Jump to content
lak100

Comfortline Vs Highline

Recommended Posts

Siμφωνα με νεωταιραις πλιροφοειες, η vw σε οποιων δεν ξαιρι να γραφι ελληνικα δεν του βαζι το ανιχτιρι στο αφτοκεινοιτο

Link to comment
Share on other sites

ε ναι και εσυ αν εγραφες σινεχεια greeklish ολο ορθογραφικα θα εκανες....αλλα νταξει εγο ασχολουμε 10 χρονια με pc ε εσυ κανα διμινο το πολυ :lol:

Link to comment
Share on other sites

παιδια η camera για πισω αξιζει εχει καλη εικονα? ρωταω γιατι λογω κινητικου προβληματος δεν μποω να γυρναω προς τα πισω και ποσο κοστιζει

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με πούλησε ο Φιλοσίδης. Πήρα το δικό μου τουτου στις 17/5/2007 και μετά από κανένα δίμηνο που πήρα χαμπάρι ότι μου έχει φάει το ανοιχτίρι, πήρα τηλ. Τους το είπα και μου είπανε ότι είναι έξτρα. Πάντως φαίνεται πολύ χρήσιμο και λέω να το παραγγείλω από το e-bay.

Link to comment
Share on other sites

θα χασεις ακαμψια!θα χεις ενα ακομα πραγμα για να φοβασαι!τριγμου στυντηρηση...αν και οι καινουργιες εχουν βελτιωθει..

μη τη βαλεις φιλε δεν προσφερει τιποτα το φοβερο.....βαλε προγραμμα...η πηγαινε στα μπουζουκια

τι αλλο θα ακουσουμε

ποτε, ουτε καν η οροφη του GTI II που ειχα δεν ειχε προβλημα μια οροφη golf μαμα

οποτε μη φοβασαι

επισης φυσικα και δεν ειναι καλυτερα να τα πεταξεις στα μπουζουκια αλλα να παρεις κατι που θα σου μεινει

η οροφη ειναι πολυ καλη και αμαξι διχως οροφη ειναι κριμα να υπαρχει

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ήδη πειστεί για την ηλιοροφή και ΔΕΝ υπάρχει περίπτωση να το παραγγείλω δίχως αυτήν :whistling:

ok, μήπως θες να συνεχίσουμε με το rcd 510?? :thumbsup::lol::rolleyes::rolleyes:

Απλά αναφέρω ότι επειδή πήρα ετοιμοπαράδοτο αυτοκίνητο δεν είχα δυνατότητα επιλογής για το 510 και έχω σκοπό να σουτάρω το 310 γιατί είναι μικρό και μου φαίνεται και αταίριαστο με το υπόλοιπο εσωτερικό (στο 310 η οθόνη είναι μπλε όταν οι διακόπτες σε όλο το αμάξι είναι κόκκινου χρωματισμού κ τα όργανα έχουν λευκό φωτισμό, δηλαδή ο συνολικός φωτισμός είναι λίγο τρικολόρε).

Σαν να είχαν στοκ από Golf V είναι το 310 και ήθελαν να το ξεφορτωθούν.

Πάντως έχω αρχίσει να βρίσκω λύσεις που θα βελτιώσουν την κατάσταση :

http://www.pioneer.eu/eur/products/25/109/...DVD/index.html#

http://www.kenwood-electronics.co.uk/produ...imedia/DDX5024/

Link to comment
Share on other sites

ok, μήπως θες να συνεχίσουμε με το rcd 510?? :thumbsup::lol::whistling::rolleyes:

Απλά αναφέρω ότι επειδή πήρα ετοιμοπαράδοτο αυτοκίνητο δεν είχα δυνατότητα επιλογής για το 510 και έχω σκοπό να σουτάρω το 310 γιατί είναι μικρό και μου φαίνεται και αταίριαστο με το υπόλοιπο εσωτερικό (στο 310 η οθόνη είναι μπλε όταν οι διακόπτες σε όλο το αμάξι είναι κόκκινου χρωματισμού κ τα όργανα έχουν λευκό φωτισμό, δηλαδή ο συνολικός φωτισμός είναι λίγο τρικολόρε).

Σαν να είχαν στοκ από Golf V είναι το 310 και ήθελαν να το ξεφορτωθούν.

Πάντως έχω αρχίσει να βρίσκω λύσεις που θα βελτιώσουν την κατάσταση :

http://www.pioneer.eu/eur/products/25/109/...DVD/index.html#

http://www.kenwood-electronics.co.uk/produ...imedia/DDX5024/

to thema einai ama teriazoun sto golf ???

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

to thema einai ama teriazoun sto golf ???

Το pioneer αν έχει ρύθμιση κόκκινου φωτισμού στα πλήκτρα κ λευκού στην οθόνη θα ταιριάζει πιστεύω κ γενικά είναι το πιο φρέσκο της αγοράς κ σε λογική τιμή (δεν με ενδιαφέρει το navigator).

Kenwood που έχει φίλος μου σε Golf V GT, ένα μοντέλο με μεγάλη οθόνη κ ελάχιστα πλήκτρα χαμηλά (τα περισσότερα είναι touch στην οθόνη) είναι πανέμορφο. Μπαίνεις μέσα κ σε εντυπωσιάζει πραγματικά είτε παίζει τηλεόραση είτε μουσική.

Γενικά η καλή πηγή (Kenwood, Pioneer, Alpine, JVC) "φτιάχνει" τον χώρο του εσωτερικού.

Link to comment
Share on other sites

Το pioneer αν έχει ρύθμιση κόκκινου φωτισμού στα πλήκτρα κ λευκού στην οθόνη θα ταιριάζει πιστεύω κ γενικά είναι το πιο φρέσκο της αγοράς κ σε λογική τιμή (δεν με ενδιαφέρει το navigator).

Kenwood που έχει φίλος μου σε Golf V GT, ένα μοντέλο με μεγάλη οθόνη κ ελάχιστα πλήκτρα χαμηλά (τα περισσότερα είναι touch στην οθόνη) είναι πανέμορφο. Μπαίνεις μέσα κ σε εντυπωσιάζει πραγματικά είτε παίζει τηλεόραση είτε μουσική.

Γενικά η καλή πηγή (Kenwood, Pioneer, Alpine, JVC) "φτιάχνει" τον χώρο του εσωτερικού.

tairiazei akribos na mpei stin thesi tou rcd ???

an nai poio einai kalitero ??

se ti times kimenontai ayta ???

Link to comment
Share on other sites

το δικό μου, αγορασμένο τον Απρίλιο, έχει οθόνη που πάνω γράφει MFD ........ Ενός γνωστού μου, αγορασμένο τον Αύγουστο, έχει οθόνη που γράφει MFA

Στο δικό μου Golf 2009: Αν η γλώσσα είναι αγγλική η οθόνη στο πάνω μέρος γράφει MFD, αν η γλώσσα είναι γερμανική τότε εμφανίζεται MFA.

Link to comment
Share on other sites

ΡΕ ΣΥς το golf6 hightline version εχει εστιτιρες βροχης απο μονο του ι πρεπει να το παραγκιλις σαν εξτρα?

Link to comment
Share on other sites

Eίναι όντως έξτρα και περιλαμβάνεται στο πακέτο με τους αναδιπλούμενους καθρέπτες, coming - leaving home, φωτισμό

στα πόδια οδηγού συνοδηγού, αισθητήρα φώτων κτλ.

Aν δεν κάνω λάθος ο κωδικός του πακέτου είναι PLB.

Edited by stakyrFR
Link to comment
Share on other sites

ΔΥΣΤΗΧΩΣ ειναι εξτρα ...ειναι μεγαλα βουρλα οι γερμανοι τελικα.....

να δινεισ 24 χιλ και να μηνε χει αισθητηρες βροχης...

Link to comment
Share on other sites

δεν βαριεσετ ιγια εμεισ να μαστε καλα :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ακόμη δεν έχω ξεκαθαρίσει αν το Media In (UF6) είναι στον βασικό εξοπλισμό του Highline όπως επιμένει να μου λέει ο πωλητής

στην Κ.....α, ή είναι προαιρετικό όπως το βλέπω στην σχετική λίστα του προαιρετικού εργοστασιακού εξοπλισμού.

Μέσα στο υποβραχιόνιο ας μας πουν οι έχοντες Highline VI υπάρχει μόνο υποδοχή aux και όλα τα άλλα (USB, iPOD κτλ) έρχονται

με το πακέτο UF6 τελικά;

Link to comment
Share on other sites

Από ότι ξέρω από ένα φίλο που πήρε το highline το Media In έρχεται με ένα πακέτο που έχει μαζί και αισθητήρα βροχής και αναδιπλούμενους καθρεύτες και φωτα που ανάβουν όταν το σβήσεις κλπ. Έτσι μου είπε εκείνος που το παρήγγειλε με το πακέτο αυτό, και πως χωρίς αυτό θα είχε μόνο το καρφί(aux) μέσα στο υποβραχιόνιο. Τώρα τι ισχύει ακριβώς είναι δύσκολο να μάθεις, από την άποψη ότι τα δεδομένα αλλάζουν. Εδώ έχει αλλες ενδείξεις στην οθόνη σε διαφορετικά golf 6 που αγοράστηκαν λίγους μήνες μετά...

Link to comment
Share on other sites

Ακόμη δεν έχω ξεκαθαρίσει αν το Media In (UF6) είναι στον βασικό εξοπλισμό του Highline όπως επιμένει να μου λέει ο πωλητής

στην Κ.....α, ή είναι προαιρετικό όπως το βλέπω στην σχετική λίστα του προαιρετικού εργοστασιακού εξοπλισμού.

Μέσα στο υποβραχιόνιο ας μας πουν οι έχοντες Highline VI υπάρχει μόνο υποδοχή aux και όλα τα άλλα (USB, iPOD κτλ) έρχονται

με το πακέτο UF6 τελικά;

to media-in einai extra.

Από ότι ξέρω από ένα φίλο που πήρε το highline το Media In έρχεται με ένα πακέτο που έχει μαζί και αισθητήρα βροχής και αναδιπλούμενους καθρεύτες και φωτα που ανάβουν όταν το σβήσεις κλπ. Έτσι μου είπε εκείνος που το παρήγγειλε με το πακέτο αυτό, και πως χωρίς αυτό θα είχε μόνο το καρφί(aux) μέσα στο υποβραχιόνιο. Τώρα τι ισχύει ακριβώς είναι δύσκολο να μάθεις, από την άποψη ότι τα δεδομένα αλλάζουν. Εδώ έχει αλλες ενδείξεις στην οθόνη σε διαφορετικά golf 6 που αγοράστηκαν λίγους μήνες μετά...

ego exo anadiploumenous kathreftes alla den to exei to media-in.

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.