Jump to content
cronos

Περίεγο τρίξημο στην ανάρτηση

Recommended Posts

Τώρα τελευταία ακούγεται ένα περίεργο τρίξημο στο Golf V που διαθέτω. Φαίνεται να προέρχεται από την εμπρός δεξιά ανάρτηση. Το τρίξημο αυτό γίνεται έντονο όταν στρίβω. Δε ξέρω αν είναι φυσιολογικό ή αν υπήρχε και νωρίτερα, αλλά το παρατήρησα αφότου πάτησε η δεξιά ρόδα σε μια λακούβα.

Δυστυχώς στη περιοχή μου δεν υπάρχει ένα συνοικιακό συνεργείο να το πάω. Αντίθετα υπάρχει ο Gratsias Αγίας Παρασκευής απ'όπου το αγόρασα. Δε θέλω να το πάω εκεί για κάτι το οποίο δεν είναι σοβαρό, γιατί θα πρέπει να συμπηρώσω έγγραφα εισαγωγής, να μου το κρατήσουν κανά δυό μέρες μέχρι να το κοιτάξουν και βέβαια να πληρώσω τα εργατικά που το έλενξαν.

Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει θα του ήμουν υπόχρεος.

Link to comment
Share on other sites

Guest Scorpio

Γνώμη μου είναι να το πάς στον Φιλοσίδη που ούτε χαρτιά συμπληρώνεις ούτε πληρώνεις κάτι για να τσεκάρουν κάτι το οποίο είναι και μέσα στην εγγύηση... :D

Link to comment
Share on other sites

Και το δικό μου όταν πάω να το ξεπαρκάρω ακουγεται αυτό το τρίξιμο, όπως επίσης και στο audi A4 του θείου μου. Νομίζω πάντως πως δεν είναι τίποτα΄αλλά αν ξέρει κανείς, ας μας πεί.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως στο IV που άλλαξα τα ζαμφοράκια, το τρίξιμο παραμένει. Αφού τα άλλαξαν λέγοντας οτι τα Golf είναι παθητικά σ'αυτό, τελικά αποφάνθηκαν οτι είναι τα ακρόμπαρα. Τώρα, πώς γίνεται να θέλω ακρόμπαρα με 63.000km ενώ οδηγώ σαν κότα, δεν το έχω καταλάβει. Και είναι και πανάκριβα. Σε μη εξουσιοδοτημένο μου ζήτησαν 350 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Hello...

Εγώ πάντως με αλλαγή στα λαστιχάκια/συνδέσμους της ζαμφόρ στο τελευταίο Service......ησύχασα απο το τρίξημο.........

..............ευτυχώς :)

Link to comment
Share on other sites

Πάντως στο IV που άλλαξα τα ζαμφοράκια, το τρίξιμο παραμένει. Αφού τα άλλαξαν λέγοντας οτι τα Golf είναι παθητικά σ'αυτό, τελικά αποφάνθηκαν οτι είναι τα ακρόμπαρα. Τώρα, πώς γίνεται να θέλω ακρόμπαρα με 63.000km ενώ οδηγώ σαν κότα, δεν το έχω καταλάβει. Και είναι και πανάκριβα. Σε μη εξουσιοδοτημένο μου ζήτησαν 350 ευρώ.

Αυτο παιδιά το τρίξιμο το έπαθεκαι ένας φίλος σε Focus 1.8 και πήγε στην αντιπροσωπεια και του είπαν ότι εχει προκληθεί λόγω του ότι δεν το έπλενε καλά στους θόλους από κάτω, όπου θέλει με μεγάλη πίεση για να φύγει σκόνη, χώμα κ.λ.π . Γιατί αν δεν το πλένεις με πίεση τότε συσόρρεύονται πάνω στα ελατήρια και στα αμορτοσερ και κανουν αυτό το θόρυβο. :)

Μιλάμε για πολύ τρίξιμο. :blush:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.