Jump to content
Nikos_Passat_2.0T

Εισαγωγή αέρα σε 2.0Τ...

Recommended Posts

Χαιρετώ την παρέα. Χθες, δεν ξέρω για τους υπόλοιπους, αλλά εγώ μπριζώθηκα να αλλάξω την εισαγωγή αέρα! Μέχρι τώρα, βρήκα αυτή της Neuspeed, της οποίας φοράει και ο Αντώνης. Είμαι στο ψάξιμο να δω τι άλλο παίζει. Αν κάποιος βρει τίποτα, ας ενημερώσει.΄

Επίσης, ενδιαφέρεται κανείς από τους παπούδες φίλους μου με τα 2.0Τ να κάνουμε κανένα group buy??? tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

τι λες για EVOMS

Δυστυχώς δεν έχει έτοιμο κιτάκι για Passat όπως η Neuspeed... Και μάλιστα η Neuspeed έχει συγκεκριμένο κιτ για αυτόματα Passat (έχουμε ένα επιπλέον ψυγείο και δεν έχει πολύ χώρο μπροστά).

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα. Χθες, δεν ξέρω για τους υπόλοιπους, αλλά εγώ μπριζώθηκα να αλλάξω την εισαγωγή αέρα! Μέχρι τώρα, βρήκα αυτή της Neuspeed, της οποίας φοράει και ο Αντώνης. Είμαι στο ψάξιμο να δω τι άλλο παίζει. Αν κάποιος βρει τίποτα, ας ενημερώσει.΄

Επίσης, ενδιαφέρεται κανείς από τους παπούδες φίλους μου με τα 2.0Τ να κάνουμε κανένα group buy??? tongue.gif

πολυ καλη εισαγωγη. μακρια απο injen.

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλη εισαγωγη. μακρια απο injen.

Λες? Ξέρεις τι με προβληματίζει? Ότι είναι πολύ εκτεθημένη στο να παίρνει ζεστό αέρα από τον κινητήρα... :) Λες να την πάρω όπως είναι κομπλέ, και να αντικαταστήσω την χοάνη με CDA της BMC?... Βέβαια πρέπει να δω αν χωράνε όλα αυτά...

Link to comment
Share on other sites

Λες? Ξέρεις τι με προβληματίζει? Ότι είναι πολύ εκτεθημένη στο να παίρνει ζεστό αέρα από τον κινητήρα... :) Λες να την πάρω όπως είναι κομπλέ, και να αντικαταστήσω την χοάνη με CDA της BMC?... Βέβαια πρέπει να δω αν χωράνε όλα αυτά...

To φίλτρο της injen είναι τόσο μικρό που δεν θα καταλάβεις διαφορά από το μαμά κουτί...

Link to comment
Share on other sites

To φίλτρο της injen είναι τόσο μικρό που δεν θα καταλάβεις διαφορά από το μαμά κουτί...

Ρε συ, η injen που κολλάει? Αφού δεν βγάζει για Passat...

Link to comment
Share on other sites

Λες? Ξέρεις τι με προβληματίζει? Ότι είναι πολύ εκτεθημένη στο να παίρνει ζεστό αέρα από τον κινητήρα... :) Λες να την πάρω όπως είναι κομπλέ, και να αντικαταστήσω την χοάνη με CDA της BMC?... Βέβαια πρέπει να δω αν χωράνε όλα αυτά...

πανω κατω ολες παιρνουν ζεστο αερα απο τον κινητηρα. μονο αμα πας σε ΑΕΜ ισως γλιτωσεις κατι σε θερμοτητα.

Link to comment
Share on other sites

πανω κατω ολες παιρνουν ζεστο αερα απο τον κινητηρα. μονο αμα πας σε ΑΕΜ ισως γλιτωσεις κατι σε θερμοτητα.

Από το πρωί προσπαθώ να δω τι έχουν, αλλά το site τους δεν λειτουργεί... :)

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ, η injen που κολλάει? Αφού δεν βγάζει για Passat...

Απαντάω στις πίπες που λεέι ο tony-slowmotion...

Βγάζεις μία φωτό να δούμε το έξτρα ψυγέιο στο μοτέρ?

Link to comment
Share on other sites

Απαντάω στις πίπες που λεέι ο tony-slowmotion...

Ααα, οκ!... :D

Βγάζεις μία φωτό να δούμε το έξτρα ψυγέιο στο μοτέρ?

Στο 1ο μου ποστ αν πας στο link της Neuspeed, δεξιά από την χοάνη φαίνεται ένα "ασημί κουτί" μπροστά από την μπαταρία. Αυτό είναι...

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αρκετό surfing έχω καταλήξει σε 2 επιλογές :

K&N 69-9503TFK

NEUSPEED P-FLO AIR INTAKE KIT - VW B6 PASSAT 2.0T

Ακούμε γνώμες....

Εγώ πιστεύω και τα 2 την ίδια δουλειά θα κάνουν. Καλύτερα να αποφασίσεις με γνώμονα ποιό θα βρεις πιο εύκολα και οικονομικά... :D

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αρκετό surfing έχω καταλήξει σε 2 επιλογές :

K&N 69-9503TFK

NEUSPEED P-FLO AIR INTAKE KIT - VW B6 PASSAT 2.0T

Ακούμε γνώμες....

Το δεύτερο μιας και το είδες "ιδίοις όμασι" και είχες και οδηγική εμπειρία. :D

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι να κάνουμε group buy είμαι μέσα

Αν είναι να πάρετε της Neuspeed, είμαι μέσα κι εγώ, για την έκδοση που έχει για αυτόματο... :huh:

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι να πάρετε της Neuspeed, είμαι μέσα κι εγώ, για την έκδοση που έχει για αυτόματο... :huh:

Χωρις τιμή "group buy" 295 ευρώ τελική (με μεταφορικά)

Αναμένω απάντηση για καλύτερη τιμή

Edited by pescarus
Link to comment
Share on other sites

Χωρις τιμή "group buy" 295 ευρώ τελική (με μεταφορικά)

Αναμένω απάντηση για καλύτερη τιμή

Δεν κρατιέστε βλέπω!!!Πολλά τα λεφτά Γιάννη!!!!Ελπίζω το αποτέλεσμα από την εγκατάσταση αυτού του μαραφετιού να ανταποκριθεί στις προσδοκίες σας. :huh:

Link to comment
Share on other sites

Δεν κρατιέστε βλέπω!!!Πολλά τα λεφτά Γιάννη!!!!Ελπίζω το αποτέλεσμα από την εγκατάσταση αυτού του μαραφετιού να ανταποκριθεί στις προσδοκίες σας. :huh:

Όντως πολλά τα λεφτά! :huh: Γιάννη, η τιμή είναι από το site της Neuspeed κατευθείαν? Έχει πολλά μεταφορικά λόγω Αμερικής? Μήπως αν το ψάξουμε περισσότερο, το βούμε πουθενά Ευρώπη?

Link to comment
Share on other sites

Όντως πολλά τα λεφτά! :D Γιάννη, η τιμή είναι από το site της Neuspeed κατευθείαν? Έχει πολλά μεταφορικά λόγω Αμερικής? Μήπως αν το ψάξουμε περισσότερο, το βούμε πουθενά Ευρώπη?

Η τιμή είναι από τη Neuspeed Europe στην Αγγλία στην οποία προσθέτει ένα φόρο (προφανώς για το τελωνείο) + περίπου 50 ευρώ μεταφορικά

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.