Jump to content
nikola78

Ευθυγράμμιση σε καινούριο Golf?

Recommended Posts

paidia antimetopizo kai ego ena tetoio problima sto golf 6 mou.niotho oti to timonei trabai deksia meta ta 100 kai prepei na to stribeis elafros pros ta aristera gia na kratietai stin eutheia. ti pragmata einai ayta ???? pandimia epese sta golf 6 me tin klisi tou timoniou pros ta deksia ???????????????????????

skeftomai na to pao stin antiprosopia na do ti tha mou poun. to aytokinito exei 1.100 km.

Μετά τα 1500 χλμ λέει στο βιβλίο του αμαξιού σου ότι στρώνουν τα λάστιχα!

Έλεγξε πίεση αέρα να είναι η ίδια σε κάθε άξονα και οδήγα το Golf σου με εναν συνεπιβάτη (στα κιλά σου) σε μια ευθεία στην Αττική οδό με την ταχύτητα που λες! Αν και πάλι σου τραβάει δεξιά τότε σπεύσε για ζυγοστάθμιση + ευθυγράμμιση ^_^;);)

Link to comment
Share on other sites

Μετά τα 1500 χλμ λέει στο βιβλίο του αμαξιού σου ότι στρώνουν τα λάστιχα!

Έλεγξε πίεση αέρα να είναι η ίδια σε κάθε άξονα και οδήγα το Golf σου με εναν συνεπιβάτη (στα κιλά σου) σε μια ευθεία στην Αττική οδό με την ταχύτητα που λες! Αν και πάλι σου τραβάει δεξιά τότε σπεύσε για ζυγοστάθμιση + ευθυγράμμιση ;););)

Η πίεση του αέρα είναι ίδια σε κάθε ελαστικό...λόγω του ότι χρησιμοποιώ την Αττική Οδό κάθε μέρα για να πάω στην δουλειά είμαι απολύτως σίγουρος ότι το αυτοκίνητο τραβάει δεξιά...το δοκίμασαν και στο service και συμφώνησαν, απλά δεν είχαν άνθρωπο να μου κάνει ευθυγράμμιση...όσο για τον συνεπιβάτη, θεωρώ ότι αγόρασα αυτοκίνητο που συμπεριφέρεται το ίδιο είτε το οδηγώ μόνος μου είτε με συνεπιβάτη...το golf 6 δεν είναι F1 για να ασχολούμαι τόσο λεπτομερώς με κατανομή βάρους κτλ

Link to comment
Share on other sites

Η πίεση του αέρα είναι ίδια σε κάθε ελαστικό...λόγω του ότι χρησιμοποιώ την Αττική Οδό κάθε μέρα για να πάω στην δουλειά είμαι απολύτως σίγουρος ότι το αυτοκίνητο τραβάει δεξιά...το δοκίμασαν και στο service και συμφώνησαν, απλά δεν είχαν άνθρωπο να μου κάνει ευθυγράμμιση...όσο για τον συνεπιβάτη, θεωρώ ότι αγόρασα αυτοκίνητο που συμπεριφέρεται το ίδιο είτε το οδηγώ μόνος μου είτε με συνεπιβάτη...το golf 6 δεν είναι F1 για να ασχολούμαι τόσο λεπτομερώς με κατανομή βάρους κτλ

Τον συνεπιβάτη τον ανέφερα για να αποκλείσουμε κάθε ενδεχόμενο τραβήγματος λόγο βάρους! Το βάρος παίζει Σημαντικότατο ρόλο στην πορεία του αυτοκινήτου σε υψηλές ταχύτητες ;) Ειδικότερα όταν έχεις ένα καλοζυγισμένο αμάξι με ηλεκτρουδραυλικό τιμόνι υψηλής ευαισθησίας!

Εξάλλου να βοηθήσουμε προσπαθούμε σε αυτό το φόρουμ! Αλλά βέβαια, μόλις βρεθεί κάποιος που ξέρει κάτι παραπάνω τον πιάνουμε από τα μούτρα ;) ;) :o :o

Κάποιοι ξέρουν περισσότερα και κάποιοι λιγότερα, είναι φυσιολογικό ;) ;) ;)

Link to comment
Share on other sites

Aν δε μιλαμε για ακραιες περιπτωσεις υπερβαρου ατομου, κανενα αυτοκινητο δε θα τραβηξει πουθενα λογω του βαρους του οδηγου και μονο. :D

Edited by NASOS_ea
Link to comment
Share on other sites

Τον συνεπιβάτη τον ανέφερα για να αποκλείσουμε κάθε ενδεχόμενο τραβήγματος λόγο βάρους! Το βάρος παίζει Σημαντικότατο ρόλο στην πορεία του αυτοκινήτου σε υψηλές ταχύτητες :) Ειδικότερα όταν έχεις ένα καλοζυγισμένο αμάξι με ηλεκτρουδραυλικό τιμόνι υψηλής ευαισθησίας!

Εξάλλου να βοηθήσουμε προσπαθούμε σε αυτό το φόρουμ! Αλλά βέβαια, μόλις βρεθεί κάποιος που ξέρει κάτι παραπάνω τον πιάνουμε από τα μούτρα :):mellow::o :o

Κάποιοι ξέρουν περισσότερα και κάποιοι λιγότερα, είναι φυσιολογικό ;) ;) ;)

Δεν ήθελα να σε προσβάλω...συγνώμη...απλά, αν υπάρχει έστω και μία περίπτωση να έχεις δίκιο, τότε το πρόβλημα είναι μεγάλο...πραγματικά πρεπει είτε να βρω συνεπιβάτη για την δουλειά, είτε να πάω να μου αλλάξουν ρυθμίσεις...το πρόβλημα φαντάζομαι δεν είναι το βάρος μου (75 kg) ούτε η έλλειψη συνεπιβάτη με αντίστοιχο βάρος...το πρόβλημα είναι ότι μάλλον ΔΕΝ ΕΧΩ καλοζυγισμένο αμάξι ή ζυγοσταθμισμένο ή ευθυγραμμισμένο...

Από ότι φαίνεται, και άλλος φίλος έχει το ίδιο πρόβλημα με εμένα...αν πάιζει ρόλο και εγώ όπως και αυτός έχουμε λάστιχα Michellin...

το χειρότερο δεν είναι αυτό που επιβεβαιωμένα έχει το αυτοκίνητο...το χειρότερο είναι πως όπου το πω, όλοι λένε: "ωχ αρχίσαμε" "vw πήρες τι περίμενες" κτλ και η πλάκα είναι ότι και εγώ τα ίδια έλεγα και θα έπερνα toyota αν ήταν πιο άνετο στο ταξίδι...γιατί 50+50 km την ημέρα ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ για να πάω στην δουλειά...πως να το κάνουμε ταξίδι λογίζεται...

Link to comment
Share on other sites

phra thlefono stin antiprosopia simera gia na rotiso gia to thema tis eythigrammisis kai akouste ti mou eipan :

oti to aytokinito fisiologika stribei elafros deksia epeidi opos leei oloi oi dromoi exoun klisi pros ta deksia gia na feugoun ta nera :) :) :mellow::o :o ;) ;) ;):ninja: :ninja:

Ta symperasmata dika sas.

ego forao 225/40/18 Continental SportContact 2.

Link to comment
Share on other sites

phra thlefono stin antiprosopia simera gia na rotiso gia to thema tis eythigrammisis kai akouste ti mou eipan :

oti to aytokinito fisiologika stribei elafros deksia epeidi opos leei oloi oi dromoi exoun klisi pros ta deksia gia na feugoun ta nera :) :) :mellow::o :o ;) ;) ;):ninja: :ninja:

Ta symperasmata dika sas.

ego forao 225/40/18 Continental SportContact 2.

Τσ τσ τσ αμεσως να τον θιξεις τον ανθρωπο.Aπλα νομιζε οτι οδηγουσες αναποδα σε πιστα αγωνων NASCAR... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι οι καλοι δρομοι οπως η Αττικη Οδος εχουν κλιση προς την μερια οπου γινεται/υπαρχει η

παροχετευση των νερων της βροχης, αλλα αυτο ειναι ανεπαισθητο στην ευθεια και μερικες φορες οπου υπαρχει

καμπη φαινεται φυσιολογικα περισσοτερο.

Για να δεις αν το αυτοκινητο τραβαει πρεπει με καποια ταχυτητα να το αφησεις να ρολαρει με νεκρα σε ευθυ δρομο.

Εγω δεν μου εχει τυχει σε οσα αυτοκινητα εχω παρει καινουργια, μεταξυ των οποιων και 3 VW, να εχω προβλημα ευθυγραμμισης/ζυγοσταθμισης.

Πιστευω οτι ειναι καθαρα θεμα τυχης/ποιοτητας ελαστικου να σου τυχει το στραβο αλλα και ετσι να ειναι εινια κατι που δοιρθωνεται.

Αντιθετα μου εχει τυχει στις περισσοτερες φορες που εχω αλλαξει λαστιχα.

Οσο για το Golf επειδη οπως εχω πει εχουν περασει αρκετα αυτοκινητα απο τα χερια μου, δεν θα μπορουσα τουλαχιστον προς το παρον να το συγκρινω με κανενα αλλο μοντελο της κατηγοριας του και στην τιμη του, ειδικα στον τομεα οδηγικης ανεσης σε συνδυασμο με κρατηματα, και φυσικα με κανενα γιαπωνεζικο σε αυτον τον τομεα.

Κανε μονο ενα ταξειδι και θα καταλαβεις την διαφορα.

Απο το Γκολφακι βγαινεις ατσαλακωτος και ξεκουραστος απο τα αλλα παλευεις να βρεις μια θεση που να μην σε κουραζει. Αυτο ομως, δηλ το ποσο κουραστικο γινοταν το ταξειδι, το ειχα δυστυχως και με το προηγουμενο Vectra

μου που θεωρειται και ταξειδιαρικο, ετσι για να μην λεμε οτι τα γιαπωνεζικα μονο υστερουν σε αυτο τον τομεα.

Καταλαβαινω οτι σε ενα καινουργιο αυτοκινητο δεν επιτρεπεται να συμβαινουν αυτα τα παρατραγουδα αλλα επαναλαμβανω οτι ειναι κατι που αμεσα διορθωνεται (με τον ενα η αλλο τροπο) και σιγουρα οταν ερθει στα 'ισια' του θα σε κανει να ξεχασεις οποια μικροταλαιπωρια.

Link to comment
Share on other sites

παιδια τελικα αποφασισα θα το παω για ευθηγραμιση.γινεται παλι ενοχλητικο.φοραει λαστιχα bridgestone turanza er 300.τι να πω?με το πολακι παω καρφι κ μαυτο κρατω το τιμονι.

Link to comment
Share on other sites

παιδια τελικα αποφασισα θα το παω για ευθηγραμιση.γινεται παλι ενοχλητικο.φοραει λαστιχα bridgestone turanza er 300.τι να πω?με το πολακι παω καρφι κ μαυτο κρατω το τιμονι.

Περιμένουμε τα αποτελέσματα...ελπίζω να διορθωθεί και να μην αποδειχθεί κάποιου είδους επιδημία...

το δικό μου φαίνεται να χειροτερεύει...εκτός αν είναι από τα νεύρα μου που ενώ η αντιπροσωπεία έχει διαγνώσει το πρόβλημα, αλλά δυστυχώς δεν υπάρχει διαθέσιμος "τεχνικός" για ευθυγράμμιση...ελπίζω από 17/8 να επανέλθει το Golf στο ίσιο δρόμο γιατί με έχει κουράσει αυτή η ιστορία...

Edited by nikola78
Link to comment
Share on other sites

Απλα να βρειτε καποιον που να κανει καλες ευθυγραμμισεις γιατι δεν ειναι ολοι τοσο καλοι.Ενας φιλος αλλαξε τρεις μαστορες για να βρει καποιον να του το πετυχει.

Link to comment
Share on other sites

Απλα να βρειτε καποιον που να κανει καλες ευθυγραμμισεις γιατι δεν ειναι ολοι τοσο καλοι.Ενας φιλος αλλαξε τρεις μαστορες για να βρει καποιον να του το πετυχει.

Να προσθέσω σε αυτό που λες φίλε μου να προσέχετε επίσης να είναι δύο αυτοί που θα ασχολούνται με την ευθυγράμμιση του Golf σας. Το λέω γιατί πρέπει να είναι κάποιος μέσα στο αμάξι την ώρα που κεντράρουν το τιμόνι μέσω διαγνωστικού μηχανήματος. Αυτό το λέω γιατί αν είναι ένας μηχανικός τότε βάζει μια σφήνα στη στεφάνη του τιμονιού και κατεβαίνει από το αμάξι για να ρυθμίσει το κέντρο του τιμονιού μας στο computer. Κατεβαίνοντας η σφήνα γλιστράει (στο 90% των περιπτώσεων) και έχεις ένα στραβό τιμόνι. Μιλάω από την δική μου ευθυγράμμιση (μετά από αλλαγή τοπ-μουντ) είχα ένα τιμόνι στραβό ;) και τους έβαλα να το ξανακεντράρουν!

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι; Μήπως θέλει και adaptation η γωνία τιμονιού μέσω διαγνωστικού; Ρωτάω γιατί το Γκολφ της οικογένειας είχε στραβό τιμόνι (αν κ πήγαινε ίσια) και μετά από ευθυγράμμιση είχε την τάση να πηγαίνει δεξιά. Ο ευθυγραμμισάς είχε μηχάνημα laser κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Να προσθέσω σε αυτό που λες φίλε μου να προσέχετε επίσης να είναι δύο αυτοί που θα ασχολούνται με την ευθυγράμμιση του Golf σας. Το λέω γιατί πρέπει να είναι κάποιος μέσα στο αμάξι την ώρα που κεντράρουν το τιμόνι μέσω διαγνωστικού μηχανήματος. Αυτό το λέω γιατί αν είναι ένας μηχανικός τότε βάζει μια σφήνα στη στεφάνη του τιμονιού και κατεβαίνει από το αμάξι για να ρυθμίσει το κέντρο του τιμονιού μας στο computer. Κατεβαίνοντας η σφήνα γλιστράει (στο 90% των περιπτώσεων) και έχεις ένα στραβό τιμόνι. Μιλάω από την δική μου ευθυγράμμιση (μετά από αλλαγή τοπ-μουντ) είχα ένα τιμόνι στραβό ;) και τους έβαλα να το ξανακεντράρουν!

Από ότι περιγράφετε οι περισσότεροι εδώ μέσα, οι μηχανικοί που απασχολούν οι αντιπροσωπίες της VW οριακά μπορούν να αλλάξουν υαλοκαθαριστήρες...το έχω προσέξει και σε άλλα post ότι οι περισσότεροι παραπονιούνται όχι για το αυτοκίνητο τους αλλά για αυτούς που ασχολούνται με το service...ρε, μήπως έπρεπε να πάρω toyota που έχιε το καλύτρο after sales στην Ελλάδα???

Link to comment
Share on other sites

Από ότι περιγράφετε οι περισσότεροι εδώ μέσα, οι μηχανικοί που απασχολούν οι αντιπροσωπίες της VW οριακά μπορούν να αλλάξουν υαλοκαθαριστήρες...το έχω προσέξει και σε άλλα post ότι οι περισσότεροι παραπονιούνται όχι για το αυτοκίνητο τους αλλά για αυτούς που ασχολούνται με το service...ρε, μήπως έπρεπε να πάρω toyota που έχιε το καλύτρο after sales στην Ελλάδα???

Εδώ μάλλον δεν ξέρεις πόσο χειρότεροι είναι οι τεχνικοί στα εξουσιοδοτημένα σέρβις της Toyota tongue.gif:thumbsup:;)

Link to comment
Share on other sites

Από ότι περιγράφετε οι περισσότεροι εδώ μέσα, οι μηχανικοί που απασχολούν οι αντιπροσωπίες της VW οριακά μπορούν να αλλάξουν υαλοκαθαριστήρες...το έχω προσέξει και σε άλλα post ότι οι περισσότεροι παραπονιούνται όχι για το αυτοκίνητο τους αλλά για αυτούς που ασχολούνται με το service...ρε, μήπως έπρεπε να πάρω toyota που έχιε το καλύτρο after sales στην Ελλάδα???

Οπως επισης με αυτα που λεγονται εδω, θα νομιζε κανεις οτι αν παρει Vw θα τρεχει συνεχεια στα συνεργεια.Δεν ειναι ετσι τα πραγματα ομως.Απλα σε τετοια φορουμ πιο συχνα θα ακους παραπονα παρα οτι καποιος πηγε αντιπροσωπεια για το οτιδηποτε και ηταν αψογοι.Απλα το παραπονο λεγεται πιο ευκολα και οταν ο αλλος εχει λυσει το προβλημα του χωρις παρατραγουδα δεν εχει λογο να κατσει να το γραψει.Αυτος που ταλαιπωρειται καθεται και γραφει και ειδικα στην κατηγορια προβληματα.Απλα πραγματα...

Edited by NASOS_ea
Link to comment
Share on other sites

Οπως επισης με αυτα που λεγονται εδω, θα νομιζε κανεις οτι αν παρει Vw θα τρεχει συνεχεια στα συνεργεια.Δεν ειναι ετσι τα πραγματα ομως.Απλα σε τετοια φορουμ πιο συχνα θα ακους παραπονα παρα οτι καποιος πηγε αντιπροσωπεια για το οτιδηποτε και ηταν αψογοι.Απλα το παραπονο λεγεται πιο ευκολα και οταν ο αλλος εχει λυσει το προβλημα του χωρις παρατραγουδα δεν εχει λογο να κατσει να το γραψει.Αυτος που ταλαιπωρειται καθεται και γραφει και ειδικα στην κατηγορια προβληματα.Απλα πραγματα...

Σωστός!!! Περιμένω και εγώ την "πρώτη" μου εμπειρία με συνεργείο vw και θα σας πω...

Link to comment
Share on other sites

...ρε, μήπως έπρεπε να πάρω toyota που έχιε το καλύτρο after sales στην Ελλάδα???

Το αλλο με τον Τοτο το ξερετε??

Εχω δυο συνδελφους με Toyota (Avensis/Corolla) που ευχαριστα θα γεμιζαν σελιδες για το 'φημισμενο'

after sales της Toyota!

Μην παραμυθιαζομαστε τοσο ευκολα απο μαρκετινιστικες πολιτικες που εξυπηρετουνται απο αβανταδορους

των ΜΜΕ. Οποιος πληρωνει παιρνει και τα αναλογα παρασημα.

Ολα τα σερβις ολων των εταιρειων ειναι πανω κατω τα ιδια σε επιπεδο προσωπικου/τεχνικων/γνωσης γιατι

σχεδον ολοι εκει μαθαινουν, οποτε η αγνοια ειναι κυριο γνωρισμα τους.

Οποιος εκει μαθει κατι παραπανω, τοτε την κανει συνηθως για κατι εξωτερικο που θα του δινει και περισσοτερα απο τα ψιχουλα που παιρνουν εκει και μαλιστα με την λεζαντα 'πρωην αρχιδ συγνωμη αρχιμηχανικος' κλπ της ταδε εταιρειας ασχετα αν δεν ξερει την τυφλα του. Εδω εισαι οτι δηλωσεις.

Εχω γνωρισει ατομο σε VW (τεχνικο συμβουλο) που πριν ηταν σε ΚΙΑ, HYUNDAI, HONDA, για τοση εξειδικευση δηλαδη μιλαμε, και αυτο γιατι ετυχε να τον ειχα δει οταν καποια εποχη ειχα ενα Matrix (Hyundai).

Ο θειος μου εχει αντιπροσωπεια Toyota (γνωστο ονομα) και εχω και μια αποψη απο πρωτο χερι.

Ολα τα ιδια σχεδον ειναι και αυτο φαινεται ευκολα αν παρατηρησετε ποσο συχνα/γρηγορα αλλαζει το προσωπικο

του σερβις σε καθε σχεδον εταιρεια. Τον ενα μηνα ειναι τον αλλο μπορει και οχι.

Πανω που κανεις κονε με καποιον και νομιζεις οτι θα εχεις προσβαση σε καλυτερο σερβις πας την επομενη φορα και σου λενε 'ο ταδε δεν ειναι πλεον στην εταιρεια μας'.

Link to comment
Share on other sites

Πήγα για ευθυγράμμιση και αφού έκαναν ότι έκαναν μου είπαν ότι δεν έχει τίποτα...στραβοπατημένα λάστιχα και μου άλλαξαν το δεξί με το αριστερό...

Επειδή εγώ δεν γνωρίζω και πολλά και σίγουρα κάποιος θα μπορεί να μου πεί τι καταλαβαίνει, παραθέτω τις σχετικές μετρήσεις:

Αριστερά Εμπρός

Κάμπερ: -0ο24'

Κάστερ: 7ο23'

Γωνία Κλίσης: 0ο02'

Δεξιά Εμπρός

Κάμπερ: -0ο45'

Κάστερ: 7ο03'

Γωνία Κλίσης: 0ο02'

Εμπρός:

Συνολική γωνία κλίσης: 0ο03'

Ίσιωσε τιμόνι: 0ο00'

Αριστερά πίσω:

Κάμπερ: -1ο20'

Γωνία Κλίσης: 0ο02'

Δεξά πίσω:

Κάμπερ: -1ο21'

Γωνία Κλίσης: 0ο03'

Πίσω:

Συνολική Γωνία Κλίσης: 0ο05'

Γωνία Πορείας: 0ο00'

Σημείωση: όπου ο είναι μοίρες

ΥΓ αυτά τα κάμπερ και κάστερ μου θύμισαν το Κάσπερ το φαντασματάκι...

Edited by nikola78
Link to comment
Share on other sites

Όπως είχα ξαναγράψει, έχω το ίδιο προβλημα, έγινε ευθυγράμμιση σε εξουσιοδοτημένο αλλά δε λύθηκε το πρόβλημα. Είχα σκοπό να το πάω σε εξωτερικό γνωστό βουλκανιζατερ (Κατεχάκη) αλλά μόλις σήμερα είδα οτι είναι κλειστό ή κάνει ανακαίνηση. Από ότι κατάλαβα και από το προηγούμενο post, η ευθυγράμμιση ή δε δείχνει πρόβλημα ή δεν το διορθώνει. Πάντως το αυτοκίνητο μου σίγουρα τραβάει δεξιά σε μεγάλες ταχύτητες και έχει και μία ενοχλητική αίσθηση στις αριστερές καμπές (σαν να αισθάνεσαι τη μεταφορά βάρους / υποστροφή / μη ομαλή αλλαγή πορείας). Το ερώτημα είναι τι κάνουμε τώρα;

Link to comment
Share on other sites

Πήγα για ευθυγράμμιση και αφού έκαναν ότι έκαναν μου είπαν ότι δεν έχει τίποτα...στραβοπατημένα λάστιχα και μου άλλαξαν το δεξί με το αριστερό...

Επειδή εγώ δεν γνωρίζω και πολλά και σίγουρα κάποιος θα μπορεί να μου πεί τι καταλαβαίνει, παραθέτω τις σχετικές μετρήσεις:

Αριστερά Εμπρός

Κάμπερ: -0ο24'

Κάστερ: 7ο23'

Γωνία Κλίσης: 0ο02'

Δεξιά Εμπρός

Κάμπερ: -0ο45'

Κάστερ: 7ο03'

Γωνία Κλίσης: 0ο02'

Εμπρός:

Συνολική γωνία κλίσης: 0ο03'

Ίσιωσε τιμόνι: 0ο00'

Αριστερά πίσω:

Κάμπερ: -1ο20'

Γωνία Κλίσης: 0ο02'

Δεξά πίσω:

Κάμπερ: -1ο21'

Γωνία Κλίσης: 0ο03'

Πίσω:

Συνολική Γωνία Κλίσης: 0ο05'

Γωνία Πορείας: 0ο00'

Σημείωση: όπου ο είναι μοίρες

ΥΓ αυτά τα κάμπερ και κάστερ μου θύμισαν το Κάσπερ το φαντασματάκι...

Μετά την εναλλαγή των ελαστικών που σου κάνανε είδες διαφορά? Ή πάλι σου τραβάει?

Link to comment
Share on other sites

Μετά την εναλλαγή των ελαστικών που σου κάνανε είδες διαφορά? Ή πάλι σου τραβάει?

Νομίζω ότι βελτιώθηκε...θέλω να το δοκιμάσω 1-2 ημέρες για να βεβαιωθώ...

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε σε ενα καλό συνεργείο με laser και δες αν επαληθεύονται οι γωνίες καστερ που σου έδωσαν. Ολα τα αλλα για λαστιχα στραβοπατημενα δρομους ισιους στραβους κλπ κλπ κινούνται στη σφαίρα της φαντασίας. Δοκίμασε σε κάνα δρόμο της προκοπής (αττική οδό ) και σε πολλά σημεία της και όχι με αέρα . Η μεγαλυτερη πατάτα που μπορουν να σου κάνουν ειναι να σου κάνουν τα λάστιχα χιαστί

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε σε ενα καλό συνεργείο με laser και δες αν επαληθεύονται οι γωνίες καστερ που σου έδωσαν. Ολα τα αλλα για λαστιχα στραβοπατημενα δρομους ισιους στραβους κλπ κλπ κινούνται στη σφαίρα της φαντασίας. Δοκίμασε σε κάνα δρόμο της προκοπής (αττική οδό ) και σε πολλά σημεία της και όχι με αέρα . Η μεγαλυτερη πατάτα που μπορουν να σου κάνουν ειναι να σου κάνουν τα λάστιχα χιαστί

Δεν ξέρω αν είναι πατάτα τα χιαστί λάστιχα, πάντως με leiser τα μέτρησαν (τα αποτελέσματα τα παραθέτω σε προηγούμενο post)...όσο για την Αττική Οδό, την χρησιμοποιώ καθημερινά 35+35 km και εκεί το κατάλαβα κινούμενος με 120 km/hr...ιδέα μου ήταν ότι βελτιώθηκε...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.