Jump to content
turbomakis

Δεν μπαίνει η 1η!

Recommended Posts

Καθώς πήγαινα μια βόλτα πολύ χαλαρά σταματάω γτ είχε STOP!Κουμπώνω την 1η και πηγαίνω χαλαρά ........

.........Καθώς σταματάω για να κάνω αναστροφή βλέπω πως δεν κουμπώνει η 1η.

Φίλε Μάκη καλησπέρα....

Καινούριος στο φόρουμ και σας χαιρετώ όλους.

Αυτό το "δεν κουμπώνει η 1η..." είναι σαν να σκαλώνει κάπου ο λεβιές?

Σαν κάπου μέσα στο κυβώτιο να κοκαλώνει κατι τον μοχλό και να νοιώθεις μια ελαστικότητα

στο ζόρι που του βάζεις?

Edited by OTTO_engine
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Μάκη καλησπέρα....

Καινούριος στο φόρουμ και σας χαιρετώ όλους.

Αυτό το "δεν κουμπώνει η 1η..." είναι σαν να σκαλώνει κάπου ο λεβιές?

Σαν κάπου μέσα στο κυβώτιο να κοκαλώνει κατι τον μοχλό και να νοιώθεις μια ελαστικότητα

στο ζόρι που του βάζεις?

Καλησπέρα φίλε μου και καλώς ήρθες!!!Αυτό ήταν στο παρελθόν διότι έχει φτιαχτεί το πρόβλημα!!

Ήταν σαν να μην πήγαινε καθόλου μπροστά!!Και όταν το πίεζα ήταν σαν να ήταν ελαστικό αλλά δεν πήγαινε καθόλου μπροστά!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου και καλώς ήρθες!!!Αυτό ήταν στο παρελθόν διότι έχει φτιαχτεί το πρόβλημα!!

Ήταν σαν να μην πήγαινε καθόλου μπροστά!!Και όταν το πίεζα ήταν σαν να ήταν ελαστικό αλλά δεν πήγαινε καθόλου μπροστά!!! :lol:

Να σε ρώτησω κάτι???...

Έχοντας τον μοχλό στο νεκρό, καθώς το πάω τέρμα αριστερά

την στιγμή που πάω να βάλω πρώτη, εκεί νοιώθω μία μικρή γωνίτσα,

σα δοντάκι.

Κάνοντας λοιπόν προς τα πάνω, νοιώθω εκεί ακριβώς ένα "μικρό" ΤΑΚ λίγο πριν μπεί

η πρώτη.

Είναι βισιολογικό??? :cry:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου και καλώς ήρθες!!!Αυτό ήταν στο παρελθόν διότι έχει φτιαχτεί το πρόβλημα!!

Ήταν σαν να μην πήγαινε καθόλου μπροστά!!Και όταν το πίεζα ήταν σαν να ήταν ελαστικό αλλά δεν πήγαινε καθόλου μπροστά!!! :lol:

Να σε ρώτησω κάτι???...

Έχοντας τον μοχλό στο νεκρό, καθώς το πάω τέρμα αριστερά

την στιγμή που πάω να βάλω πρώτη, εκεί νοιώθω μία μικρή γωνίτσα,

σα δοντάκι.

Κάνοντας λοιπόν προς τα πάνω, νοιώθω εκεί ακριβώς ένα "μικρό" ΤΑΚ λίγο πριν μπεί

η πρώτη.

Είναι βισιολογικό??? :cry:

Link to comment
Share on other sites

Να σε ρώτησω κάτι???...

Έχοντας τον μοχλό στο νεκρό, καθώς το πάω τέρμα αριστερά

την στιγμή που πάω να βάλω πρώτη, εκεί νοιώθω μία μικρή γωνίτσα,

σα δοντάκι.

Κάνοντας λοιπόν προς τα πάνω, νοιώθω εκεί ακριβώς ένα "μικρό" ΤΑΚ λίγο πριν μπεί

η πρώτη.

Είναι βισιολογικό??? ;)

Αν στο κάνει κάθε φορά δεν νομίζω να είναι φυσιολογικό!!Από την άλλη,αν στο κάνει μια στο τόσο είναι νορμάλ!!!

Link to comment
Share on other sites

Βασικά όταν η όπισθεν είναι προς τα κάτω και αριστερά πάντα υπάρχει ένα θέμα με την 1η, το tip όταν δεν κουμπώνει η πρώτη και θες να ξεκινήσεις βάζεις πρώτα 3η και 4η και μετά κουμπώνει μια χαρά.. δοκιμάστε το

βάζεις 2α και μετά 1η.

Η αφήνεις και ξαναπατάς συμπλέκτη.

Link to comment
Share on other sites

φιλε μακη ολλα καλα τελικα,μου αλαξαν το σιχρονιζε 2 μαζι και τα δαχτυλιδια 1-3 καθως οτι αλλο χριαζωνταν και ολλα οκ! και να φανταστεις μου ζητουσαν γυρω στα 600 γιουρα,αλλα τελικα βρηκα ακρη και δεν πληρωσα τιποτα!!!!!

Link to comment
Share on other sites

φιλε μακη ολλα καλα τελικα,μου αλαξαν το σιχρονιζε 2 μαζι και τα δαχτυλιδια 1-3 καθως οτι αλλο χριαζωνταν και ολλα οκ! και να φανταστεις μου ζητουσαν γυρω στα 600 γιουρα,αλλα τελικα βρηκα ακρη και δεν πληρωσα τιποτα!!!!!

Μπράβο φίλε μου!!!Πολύ καλά νέα!!¶ντε με το καλό να το χαρείς το αμάξι σου!!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.