Jump to content
nikola78

Ευθυγράμμιση σε καινούριο Golf?

Recommended Posts

Από την 1/8/09 είμαι κάτοχος ενός νέου golf VI tsi 122hp... Το πρόβλημα είναι ότι το αυτοκίνητο τραβάει λίγο δεξιά αν αφήσω ελέυθερο το τιμόνι ενώ όταν το κρατάω, χρεάζεται να το έχω ελαφρώς γυρισμένο αριστερά για να κινηθώ ευθεία...Όλα αυτά με ταχύτητες πάνω από 100 km/hr...Από στάση με ίσιο το τιμόνι δοκίμασα να ξεκινήσω χωρίς να κρατάω το τιμόνι...το αποτέλεσμα ήταν το αυτοκίνητο να τραβήξει λίγο δεξιά και το τιμόνι να περιστρέψει ελαφρώς προς τα δεξιά... Any ideas???

Τσέκαρα την πίεση ελαστικών και δεν υπήρχε απόκλιση από την προτεινόμενη του κατασκευαστή...(αλήθεια εσείς πόσο βάζετε???).

Το θέμα είναι ότι στον Παζαρόπουλο που πήρα το αυτοκίνητο δεν υπάρχει διαθεσιμότητα για ευθυγράμμιση μέχρι τις 17/8 και προβληματίζομαι αν αυτή η αναμονή δώσει πάτημα στην αντιπροσωπεία να με κατηγορήσει για υπαιτιότητα και δεν μου καλύψει την ευθυγράμμιση στα πλαίσια της εγγύησης... Δεν μπορώ να καταλάβω πως ένα εντελώς καινούριο αυτοκίνητο μπορεί να εμφανίζει πρόβλημα ευθυγράμμισης... Μήπως ξέρετε κανένα στα Βόρεια Προάστια για ευθυγράμμιση, καθώς τον ¶υγουστο στην Αθήνα είναι δύσκολο να βρεις αυτό που χρειάζεσαι... :)

Link to comment
Share on other sites

Μου κάνει μεγάλη εντύπωση. Καινούριο αυτοκίνητο να μη πηγαίνει ευθεία;; Ειδικά το πρόβλημα του στραβού τιμονιού δεν μπορεί κανένας να σου το καταλογίσει. Έχω βγάλει και έχω ξανατοποθετήσει το τιμόνι μου 2 φορές. Το τιμόνι και τις 2 φορές ήταν αλφάδι.

Δεν υπάρχει πρόβλημα για να πας στις 17/8. Πήγαινε τώρα και πάρε έναν τεχνικό σύμβουλο (ή ακόμα και τον πωλητή σου) και πήγαινέ τον βόλτα για να δει το πρόβλημα. Εφ' όσον το εντοπίσει, πες του να σου κλείσει ραντεβού για την επισκευή. Δεν θα μπορούν να σου πουν τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου κεγω ακριβως το ιδιο προβλημα ειχα σε γκολφ 6.εφευγε δεξια.στην αντιπροσωπεια αλλαξαν τα μπροστινα λαστιχα το δεξι αριστερα κ το αντιστροφο κ εστρωσε αισθητα.αν μπορεις να ταλλαξεις κ μονος σου δε χανεις τιποτα να δοκιμασεις αντι να περιμενεις.δεν εξαλειφθηκε οριστικα αλλα ειχε αισθητη βελτιωση οποτε δε τοπαω για ευθυγραμμιση.

Link to comment
Share on other sites

επισης φιλε η εγγυηση για ευθυγραμμιση ζυγοσταθμιση κολα τα σχετικα ισχυει 6 μηνες λεει στο μανιουαλ.για τριγμους μου πανε 2 χρονια δε τους καλυπτει η επεκταση

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου κεγω ακριβως το ιδιο προβλημα ειχα σε γκολφ 6.εφευγε δεξια.στην αντιπροσωπεια αλλαξαν τα μπροστινα λαστιχα το δεξι αριστερα κ το αντιστροφο κ εστρωσε αισθητα.αν μπορεις να ταλλαξεις κ μονος σου δε χανεις τιποτα να δοκιμασεις αντι να περιμενεις.δεν εξαλειφθηκε οριστικα αλλα ειχε αισθητη βελτιωση οποτε δε τοπαω για ευθυγραμμιση.

Σε ευχαριστώ πολύ για την συμβουλή...αλήθεια, μετά από πόσο καιρό σου το παρουσίασε?? Σε ποιο service το πήγες (αν είναι στην Αθήνα)???

Link to comment
Share on other sites

τιποτα φιλε μου γιαυτο ειμαστεδω.αμεσως μουτο παρουσιασε που τοπηρα.λεω ας το κυκλοφορησω ναδω αλλα τιποτα κ στην αντιπροσωπεια (μανδυλας θεσσαλονικης) ειπανε για τα λαστιχα.ταλλαξαν κ οντως βελτιωθηκε.αλλα δεν εξαφανιστηκε.δεν ειναι τοσο ενοχλητικο οσο πριν.

Link to comment
Share on other sites

Μα πως γινεται να ειναι τα λαστιχα ρε παιδια;Καινουρια δεν ειναι;Τι στο καλο;Αλλου πρεπει να ειναι το προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Τα ελαστικά θέλουν 1500 χιλιόμετρα για να στρώσουν λέει στο βιβλίο σερβις!!! Το εργοστάσιο δεν θα σου καλύψει στην εγγύηση ευθυγράμμιση πριν απο αυτά τα χιλιόμετρα!

Υπαρχει η περίπτωση τα λάστιχά σου να είναι Στραβοπατημένα, αυτό γίνεται γιατί μπορεί να έμεινε πολύ καιρό πριν το παραλάβεις παρκαρισμένο σε "ζεματιστή" επιφάνεια και με χαμηλή πίεση ελαστικών.

Ζήτα να σου κάνουν Ζυγοστάθμιση στα λάστιχα σου γιατί πιθανών να είναι στραβά :mellow: Εκεί θα φανεί αν πρέπει να στα αλλάξουν με καινούρια!

Συμβαίνουν σε πολλά καινούρια αυτοκίνητα.

Δεν έχει κάτι το Golfάκι σου <_<

Edited by ta6ape
Link to comment
Share on other sites

Τα ελαστικά θέλουν 1500 χιλιόμετρα για να στρώσουν λέει στο βιβλίο σερβις!!! Το εργοστάσιο δεν θα σου καλύψει στην εγγύηση ευθυγράμμιση πριν απο αυτά τα χιλιόμετρα!

Υπαρχει η περίπτωση τα λάστιχά σου να είναι Στραβοπατημένα, αυτό γίνεται γιατί μπορεί να έμεινε πολύ καιρό πριν το παραλάβεις παρκαρισμένο σε "ζεματιστή" επιφάνεια και με χαμηλή πίεση ελαστικών.

Ζήτα να σου κάνουν Ζυγοστάθμιση στα λάστιχα σου γιατί πιθανών να είναι στραβά :mellow: Εκεί θα φανεί αν πρέπει να στα αλλάξουν με καινούρια!

Συμβαίνουν σε πολλά καινούρια αυτοκίνητα.

Δεν έχει κάτι το Golfάκι σου <_<

Όντως έμεινε αρκετό καιρό (20 ημέρες) στην αντιπροσωπεία πριν το παραλάβω...δεν ξέρω για την επιφάνεια, αν ήταν "ζεματιστή" ή όχι...πάντως από πίεση αέρα όταν το παρέλαβα είχε πάνω από το προβλεπόμενο...αλήθεια, ακολουθείτε τις προτάσεις της vw για τον αέρα ή έχετε κάτι άλλο να προτείνετε???

NASOS_ea, τι ενοείς αλλού πρέπει να είναι το πρόβλημα??? έχεις καμία ιδέα??? πρόσεξε πως θα μου το πεις γιατί όλοι μας φαντάζομαι είμαστε εξαιρετικά "ευαίσθητοι" όταν το αυτοκίνητο μας είναι "του κουτιού"...

Link to comment
Share on other sites

Όντως έμεινε αρκετό καιρό (20 ημέρες) στην αντιπροσωπεία πριν το παραλάβω...δεν ξέρω για την επιφάνεια, αν ήταν "ζεματιστή" ή όχι...πάντως από πίεση αέρα όταν το παρέλαβα είχε πάνω από το προβλεπόμενο...αλήθεια, ακολουθείτε τις προτάσεις της vw για τον αέρα ή έχετε κάτι άλλο να προτείνετε???

NASOS_ea, τι ενοείς αλλού πρέπει να είναι το πρόβλημα??? έχεις καμία ιδέα??? πρόσεξε πως θα μου το πεις γιατί όλοι μας φαντάζομαι είμαστε εξαιρετικά "ευαίσθητοι" όταν το αυτοκίνητο μας είναι "του κουτιού"...

Ότι λέει στην ταμπέλα της τάπας βενζίνης θα βάλεις. Οτιδήποτε άλλο θα είναι λάθος.

Τώρα οι μεταφορείς των τουτού μας, βάζουν αέρα στα λάστιχα χωρίς να τα μετράνε! Αυτό το κάνουν και σε άλλες εταιρίες (volvo, ford, ....) που έχω περάσει και μέχρι το κάθε αμάξι να πουληθεί και να περάσει PDI τότε τα λάστιχα έχουν μέχρι και 40 πίεση!!!

Έχω πετύχει πολλούς πελάτες μου (με αυτοκίνητα μερικών ημερών) που τελικά είχαν στραβοπατημένα λάστιχα αφού τους τράβαγε απο τη μια μεριά ή τους έτρεμε το τιμόνι. Το τι έβλεπα στις μετρήσεις ζυγοστάθμισης κάθε τροχού δεν λέγεται!!! Οι ρόδες του αυτοκινήτου των Flintstones ήταν πιο στρογγυλές :lol:

Αφού όπως λες με το που σου βάλανε τα εμπρός-πίσω μιώθηκε κάπως το τράβηγμα τότε τα λάστιχα που είχες εμπρός ήταν πολύ στραβά και αυτά που είχες πίσω ήταν λιγότερο στραβά. Γι' αυτό με το που τα άλλαξες είδες μια διαφορά.

Πες τους να σου αλλάξουν λάστιχα οπωσδήποτε τώρα που είναι φρέσκο το πρόβλημα γιατί μετά θα σου κάνουν τους Κινέζους :lol:

Edited by ta6ape
Link to comment
Share on other sites

Νικολα δεν θελω να σε τρομοκρατησω.Απλα μου φαινεται λιγο απιθανο να φταινε τα λαστιχα.Ακομα και καιρο να εμεινε παρκαρισμενο συνηθως βαζουν μεγαλη πιεση στα ελαστικα (οπως ειναι κ το σωστο αλλωστε).Εγω να φανταστεις το παρελαβα με πιεση 40 οπως και πολλοι απο εδω μεσα.Για αρχη πηγαινε σε εναν λαστιχα να στα κοιταξει και μετα βλεπουμε.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να φταινε τα λαστιχα.

Μου εχει συμβει προσωπικα στο αυτοκινητο της γυναικας μου οπου μετα απο μια επαφη (δικη της) με ενα πεζοδρομιο φτειαξαμε την ευθυγραμμιση αλλα το αμαξι συνεχιζε να τραβαει δεξια (αρκετα λιγωτερο βεβαια αλλα τραβαγε). Ο ανθρωπος φανηκε να ξερει καποια πραγματα και αλλαξε τα λαστιχα μπροστα/πισω/ δεξια αριστερα, παροτι τα λαστιχα ηταν σχεδον καινουργια και το αυτοκινητο ετσι σταματησε να τραβαει.

Βεβαια και πριν το χτυπημα το αυτοκινητο δεν τραβαγε, αλλα φαινεται οτι αυτη η εστω μικρη ζημια που επαθε το λαστιχο ( και που δεν φαινοτανε) εκανε την ζημια της.

Το παραξενο ειναι οτι καταρχην εγω ειχα βαλει μονο αυτο το λαστιχο πισω και εβαλα το πισω μπροστα, σκεφτομενος οτι εφοσον το πειραγμενο δεν ηταν στο τιμονι δεν θα ειχα προβλημα, αλλα χωρις αποτελεσμα μιας και τελικα επρεπε να γινουν και οι αλλες αλλαγες.

Παρ'ολα αυτα το σωστο ειναι να παει ο φιλος σε αλλη αντιπροσωπεια να επιμεινει να του κανουν ελεγχο

ευθυγραμμισης κατα πρωτον και μετα ζυγοσταθμισης και απο εκει και μετα να δουν τι πρεπει να γινει.

Edited by KIRRA
Link to comment
Share on other sites

Νικολα δεν θελω να σε τρομοκρατησω.Απλα μου φαινεται λιγο απιθανο να φταινε τα λαστιχα.Ακομα και καιρο να εμεινε παρκαρισμενο συνηθως βαζουν μεγαλη πιεση στα ελαστικα (οπως ειναι κ το σωστο αλλωστε).Εγω να φανταστεις το παρελαβα με πιεση 40 οπως και πολλοι απο εδω μεσα.Για αρχη πηγαινε σε εναν λαστιχα να στα κοιταξει και μετα βλεπουμε.

Για εξήγησε μας γιατί είναι σωστό να βάζουν πολύ παραπάνω αέρα στα λάστιχα των αυτοκινήτων που δεν έχουν πουληθεί ακόμη??? Το ξέρεις πόσο καταστροφικό είναι αυτό για τα λινά των ελαστικών, αλλά και γενικά για ένα στάσιμο υπερφουσκομένο ελαστικό??? Το ξέρεις τι φθορά προκαλείται στα αμορτισέρ των αυτοκινήτων όσο μεταφέρονται στις νταλίκες-καράβια αφού όλοι οι κραδασμοί μεταφέρονται αυτούσιοι στα αμορτισέρ εφόσον τα λάστιχα είναι "πέτρα"???

Το ότι το παρέλαβες με 40 πίεση στα λάστιχά σου το θεωρείς σωστό???

Ένας από τους πολλούς ελέγχους που πρέπει να γίνονται κατά την προετοιμασία καινούριων αυτοκινήτων προς πώληση (PDI) είναι να ρυθμίζουν την πίεση στα λάστιχα όπως λέει ο κατασκευαστής!

Link to comment
Share on other sites

Για εξήγησε μας γιατί είναι σωστό να βάζουν πολύ παραπάνω αέρα στα λάστιχα των αυτοκινήτων που δεν έχουν πουληθεί ακόμη??? Το ξέρεις πόσο καταστροφικό είναι αυτό για τα λινά των ελαστικών, αλλά και γενικά για ένα στάσιμο υπερφουσκομένο ελαστικό??? Το ξέρεις τι φθορά προκαλείται στα αμορτισέρ των αυτοκινήτων όσο μεταφέρονται στις νταλίκες-καράβια αφού όλοι οι κραδασμοί μεταφέρονται αυτούσιοι στα αμορτισέρ εφόσον τα λάστιχα είναι "πέτρα"???

Το ότι το παρέλαβες με 40 πίεση στα λάστιχά σου το θεωρείς σωστό???

Ένας από τους πολλούς ελέγχους που πρέπει να γίνονται κατά την προετοιμασία καινούριων αυτοκινήτων προς πώληση (PDI) είναι να ρυθμίζουν την πίεση στα λάστιχα όπως λέει ο κατασκευαστής!

Ηρεμησε φιλε μου.Δεν ειπα να του βαλεις πιεση 100.Οταν το αυτοκινητο παραμενει για μεγαλο χρονικο διαστημα ακινητοποιημενο συστηνεται η αυξηση της πιεσης των ελαστικων.Ρωτα εναν λαστιχα αν δεν με πιστευεις.Τωρα τα υπολοιπα για τις νταλικες και τις αναρτησεις δεν εγινε και τιποτα να μεταφερθει με 40 πιεση ελαστικου.Ποσες μετακινησεις με νταλικες θα κανει νομιζεις ενα αυτοκινητο;

Σου παραθετω ενα τυχαιο λινκ οπου αναμεσα σε αλλες συμβουλες προτεινει την αυξηση κατα 0.5 bar (7.5 psi περιπου) της πιεσης οταν προκειται να ακινητοποιησεις το οχημα για μεγαλο διαστημα. http://www.bloka.com/phpBB3/viewtopic.php?f=21&t=9149

Edited by NASOS_ea
Link to comment
Share on other sites

Ηρεμησε φιλε μου.Δεν ειπα να του βαλεις πιεση 100.Οταν το αυτοκινητο παραμενει για μεγαλο χρονικο διαστημα ακινητοποιημενο συστηνεται η αυξηση της πιεσης των ελαστικων.Ρωτα εναν λαστιχα αν δεν με πιστευεις.Τωρα τα υπολοιπα για τις νταλικες και τις αναρτησεις δεν εγινε και τιποτα να μεταφερθει με 40 πιεση ελαστικου.Ποσες μετακινησεις με νταλικες θα κανει νομιζεις ενα αυτοκινητο;

Σου παραθετω ενα τυχαιο λινκ οπου αναμεσα σε αλλες συμβουλες προτεινει την αυξηση κατα 0.5 bar (7.5 psi περιπου) της πιεσης οταν προκειται να ακινητοποιησεις το οχημα για μεγαλο διαστημα. http://www.bloka.com/phpBB3/viewtopic.php?f=21&t=9149

Με το να μου λες να ηρεμήσω φίλε μου, δεν μου απάντησες αν είναι σωστό που παρέλαβες το αμάξι σου με 40 πίεση στα λάστιχα?

Συζήτηση κάνουμε και κάνω κάποιες ερωτήσεις! Δεν καταλαβαίνω που με είδες νευριασμένο-επιθετικό ή αρνητικό απέναντί σου?

Σε έναν υγιές διάλογο υπάρχουν ερωτήσεις-απαντήσεις-αντιρρήσεις-διαφωνίες.... :lol:

Στο site που μας παραπέμπεις αναφέρει 0,5 bar δηλαδή περίπου 7,25 psi παραπάνω. Δηλαδή από τα 2,2 bar ή 31 psi που παίρνουν συνήθως, θα πρέπει να βάζουμε 2,7 bar ή 39 psi. Οπότε τα 40 psi και πάνω που βάζουν πολλοί μεταφορείς στα αυτοκίνητα είναι πάνω από το προβλεπόμενο για ακινητοποιημένο όχημα!!!

Όταν το όχημα κινείται θα πρέπει να βάζουν την κανονική πίεση γιατί όπως λέει και στο site που μας παραθέτεις: "...Στα λάστιχα με αυξημένη πίεση μειώνεται η πρόσφυση και η ευστάθεια κατά το φρενάρισμα..."

Αυτά από μένα εντελώς φιλικά και "ήρεμα" :lol:

Edited by ta6ape
Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται...γιατί από ότι βλέπω η συζήτηση πήγε αλλού...πήγα στο service και αφού όντως διαπιστώθηκε, κατόπιν οδηγικού test, ότι το αυτοκίνητο "τραβάει" δεξιά, μου ανακοίνωσαν ότι ίσως την επόμενη εβδομάδα θα μπορέσουν να με εξυπηρετήσουν...οι λύσεις που θα εφαρμοστούν είναι: εναλλαγή ελαστικών ή/και ευθυγράμμιση ή/και "κάποιες βασικές ρυθμίσεις"...τώρα τι διάολο είναι αυτές οι "περιβόητες" βασικές ρυθμίσεις που θα γίνουν και θα μου λύσουν το πρόβλημα θα σας γελάσω...το ενδιαφέρον προκύπτει από την απάντηση που έλαβα στην ερώτηση "πως ένα καινούριο αυτοκίνητο εμφανίζει πρόβλημα ευθυγράμμισης???"...σύμφωνα με τον τεχνικό σύμβουλο "οι δρόμοι στην ευρωπαίκη ένωση, εξαιρείται η Ελλάδα, έχουν ελαφρά κλίση προς τα αριστερά και για το λόγο αυτό τα αυτοκίνητα από κατασκευής τους τραβούν δεξιά..." Προσωπικά, μου φαίνεται αστεία η εν λόγω δικαιολογία...ελπίζω την επόμενη φορά που θα πάω στο συνεργείο με κάποιο πρόβλημα, να μην κατηγορήσουν τους εξωγήινους...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, έχω το ίδιο πρόβλημα σε golf 160dsg. Αρχικά το πήγα karenta και αφού αρχικά μου είπαν οτι δεν έχει πρόβήμα (μετά από σύντομη δοκιμή), μέτρησαν το αυτοκίνητο στο μηχάνημα ευθυγράμμισης όπου διαπιστώθηκε οτι είχε απόκλιση και διορθωθηκε. Την επόμενη μέρα το παίρνω για διακοπές, το ίδιο πρόβλημα. Πηγαίνω σε βουλκανιζατερ, κάνω ζυγοστάθμιση (όλοι οι τροχοί ήθελαν 5-10 γραμμάρια αντίβαρου) και σταυρώθηκαν οι μπορστινές ρόδες. Το πρόβλημα λίγο διορθώθηκε αλλά παραμένει. Μόλις γυρίσω Αθήνα θα το πάω σε γνωστό συνεργείο με ευθυγράμμιση να δω τι συμβαίνει.

Link to comment
Share on other sites

Με το να μου λες να ηρεμήσω φίλε μου, δεν μου απάντησες αν είναι σωστό που παρέλαβες το αμάξι σου με 40 πίεση στα λάστιχα?

Συζήτηση κάνουμε και κάνω κάποιες ερωτήσεις! Δεν καταλαβαίνω που με είδες νευριασμένο-επιθετικό ή αρνητικό απέναντί σου?

Σε έναν υγιές διάλογο υπάρχουν ερωτήσεις-απαντήσεις-αντιρρήσεις-διαφωνίες.... ;)

Στο site που μας παραπέμπεις αναφέρει 0,5 bar δηλαδή περίπου 7,25 psi παραπάνω. Δηλαδή από τα 2,2 bar ή 31 psi που παίρνουν συνήθως, θα πρέπει να βάζουμε 2,7 bar ή 39 psi. Οπότε τα 40 psi και πάνω που βάζουν πολλοί μεταφορείς στα αυτοκίνητα είναι πάνω από το προβλεπόμενο για ακινητοποιημένο όχημα!!!

Όταν το όχημα κινείται θα πρέπει να βάζουν την κανονική πίεση γιατί όπως λέει και στο site που μας παραθέτεις: "...Στα λάστιχα με αυξημένη πίεση μειώνεται η πρόσφυση και η ευστάθεια κατά το φρενάρισμα..."

Αυτά από μένα εντελώς φιλικά και "ήρεμα" ;)

Το ποστ μου ειχε να κανει καθαρα με τη διαφωνια σου σε αυτο που ειπα για την παρατεταμενη ακινητοποιηση του αυτοκινητου.Οσον αφορα το αλλο ερωτημα που ξεχασα να απαντησω φυσικα και δεν θεωρω σωστο που μου το παρεδωσαν με αυξημενη πιεση.γιαυτο και την εριξα στα φυσιολογικα σε ενα βενζιναδικο.Βεβαια απο την αλλη εχω ακουσει και οτι τα πρωτα χλμ καλο ειναι να γινονται με μεγαλυτερη πιεση αλλα αυτο το αναφερω επιφυλακτικα.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, έχω το ίδιο πρόβλημα σε golf 160dsg. Αρχικά το πήγα karenta και αφού αρχικά μου είπαν οτι δεν έχει πρόβήμα (μετά από σύντομη δοκιμή), μέτρησαν το αυτοκίνητο στο μηχάνημα ευθυγράμμισης όπου διαπιστώθηκε οτι είχε απόκλιση και διορθωθηκε. Την επόμενη μέρα το παίρνω για διακοπές, το ίδιο πρόβλημα. Πηγαίνω σε βουλκανιζατερ, κάνω ζυγοστάθμιση (όλοι οι τροχοί ήθελαν 5-10 γραμμάρια αντίβαρου) και σταυρώθηκαν οι μπορστινές ρόδες. Το πρόβλημα λίγο διορθώθηκε αλλά παραμένει. Μόλις γυρίσω Αθήνα θα το πάω σε γνωστό συνεργείο με ευθυγράμμιση να δω τι συμβαίνει.

Η αληθεια ειναι οτι τα συνεργεια κανουν ευθυγραμμισεις και ευθυγραμμισεις.Αλλοι τις πετυχαινουν κοντα στο απολυτο και αλλοι οχι.

Link to comment
Share on other sites

στην ερώτηση "πως ένα καινούριο αυτοκίνητο εμφανίζει πρόβλημα ευθυγράμμισης???"...σύμφωνα με τον τεχνικό σύμβουλο "οι δρόμοι στην ευρωπαίκη ένωση, εξαιρείται η Ελλάδα, έχουν ελαφρά κλίση προς τα αριστερά και για το λόγο αυτό τα αυτοκίνητα από κατασκευής τους τραβούν δεξιά..."

Σου είπε τέτοιο πράγμα;;; ;) Και δεν τον έδειρες;;; withstupid.gif

Link to comment
Share on other sites

Σου είπε τέτοιο πράγμα;;; ;) Και δεν τον έδειρες;;; withstupid.gif

Δεν τον έδειρα...περιμένω να δω αν θα αποκατασταθεί το πρόβλημα και μετά βλέπουμε...η πλάκα είναι ότι και άλλα συτοκίνητα που έχω οδηγήσει καινούρια τραβάνε δεξιά...θυμάμαι προ 12ετίας το corsa καινούριο τράβαγε δεξιά...πέρυσι, το yaris της γυναίκας μου καινούριο τράβαγε δεξιά...έχω αρχίσει να πιστεύω ότι κάτι τρέχει με τον εγκέφαλο μου ή τα οπτικά μου νεύρα και όλα τα αυτοκίνητα μου φαίνεται να τραβάνε δεξιά...ούτε ένα να τραβάει αριστερά?? έτσι για αλλαγή...

Για τα λάστιχα, θα το τσεκάρω για ζυγοστάθμιση αφού ξεμπερδέψω με την ευθυγράμμιση...

Link to comment
Share on other sites

Σου είπε τέτοιο πράγμα;;; :lol: Και δεν τον έδειρες;;; withstupid.gif

+++++++++++++++1

nikola78 πες μας που βρίσκονται για να πάμε να τους δείρουμε εμείς :lol:;)

¶ντε να χαθούν οι γελοίοι-άσχετοι new_grrrr.gif των σέρβις, πάλι είπαν την μ.......α τους ;)

Edited by ta6ape
Link to comment
Share on other sites

Δλδ...για να καταλάβω...Θα πρέπει να φτιάχνονται ξεχωριστά αυτοκίνητα για την Ελλάδα λόγο των δρόμων!!ΡΕ πάμε καθόλου καλά???Τι άλλο θα ακούσουμε δλδ??? new_lol.gif

Υ.Γ.:Πάω να "αλλάξω" την παραγγελία του scirocco και να τους πω ότι το αμάξι θα έρθει Ελλάδα οπότε να κάνουν τα δικά τους!!! :lol: :lol: :lol:

Η ειρωνεία πάει στον αντιπρόσωπο που το είπε αυτό και όχι στο φίλο που το ανέφερε εδώ!!! :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

paidia antimetopizo kai ego ena tetoio problima sto golf 6 mou.niotho oti to timonei trabai deksia meta ta 100 kai prepei na to stribeis elafros pros ta aristera gia na kratietai stin eutheia. ti pragmata einai ayta ???? pandimia epese sta golf 6 me tin klisi tou timoniou pros ta deksia ???????????????????????

skeftomai na to pao stin antiprosopia na do ti tha mou poun. to aytokinito exei 1.100 km.

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.