Jump to content
SAVVASGT

Zenec 2010

Recommended Posts

Προφανως ο χρωματισμος στο 2010 ειναι για να ταιριαζει στα 6αρια Γκολφ/Πολο/Σιροκο.

Ε, στα 5αρια μαλλον θελει καποιο συμβιβασμο.

Εγω αυτο που ξέρω ειναι οτι πλέον εχω μπλοκάρει και δεν ξερω τι να πάρω tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Προφανως ο χρωματισμος στο 2010 ειναι για να ταιριαζει στα 6αρια Γκολφ/Πολο/Σιροκο.

Ε, στα 5αρια μαλλον θελει καποιο συμβιβασμο.

Αν υπήρχε αυτοκόλλητο φιλμάκι σε κόκκινο χρώμα,σίγουρα θα έμπαινα στον κόπο να το κόψω όπως έπρεπε για να καλύψω τα άσπρα γράμματα.Τρελλή λεπτομέρεια και πολλές ώρες δουλειά αλλά πιστεύω ότι αξίζει γιαυτό το μηχάνημα.Ξέρει κανένας αν υπάρχει τέτοιο φιλμάκι;

B):blink: :blink: :blink:

Link to comment
Share on other sites

Να κανω ακομα μια ερωτηση σε αυτούς που το εχουν.

Οι σταθμοί του ραδιοφώνου αποθηκεύονται με το όνομα τους ή μονο με την συχνότητα

Edited by nikoskallithea
Link to comment
Share on other sites

Να κανω ακομα μια ερωτηση σε αυτούς που το εχουν.

Οι σταθμοί του ραδιοφώνου αποθηκεύονται με το όνομα τους ή μονο με την συχνότητα

Με Την Συχνότητα Αποθηκεύονται Οι Σταθμοί.

Link to comment
Share on other sites

Για να πω την αληθεια περιμενα τα Zenec που ειναι και πιο ακριβα να εχουν λυσει αυτο το προβλημα δηλ να εχεις τους σταθμους με τα ονοματα τους, αλλα φαινεται οτι ολα αυτα τα κινεζικα φτειαχνονται βασικα με τις ιδιες προδιαγραφες.

Επειδη και εδω αλλα περισσοτερο και στην Αμερικη υπαρχει αυτο το θεμα σαν ελαττωμα τους, ειναι ανεξηγητο το γιατι δεν κανουν κατι να διορθωθει. Τοσο πολυ κοστος εχει?

Προσωπικα εμενα αυτο με απετρεψε απο το να παρω κινεζακι.

Link to comment
Share on other sites

Για να πω την αληθεια περιμενα τα Zenec που ειναι και πιο ακριβα να εχουν λυσει αυτο το προβλημα δηλ να εχεις τους σταθμους με τα ονοματα τους, αλλα φαινεται οτι ολα αυτα τα κινεζικα φτειαχνονται βασικα με τις ιδιες προδιαγραφες.

Επειδη και εδω αλλα περισσοτερο και στην Αμερικη υπαρχει αυτο το θεμα σαν ελαττωμα τους, ειναι ανεξηγητο το γιατι δεν κανουν κατι να διορθωθει. Τοσο πολυ κοστος εχει?

Προσωπικα εμενα αυτο με απετρεψε απο το να παρω κινεζακι.

Μπορείς να αποθηκεύσεις τον σταθμό με οποιαδήποτε πληροφορία υπάρχει στα δεδομένα που στέλνει ο σταθμός, απλά κράτα πατημένο το κουμπί της θέσης μνήμης που θες την στιγμή του αναφέρεται το όνομα του σταθμού. Ήταν κάτι που με απασχόλησε και εμένα αλλά ευτυχώς το βρήκα τυχαία στην προσπάθεια μου να βρω πως αποθηκεύονται οι σταθμοί καθότι μόλις το έβαλα χωρίς TV (θα περιμένω τον ψηφιακό, αν και από ότι με ενημέρωσαν παίζει ήδη universal δέκτης ποιοτικότερος από αυτόν της Zenec, που αναμένεται τέλος του μήνα με το update για την πλήρη συνεργασία με την MFA, ενδείξεις κλιματισμού κτλ) με κάμερα οπίσθιας η οποία έχει και σκαρίφιμα σαν την εργοστασιακή και είναι πολύ διακριτική. Νομίζω από τις καλύτερες λύσεις για golf 6, αφού δένει άρτια με το εσωτερικό του αυτοκινήτου. Pioneer & Kenwood που είδα δεν μου άρεσε καθόλου η εφαρμογή τους ειδικά με τις εναλλαγές που δημιουργεί το πρόσθετο πλαίσιο. Ενδεχομένως η ποιότητα αυτών να είναι λίγο καλύτερη του Zenec πάντα σύμφωνα με τα λεγόμενα των πωλητών, που όμως δεν νομίζω να αφορά αυτούς που τα ερεθίσματα που μπορούν να δεχτούν οι αισθήσεις τους δεν κατά πολύ πάνω του μέσου όρου. Αν τώρα συμπεριλάβεις και την τιμή 1420¤ (με κάμερα και εργασία) τα συμπεράσματα δικά σας.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να αποθηκεύσεις τον σταθμό με οποιαδήποτε πληροφορία υπάρχει στα δεδομένα που στέλνει ο σταθμός, απλά κράτα πατημένο το κουμπί της θέσης μνήμης που θες την στιγμή του αναφέρεται το όνομα του σταθμού. Ήταν κάτι που με απασχόλησε και εμένα αλλά ευτυχώς το βρήκα τυχαία στην προσπάθεια μου να βρω πως αποθηκεύονται οι σταθμοί καθότι μόλις το έβαλα χωρίς TV (θα περιμένω τον ψηφιακό, αν και από ότι με ενημέρωσαν παίζει ήδη universal δέκτης ποιοτικότερος από αυτόν της Zenec, που αναμένεται τέλος του μήνα με το update για την πλήρη συνεργασία με την MFA, ενδείξεις κλιματισμού κτλ) με κάμερα οπίσθιας η οποία έχει και σκαρίφιμα σαν την εργοστασιακή και είναι πολύ διακριτική. Νομίζω από τις καλύτερες λύσεις για golf 6, αφού δένει άρτια με το εσωτερικό του αυτοκινήτου. Pioneer & Kenwood που είδα δεν μου άρεσε καθόλου η εφαρμογή τους ειδικά με τις εναλλαγές που δημιουργεί το πρόσθετο πλαίσιο. Ενδεχομένως η ποιότητα αυτών να είναι λίγο καλύτερη του Zenec πάντα σύμφωνα με τα λεγόμενα των πωλητών, που όμως δεν νομίζω να αφορά αυτούς που τα ερεθίσματα που μπορούν να δεχτούν οι αισθήσεις τους δεν κατά πολύ πάνω του μέσου όρου. Αν τώρα συμπεριλάβεις και την τιμή 1420¤ (με κάμερα και εργασία) τα συμπεράσματα δικά σας.

Αυτο που λες για τους σταθμούς οτι αποθηκεύονται με το λογότυπο του, μηπως μπορεις να ανεβάσεις καμια φώτο?

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα.

Αναμένεται μέσα στην ερχόμενη βδομάδα να παραλάβω το Passat R-Line tsi με Park Assist, Park Pilot, Πολυλειτουργικό τιμόνι, το νέο climatronic και εγκατεστημένο το RCD-510.

Ζήτησα από τον Αντιπρόσωπο να μου βάλει κάποιο aftermarket Multimedia system και μου πρότεινε το Witson W2-D723V που, όπως με διαβεβαίωσε, δεν επηρεάζει το park assist, χωρίς όμως να μου πει για τις επιπλέον πληροφορίες που εμφανίζονται στην οθόνη του RCD510 (όπως ενδείξεις του clima, του Park-Pilot κλπ)και της MFD (όπως ενδείξεις του επιλεγμένου σταθμού / τραγουδιού ή και του Navi - όταν υπάρχει)

Ψάχνοντας το forum αλλά και γενικότερα το net, διαπίστωσα ότι το Zenec 2010, πιθανότατα υποστηρίζει αυτές τις λειτουργίες.

Ήθελα λοιπόν κάποιος ο οποίος το έχει ή γνωρίζει σχετικά, να μου πει αν όντως είναι έτσι κι αν υποστηρίζει Ελληνικούς χαρακτήρες το BT.

Είναι Κινέζικη συσκευή ή Γερμανική?

Πήγα σήμερα από την αντιπροσωπεία(?) (MBS ΕΠΕ ΧΑΛΚΙΔΟΣ 3 ΛΥΚΟΒΡΥΣΗ) για περισσότερες πληροφορίες, αλλά δε βρήκα άνθρωπο εκεί...

Όποια επιπλέον πληροφορία σχετικά με το Zenec και τη συμβατότητά του με Passat R-Line, ευπρόσδεκτη.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα.

Αναμένεται μέσα στην ερχόμενη βδομάδα να παραλάβω το Passat R-Line tsi με Park Assist, Park Pilot, Πολυλειτουργικό τιμόνι, το νέο climatronic και εγκατεστημένο το RCD-510.

Ζήτησα από τον Αντιπρόσωπο να μου βάλει κάποιο aftermarket Multimedia system και μου πρότεινε το Witson W2-D723V που, όπως με διαβεβαίωσε, δεν επηρεάζει το park assist, χωρίς όμως να μου πει για τις επιπλέον πληροφορίες που εμφανίζονται στην οθόνη του RCD510 (όπως ενδείξεις του clima, του Park-Pilot κλπ)και της MFD (όπως ενδείξεις του επιλεγμένου σταθμού / τραγουδιού ή και του Navi - όταν υπάρχει)

Ψάχνοντας το forum αλλά και γενικότερα το net, διαπίστωσα ότι το Zenec 2010, πιθανότατα υποστηρίζει αυτές τις λειτουργίες.

Ήθελα λοιπόν κάποιος ο οποίος το έχει ή γνωρίζει σχετικά, να μου πει αν όντως είναι έτσι κι αν υποστηρίζει Ελληνικούς χαρακτήρες το BT.

Είναι Κινέζικη συσκευή ή Γερμανική?

Πήγα σήμερα από την αντιπροσωπεία(?) (MBS ΕΠΕ ΧΑΛΚΙΔΟΣ 3 ΛΥΚΟΒΡΥΣΗ) για περισσότερες πληροφορίες, αλλά δε βρήκα άνθρωπο εκεί...

Όποια επιπλέον πληροφορία σχετικά με το Zenec και τη συμβατότητά του με Passat R-Line, ευπρόσδεκτη.

Σου ειχα προτείνει απο την αρχη να μείνεις στο RCD510

To ζενεκ ειναι κινεζικο και δεν υποστηρίζει ελληνικούς χαρακτήρες.

Edited by nikoskallithea
Link to comment
Share on other sites

Σου ειχα προτείνει απο την αρχη να μείνεις στο RCD510

To ζενεκ ειναι κινεζικο και δεν υποστηρίζει ελληνικούς χαρακτήρες.

Καλό χρυσό το RCD-510 φίλε μου, αλλά δεν έχει τις δυνατότητες χρήσης ως Navi και ΒΤ, οι οποίες είναι κρίσιμης σημασίας για μένα. Το γατί να υπάρχουν όλα σε μια συσκευή και να μην έχεις 3-4 αραδιασμένες μέσα στ' αμάξι. πιστεύω πως είναι κατανοητό.

Το αν είναι Γερμανικό ή Κινέζικο το ρώτησα, γιατί εδώ άλλα γράφει κι επίσης για τους Ελληνικούς χαρακτήρες, εδώ, άλλα διάβασα.

Εσύ αλήθεια ποιο multimedia έχεις?

Αν πάντως κάποιος έχει το Zenec ή anyway ξέρει κάτι γι' αυτό εμπεριστατωμένα, θα εκτιμούσα μια επικαιροποιημένη απάντηση.

Edited by Nicholas_mgr
Link to comment
Share on other sites

Σου ειχα προτείνει απο την αρχη να μείνεις στο RCD510

Εκτός κι αν ο λόγος που επιμένεις είναι

ή

Αν ναι, μαζί σου είμαι, αλλά με ποια διαδικασία μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο???

Edited by Nicholas_mgr
Link to comment
Share on other sites

Εκτός κι αν ο λόγος που επιμένεις είναι

ή

Αν ναι, μαζί σου είμαι, αλλά με ποια διαδικασία μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο???

Επιμένω γιατι θελεις εργοστασιακές εφαρμογες, παρκιν, κλιμα, κλπ αν τωρα θελεις και ναβι μια ειναι η λύση για σενα και λέγετε RNS-510 ή εναλλακτικά RNS-310(που δεν το εχω δει να λειτουργεί).

Αν πας σε κατι αλλο θα εχεις διάφορα προβλήματα.

Η απόφαση δικη σου.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και το Kenwood - DNX520VBT που είναι καλύτερο από το Zenec αλλά και από όλα τα ΟΕΜ νομίζω.

http://www.kalogeropoulos.gr/displayITM2.asp?ITMID=9243

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=34687&view=findpost&p=385982

Link to comment
Share on other sites

Καμμια επαφη με τα Zenec/oem/κινεζακια κλπ.

Βεβαια την εχει την τιμουλα του και δεν ξερω αν χρειαζεται να παρεις και ανταπτορακι για να συνεργαζεται με τα χειριστηρια στο τιμονι αν υπαρχουν.

Αλλα απο αποδοση/ποιοτητα/πιστοτητα πρεπει να ειναι κορυφαιο αν κρινω απο το δικο μου 5022 που ειναι και πιο παλιο μοντελο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν εχει γραφτει ξανα, αλλα μια και το βρικα μπροστα μοθ ας το γραψω μηπως το χρειαστεί κάποιος.

Λειτουργία DVD κατα την οδηγήσει.

1)setup menu

2)misc

3)set password

4)200905 (password)

5)confirm with ok

6)next page arrow

7)parking function

8)ignore!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.