Jump to content
WassUp

Νέο Bora

Recommended Posts

Έχει την μάσκα του GOLF V. Μονο το πίσω μέρος του διαφοροποιείται από το GOLF. Δεν ξετρελάθηκα να σας πω την μεγάλη μου αλήθεια. Περίμενα να δω κάτι πιο sport και λιγότερο GOLF

Link to comment
Share on other sites

Περισσότερα photos του νέου Bora από το LA Auto Show εδώ.

Photos του 2.0 TFSI κινητήρα με κάποιες επεξηγήσεις εδώ.

Είμαι σίγουρος ότι θα εμφανιστούν πολλές φωτογραφίες του νέου Jetta (Bora) στο Internet τώρα που παρουσιάστηκε και επίσημα.

Να πω κι εγώ τη γνώμη μου για το νέο Bora: Δεν μου πολυαρέσει, θα ήθελα τουλάχιστον να δω ένα face lifted Golf (όπως έγινε με το Mk IV), όχι το ίδιο frond end με κάποιες μικροδιαφορές. Επίσης ψιλοξενέρωσα όταν είδα το front end του GTI πάνω σε κάποιο άλλο μοντέλο. Το GTI έπρεπε να είναι μοναδικό.

Link to comment
Share on other sites

Το Golf V ξεχειλωμενο (λογικο ηταν). Συμφωνω με τον Κωστα οτι ειναι πιο ομορφο απο το προηγουμενο και οπως και στο passat το ''κωλαρακι'' θυμιζει Phaeton.

Link to comment
Share on other sites

Το ασημί (Silver Reflex) με τα ωραία ζαντικά, το διακριτικό αλλά γαμάτο Bodykit, τα έξαλλα φώτα πίσω κλπ. μου αρέσει πάαααρα πολύ love.giflove.giflove.gif

Και το GLi βέβαια δε με χαλάει καθόλου! hearts.gif

Y.Γ. Κάποιες φωτογραφίες είναι κουνημένες ή φταίνε οι τεκίλες που κατέβαζα νωρίτερα??? music.gif:(:thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Guest Stoilas
Το ασημί (Silver Reflex) με τα ωραία ζαντικά, το διακριτικό αλλά γαμάτο Bodykit, τα έξαλλα φώτα πίσω κλπ. μου αρέσει πάαααρα πολύ love.gif  love.gif  love.gif

Και το GLi βέβαια δε με χαλάει καθόλου! hearts.gif

Y.Γ. Κάποιες φωτογραφίες είναι κουνημένες ή φταίνε οι τεκίλες που κατέβαζα νωρίτερα??? music.gif  :)  :(

Both!!! tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest dahlback

Το νέο Bora αναμένεται να παρουσιαστεί στην Αμερικάνικη αγορά στις αρχές του 2005 με την ονομασία Jetta ενώ το Μάρτιο θα λανσαριστεί και στην ευρωπαϊκή αγορά. Το Bora, που βασίζεται στο Golf πέμπτης γενιάς, δεν φέρει καμία διαφορά με εκείνο στο εμπρόσθιο μέρος με την μάσκα και τον ευμεγέθη εμπρόσθιο προφυλακτήρα να χαρακτηρίζουν το δυναικό εμπρόσθιο μέρος, ενώ στο πίσω μέρος ο τρίτος όγκος έχει εναρμονιστεί με τη συνολική σχεδίαση.

Το Bora είναι σημαντικά μεγαλύτερο από το μοντέλο που αντικαθιστά με σαφέστατα οφέλη στην αύξηση των εσωτερικών χώρων τόσο για τους επιβάτες όσο και για τις αποσκευές τους. Το νέο Bora θα δανείζεται, όπως είναι φυσικό, τα μηχανικά μέρη του Golf τόσο όσον αφορά τους κινητήρες όσο και τη δομή της ανάρτησης

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς πάλι Golf μεγαλώμενο... δεν έχει μια 100% δικιά του προσωπικότητα. Πάντως το άσημι είναι πανέμορφο love.gif . ¶ντε και με την πολiτική που ακολουθεί τελευταία το βλέπω σε κανά 5μηνο σε έκδοση SUV! :D

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οτιδηποτε βγαινει χωρις κολο μετα για μενα αποψη μου ειναι απαγορευεται να το βγαζεις με ουρα βλεπε ενα ελεινο κατασκευασμα τις ανθρωποτητας το φαμπια με την ουρα και το κλιο του τουρκικο το Θαλεια! απαισιαοτητα στο μεγαλειο της!

Link to comment
Share on other sites

Το US Jetta φοράει 2.5 FSI κινητήρα που είναι από ότι άκουσα πολύ μαματος....Και απ ότι διάβασα το Jetta είναι πολύ ποιο καλο στο δρόμο από το προηγούμενο Jetta... μονο που έχει λίγο θορυβο από το δρόμο...αλλα δεν μπορείς να τα έχεις όλα!

@Το post εχει μεταφραστει στα Ελληνικα.

Edited by konstantinos passat
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.