Jump to content
Hlias30edition

Πρόβλημα? σε Golf Gti Edition 30.

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδια.

Θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας μια απορία που έχω με το αυτοκίνητο μου.

Πιο συγκεκριμένα το αυτοκίνητο έχει 15000 χιλ και απο τις 6-7000 χιλ μου κάνει ένα θόρυβο στις απότομες αλλαγές κατεύθυνσης (και σε άσφαλτο με καλή τριβή) στρίβωντας το τιμόνι. Ακούγεται ενας ήχος, νομίζω από τη κρεμαγιέρα. Για να καταλάβετε είναι σαν να έχεις αφήσει κάτι στο πορτ μπαγκαζ και να χτυπάει πέρα δώθε κάθε φορά που αλλάζω ψιλογρήγορα κατεύθυνση.

Επίσης μια φορά που πήγα να βάλω μπρος ακούστηκε ένας δυνατός θόρυβος σαν κάτι να βρίσκει σε γρανάζι. Το έσβησα ξαναέβαλα μπρος και δε μου το έχει ξανακάνει εδώ και περίπου 8000χιλ.

Οποιος ξέρει κάτι ας με ενημερώσει.

Εννοείται και θα πάω στην αντιπροσωπεία αυτές τις μέρες απλάπιστεύω ότι η εμπειριά πολλών εδω μέσα είναι πολλή χρήσιμη.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια.

Θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας μια απορία που έχω με το αυτοκίνητο μου.

Πιο συγκεκριμένα το αυτοκίνητο έχει 15000 χιλ και απο τις 6-7000 χιλ μου κάνει ένα θόρυβο στις απότομες αλλαγές κατεύθυνσης (και σε άσφαλτο με καλή τριβή) στρίβωντας το τιμόνι. Ακούγεται ενας ήχος, νομίζω από τη κρεμαγιέρα. Για να καταλάβετε είναι σαν να έχεις αφήσει κάτι στο πορτ μπαγκαζ και να χτυπάει πέρα δώθε κάθε φορά που αλλάζω ψιλογρήγορα κατεύθυνση.

Επίσης μια φορά που πήγα να βάλω μπρος ακούστηκε ένας δυνατός θόρυβος σαν κάτι να βρίσκει σε γρανάζι. Το έσβησα ξαναέβαλα μπρος και δε μου το έχει ξανακάνει εδώ και περίπου 8000χιλ.

Οποιος ξέρει κάτι ας με ενημερώσει.

Εννοείται και θα πάω στην αντιπροσωπεία αυτές τις μέρες απλάπιστεύω ότι η εμπειριά πολλών εδω μέσα είναι πολλή χρήσιμη.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Kαλησπερα , διαβασα το σχολιο σου στο topic που εχω ανοιξει και μετα απο πολυ ψαξιμο κατεληξα στο συμπερασμα οτι ειναι Top Mounts ( πανω απ τα αμορτισερ , τα οποια οταν στριβεις δημιουργουν αυτο το θορυβο ).Χθες πηγα στη Καρεντα , και τους ειπα απ ευθειας χωρις πολλα λογια οτι θελω να το φτιαξετε γιατι ξερω τι ειναι ...και δε μου το αρνηθηκανε , μαλιστα μου ειπαν οτι ειναι γνωστο προβλημα.Τι να πω τη Δευτερα εχω ραντεβου γιαυτο το προβλημα , ελπιζω να πανε ολα καλα και να λυθει.

Μολις εχω νεοτερα θα ενημερωσω.

Link to comment
Share on other sites

Ηλια,το ιδιο προβλημα ειχε και φιλος μου με το Gti . Κατα πασα πιθανοτητα μιλας για το ιδιο προβλημα ,και οπως ειπε σωστα ο φιλος απο πανω χρειαζονται αλλαγη τα top mounts.

Οσο για το θορυβο κατα την λειτουργια της μιζας να το αναφερεις και να απαιτησεις ελεγχο .Ακομα εχεις λιγα χιλ ....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια.

Θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας μια απορία που έχω με το αυτοκίνητο μου.

Πιο συγκεκριμένα το αυτοκίνητο έχει 15000 χιλ και απο τις 6-7000 χιλ μου κάνει ένα θόρυβο στις απότομες αλλαγές κατεύθυνσης (και σε άσφαλτο με καλή τριβή) στρίβωντας το τιμόνι. Ακούγεται ενας ήχος, νομίζω από τη κρεμαγιέρα. Για να καταλάβετε είναι σαν να έχεις αφήσει κάτι στο πορτ μπαγκαζ και να χτυπάει πέρα δώθε κάθε φορά που αλλάζω ψιλογρήγορα κατεύθυνση.

Επίσης μια φορά που πήγα να βάλω μπρος ακούστηκε ένας δυνατός θόρυβος σαν κάτι να βρίσκει σε γρανάζι. Το έσβησα ξαναέβαλα μπρος και δε μου το έχει ξανακάνει εδώ και περίπου 8000χιλ.

Οποιος ξέρει κάτι ας με ενημερώσει.

Εννοείται και θα πάω στην αντιπροσωπεία αυτές τις μέρες απλάπιστεύω ότι η εμπειριά πολλών εδω μέσα είναι πολλή χρήσιμη.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Όπως έχουμε πεί άπειρες φορές το 1ο "πρόβλημα" είναι τα Top Mounts και σε κάποιες περιπτώσεις και τα ρουλεμάν τροχών...

Το 2ερο πρόβλημα δεν είναι τπτ...Μήπως καταλάθος όταν πήγες να βάλεις μπροστά , σου έφυγε το κλειδί και δεν έκανε όλο τον κύκλο στην μίζα? Γιατι αν έγινε αυτό , τότε απλά αυτό που άκουσες, σαν να κοπανάνε τα μέταλλα μεταξύ τους , είναι οι βαλβίδες που πήραν μέν την εντολή να δουλέψουν αλλα έμειναν από λάδι αφού δεν υπήρξε ανάφλεξη λόγο του κλειδιού...

Link to comment
Share on other sites

Tα νεοτερα σχετικα με το ιδιο προβλημα που αντιμετωπιζω (σημερα πηγα να αλλαξουν τα top moumts) ειναι οτι μετα απο 5 ωρες αναμονη !!! , εισεπραξα τη πληρη αγανακτηση και τουτο γιατι ο θορυβος παραμενει και κανει ακριβως το ιδιο πραγμα οταν στριβω το τιμονι αποτομα εν πορεια. Αυριο το πρωι θα ξαναπαω (αν νομιζουν οτι θα μου σπασουν τα νευρα με αυτα που κανουν ειναι γελασμενοι ) Τι να πω , τους σιχαινομαι πραγματικα αλλα οσο το το αμαξι ειναι στην εγγυηση θα τους υπομεινω.

Το θεμα ειναι οτι ενω σου λενε οτι ολα ειναι ενταξει και θα φτιαχτει , προσπαθουν να σε κοροιδεψουν,

"Ο επιμενων Νικα " ..αυτο εχω να πω μονο.

P.s Γνωριζει καποιος αν μετα απο μια τετοια εργασια πρεπει να μετρηθει σε μηχανημα ευθυγραμμισης το αμαξι ?

Ο Μαστορας ελεγε ναι , ο τεχνικος συμβουλος ( Ο θεος να τον κανει ) ελεγε οχι !!!! Τι να πω , οτι να ναι ειναι αυτοι οι ανθρωποι.

Link to comment
Share on other sites

Tα νεοτερα σχετικα με το ιδιο προβλημα που αντιμετωπιζω (σημερα πηγα να αλλαξουν τα top moumts) ειναι οτι μετα απο 5 ωρες αναμονη !!! , εισεπραξα τη πληρη αγανακτηση και τουτο γιατι ο θορυβος παραμενει και κανει ακριβως το ιδιο πραγμα οταν στριβω το τιμονι αποτομα εν πορεια. Αυριο το πρωι θα ξαναπαω (αν νομιζουν οτι θα μου σπασουν τα νευρα με αυτα που κανουν ειναι γελασμενοι ) Τι να πω , τους σιχαινομαι πραγματικα αλλα οσο το το αμαξι ειναι στην εγγυηση θα τους υπομεινω.

Το θεμα ειναι οτι ενω σου λενε οτι ολα ειναι ενταξει και θα φτιαχτει , προσπαθουν να σε κοροιδεψουν,

"Ο επιμενων Νικα " ..αυτο εχω να πω μονο.

P.s Γνωριζει καποιος αν μετα απο μια τετοια εργασια πρεπει να μετρηθει σε μηχανημα ευθυγραμμισης το αμαξι ?

Ο Μαστορας ελεγε ναι , ο τεχνικος συμβουλος ( Ο θεος να τον κανει ) ελεγε οχι !!!! Τι να πω , οτι να ναι ειναι αυτοι οι ανθρωποι.

Οσο εχεις εγγυηση κυνηγα τους. Απλως θα αγανακτησεις και εκει θες γερα νευρα. Προσωπικα θα ακουγα τον μαστορα. Σου ευχομαι καλα ξεμπερδεματα και να'ναι τα τελευταια.

Link to comment
Share on other sites

Tα νεοτερα σχετικα με το ιδιο προβλημα που αντιμετωπιζω (σημερα πηγα να αλλαξουν τα top moumts) ειναι οτι μετα απο 5 ωρες αναμονη !!! , εισεπραξα τη πληρη αγανακτηση και τουτο γιατι ο θορυβος παραμενει και κανει ακριβως το ιδιο πραγμα οταν στριβω το τιμονι αποτομα εν πορεια. Αυριο το πρωι θα ξαναπαω (αν νομιζουν οτι θα μου σπασουν τα νευρα με αυτα που κανουν ειναι γελασμενοι ) Τι να πω , τους σιχαινομαι πραγματικα αλλα οσο το το αμαξι ειναι στην εγγυηση θα τους υπομεινω.

Το θεμα ειναι οτι ενω σου λενε οτι ολα ειναι ενταξει και θα φτιαχτει , προσπαθουν να σε κοροιδεψουν,

"Ο επιμενων Νικα " ..αυτο εχω να πω μονο.

P.s Γνωριζει καποιος αν μετα απο μια τετοια εργασια πρεπει να μετρηθει σε μηχανημα ευθυγραμμισης το αμαξι ?

Ο Μαστορας ελεγε ναι , ο τεχνικος συμβουλος ( Ο θεος να τον κανει ) ελεγε οχι !!!! Τι να πω , οτι να ναι ειναι αυτοι οι ανθρωποι.

Θέλει σίγουρα ευθυγράμμιση το αμάξι. Βέβαια αποκλείτε να μην στην έκανα αφού άλλαξαν τα top mounts

Link to comment
Share on other sites

Οσο εχεις εγγυηση κυνηγα τους. Απλως θα αγανακτησεις και εκει θες γερα νευρα. Προσωπικα θα ακουγα τον μαστορα. Σου ευχομαι καλα ξεμπερδεματα και να'ναι τα τελευταια.

Σε ευχαριστω svouras , και εγω ελπιζω να ξεμπερδεψω συντομα γιατι πραγματικα θες γερα νευρα. Μπορει να ακουγεται υπερβολικο αυτο που θα πω αλλα στο τελος θα φτασουμε στο σημειο να παρακαλαμε να ληξει η εγγυηση μπας και ηρεμησουμε με τη παρτι τους.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια.

Θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας μια απορία που έχω με το αυτοκίνητο μου.

Πιο συγκεκριμένα το αυτοκίνητο έχει 15000 χιλ και απο τις 6-7000 χιλ μου κάνει ένα θόρυβο στις απότομες αλλαγές κατεύθυνσης (και σε άσφαλτο με καλή τριβή) στρίβωντας το τιμόνι. Ακούγεται ενας ήχος, νομίζω από τη κρεμαγιέρα. Για να καταλάβετε είναι σαν να έχεις αφήσει κάτι στο πορτ μπαγκαζ και να χτυπάει πέρα δώθε κάθε φορά που αλλάζω ψιλογρήγορα κατεύθυνση.

Επίσης μια φορά που πήγα να βάλω μπρος ακούστηκε ένας δυνατός θόρυβος σαν κάτι να βρίσκει σε γρανάζι. Το έσβησα ξαναέβαλα μπρος και δε μου το έχει ξανακάνει εδώ και περίπου 8000χιλ.

Οποιος ξέρει κάτι ας με ενημερώσει.

Εννοείται και θα πάω στην αντιπροσωπεία αυτές τις μέρες απλάπιστεύω ότι η εμπειριά πολλών εδω μέσα είναι πολλή χρήσιμη.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Nα σε ρωτησω κατι...Μηπως ακους το θορυβο αυτο κι οταν στριβεις το τιμονι σε πολυ χαμηλη ταχυτητα??? Οταν πχ κανεις μανουβρες για να βγεις απο καπου????

Link to comment
Share on other sites

παντως γενικα απο τις αποτομες αλαγες διευθυνσης το πρωτο που φθειρεται ειναι τα συνεμπλοκ .....

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έδωσα το αυτοκίνητο μου τελικά για αυτοψία σε αντιπροσωπεία της Δυτικής Θεσσαλονίκης..

Αν και τα μυνήματα-ερεθίσματα που πήρα απο τα άτομα που θα ασχοληθούν με το αυτοκίνητο μου δεν είναι και πολύ θετικά (45άρης ο οποίος δε μπορούσε να καταλάβει ποιο αυτοκίνητο έχω, όταν του εξηγούσα για το μοντέλο και όταν το είδε ΑΠΕΞΩ ακομη γύρισε και με είπε με ένα πολύ αστείο βλέμμα: λογικά μη περιμένεις να βρούμε κάτι στο αμάξι...............χαχα!!-Θεός γενικά ο κύριος)

Αυτά με λίγα λόγια. Ελπίζω βέβαια ο άνθρωπος να είναι γάτα και να βρεί το πρόβληματάκι στο αυτοκίνητο και να είμαστε όλοι χαρούμενοι.

και τέλος σας μεταφέρω το διάλογο μεταξύ εμού και του τεχνικού που κλείσαμε το ραντεβού, για το αυτοκίνητο αντικατάστασης (ο οποίος πρέπει να πω ότι σε γενικές γραμμές ήταν αρκετά ευγενικός):

Πελάτης(Ηλίας): Το αυτοκίνητο αντικατάστασης απο που θα το πάρω?

Τεχνικός: Εδώ βλέπω στον υπολογιστή ότι δε μου ζητήσατε αυτοκίνητο..

Πελάτης(Ηλίας): Μα σας είχα πει οτι θα έρθώ πρωί και ο μοναδικός και σοβαρότερος λόγος είναι ότι δουλεύω και θα ήθελα αυτοκίνητο αντικατάστασης.

Τεχνικός: ναι...αλλα δε μιλήσατε με μένα..αν θέλετε να σας πετάξουμε μέχρι το κέντρο αλλιώς δεν έχουμε δυστηχώς κανένα αυτοκίνητο απότι βλέπω..

Με λίγα λόγια, με παρέπεμψε στον υπεύθυνο ο οποίος μου υπέδειξε σε 2-3 λεπτά που είναι το αυτοκίνητο και μου δωσε το κλειδί. Το αυτοκίνητο ήταν ακριβώς έξω απο τη τζαμαρία.

Για να δούμε λοιπόν. Εχω μεγάλη αγωνία τι θα μου πουν όταν με πάρουν τηλ...

Link to comment
Share on other sites

Το πόρισμα που έβγαλε ο κύριος που 'κοίταξε' το αυτοκίνητο μου είναι ότι δεν φαίνεται να διατρέχω κάποιο κίνδυνο απο τον ήχο που ακούγεται, αλλα ο ήχος εννοείται ότι και συνεχίζει να υπάρχει. το εννοείται το τόνισε κιόλας.

Καλή φάση. Αρχισαν τα όργανα.

Πάντως ρε παιδιά μου αφήνει μια πικρή γεύση το πρώτο μου γερμανικό αυτοκίνητο, μπορώ να πω.

Εχω ενα yaris το οποίο πραγματικά το οδηγάω λες και μου έχει κάνει κάτι. κόφτες ενώ είναι κρύο, πετάγματα, βουλιάγματα άπειρα στην αμμο κτλ κτλ...και δε μου έχει 'ζητήσει' κάτι παρά μόνο λάδι.

Και το golf το φερόμαι σα κυρία και αυτό...

τέλος πάντων..

Link to comment
Share on other sites

Το πόρισμα που έβγαλε ο κύριος που 'κοίταξε' το αυτοκίνητο μου είναι ότι δεν φαίνεται να διατρέχω κάποιο κίνδυνο απο τον ήχο που ακούγεται, αλλα ο ήχος εννοείται ότι και συνεχίζει να υπάρχει. το εννοείται το τόνισε κιόλας.

Καλή φάση. Αρχισαν τα όργανα.

Πάντως ρε παιδιά μου αφήνει μια πικρή γεύση το πρώτο μου γερμανικό αυτοκίνητο, μπορώ να πω.

Εχω ενα yaris το οποίο πραγματικά το οδηγάω λες και μου έχει κάνει κάτι. κόφτες ενώ είναι κρύο, πετάγματα, βουλιάγματα άπειρα στην αμμο κτλ κτλ...και δε μου έχει 'ζητήσει' κάτι παρά μόνο λάδι.

Και το golf το φερόμαι σα κυρία και αυτό...

τέλος πάντων..

φίλε μου σου είπαν τέτοια αιτιολογία και δεν τους έσπασες στο ξύλο??? Έδωσες τόσα φράγκα και γυρίζουν και σου λένε σε καινούργιο αμάξι " ε δεν είναι τίποτα και απλά θα συνεχίσει να ακούγεται...." τι λένε ρε!!!! και αν λέω εγώ, σε 2-3 χρόνια που έχεις χάσει την εγγύηση, σου βγάλει βλάβη τότε ο ξερόλας μηχανικός θα σου πεί συγγνώμη και θα στο φτιάξει τζάμπα???? ή θα σου πεί κάνα 2000ευρώ??? Πήγαινε και σε άλλη αντιπροσωπεία ή πάρε κάνα τηλέφωνο καμιά Κosmocar να κόψουν τον λαιμό τους να μην ακούγεται τίποτα!!!!! μην το αφήσεις έτσι πάντως!!!

Link to comment
Share on other sites

Το πόρισμα που έβγαλε ο κύριος που 'κοίταξε' το αυτοκίνητο μου είναι ότι δεν φαίνεται να διατρέχω κάποιο κίνδυνο απο τον ήχο που ακούγεται, αλλα ο ήχος εννοείται ότι και συνεχίζει να υπάρχει. το εννοείται το τόνισε κιόλας.

Καλή φάση. Αρχισαν τα όργανα.

Πάντως ρε παιδιά μου αφήνει μια πικρή γεύση το πρώτο μου γερμανικό αυτοκίνητο, μπορώ να πω.

Εχω ενα yaris το οποίο πραγματικά το οδηγάω λες και μου έχει κάνει κάτι. κόφτες ενώ είναι κρύο, πετάγματα, βουλιάγματα άπειρα στην αμμο κτλ κτλ...και δε μου έχει 'ζητήσει' κάτι παρά μόνο λάδι.

Και το golf το φερόμαι σα κυρία και αυτό...

τέλος πάντων..

Πουλα το...Επισης θεωρω οτι δε γινεται να συγκρινεις ενα yaris με το gti...Ιδιες πιεσεις του ασκεις???? Η μηπως με το yaris μπορεις να εχεις 0-100 σε 6.5 secs και 240 τελικη???

Link to comment
Share on other sites

Το πόρισμα που έβγαλε ο κύριος που 'κοίταξε' το αυτοκίνητο μου είναι ότι δεν φαίνεται να διατρέχω κάποιο κίνδυνο απο τον ήχο που ακούγεται, αλλα ο ήχος εννοείται ότι και συνεχίζει να υπάρχει. το εννοείται το τόνισε κιόλας.

Καλή φάση. Αρχισαν τα όργανα.

Πάντως ρε παιδιά μου αφήνει μια πικρή γεύση το πρώτο μου γερμανικό αυτοκίνητο, μπορώ να πω.

Εχω ενα yaris το οποίο πραγματικά το οδηγάω λες και μου έχει κάνει κάτι. κόφτες ενώ είναι κρύο, πετάγματα, βουλιάγματα άπειρα στην αμμο κτλ κτλ...και δε μου έχει 'ζητήσει' κάτι παρά μόνο λάδι.

Και το golf το φερόμαι σα κυρία και αυτό...

τέλος πάντων..

λοιπον ακου... το ιδιο προβλημα το ειχα κι εγω. και top mounts αλλαξα μεχρι και βαση μηχανης αλλαξαμε. το προβλημα ειναι αλλου...

πηγαινε στο μαστορα και πεστου να βγαλει την ποδια απο κατω και να σφηξει ολες τι βιδες της γεφυρας και να τις τσεκαρει γιατι τρωνε το σπηρωμα τους. αμα εχουν φαει το σπηρωμα πρεπει να τις αλλαξει. πρεπει να ειναι μαλλον καποιες που πιανουν επανω στο σασι.

το προβλημα εμενα μου το βρηκαν στον φιλλιπαιο. ουτε παζαροπουλος ουτε γκρατσιας.

Link to comment
Share on other sites

Πουλα το...Επισης θεωρω οτι δε γινεται να συγκρινεις ενα yaris με το gti...Ιδιες πιεσεις του ασκεις???? Η μηπως με το yaris μπορεις να εχεις 0-100 σε 6.5 secs και 240 τελικη???

Ο Ηλιας εχει καθε δικιο ...Τα εσκασε χοντρα και περιμενει το αντιστοιχο απο το αυτοκινητο δεν βρισκω κατι παραλογο στις απαιτησεις του ....

Επισης φιλε andain ....να εισαι σιγουρος οτι κανενα golf δεν υπαρχει περιπτωση να αντεξει ουτε το 70% μεταχειρηση "κακη" που μπορει να τραβηξει ενα yaris η corolla ... Νομιζω δεν υπαρχει καμια αμφιβολια σε αυτο .

Και εμενα με εχουν χαλασει καποια πραγματα δυστηχως αλλα ετσι ειναι... ο γερμανος δεν φημιζεται για την αξιοπιστια του αλλα για την ποιοτητα του .2 Εντελως διαφορετικα πραγματα.

Ξερεις τι ειναι σε 4 βδομαδες 2 απανωτα epc ??? Σε ολοκαινουριο scirocco ?? Το παλιακαρι το πουλησε με μολις 2.900Χιλ ...

Ηλιακανε οτι ειπε ο φιλος παραπανω .... και αν θες εχουμε γνωστο σε πολυ καλη αντιπροσωπια που θα σε προσεξει .Πες να σε στειλω Π.Μ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα . αντιμετωπιζω και εγω το ιδιο προβλημα οπως θα διαπιστωσετε απ τα πιο πανω post μου.Το πηγα εκ νεου στη καρεντα να το ξαναδουν αφου αλλαξαν top mounts ( τα αλλαξαν ?...!!! ) και με ολοκληρωτικη απαθεια μου ειπαν οτι δε ξερουν τι αλλο μπορει να ειναι και θα πρεπει το αμαξι να παραμεινει μεσα για οσο χρειαστει ( 1 μερα , 1 εβδομαδα , 1 μηνα ? ) αν ειναι δυνατον !!! Τα νευρα μου εχουν σπασει εντελως , δεν τους αντεχεις αλλο δε ξερω τι να κανω πια . Κι οταν σκεφτομαι τα 35.000 ευρω που θα πληρωνω για πολυ ακομα φρικαρω πιο πολυ!!!

Τι να πω ρε .... μονο μουρη ξερουν να πουλανε και να σε γλειφουν πριν το αγορασεις με τα after sales και τωρα το παιζουνε κινεζοι οι ασχετοι ...εν ολιγοις σε γραφουν στα @@@ τους ......... εχε χαρη που δεν εχω χρονο για χασιμο και μεγαλο στομαχι να τους τα πρηζω καθε μερα, να δεις μετα για ποτε στο φτιαχνουνε...αυτα ειχα να πω.

Συγνωμη για το μεγαλο post , αλλα εχω φρικαρει !!! fire.gif

Φιλικα προς ολους τους φιλους εδω,

Στελιος

Link to comment
Share on other sites

δες την λυση που περιγραφει ο φιλος απο πανω ....Πιεσετους να στο κανουν...Αλλιως στηλει επιστολη σε περιοδικο

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ευχαριστώ για τη βοήθεια. Μάλλον για τον Φιλιππαίο είμαι τονινο! αντε να δούμε.

Θάνο ευχαριστώ ρε φίλε για τη βοήθεια. θα σε πάρω τηλ αν χρειαστώ κάτι. θα προσπαθήσω αυτό που είπε και ο τονίνο και αντε να δούμε.

Φίλε andain ένα πράγμα σύγκρινα στα 2 αυτοκίνητα για να είμαι αντικειμενικος: την αξιοπιστία. κάθε αυτοκίνητο κατασκευάστηκε με γνώμονα το ζόρι που θα τρώει. το golf είναι ένα πάρα πολύ καλό αυτοκίνητο με κάποια μικροπροβλήματα όμως.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ευχαριστώ για τη βοήθεια. Μάλλον για τον Φιλιππαίο είμαι τονινο! αντε να δούμε.

Θάνο ευχαριστώ ρε φίλε για τη βοήθεια. θα σε πάρω τηλ αν χρειαστώ κάτι. θα προσπαθήσω αυτό που είπε και ο τονίνο και αντε να δούμε.

Φίλε andain ένα πράγμα σύγκρινα στα 2 αυτοκίνητα για να είμαι αντικειμενικος: την αξιοπιστία. κάθε αυτοκίνητο κατασκευάστηκε με γνώμονα το ζόρι που θα τρώει. το golf είναι ένα πάρα πολύ καλό αυτοκίνητο με κάποια μικροπροβλήματα όμως.

εχω περάσει απο το ιδιο πρόβλημα.

αν η περιγραφή ειναι σωστή, τότε κανε μου μια χάρη χωρίς να γελάσεις !!!

όταν το έκανα και εγώ δεν το πίστευα!

άνοιξε το πορτ παγκαζ σου και βγάλε την εταζέρα έξω.

ακούμπα την σε μια γωνιά και βάλε μπρος το αυτοκίνητο.

κάνε μια βόλτα και ελα μετά πες μας αν ακούγετε αυτο που λες.

μην παρασυρθείς απο το αστείο της υπόθεσης, απλα κάντιο και ελα πες μας μετα αν ακούγετε.

φιλικα

δημητρης

Edited by Dkosk
Link to comment
Share on other sites

το έκανες?

επειδη ακούγετε απίστευτο και επειδή μάλλον δεν με πιστεύετε, θα σας πω την δική μου περίπτωση.

ενας πολυ ενοχλητικός ήχος έρχεται απο πισω απο τις μπάλες (βαρίδια) που ειναι στο τελείωμα απο το σχοινάκι που ανασηκώνει την εταζέρα.

οι φίλοι μας γερμανοί δεν προέβλεψαν οτι με κλειστο το καπο τα βαριδια θα αιωρούνται και θα κοπανάνε πέρα δωθε,

το πορτμπαγκάζ οταν ειναι άδειο κανει την δουλεία του ηχείου και αυτο που σας λέω είναι πραγματικότητα.

Edited by Dkosk
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.