Jump to content
turbomakis

Δεν μπαίνει η 1η!

Recommended Posts

Μακαρι να ειναι το τελευταιο σου προβλημα Μακη, μου ειπαν εκει τι παιζεται με το αμαξι σου και απο οτι καταλαβα η αντιπροσωπεια που το πηγες πριν απλα δεν ηθελε να ασχολιθει. Τεσπα σημασια εχει οτι το προβλημα λυθηκε και εισαι ΟΚ !

Link to comment
Share on other sites

Βασικά όταν η όπισθεν είναι προς τα κάτω και αριστερά πάντα υπάρχει ένα θέμα με την 1η, το tip όταν δεν κουμπώνει η πρώτη και θες να ξεκινήσεις βάζεις πρώτα 3η και 4η και μετά κουμπώνει μια χαρά.. δοκιμάστε το

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι να ειναι το τελευταιο σου προβλημα Μακη, μου ειπαν εκει τι παιζεται με το αμαξι σου και απο οτι καταλαβα η αντιπροσωπεια που το πηγες πριν απλα δεν ηθελε να ασχολιθει. Τεσπα σημασια εχει οτι το προβλημα λυθηκε και εισαι ΟΚ !

μπα ζεις εσυ?οταν σε περνει τηλ να καταλαβει που ειναι η αντιπροσωπεια αετο πετας...

Link to comment
Share on other sites

Βασικά όταν η όπισθεν είναι προς τα κάτω και αριστερά πάντα υπάρχει ένα θέμα με την 1η, το tip όταν δεν κουμπώνει η πρώτη και θες να ξεκινήσεις βάζεις πρώτα 3η και 4η και μετά κουμπώνει μια χαρά.. δοκιμάστε το

Φίλε μου θα στο πω πολύ συνοπτικά!!Υπάρχει πρόβλημα από μέσα...στο σαζμάν δλδ...!!Το έχουν δει μέχρι στιγμής πολλά άτομα οπότε αυτό που λες μπορεί να ισχύει σε άλλες περιπτώσεις...αλλά στο δικό μου δεν είναι έτσι....!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

μπα ζεις εσυ?οταν σε περνει τηλ να καταλαβει που ειναι η αντιπροσωπεια αετο πετας...

Εσει παλιοκαγκουρα με το ποντικι golf , τα μαυρα σηματα, τις γυφτικες ζαντες, τον προφυλακτηρα gti, τα ξεφλουδισμενα carbon, την γιο μεν καγκουριστηκη οθονη που παιζει τα αθλια hip hop, τα ασπρα led που θυμιζουν magik park και την φθηνιαρικη θηκη για την πινακιδα με τα ψευτικα αυτοκολλητα γραμματα wolfsburg edition μην πεταγεσαι σαν tsi γιατι μπορει να καψεις καμια αντλια νερου και να τρεχεις στον Μανδυλα να κλαιγεσαι!

Αντε μην πω κι αλλα και με κανουν ban...

Link to comment
Share on other sites

Εσει παλιοκαγκουρα με το ποντικι golf , τα μαυρα σηματα, τις γυφτικες ζαντες, τον προφυλακτηρα gti, τα ξεφλουδισμενα carbon, την γιο μεν καγκουριστηκη οθονη που παιζει τα αθλια hip hop, τα ασπρα led που θυμιζουν magik park και την φθηνιαρικη θηκη για την πινακιδα με τα ψευτικα αυτοκολλητα γραμματα wolfsburg edition μην πεταγεσαι σαν tsi γιατι μπορει να καψεις καμια αντλια νερου και να τρεχεις στον Μανδυλα να κλαιγεσαι!

Αντε μην πω κι αλλα και με κανουν ban...

πες τα πες τα!

οι γυφτικες ζαντες ειναι οι gti διαμανταρισμενες

τα μαυρα σηματα εκαναν το golfaki black mamba δεν ειναι σαν το δικο σου ταψι νικελ

o προφυλακτηρας gti τι σε χαλασε

ηρθε το 2 σετακι carbon γιατι αυτο που εχω δεν παει με τα bi xenon φαναρια που ετοιμαζω.το carbon δεν ξεφλουδιζει απλα θελει λιγη κρεμουλα

η καγκουριστικη οθονη ειναι η touch screen 7 inc JVC

τα led δεν ειναι ασπρα αλλα ιριδιζων σε παρακαλω μη με μπερδευεις με τους καγκουρες τις γειτονιας σου

η φτηνιαρικη θηκη για πινακιδα ειναι ιδιο ακριβη με την tmtuning σου!τα γραμματα ειναι ειδικη παραγγελεια!αλλα που να ξερεις εσυ απο αυτα

η αντλια νερου στα Twincharged οπως τα δικα μας τον πινει τι να κανουμε εχουμε κ κομπρεσορα

αν ξεχασα κατι αλλο πες

Edited by mourh
Link to comment
Share on other sites

πες τα πες τα!

οι γυφτικες ζαντες ειναι οι gti διαμανταρισμενες

τα μαυρα σηματα εκαναν το golfaki black mamba δεν ειναι σαν το δικο σου ταψι νικελ

o προφυλακτηρας gti τι σε χαλασε

ηρθε το 2 σετακι carbon γιατι αυτο που εχω δεν παει με τα bi xenon φαναρια που ετοιμαζω.το carbon δεν ξεφλουδιζει απλα θελει λιγη κρεμουλα

η καγκουριστικη οθονη ειναι η touch screen 7 inc JVC

τα led δεν ειναι ασπρα αλλα ιριδιζων σε παρακαλω μη με μπερδευεις με τους καγκουρες τις γειτονιας σου

η φτηνιαρικη θηκη για πινακιδα ειναι ιδιο ακριβη με την tmtuning σου!τα γραμματα ειναι ειδικη παραγγελεια!αλλα που να ξερεις εσυ απο αυτα

η αντλια νερου στα Twincharged οπως τα δικα μας τον πινει τι να κανουμε εχουμε κ κομπρεσορα

αν ξεχασα κατι αλλο πες

Σταματήστε να τρώγεστε tongue.gif και κοιτάξτε να βρούμε κανένα gt μαμά να το έχουμε ετοιμο για μια διαφωνία που υπάρχει με ένα άστρα 1,6τ μαμά .... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Σταματήστε να τρώγεστε tongue.gif και κοιτάξτε να βρούμε κανένα gt μαμά να το έχουμε ετοιμο για μια διαφωνία που υπάρχει με ένα άστρα 1,6τ μαμά .... ;)

Η καλυτερη λυση ειναι να τουρμπισουμε εσενα για να ειναι και στα ιδια κυβικα.... Αντε ρε με τους χαμενους τους αστρακιδες ,εχω φιλο με astra opc nurburgring edition και νομιζει οτι τους περναει ολους! Ακουσα μια φορα συζητηση με παιδια απο το opel club και ειναι χειροτεροι και απο καμμενους golfακιδες

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!Μίλησα με την αντιπροσωπεία της Θεσσαλονίκης σήμερα και τα ανταλλακτικά έχουν παραγγελθεί!!6 στο σύνολο(τα ανταλλακτικά)!!Τα 2 τα έχουν αλλά τα υπόλοιπα θα έρθουν από γερμανία οπότε μια βδομάδα σίγουρα μου είπαν θα κάνουν!!Επομένως αναμονή ως την επόμενη βδομάδα!!¶ντε να δούμε!! :D

Link to comment
Share on other sites

Τελειώνοντας επιτέλους η περιπέτεια σήμερα με πήραν τηλ. από την αντιπροσωπεία της θεσσαλονίκης και το αμάξι είναι κομπλέ!!Το πήρα σήμερα κιόλας και το χαίρομαι!!Μιας και μπήκε και μπαρομετράκι και χάρηκα!! ;)

Ευχαριστώ όλους για την συμπαράσταση και ελπίζω να μην ξανασυμβεί κάτι!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Τελειώνοντας επιτέλους η περιπέτεια σήμερα με πήραν τηλ. από την αντιπροσωπεία της θεσσαλονίκης και το αμάξι είναι κομπλέ!!Το πήρα σήμερα κιόλας και το χαίρομαι!!Μιας και μπήκε και μπαρομετράκι και χάρηκα!! ;)

Ευχαριστώ όλους για την συμπαράσταση και ελπίζω να μην ξανασυμβεί κάτι!! ;)

Οποτε ερχεσαι την παρασκευη το βραδακι να σε δουμε κι απο κοντα!

Link to comment
Share on other sites

Οποτε ερχεσαι την παρασκευη το βραδακι να σε δουμε κι απο κοντα!

Δυστηχώς φίλε μου πρέπει να πάω σε ένα γάμο αλλά για την άλλη βδομάδα αν μπορείτε μέσα!!! :blink:

αντε λιοστο!

τι μπαρομετρο εβαλες?

Apexi 60αρι με εγκεφαλάκι στην διπλή carbon βάση της OSIR!!!:blink:

Link to comment
Share on other sites

βγαλε μια φοτο αν θες με το απο που πηρες πιεση!

λειτουργει κανονικα; ποσο σου πηγε η αγορα;

Φωτό από βδομάδα καθώς δεν είμαι καβάλα για να έχω το πισι στα χέρια μου!!

Όσο για το μπαρόμετρο στοίχησε 290 το μπαρόμετρο και το εγκεφαλάκι 130!!!Οπότε σύνολο 420!!!Δεν τα πήρα εγώ αλλά ο μηχανικός μου!!Το από που θα σας ενημερώσω σύντομα!!

Link to comment
Share on other sites

ειναι πολλα τα λευτα μακηηηηη...

τεσπα. με γεια σου! παντως μολις μπορεσεις θελω φοτο να δω απο που πηρες υποπιεση εγω το εχω στα χερια μου τοσες μερες και περιμενω να παω αθηνα..

Link to comment
Share on other sites

ειναι πολλα τα λευτα μακηηηηη...

τεσπα. με γεια σου! παντως μολις μπορεσεις θελω φοτο να δω απο που πηρες υποπιεση εγω το εχω στα χερια μου τοσες μερες και περιμενω να παω αθηνα..

Thanx!!Είναι καλά τα λεφτά αλλά τα ήθελα από πολύ παλιά,μου είχαν κάτσει στο μάτι!!! B)

Όσο για την υποπίεση που λες είναι λίγο "μανικάκι" μιας και ο μηχανικός έκανε την εγκατάσταση και νομίζω με την τρίτη προσπάθεια βρήκαμε λύση γτ είναι λίγο μπερδεμένα τα πράγματα!!!Τέσπα από βδομάδα θα προσπαθήσω να ανεβάσω το όλο σύνολο!!!Thanx και πάλι!! ;)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!ειμαι νεο μελος στο club και κατοχος ενως tsi μετα 140 μοντελο 2007 και εχω και εγω προβλημα με κουμπομα 2 και οπισθεν εδω και ενα μηνα.διαβασα καποια post και αρχιζω και ανχωνομε πολυ με το θεμα σασμαν! το αμαξη εχει 12500 km!!!!δεν το σχιζω ουτε το καιω,ισα ισα το προσεχω παρα πολυ.αλλα ανχωνομε γιατι η εγγυηση καπουτ!!!ξερεται ποσο πανε τα ανταλαχτικα γιατι θα με πιασει εγκεφαλικο με το ολο θεμα!!!παιδια ας μου πει καποιος γιατι παω να σκασω!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!ειμαι νεο μελος στο club και κατοχος ενως tsi μετα 140 μοντελο 2007 και εχω και εγω προβλημα με κουμπομα 2 και οπισθεν εδω και ενα μηνα.διαβασα καποια post και αρχιζω και ανχωνομε πολυ με το θεμα σασμαν! το αμαξη εχει 12500 km!!!!δεν το σχιζω ουτε το καιω,ισα ισα το προσεχω παρα πολυ.αλλα ανχωνομε γιατι η εγγυηση καπουτ!!!ξερεται ποσο πανε τα ανταλαχτικα γιατι θα με πιασει εγκεφαλικο με το ολο θεμα!!!παιδια ας μου πει καποιος γιατι παω να σκασω!!!

Αρχικά καλωώς ήρθες και μην ανχώνεσαι!!Σε μένα έτυχε και έσπασε κάτι και δεν έμπαινε καθόλου η πρώτη!!!Το να μην μπαίνει λίγο ή να φέρνει κάποια αντίσταση δεν είναι και τόσο ανησυτικό!!Δεν χρειάζεται να το ζορίζεις!!Αν απλά δεν μπαίνει,βάζεις νεκρό αφήνεις συμπλέκτη και ξαναπροσπαθείς!!!Όλα αυτά σε ήρεμο ρυθμό!!Τώρα αν και πάλι δεν μπαίνει άσε το αυτοκίνητο να τσουλίσει λίγο και θα είσαι κομπλέ πιστεύω!!Όσο αναφορά την δευτέρα συμβουλή για όλους:ποτέ μα ποτέ μην το κάνετε σε γρήγορο ρυθμό!!Όταν θελήσετε να βάλετε όπισθεν,αφήστε ένα δεύτερο τουλάχιστον πριν να βάλετε όπισθεν και μετά ήρεμα βάλτε όπισθεν!!Αν γίνει σε γρήγορο ρυθμό μπορεί να ακουστεί το κρακ που κάνει μερικές φορές!!Όσα είπα παραπάνω τα εφαρμόζω καθημερινά στο δικό μου και είναι μια χαρά!!!

Εάν πάλι δεν είναι κάποια από τα παραπάνω τότε ίσως και να έχεις πρόβλημα!!Η αλήθεια είναι πως οι τιμές είναι τσιμπημένες εκτός εγγύησης τις οποίες δεν γνωρίζω ακριβώς(όλοι μου έλεγαν όταν είχα πρόβλημα με το δικό μου ότι θα πληρώσω πολλά για το σαζμάν...,αλλά ήμουν σε εγγύηση..)!! ;)

Έχεις πάει σε κάποια αντιπροσωπεία η κάποιο συνεργείο να στο κοιτάξουν????

Link to comment
Share on other sites

οχι ακομα μιας και ειμαι στο νησι,και εδω δεν εχει αντιπροσωπεια της vw.μαλων θα ανεβω αθηνα απο δευτερα γιανα παω εκει που το πηρα.πατνως ευχαριστω πολυ για την βοηθεια σου!!!

Edited by giannis tiniakos
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.