Jump to content
koumi

Xenon Se Golf V

Recommended Posts

Ανοίγω αυτό το topic γιατι έψαξα ανεπιτυχώς σε όλο το forum για τι τύπου xenon να παραγείλω για Golf V. Έλυσα τα καπάκια στους φανούς και για την μεσαία και μεγάλη σκάλα ο τύπος ηταν H7 και για τους προβολείς ομίχλης H11. Παίζει κάτι άλλο ρόλο? watt? φωτεινότητα? Θα έχουμε πρόβλημα και θα θέλω can bus?

Edited by koumi
Link to comment
Share on other sites

Φιλε εγω που ειχα ρωτησει για xenon δν μου ειχα πει και καλα πραγματα ετσι εβαλα τυπου xenonn στο δικο μου.Α, και κατι αλλο σιγουρα στα προβολεακια ειναι H11?

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς δεν σου είχαν πει καλα πράγματα?? Τα προβολάκια απο τa manuals που κατέβασα απο το forum αναφέρουν H11. Εχει παραγείλει κάποιος απο το e-bay?

Link to comment
Share on other sites

φιλαρακι βαλε ξενον...αξιζουυν.θα δεις κ αισθητικη αλλαγη στο αμαξι σου αλλα κ θα βλεπεις καλυτερα τη νυχτα.δε σου προτεινω να βελεις στη μεγαλη σκαλα ομως.βαλε μεσαια κ προβολακια.η μεσαια σκαλα ειναι Η7 12V/35W (για τις ξενον λαμπες μιλαω) και τα προβολακια Η11(η' αλλιως ονομαζονται ΗΒ4),12V/35W κ αυτα...οσο για το can bus αν θα εχει προβλημα η' οχι εξαρταται απ το kit που θα αγορασεις.μπορει δηλαδη να αγορασεις ενα kit που να εχει ενσωματομενο canceler κ ετσι δε θα εχεις προβλημα.αν παλι παρεις ενα kit που δεν εχει canceler κανεις μια απλη πατεντα με 4 πυκνωτες(1 σε καθε λαμπα,δηλαδη 4 αν θα βαλεις ξενον κ στη μεσαια κ στα προβολακια) κ εισαι κομπλε...ουτε σφαλμα ουτε τπτ...αυτο εχω κανει κ εγω μιας κ τα κιτ με το ενσωματομενο canceler κοστιζουν πολυ παραπανω..πιστευω να σε βοηθησα! ;)

Link to comment
Share on other sites

στη μεσαια μου σκαλα εχω βελει ενα kit της hids direct που μου κοστισε γυρω στα 160 ευρο ενω στα προβολακια μου ενα απλο kit που μου κοστισε 40 ευρο...κ τα 2 αγορασμενα απο ebay...τοποθετηση εκανα μονος μου...

Link to comment
Share on other sites

στη μεσαια μου σκαλα εχω βελει ενα kit της hids direct που μου κοστισε γυρω στα 160 ευρο ενω στα προβολακια μου ενα απλο kit που μου κοστισε 40 ευρο...κ τα 2 αγορασμενα απο ebay...τοποθετηση εκανα μονος μου...

Φίλε μου πόσο καιρό εχεις αυτό το κιτ της hid-direct?? Σου έχει δημιουργήσει κανένα πρόβλημα???

Link to comment
Share on other sites

το kit hids direct το εχω πανω πανω απο ενα χρονο...απολυτος κανενα προβλημα!

Οι λάμπες εχουν ενσωματομένους ανταπτορες ή ειναι χωριστά απο τις λάμπες???

Link to comment
Share on other sites

το συγκεκριμενο κιτ δεν εχει ανταπτορες...αν θυμαμε καλα ειχα στειλει μηνυμα στον πωλητη στο ebay κ μου τους εστειλε εξτρα...η μεσαια σκαλα θελει μονο ανταπτορεσ..τα προβολακια δε χρειαζονται τπτ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.