Jump to content
Speedy

Τι συναγερμό φοράτε ?

Recommended Posts

Τι συναγερμό φοράτε στο mk5 σας ? Αν μπορείτε εκτός από την μάρκα πείτε το μοντέλο και κατά πόσο είστε ευχαριστημένοι .

Ευχαριστώ !

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

Για το S3 μου είχα πάρει τον clifford matrix 70.5x για να τον βάλω αλλα τελικά θα το αφήσω ώς έχει με τον εργοστασιακό.

Αν είδες τον πουλάω κιόλας.

Ανεξαρτήτος αυτου απο απόψεις διαφόρων ατόμων σχετικά με συναγερμούς η άποψη του είναι οτι οι clifford,viper,python που είναι ίδιοι) είναι οι καλύτεροι.

Τώρα είναι ανάλογα και τί θέλεις και πόσα χρήματα μπρείς να διαθέσεις.

Υπάρχουν με 100 ευρώ και υπάρχουν και με 850 ευρώ. Βέβαια υπάρχουν και ενδιάμεσες λύσεις.

Όπως είπα πιο πάνω τι θέμα έιναι πόσα θέλεις να διαθέσεις και τί ζητάς απο τον συναγερμό.

Link to comment
Share on other sites

clifford matrix 70.5x απλά ότι καλύτερο υπήρχε!

για ποια χρονολογία μιλάμε ?

στην συγκεκριμένη χρονολογία(2009) ποιος είναι ο «βασιλιάς» της κατηγορίας ?

Για το S3 μου είχα πάρει τον clifford matrix 70.5x για να τον βάλω αλλά τελικά θα το αφήσω ως έχει με τον εργοστασιακό.

Αν είδες τον πουλάω κιόλας.

Ανεξαρτήτως αυτού από απόψεις διαφόρων ατόμων σχετικά με συναγερμούς η άποψη του είναι ότι οι clifford,viper,python που είναι ίδιοι) είναι οι καλύτεροι.

Τώρα είναι ανάλογα και τί θέλεις και πόσα χρήματα μπορείς να διαθέσεις.

Υπάρχουν με 100 ευρώ και υπάρχουν και με 850 ευρώ. Βέβαια υπάρχουν και ενδιάμεσες λύσεις.

Όπως είπα πιο πάνω τι θέμα έιναι πόσα θέλεις να διαθέσεις και τί ζητάς απο τον συναγερμό.

ναι , το είδα , απλά δεν ξέρω αν η εγγύηση εφ´όρου ζωής ισχύει επειδή τον αγόρασες από το εξωτερικό .....

Link to comment
Share on other sites

για ποια χρονολογία μιλάμε ?

στην συγκεκριμένη χρονολογία(2009) ποιος είναι ο «βασιλιάς» της κατηγορίας ?

ναι , το είδα , απλά δεν ξέρω αν η εγγύηση εφ´όρου ζωής ισχύει επειδή τον αγόρασες από το εξωτερικό .....

μεχρι πριν 8-9 μηνες περιπου.το αναφερω επειδη το μοντελο δεν υπαρχει πλεον καθως αντικαθασταθηκε απο αυτον τον αμεσως νεοτερο http://www.directed.gr/directed/index.php?...view&id=744

βασιλιας συνεχιζει να ειναι στην κατηγορια του μαζι βεβαια με το νεο μοντελο.οι λειτουργιες ειναι ιδιες με διαφορα στα χειριστηρια διαφορετικου ντιζαιν.αν και πιο μινιμαλ το νεοτερο μοντελο εγω προτιμω το προηγουμενο που εχει εγχρωμη οθονη με animated features.so cool!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δέν το γνωρίζω ούτε και εγώ αλλα έχω την εντύπωση οτι η εγγύηση μπαίνει σε λειτουργεία απο την στηγμή που τον εγκαθιστας στο αυτοκίνητο και παίρνεις και την εγγύηση απο τον εκάστοτε εγκαταστάτη.

Θα πάρω να ρωτήσω στον επίσημο αντιπρόσωπο και θα ενημερώσω.

Ενδιαφέρεσαι?

Link to comment
Share on other sites

εγγυση προιοντος δινει μονο ο κατασκευαστης και συγκεκριμενα στην Ελλαδα ο αποκλειστικος αντ/πος η εταιρια Directed.οριστε η σελιδα της http://www.directed.gr/directed/index.php

εγγυηση εγκατασταση δινει ο εγκαταστατης και εγγυαται για την ορθη και απροβληματιστη λειτουργια του συναγερμου και του επιμερους συστηματων του οπως αυτη εχει γινει απο την τοποθετηση του.προσοχη,προσεξτε που θα βαλετε τον συγκεκριμενο συναγερμο!δεν γνωριζουν πολλοι στην Ελλαδα να τον τοποθετησουν χωρις αργοτερα τα ηλεκτρικα του αυτοκινητου και του συναγερμου να παρουσιασουν δυσλειτουργιες.οι περισσοτεροι στην θεα και μονο αυτου του συναγερμου δεν αναλαμβανουν να τον τοποθετησουν.

οσο αφορα την εργοστασιακη εγγυηση,επικοινωνησε με email ή ακομα και τηλεφωνικα με τον γενικο διεθυντη της Directed τον κ.Νικο Νικου και ενημερωσου σχετικα απο αυτον.πιστευω οτι θα σε καλυψει καθως ειναι σοβαρη εταιρια με κορυφαια προιοντα στον κοσμο.

Link to comment
Share on other sites

εγγυση προιοντος δινει μονο ο κατασκευαστης και συγκεκριμενα στην Ελλαδα ο αποκλειστικος αντ/πος η εταιρια Directed.οριστε η σελιδα της http://www.directed.gr/directed/index.php

εγγυηση εγκατασταση δινει ο εγκαταστατης και εγγυαται για την ορθη και απροβληματιστη λειτουργια του συναγερμου και του επιμερους συστηματων του οπως αυτη εχει γινει απο την τοποθετηση του.προσοχη,προσεξτε που θα βαλετε τον συγκεκριμενο συναγερμο!δεν γνωριζουν πολλοι στην Ελλαδα να τον τοποθετησουν χωρις αργοτερα τα ηλεκτρικα του αυτοκινητου και του συναγερμου να παρουσιασουν δυσλειτουργιες.οι περισσοτεροι στην θεα και μονο αυτου του συναγερμου δεν αναλαμβανουν να τον τοποθετησουν.

οσο αφορα την εργοστασιακη εγγυηση,επικοινωνησε με email ή ακομα και τηλεφωνικα με τον γενικο διεθυντη της Directed τον κ.Νικο Νικου και ενημερωσου σχετικα απο αυτον.πιστευω οτι θα σε καλυψει καθως ειναι σοβαρη εταιρια με κορυφαια προιοντα στον κοσμο.

Ναι αυτό το γνώριζα σχετικά μ την εγγύηση του προιόντος.

Οκ thanks Joop θα τον πάρω ένα τηλέφωνο και θα ενημερώσω.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δέν το γνωρίζω ούτε και εγώ αλλα έχω την εντύπωση οτι η εγγύηση μπαίνει σε λειτουργεία απο την στηγμή που τον εγκαθιστας στο αυτοκίνητο και παίρνεις και την εγγύηση απο τον εκάστοτε εγκαταστάτη.

Θα πάρω να ρωτήσω στον επίσημο αντιπρόσωπο και θα ενημερώσω.

Ενδιαφέρεσαι?

η αλήθεια είναι ότι είναι αρκετά πάνω από το προσδοκώμενο σύστημα συναγερμού που ψάχνω , οπότε μάλλον δεν θα τον αγοράσω . Αλλά το θέμα περί εγγύησης μπορεί να σου δώσει μια επιπλέον πληροφορία για την αγγελία σου ώστε να γνωρίζει κάποιος που θέλει να τον αγοράσει τι ισχύει και τι όχι στην προκειμένη περίπτωση :D

Τι γνώμη έχετε για τον MATRIX 12.5X και τι για τον INTELLIGUARD 770 ?

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

η αλήθεια είναι ότι είναι αρκετά πάνω από το προσδοκώμενο σύστημα συναγερμού που ψάχνω , οπότε μάλλον δεν θα τον αγοράσω . Αλλά το θέμα περί εγγύησης μπορεί να σου δώσει μια επιπλέον πληροφορία για την αγγελία σου ώστε να γνωρίζει κάποιος που θέλει να τον αγοράσει τι ισχύει και τι όχι στην προκειμένη περίπτωση :D

Τι γνώμη έχετε για τον MATRIX 12.5X και τι για τον INTELLIGUARD 770 ?

οταν λες πανω απο το προσδοκωμενο τι εννοεις;οτι ειναι πολυ καλος για να τον βαλεις;οι αλλοι 2 που αναφερεις ειναι πολυ καλοι με καλυτερον τον MATRIX 12.5X.φυσικα κανενας απο τους 2 δεν μπορει να συγκριθει με τον matrix 70.5x .παντως και τα 2 μοντελα που αναφερεις ειναι παλια χωρις βεβαια αυτα να μειωνει επουδενη την αξια τους σαν συναγερμοι.δες τον καταλογο της Directed αν σε ενδιαφερουν νεα μοντελα ως προς το ντιζαιν κλπ.υποψιν δε οτι ο καθε συναγερμος εχει πολλες δυνατοτητες που ομως για να εκμεταλλευτουν και να λειτουργησουν χρειαζονται επιμερους αισθητηρες.σε απλη εκδοση χωρις τα επιπλεον συστηματα θα εχετε απλως ενα απλο συστημα συναγερμου δηλαδη κλειδωμα,ξεκλειδωμα κλπ.

ενα καλο ολοκληρωμενο συστημα ασφαλειας αμφιδρομης επικοινωνιας με αισθητηρες θραυσης τζαμιων,εκκινηση κινητηρα,turbo timer,αισθητηρα ανυψωσης,κραδασμικο,ογκομετρικο 2 ζωνων,immo,can bus, κλπ κλπ φτανει τα 1700 ευρω μαζι με την εγκατασταση.οτι θελει ο καθενας εχει και αναλογες δυνατοτητες :D

Link to comment
Share on other sites

οταν λες πανω απο το προσδοκωμενο τι εννοεις;οτι ειναι πολυ καλος για να τον βαλεις;οι αλλοι 2 που αναφερεις ειναι πολυ καλοι με καλυτερον τον MATRIX 12.5X.φυσικα κανενας απο τους 2 δεν μπορει να συγκριθει με τον matrix 70.5x .παντως και τα 2 μοντελα που αναφερεις ειναι παλια χωρις βεβαια αυτα να μειωνει επουδενη την αξια τους σαν συναγερμοι.δες τον καταλογο της Directed αν σε ενδιαφερουν νεα μοντελα ως προς το ντιζαιν κλπ.υποψιν δε οτι ο καθε συναγερμος εχει πολλες δυνατοτητες που ομως για να εκμεταλλευτουν και να λειτουργησουν χρειαζονται επιμερους αισθητηρες.σε απλη εκδοση χωρις τα επιπλεον συστηματα θα εχετε απλως ενα απλο συστημα συναγερμου δηλαδη κλειδωμα,ξεκλειδωμα κλπ.

ενα καλο ολοκληρωμενο συστημα ασφαλειας αμφιδρομης επικοινωνιας με αισθητηρες θραυσης τζαμιων,εκκινηση κινητηρα,turbo timer,αισθητηρα ανυψωσης,κραδασμικο,ογκομετρικο 2 ζωνων,immo,can bus, κλπ κλπ φτανει τα 1700 ευρω μαζι με την εγκατασταση.οτι θελει ο καθενας εχει και αναλογες δυνατοτητες ;)

Επειδή βλέπω οτι το κατεχεις το θέμα , ψάχνω έναν συναγερμό ο οποίος να διαθέτει :

- Κυλιόμενους - Μεταβαλλόμενους, μη αντιγράψιμους κωδικούς

- Parking Light Flash

- Failsafe Starter Kill

- Κραδασμικό

- ογκομετρικό 2 ζωνών

- αισθητήρα ανύψωσης

- κλείδωμα + ξεκλείδωμα

περιμένω προτάσεις σου και αν μπορείς να μου πεις σε τι τιμές κυμαίνονται χωρίς εγκατάσταση . Έψαξα να βρω τον κατάλογο της directed στο internet αλλά τζίφος ...

επίσης αν μπορούσες να μου εξηγήσεις τι είναι αυτό και εάν μπορεί να εφαρμοσθεί σε vw http://www.directed.gr/directed/index.php?...=view&id=95 ??

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

Επειδή βλέπω οτι το κατεχεις το θέμα , ψάχνω έναν συναγερμό ο οποίος να διαθέτει :

- Κυλιόμενους - Μεταβαλλόμενους, μη αντιγράψιμους κωδικούς

- Parking Light Flash

- Failsafe Starter Kill

- Κραδασμικό

- ογκομετρικό 2 ζωνών

- αισθητήρα ανύψωσης

- κλείδωμα + ξεκλείδωμα

περιμένω προτάσεις σου και αν μπορείς να μου πεις σε τι τιμές κυμαίνονται χωρίς εγκατάσταση . Έψαξα να βρω τον κατάλογο της directed στο internet αλλά τζίφος ...

επίσης αν μπορούσες να μου εξηγήσεις τι είναι αυτό και εάν μπορεί να εφαρμοσθεί σε vw http://www.directed.gr/directed/index.php?...=view&id=95 ??

αν δεις εδω το αμαξι σου http://www.bypasskit.com/chart/330X1.htm τοτε αυτο το συστημα εχει συμβατοτητα με αυτο.το συγκεκριμενο ειναι ενα εντελως νεο προιον και αφορα σε συστημα συναγερμου αποκλειστικα can bus οπου μπορεις να κρατησεις το κλειδι του αυτοκινητου σου χωρις να χρειαζεται επιπλεον και αποκλειστικο χειριστηριο ο συναγερμος.πριν λιγο καιρο δεν υπηρχε κατι τετοιο στους συναγερμους της Directed αφου ολοι ειχαν χειριστηριο δικο τους και επιπλεον απαιτητο ειδικη μοναδα can bus για να συνδεθει απροβληματιστα και ευκολα στα ευρωπαικα αυτοκινητα(τα αμερικανικα δεν ειχαν τετοια προβληματα/plug and play καλωδιωσεις).σαν λειτουργιες εχει κλειδωμα/ξεκλειδωμα,immo,parking light flash,6τονη σειρηνα κλπ(αναγραφονται αλλωστε και στην σελιδα) και φαινεται να επιδεχεται περαιτερω αναβαθμισεις με τους καταλληλους αισθητηρες για περισσοτερες λειτουργιες.εξαρταται ομως και απο ποσες outputs διαθετει(αναφερει οτι εχει μια).ειναι μια καλη λυση αν θες να εχεις το κλειδι σου και σαν συναγερμο.κοστος φθηνο,λογικο αλλωστε αφου δεν κανει και ''παπαδες'',280 ευρω τον δινει η αντ/πια χωρις την τοποθετηση και εξτρα αισθητηρες αλλα τον ειδα και 250 ευρω εδω http://www.sound-design.gr/shop/index.php?...p;ref=bestprice και 230 εδω http://new.xtremeaudio.gr/site/product.php?pid=1355.

τωρα,αν θες να εχει ολα αυτα που γραφεις τοτε πας σε matrix 70.5x,MATRIX 12.5X ή και τα αναλογα μοντελα της viper,python.

ογκομετρικο 2 ζωνων δεν θα εχεις εκτος αν βαλεις και τον αναλογο αισθητηρα.το ιδιο ισχυει και για την λειτουργια ανυψωσης.

2 μικρες διευκρινησεις,το 2 ζωνικο ογκομετρικο δεν το χρειαζεσαι εκτος αν εχεις ανοιχτο αυτοκινητο οπου εκει ειναι must, η λειτουργια ανυψωσης ειναι πολυ καλη αλλα εχει ιδιαιτερα ευαισθητο αισθητηρα και η ρυθμιση του ειναι pain in the ass.αν δεν ρυθμιστει σωστα ή ακομα και να εχει ρυθμιστει σωστα,υπαρχει παντα η πιθανοτητα μολις παρκαρεις και τραβηξεις χειροφρενο ειδικα σε δρομο με κλιση να αρχισει να χτυπαει ο συναγερμος.απλα το αναφερω ;)

Link to comment
Share on other sites

αν δεις εδω το αμαξι σου http://www.bypasskit.com/chart/330X1.htm τοτε αυτο το συστημα εχει συμβατοτητα με αυτο.το συγκεκριμενο ειναι ενα εντελως νεο προιον και αφορα σε συστημα συναγερμου αποκλειστικα can bus οπου μπορεις να κρατησεις το κλειδι του αυτοκινητου σου χωρις να χρειαζεται επιπλεον και αποκλειστικο χειριστηριο ο συναγερμος.........................

ναι έχεις δίκαιο για το ογκομετρικό 2 ζωνών , απλά θέλω να έχει όπως οι περισσότεροι συναγερμοί 2 ογκομετρικά καμπίνας στις κολώνες οδηγού - συνοδηγού .... Επίσης είδα και τον CLIFFORD RSX 3.3 ότι είναι καλός και έχει όσα χρειάζομαι ... τι γνώμη έχεις γι αυτόν ? Προς το παρόν κλείνω μεταξύ CLIFFORD RSX 3.3 και Clifford Matrix 12.5X .. απλα δεν ξερω αν υποστηρίζουν αισθητήρα ανυψωσης

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

ναι έχεις δίκαιο για το ογκομετρικό 2 ζωνών , απλά θέλω να έχει όπως οι περισσότεροι συναγερμοί 2 ογκομετρικά καμπίνας στις κολώνες οδηγού - συνοδηγού .... Επίσης είδα και τον CLIFFORD RSX 3.3 ότι είναι καλός και έχει όσα χρειάζομαι ... τι γνώμη έχεις γι αυτόν ? Προς το παρόν κλείνω μεταξύ CLIFFORD RSX 3.3 και Clifford Matrix 12.5X .. απλα δεν ξερω αν υποστηρίζουν αισθητήρα ανυψωσης

πολυ καλος!ειναι ο αντικαταστατης του MATRIX 12.5X και εχει ολα οσα θες.επιπλεον,με τις 4 outputs που διαθετει μπορεις να συνδεσεις οτι θες ακομα και αισθητηρα ανυψωσης που κατα 99,9% υποστηριζει.οπως καταλαβες εφοσον ειναι μοντελο που αντικατεστησε τον MATRIX 12.5X δεν μπορεις να τον βρεις τουλαχιστον στην επισημη αντ/πια και στα καταστηματα επειδη εχει αποσυρθει και απο αυτα.εκτος αν με αρκετο ψαξιμο βρεις κανεναν ξεχασμενο σε καποιο καταστημα ή ακομα και στο νετ/ebay.απο κοστος ειδα οτι εχει 480 ευρω,υπολογισε αλλα 80 περιπου για τον 2ζωνικο ογκομετρικο και αλλα 80 περιπου για τον αισθητηρα ανυψωσης(tilt sensor).εργασια αναλογα το καταστημα/μαστορα αλλα συνηθως χρεωνουν απο 80-120 ευρω αναλογα και τον συναγερμο...

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλος!ειναι ο αντικαταστατης του MATRIX 12.5X και εχει ολα οσα θες.επιπλεον,με τις 4 outputs που διαθετει μπορεις να συνδεσεις οτι θες ακομα και αισθητηρα ανυψωσης που κατα 99,9% υποστηριζει.οπως καταλαβες εφοσον ειναι μοντελο που αντικατεστησε τον MATRIX 12.5X δεν μπορεις να τον βρεις τουλαχιστον στην επισημη αντ/πια και στα καταστηματα επειδη εχει αποσυρθει και απο αυτα.εκτος αν με αρκετο ψαξιμο βρεις κανεναν ξεχασμενο σε καποιο καταστημα ή ακομα και στο νετ/ebay.απο κοστος ειδα οτι εχει 480 ευρω,υπολογισε αλλα 80 περιπου για τον 2ζωνικο ογκομετρικο και αλλα 80 περιπου για τον αισθητηρα ανυψωσης(tilt sensor).εργασια αναλογα το καταστημα/μαστορα αλλα συνηθως χρεωνουν απο 80-120 ευρω αναλογα και τον συναγερμο...

Ωραία , εγώ έχω στο μυαλό μου τον matrix 12.5x αρχικά και τον rsx 3.3 αν και βγαίνουν ακριβούτσικοι . Ευχαριστώ για την βοήθεια joop ! Να σαι καλά ! Αύριο θα πάρω τηλεφωνάκια για να δω και τι θα μου προτείνουν δυο γνωστοί μας με συναγερμούς και μόλις αποφασίσω θα σας ενημερώσω για το τι τελικά θα μπει ... thanks again ! B) Ο rsx 3.3 απ ότι είδα έχει και σύστημα που απαγορεύει την εκκίνηση της μηχανής εάν δεν απενεργοποιηθεί ο συναγερμός ε ? Επίσης αν τα διάβασα σωστά έχει και ειδικό σύστημα προστασίας σπασίματος του ίδιου του συναγερμού ?

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

Ο rsx 3.3 απ ότι είδα έχει και σύστημα που απαγορεύει την εκκίνηση της μηχανής εάν δεν απενεργοποιηθεί ο συναγερμός ε ? Επίσης αν τα διάβασα σωστά έχει και ειδικό σύστημα προστασίας σπασίματος του ίδιου του συναγερμού ?

ναι και στα 2 ερωτηματα σου,η πρωτη λειτουργια αφορα το ξεχωριστο δικο του immobilizer που εχει ο συναγερμος χωρια απο αυτον του αυτοκινητου.θα εχεις δηλαδη 2 immo κανοντας (θεωρητικα τουλαχιστον) το αμαξι απαραβιαστο αφου θα πρεπει ο επιδοξος κλεφτης να διαθετει και το χειριστηριο του συναγερμου και το κλειδι του αυτοκινητου προκειμενω να το εκκινησει!πρακτικα αδυνατον δηλαδη :D

η δευτερη λειτουργια που αναφερεις αφορα την τεχνολογια των κυλιομενων μεταβαλλομενων μη αντιγραψιμων κωδικων.

Link to comment
Share on other sites

Για τον cobra τι λετε δεν ξερω τι καλουδια ειχε πανω του θα πω αυτα που βλεπω,συνδεετε με το comfort system του αμαξιου με cun bus 2 και immo2 σε golf4 και εχει το διζωνικο αφου εχω κατι ρανταρακια στις κολονες οδηγου συνοδηγου,εχειαντικραδασμικα 2 (επιλογη μου)βγαινει με ενα,κλειδωνει στο λεπτο και προστατευει και το καπο,εχει αυτονομη μπαταρια τωρα τοτε πριν 7 χρονια εκανε 150 ευρο,τωρα δεν ξερω.κλειδωνει πορτες και που και που μπερδευτε και κατεβαζει τα παραθυρα οταν του ζηταω να τα σηκωσει....εχει προσωπικοτητα ομως..δεν θυμαμαι τι αλλο να προσεξω ??μηπως εχει και τιποτα αλλο που δεν θυμαμαι πλεον??

Link to comment
Share on other sites

ξεπερασμενος συναγερμος φιλε μου,μπορει ευκολα να παρακαμφθει απο ενα επαγγελματια κλεφτη.το immo 2 δεν προσφερει καμμια προστασια πλεον αφου ακομα και το κλειδι σου μπορει να αντιγραφει απο εναν κλειδαρα.

Link to comment
Share on other sites

καλα ηρεμησε.εδω ακομη ξεκλειδωτα τα αφηνουμε στα σπιτια μας στο νησι....εμεις καθαριζουμε διαφορετικα τους κλεφτες..τους εκτελουμε...

δεν εχω πορσε αλλα εχω... ολικη κλοπης(εχει ξεμεινει απο τοτε που το ειχα παρει με δανειο),μακαρι να το παρουνε ολοκληρο αμα ειναι,τωρα ειναι ασφαλισμενο και για περισσοτερα απο τι πιανει....να αλλαξω και μοντελο (ρ20 στοχος).παντως για να ολοκληρωσω αν θελει καποιος επαγγελματιας να το παρει,ε μονο επαγγεματιας δεν θα ειναι αμα δεν καταφερει να το παρει...προς ερασιτεχνη θα μου φερνει,και θα καταριεμαι την τυχη μου που δεν επεσα σε επαγγελματια να παρω τα λεφτα της ασφαλειας...ενα τζαμι ολοι το σπανε,απο πρεζονια μεχρι και ο γειτονας σου,τωρα αν ηθελα κατι παραπανω θα εβαζα μονο το Gps για να δω που πηγε και να το βρω,αδελλιως ο συναγερμος τι να σου κανει απο μονος του,ειναι να μην το μπανισει ο εκαστοτε ,αλλιως της γαμησες.ολα τα αλλα τριχες,στην αθηνα κλεβουνε μεσα απο γκαραζ κλειστα και με καμερες και με συναγερμους τα παντα.και μην γελιομαστε,για ολους τους συναγερμους υπαρχει και το αντιδοτο,υπαρχει και βιντεακι στο google που δεινειοδηγιες σε κλεφτες πως να κλεβουν στο πεπτο βιντεακι ειναι κατι τα γκολφακια....δεν θυμαμαι θα ψαξω να το ανεβασω παντως.ειχε γινει θεμα πιο παλια...μεχρι και bmw με κωδικους καινουργια κλεψανε σε 10 δευτερολεπτα με τηλεχειριστηριο που καταλαβαινε τον κωδικο του αυτοκινητου με το που το κλειδωνε ο ιδοκτητης του..πολυ γελιο.....

να μερικα

http://www.youtube.com/watch?v=IM7FC0GK9n4

Link to comment
Share on other sites

ηρεμος ειμαι φιλε μου,ρωτησες για τον συναγερμο που εχεις στο αμαξι σου και πιστευω σου παρεθεσα μια χρησιμη πληροφορια ωστε να προσεχεις ακομα περισσοτερο.τιποτα παραπανω και τιποτα λιγοτερο.μακαρι -και να ευχεσαι κιολας- να μην στο κλεψουν ποτε ειτε εισαι στο νησι σου ειτε οπουδηποτε αλλου γαιτι ακομα και ασφαλεια κλοπης που εχεις λογω της παλαιοτητας του μοντελου σου θα παρεις πολυ λιγα χρηματα απο την ασφαλιστικη.τοσα λιγα που θα απογοητευθεις και δεν θα μπορεις να παρεις ουτε αμαξι μετα.δες το ασφαλιστηριο σου ποσο το εχουν ασφαλισμενο και θα εκπλαγεις.γ'αυτο προσεχε και μην κυνηγας την τυχη σου.

Link to comment
Share on other sites

ναι και επειδη των φρονιμων τα παιδια πριν πεινασουν μαγειρευουν το χω ηδη καλυψει αυτο με συμφωνια σε ασφαλιστικη εταιρεια (με φωτογραφιες )τον ιουλιο που μας περασε..αυτο το κανεις και περιμενεις εγκριση μετα απτα κεντρικα για να περασει.οκταετιας για 12000 ευρο τωρα και πολλα του(ρεαλιστης-βλεπεις πως μαζευονται οι αγγελιες γαι τα gti στα 16-15-14-13- τα εχουν και τα κοιταζουν και θα τα κανουν κοτετσι σε λιγο αφου αυτες ειναι τιμες απο καινουργια αμαξια πλεον και συν οτι εχουν βγει ηδη δυο αλλα μοντελα,σε λιγο παμε για παντρεια ανευ διαζυγιου,ισοβια!!!!!...για αυτο και δεν εκπλησομαι..απλα πρεπει να προονοησεις...και ναμην εθελοτυφλεις!

με φωτογραφια κοιταζουν αν εχεις εχτρα(δερματινα σαλονια/ζαντες/σποιλερ κα)εκει ημασταν φουλ..εχτρα

Edited by quicksilver
Link to comment
Share on other sites

Meta System φοράει το δικό μου όπως το αγόρασα. Αν άλλαζα θα ήταν μόνο για Clifford ή Viper.

Off Topic

Ανεξάρτητα με το ποσό που βάζουμε στο ασφαλιστήριο μας για κλοπή ένα αυτοκινητο αποζημιώνεται στην αντικειμενικη του αξία. Αν εγώ π.χ. επιμένω να έχω 23.000 το Golf στο συμβόλαιο μου εκείνο που θα μου πληρώσει η ασφάλεια σε περίπτωση κλοπής είναι 17-19.000 που είναι η αντικειμενική του αξία.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.