Jump to content
midkin

Παραγγελία Golf Tsi 160 Dsg

Recommended Posts

Με οδοντόνυμα τα είχα βγάλει πολύ έυκολα και χωρίς ζημιά στο προηγούμενο αμάξι μου...

Ωραία πατέντα και δεν την είχα ξανακούσει! :wacko:

Παλιότερα που είχα προσπαθήσει να βγάλω σήμα είχα κάνει ψιλοζημιά με την κάτω αριστερή γωνία του σήματος γιατί το έβγαζα μονόπατα από την πάνω δεξιά. Ευτυχώς στην ίδια θέση μπήκε το επόμενο σήμα. Βασικά θέλει ισοροπημένες κινήσεις γιατί η απόσταση του σήματος από την λαμαρίνα είναι μηδαμινή.

Link to comment
Share on other sites

Αν καταφέρω να βγάλω τα σήματα, από κάτω έχει κάποιου είδους κόλλα; Αν ναι πως την απομακρύνω με ασφάλεια;

Link to comment
Share on other sites

Αν καταφέρω να βγάλω τα σήματα, από κάτω έχει κάποιου είδους κόλλα; Αν ναι πως την απομακρύνω με ασφάλεια;

Στην ουσία έχει (αν δεν κάνω λάθος) ένα πολύ ισχυρό αυτοκόλητο διπλής. Καθαρίζει με το κατάλληλο υλικό (δεν θυμάμαι τώρα με τι το καθάρισε ο προφέσορας στο πλυντήριο).

Πάντως και βαμβάκι με οινόπνευμα π.χ. μπορεί να κάνουν δουλειά (όπως βγάζουμε τις κόλλες από το παλιό σήμα τελών κυκλοφορίας στο τζάμι).

Link to comment
Share on other sites

Είναι σίγουρο αυτό; Γιατί άκουσα πως για 40άρι προφίλ είναι καλύτερα γύρω στο 35-37.

Παίζει ρόλο αν έχω μέσα άζωτο; Αλλάζει η πίεση;

βαλε αερα, και πιεση αυτη που σου προειπα. :D:wacko::blink::thumbsup:

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

Οσο πιο καινουριο αμαξι τοσο πιο ευκολα θα βγαλεις και τα σηματα.

Εγω τα εβγαλα οπως ειπε και ο σιμφοριτης στο πλυντηριο που το πλενω .

Δεν μενει κανενα σημαδακι.. η αυτοκολλητη ταινια που θα μεινη δεν ειναι προβλημα βγαλτην με το χερι σιγα σιγα

Μετα το βαλαμε με ενα πανακι υγρο(νερο) λιιιιγο βενζινη το καθαρισαμε καλα και μετα... πλυσιμο!

Υ.Γ Εφοσον τα βγαλεις ξαφνικα θα σου κολανε πολλοι γτ απλα θα νομιζουν πως σε εχουν. new_lol.gif

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έβγαλα με τη βοήθεια οδοντικού νήματος τα λογότυπα GOLF και TSI από το πίσω μέρος του αυτοκινήτου μου. Έβγαλα την κόλλα που είχε με το χέρι. Στη συνέχεια με βαμβάκι που το πότισα με οινόπνευμα το έτριψα καλά, από πάνω άλλο βαμβάκι με ένα ίχνος καθαρής βενζίνης και αμέσως πλύσιμο.

Το αποτέλεσμα δικαίωσε τους κόπους μου... Έχει γίνει κουκλί :)

Edited by midkin
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έβγαλα με τη βοήθεια οδοντικού νήματος τα λογότυπα GOLF και TSI από το πίσω μέρος του αυτοκινήτου μου. Έβγαλα την κόλλα που είχε με το χέρι. Στη συνέχεια με βαμβάκι που το πότισα με οινόπνευμα το έτριψα καλά, από πάνω άλλο βαμβάκι με ένα ίχνος καθαρής βενζίνης και αμέσως πλύσιμο.

Το αποτέλεσμα δικαίωσε τους κόπους μου... Έχει γίνει κουκλί ;)

Βάλε και καμιά φωτογραφία :)

Link to comment
Share on other sites

Είδες που το νήμα έκανε δουλειά τελικά;

Μόλις παραλάβω η πρώτη κίνηση μου αυτή θα είναι και μετά

κόλημα στο κέντρο με κενά διαστήματα όμως ενός καινούριο

λογότυπου GOLF που έχω ήδη προμηθευτεί..

Link to comment
Share on other sites

Είδες που το νήμα έκανε δουλειά τελικά;

Μόλις παραλάβω η πρώτη κίνηση μου αυτή θα είναι και μετά

κόλημα στο κέντρο με κενά διαστήματα όμως ενός καινούριο

λογότυπου GOLF που έχω ήδη προμηθευτεί..

Μπορώ να έχω λινκ από το λογότυπο; Αν και δεν νομίζω να το βάλω... Μου αρέσει πολύ έτσι σκέτο που είναι! :D

Παρεμπιπτόντως ευχαριστώ για τη λύση με το νήμα :)

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να έχω λινκ από το λογότυπο; Αν και δεν νομίζω να το βάλω... Μου αρέσει πολύ έτσι σκέτο που είναι! :thumbsup:

Παρεμπιπτόντως ευχαριστώ για τη λύση με το νήμα :D

Το μαμά λογότυπο έχω πάρει απλά θα κολλήσω τα γράμματα με κενό μεταξύ τους μεγάλο στο κέντρο

της 5ης πόρτας κάτω από το σήμα της VW.

Μόλις το πετύχω θα ανεβάσω photo.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.