ο ανθρωποσ ηταν ντομπροσ νομιζω και μου ειπαι με μια αναβαθμιση το προβλημα εξαφανιζεται 100%, και τωρα παλι πισω στον αντιπροσωπο για την αναβαθμιση.αποτελεσμα , δεν υπαρχη αναβαθμιση για το δικο σασ ακομα λενε , το αμαξι ειναι μοντελο 2/2007 και δεν εχει υποστη ποτε αναβαθμιση λεω εγω , απαντηση , περιμενουμε νεα version απο σεπτεμβρη λενε , και εγω τωρα τι κανω λεω.απαντηση τιποτα λενε .το αμαξι ειναι οκ πηγαινε και εξακολουθι να πηγαινη χαλια οπωσ και τα νευρα μου . οποτε τι κανουμε ? το πουλαμε και αντε και γα..........τε εκει στη vw .τελοσ

Με τον 1ο ιδιοκτήτη έχεις επικοινωνήσει??

Το ρεζερβουάρ σου μετά από χιλιόμετρα για πόσα χιλιόμετρα σε βγάζει 500? 400?

Link to comment
Share on other sites

ΕΓΩ ΜΕ GOLF GT 170 ΒΓΑΖΩ 650 ΜΕ 700 ΧΛΜ ΜΕΤΡΗΜΕΝΑ. ΟΧΙ ΟΛΑ ΜΕΣΑ ΣΕ ΠΟΛΗ ΚΑΙ ΜΕ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΗ ΟΔΗΓΗΣΗ. ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΕΚΤΟΣ ΠΟΛΗΣ. ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΑΛΛΟ ΘΕΜΑ ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΤΙ ΦΤΑΙΕΙ ΓΡΗΓΟΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΕΙ ΣΩΣΤΑ ΤΟ ΑΜΑΞΑΚΙ ΣΟΥ!

Link to comment
Share on other sites

και εγω φιλε μου 700 εβγαζα αλλα τωρα κλαμα ,ρε παιδια χαλια ειναι το οχημα και δεν βρισκουν τιποτα.ασε που με βγαζουν και τρελο , και εξηγουμε τι ακριβοσ κανει " εισαι ρελαντι και θεσ να ξεκινισησ νορμαλ,δεν παει νορμαλ , πρεπει να πατισισ το γκαζι βαθια για να παει και μετα αρχιζη να επιταχυνι σε δοσισ διλαδι κοψιματα μετα μπενει η τουρμπινα και καθαριζη οχι παντα ομωσ και σκατα γενικοσ , θα κανω υπομονι μεχρι σεμπτεμβρη και αν οχι τιποτα πωλειτηριο.αν εχει κανεισ καμια λυση θα την ακουγα ευχαριστοσ τηανκσ παιδια και σορι για την ορθογραφια και παλλι

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δηλ ρε παιδιά που βγάζω με το ζόρι 500χλμ και έχω μόλις 6.000 χλμ στο αυτοκίνητο??

TSI GT SPORT 140....Μόλις μια φορά(το πρώτο μου γέμισμα) έβγαλα 645χλμ μέχρι να αδειάσει και από τότε έχω να δω τοοοσα πολλά χλμ!!

και βάζω μόνο 100αρα!!!

Δηλ έχω και εγώ πρόβλημα??

Βέβαια να μου πεις έβαλα 18αρες με 225/40/18...καλά να πάθω.

Αυτό που θέλω να πω είναι...μην τρελλαθούμε..πήραμε όλοι μας ένα πολύ καλό αυτοκίνητο...αλλά μικρό(σε άλογα) οπότε κάθε ψιλοεπέμβαση..φαίνεται στην κατανάλωση!!

Edited by vasilis77
Link to comment
Share on other sites

και εγω φιλε μου 700 εβγαζα αλλα τωρα κλαμα ,ρε παιδια χαλια ειναι το οχημα και δεν βρισκουν τιποτα.ασε που με βγαζουν και τρελο , και εξηγουμε τι ακριβοσ κανει " εισαι ρελαντι και θεσ να ξεκινισησ νορμαλ,δεν παει νορμαλ , πρεπει να πατισισ το γκαζι βαθια για να παει και μετα αρχιζη να επιταχυνι σε δοσισ διλαδι κοψιματα μετα μπενει η τουρμπινα και καθαριζη οχι παντα ομωσ και σκατα γενικοσ , θα κανω υπομονι μεχρι σεμπτεμβρη και αν οχι τιποτα πωλειτηριο.αν εχει κανεισ καμια λυση θα την ακουγα ευχαριστοσ τηανκσ παιδια και σορι για την ορθογραφια και παλλι

Φίλε μου,

Πρώτον, ΑΛΛΑΞΕ αντιπροσωπεία γιατί σε κοροιδεύουν σίγουρα!

Δεύτερον, αν μένεις κάπου κοντά (Π.Φάληρο) τότε προσφέρομαι να το ελέγξω στο Vag-Com για να δώ αν βγάζει κάποιο σφάλμα και τι σφάλμα είναι αυτό.

Τρίτον, αυτό που σου λένε στην αντιπροσωπεία είναι για knife.gif Γιατί δεν σου βάζουν την τελευταία αναβάθμιση εγκεφάλου που έχουν τώρα και ξαναπάς το Σεπτέμβρη για την καινούρια? Θα σου πω εγώ: γιατί βαριούνται οι ....... μην τους χαρακτηρίσω!

Περιμένουμε νέα σου!

Link to comment
Share on other sites

Παιδία ευχαριστώ και πάλι για το ενδιαφέρον και το παιδί με το vag com από το παλαιό φαλίρω ,θα με βοηθούσες πολύ φιλέ αν το οδηγούσες κιόλας για να μου φυγή η υπονιά ότι είμαι κολλημένος οπός εμεσος πλην σαφώς θεωρούν στην αντιπροσοπια.εγω μενο ελευσινα, αν υπαρχει τροπος να βρεθουμε πεστο μου πως και ποτε μπορις , θα σου ειμαι υποχρεος .ευχαριστο εκ τον προτερον και συγνωμη για την αργοπορια στιν απαντηση αλλα βλεπεις ειχα παει διακοπες και δεν ξανα ασχολιθικα με το προβλημα μου . ευχαριστώ πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.