Jump to content
konv

Επιλογή ελαστικού 225/45 17 για Golf Gt

Recommended Posts

λοιπόν, μετά από καμιά 400αρια χιλιόμετρα με τα pirelli, έχω να πω ότι ειναι πολύ πολύ καλά!

δεν είναι σκληρά, δεν κάνουν θόρυβο, στισ στροφές έχουν άριστη αίσθηση και άριστο κράτημα, στη βροχή όσο τα πάτησα δεν είχα κανένα παράπονο (είχε κίνηση και δεν τα χάρηκα πολύ) και αυτό που με έχει αφήσει άφωνο, είναι το κράτημα που έχουν στις μεγάλες καμπές με πολλά (!!!!!!!!!!!) χιλιόμετρα! περνάει με 150 και πάει σαν τρένο! είμαι πολύ ευχαριστημένος!

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν, μετά από καμιά 400αρια χιλιόμετρα με τα pirelli, έχω να πω ότι ειναι πολύ πολύ καλά!

δεν είναι σκληρά, δεν κάνουν θόρυβο, στισ στροφές έχουν άριστη αίσθηση και άριστο κράτημα, στη βροχή όσο τα πάτησα δεν είχα κανένα παράπονο (είχε κίνηση και δεν τα χάρηκα πολύ) και αυτό που με έχει αφήσει άφωνο, είναι το κράτημα που έχουν στις μεγάλες καμπές με πολλά (!!!!!!!!!!!) χιλιόμετρα! περνάει με 150 και πάει σαν τρένο! είμαι πολύ ευχαριστημένος!

poia pirelli akribos exeis ???

Link to comment
Share on other sites

διόρθωση..... τα χιλιόμετρα είναι περίπου 1000, όχι 400!

τα λάστιχα είναι τα pirelli p zero nero 225 45 zr 17 94w!

φόρεσα αρχικά τα yokohama s-drive ίδιας διάστασης αλλά νομίζω ήταν τύπου Υ. αλλά τα άλλαξα σε μια βδομάδα γιατί ήταν τελευταία βδομάδα του 2007. του την είπα και μου τα άλλαξε στη στιγμή! και επειδή και τα νέα yoko που του έφεραν και τα είδα με τα μάτια μου ήταν πάλι πολύ παλιά, μου έβαλε τα pirelli τελικά που είναι απρίλης του 2009!

άσχετο αλλά μια και τα είχα φορέσει, οι εντυπώσεις μου ήταν καλές και για τα yoko. ήταν αρκετά πιο σκληρά από τα pirelli, αλλά είχαν πολύ καλό κράτημα. μου άρεσαν όμως πολύ, γιατί οι πλαινές χαρακιές του ελαστικού κατέβαιναν χαμηλά και η ζάντα φαινόταν ακόμα πιο μεγάλη, με το πέλμα να μικραίνει. άλλη εμπειρία δεν έχω γιατί τα είχα για πολύ λίγο..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.