Jump to content
Andreas4023

Revo Vs Mtm

Recommended Posts

..μήπως όντως τα 2Litra που έχεις δει έιναι άψογα όπως λες διότι στην Αμερική το Cc κάνει πάταγο ως δίλιτρο..με το 1,8, ούτε που ασχολούντε..!!

Για αυτό με βλέπεις να επιμένω να αναφέρω τα δίλιτρα. Όντως, το ότι δεν έχουν κάποιους κινητήρες εκεί, με βάζει σε σκέψεις, ειδικά όταν θα πω τον Χρήστο να μας κάνει μια καλή τιμή ο τύπος στο Κιλκίς για το Revo.. tongue.gif ΜΤΜ στην Θεσσαλονίκη νομίζω πως δεν έχει κανέναν, οπότε βγαίνει εκτός παιχνιδιού...

Link to comment
Share on other sites

μονο εισαγωγη εχω απο εξτρα αλλα ποσο να δωσει το κακομοιρο και αυτο.... :lol:
δεν ξερω και μην μου κλεινεις εμενα το ματι γιατι οταν κοιταζεις σε αυτα τα σιτε για εισαγωγες στην ξεφτιλα λενε 10-20 ps......τωρα οι αλλοι δεν θα κλεισουν ματι...χαχαχα.οχι δεν ξερω για μενα ακομη απλα δεν εχω πειστει,πηγαινετο για δυναμομετρηση για να καταλβουμε τι παιζει με τις εισαγωγες... :D Edited by quicksilver
Link to comment
Share on other sites

κριμα κ ειχα την apr ενα σκαλι πανω απο revo αλλα οπως ειπα στο αμερικα 1.4 κ απο οτι βλεπω 1.8 γιοκ...

νικο μηπως θυμασαι κ τιμη?εαν βαλω με βλεπω να βαζω κανα ρεβο στην τελικη.ειδωμεν

Link to comment
Share on other sites

κριμα κ ειχα την apr ενα σκαλι πανω απο revo αλλα οπως ειπα στο αμερικα 1.4 κ απο οτι βλεπω 1.8 γιοκ...

νικο μηπως θυμασαι κ τιμη?εαν βαλω με βλεπω να βαζω κανα ρεβο στην τελικη.ειδωμεν

Τάσο θα το κουβεντιάσουμε το θέμα εκτενώς σήμερα το απόγευμα από κοντά. Κι εγώ βλέπωντας του Χρήστου και γνωρίζοντας ότι υπάρχει άνθρωπος κοντά στην Θεσ/νίκη, μου μπαίνουν ιδέες για Revo. Από την άλλη μου μπαίνουν ιδέες να βάλω και το demo της APR και να δω πως πάει κι εκείνο. Εξάλλου μιλάμε τώρα για το αμάξι της γυναίκας μου, η οποία δεν τα χρειάζεται τα επιπλέον άλογα. Οπότε δεν ψάχνω για τα απόλυτα νούμερα, αλλά για την καλύτερη αξιοπιστία...

Link to comment
Share on other sites

κ εγω για την αξιοπιστια ψαχνομαι κ οχι για την νικη στην κοντρα καθως το προγραμμα το θελω για την παρτη μου

Νικο σημερα δε θα μπορεσω να ερθω καθως υποσχεθηκα σε ενα φιλαρακι (αυτος με το ασπρο ραλακι που με κερασε τσαγακι)

να παω να τον επισκεφτω καθως ειναι αρρωστος με αναρρωτικη οποτε μαλλον θα μου τα πεις αλλη φορα απο κοντα η μεσω τηλ.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω βάλει το πρόγραμμα της MTM στο δικό μου Passat cc 1.8 tsi, πριν λίγες μέρες και το αυτοκίνητο ανεβάζει στροφές χωρίς το παραμικρό κόμπιασμα. Γενικά είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος από την απόδοση του κινητήρα με την νέα χαρτογράφιση (205 ps και 30,5 kgm ροπή). Το αυτοκίνητο πετάει.

Ακριβώς τόσα έβγαλε το δικό μου 1.4 στο maha

Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορει καποιος να μου δώσει τα φώτα του για το δικο μου passataki 1.8t model.1999 APU κινητήρασ που να ψαχθω και να ρωτησω για να το δυναμωσω λιγακι απο μηχανικα εχω πανω τωρα σκαστρα κλειστου τύπου τισ forge σωληνακια υψηλης και φιλτρο ξερου τυπου ελευθερας super competition.και σκεφτομαι για καποιο προγραμμα εχω ακουσει καλα λογια εδω για αθην,α για τον ΑΝ.....Η. μιας και ηρθαμε μονιμα αθηνα λογο δουλεις εχω και ποιο πολλες επιλογες απο το αγρινιο.

ακουω γνωμες προτασεις και τιμες στο περιπου και αλογα.....

ευχαριστω προκαταβολικα :D

Link to comment
Share on other sites

εχω ακουσει καλα λογια εδω για αθην,α για τον ΑΝ.....Η.

Γιατί δεν λές όλο το όνομα του ανθρώπου???

Μην σε κάνει ban η REVO και η APR για γκρίζα διαφήμηση?

ΑΝΔΡΙΑΝΑΚΗΣ

Link to comment
Share on other sites

..Νίκο μήπως όντως τα 2Litra που έχεις δει έιναι άψογα όπως λες διότι στην Αμερική το Cc κάνει πάταγο ως δίλιτρο..με το 1,8, ούτε που ασχολούντε..!!

τέλος πάντων μπερδεύει το πράγμα διότι λίγο-πολύ όλοι τα ίδια προσφέρουν με διαφορετικά κόστοι..πάντως τολμώ να πω ότι στην mtm με έπεισαν λίγο περισσότερο, ίσως με την υποδομή τους, ίσως και με το πως μας προσέγγισανν!!

..θα το έβαζ (της mtm), αλλά τα 1050 τα θεωρώ πολλά..!!(andrea εσένα το mtm στο χρεώνουν το ίδιο με το revo???)

το revo μου το χρεωσανε 900,ζητουσανε 1050,και το mtm μου ζητουσαν 1150 και μου το αφησανε στα λεφτα που ειχα δωσει για το revo μετα απο συζητηση μαζι τους και την βοηθεια ενος παιδιου μεσα απο το συνεργειο(γνωστος).οι εντυπωσεις ειναι οι εξης,το revo ειναι πιο αγριο-νευρικο ενω το mtm ειναι πιο ομαλο,φυσικα δεν εχω κανει ακομα ουτε 40 χλμ για να τα δωσει ολα το προγραμμα και το εκανα βολτα με 35 βαθμους!το καλο ειναι οτι δουλεψε ρολοι αυτο!

Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορει καποιος να μου δώσει τα φώτα του για το δικο μου passataki 1.8t model.1999 APU κινητήρασ που να ψαχθω και να ρωτησω για να το δυναμωσω λιγακι απο μηχανικα εχω πανω τωρα σκαστρα κλειστου τύπου τισ forge σωληνακια υψηλης και φιλτρο ξερου τυπου ελευθερας super competition.και σκεφτομαι για καποιο προγραμμα εχω ακουσει καλα λογια εδω για αθην,α για τον ΑΝ.....Η. μιας και ηρθαμε μονιμα αθηνα λογο δουλεις εχω και ποιο πολλες επιλογες απο το αγρινιο.

ακουω γνωμες προτασεις και τιμες στο περιπου και αλογα.....

ευχαριστω προκαταβολικα :)

Ριξε μια ματια στα ηδη ανοιχτα θεματα περι βελτιωσης του 1.8Τ και θα βρεις απαντησεις σε αυτα που ψαχνεις.

Η συζητηση εδω αφορα τα νεα μοτερ,οποτε καλο θα ειναι να μην βγουμε εκτος θεματος.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν λές όλο το όνομα του ανθρώπου???

Μην σε κάνει ban η REVO και η APR για γκρίζα διαφήμηση?

ΑΝΔΡΙΑΝΑΚΗΣ

xaxaxa καλα λες γραψτε αβοφα βρε..

Link to comment
Share on other sites

xaxaxa καλα λες γραψτε αβοφα βρε..

παιδια επειδη το εψαξα πολυ το θεμα το ρεβο οντως απο 2000εως 3000 στροφες εχει κοψιματα και μετα πλακωνει κανονικα και εγω αυτο θα εβαζα αλλα μολις το ακουσα δεν πηγα καν να ρωτησω εβαλα αλλο δεν λεω γιατι δεν ειναι το θεμα μας τι εβαλα απλως καλυτερα να βαλεις ΜΤΜ η αν θες υπαρχουν και αλλες προτασεις εαν θες πεσμου να στις πω

Link to comment
Share on other sites

Σε 1 εβδομάδα - 10 μέρες, θα είναι έτοιμο το CC (1.8Τ DSG) του αδερφού μου. Περισσότερα δεν λέω, γιατί θα του χαλάσω την έκπληξη... :lol: Αν θέλει, μπορεί να γράψει ο ίδιος... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Σε 1 εβδομάδα - 10 μέρες, θα είναι έτοιμο το CC (1.8Τ DSG) του αδερφού μου. Περισσότερα δεν λέω, γιατί θα του χαλάσω την έκπληξη... :lol: Αν θέλει, μπορεί να γράψει ο ίδιος... :lol:

οταν λες ετοιμο θα το βαλετε προγραμμα?

Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη το εψαξα πολυ το θεμα το ρεβο οντως απο 2000εως 3000 στροφες εχει κοψιματα και μετα πλακωνει κανονικα και εγω αυτο θα εβαζα αλλα μολις το ακουσα δεν πηγα καν να ρωτησω εβαλα αλλο δεν λεω γιατι δεν ειναι το θεμα μας τι εβαλα απλως καλυτερα να βαλεις ΜΤΜ η αν θες υπαρχουν και αλλες προτασεις εαν θες πεσμου να στις πω

και εγω το εχω ακουσει για το revo οτι το εχει κανει σε αρκετους και 1 ημουν και εγω!παντως με το mtm που εχω τωρα ειμαι πολυ ευχαριστημενος και απο αποδοση και καταναλωση,επισης σε σχεση με το revo που ηταν πιο δυνατο 2-3 ταχυτητα το mtm ειναι πιο δυνατο στις μεγαλες ταχυτητες 4-5-6...αυτα απο εμενα!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πολλά και ενδιαφέροντα γράφετε εδώ και το σκέφτομαι καιρό κιόλας για πρόγραμμα. Θα παίξει συνάντηση σήμερα στο Σεφ ή να κρατήσω τις απορίες μου για την κυριακή;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πολλά και ενδιαφέροντα γράφετε εδώ και το σκέφτομαι καιρό κιόλας για πρόγραμμα. Θα παίξει συνάντηση σήμερα στο Σεφ ή να κρατήσω τις απορίες μου για την κυριακή;

μην το σκεφτεσαι...βαλ'το και θα νομιζεις οτι οδηγας αλλο αμαξι!!!!

Link to comment
Share on other sites

Πρόγραμμα + εισαγωγή...

Αύριο πετάει ο εγκέφαλος για APR αμερικής.. θα επιστρέψει "προσβάσιμος" και σαν πρωτο στάδιο θα μπει πρόγραμμα που κατα τα λεγόμενά τους το φτάνει στα 216bph + πλήρη ανθρακωνιμάτινη εισαγωγή αέρα με φιλτροχωάνη που ισχυρίζονται οτι θα δώσει άλλα 15-16bhp.

Μετά από 1-2 μήνες θα στείλουν τη δοκιμασμένη πλέον racing έκδοση του software τους, που χωρίς την εισαγωγή θα έχει επίδοση 226bhp ..

Αυτά στα λόγια, τα πραγματάκια - courier θέλοντως - θα είναι επάνω στο αυτοκίνητο τέλος της επόμενης εβδομάδας (17-18 Σεπτ).

;)

γ.

Link to comment
Share on other sites

Αύριο πετάει ο εγκέφαλος για APR αμερικής.. θα επιστρέψει "προσβάσιμος" και σαν πρωτο στάδιο θα μπει πρόγραμμα που κατα τα λεγόμενά τους το φτάνει στα 216bph + πλήρη ανθρακωνιμάτινη εισαγωγή αέρα με φιλτροχωάνη που ισχυρίζονται οτι θα δώσει άλλα 15-16bhp.

Μετά από 1-2 μήνες θα στείλουν τη δοκιμασμένη πλέον racing έκδοση του software τους, που χωρίς την εισαγωγή θα έχει επίδοση 226bhp ..

Αυτά στα λόγια, τα πραγματάκια - courier θέλοντως - θα είναι επάνω στο αυτοκίνητο τέλος της επόμενης εβδομάδας (17-18 Σεπτ).

;)

γ.

σου ευχομαι φιλε οτι το καλυτερο αλλα τοσο πολυ δεν ανεβαινει με τιποτα ξεχασε το μακαρι αλλα αδυνατον δηλαδη εαν πεις να αλλαξεις και εξατμησεις θα παει στα 250 αλογα και βαλε δεν στα λεω τωρα αυτα απο κακη πλευρα απλως στο λεω γιατι θα ταλαιπωρηθεις θα τα ακριβο πληρωσεις γιατι δεν μιλαμε για καμια εταιρια οτι να ναι μιλαμε για apr απο τις καλυτερες και στο τελος θα κανεις καμια δυναμομετρηση και θα πεσετε εξω απο αυτα τα νουμερα και θα σε πειραξει πιο πολυ εκτος και εαν δεν σε ενδιαφερουν ταα νουμερ τοτε κανω πασω φιλικα τασος

Link to comment
Share on other sites

σου ευχομαι φιλε οτι το καλυτερο αλλα τοσο πολυ δεν ανεβαινει με τιποτα ξεχασε το μακαρι αλλα αδυνατον δηλαδη εαν πεις να αλλαξεις και εξατμησεις θα παει στα 250 αλογα και βαλε δεν στα λεω τωρα αυτα απο κακη πλευρα απλως στο λεω γιατι θα ταλαιπωρηθεις θα τα ακριβο πληρωσεις γιατι δεν μιλαμε για καμια εταιρια οτι να ναι μιλαμε για apr απο τις καλυτερες και στο τελος θα κανεις καμια δυναμομετρηση και θα πεσετε εξω απο αυτα τα νουμερα και θα σε πειραξει πιο πολυ εκτος και εαν δεν σε ενδιαφερουν ταα νουμερ τοτε κανω πασω φιλικα τασος

Όταν ολοκληρωθεί το project, θα γίνει στο καπάκι δυναμομέτρηση σε ΜΑΗΑ. Αλλά ξέρεις ποιο είναι το καλό? Ότι το πρόγραμμα και η αναβάθμιση μετά από 1 μήνα, θα είναι ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ! Το μόνο που χρεώνεται ο αδερφός μου, είναι η εισαγωγή!.... ;) (κωλοφαρδία δίχως όρια!) tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.