Jump to content
raven

Golf Vs Leon

Recommended Posts

Μ' αρεσει που καθεστε και ασχολειστε ολοι με το golf vs leon,τπτ πιο σοβαρο στο club δν υπαρχει να συζητησουμεε πιαα?? ;)

1. Ασχολήθηκες κι εσύ απαντώντας...

2. ¶νοιξε ένα πιο σοβαρό θέμα...

;)

Link to comment
Share on other sites

Το Leon εχει πιο sportif αίσθηση και συμπεριφορά σε όλες τις εκδόσεις του.

Το Golf επίσης είναι πολύ καλό, αλλά εκτός του Gti τα υπόλοιπα είναι πιο "ανάλατα", χωρίς σε καμία περίπτωση να είναι αδιάφορα.

Το gti ήταν και παραμένει top αλλά μιλάμε για τα μοντέλα γενικά και όχι για συγκεκριμένες εκδόσεις.

Δεν ειναι τυχαίο που η μάμά VW θέλησε να κάνει τη Seat την "Alfa Romeo του group". Αυτό ακριβώς επιδιώκουν,

να είναι άμεσα, στριφτερά κι ευχάριστα. Και το πετυχαίνουν, με μια ελκυστική τιμή.

Όσο για τα πλαστικά, δεν πιστελυω ότι δεν είναι ποιοτικά. Είναι απλά πιο παλιά.

Ένα σημερινό seat ίσως θυμίζει μέσα ένα παλιό Vw ή Audi, για να το πω πιο απλά.

εμενα παντως μου θυμιζει golf 4 το leon μου για να ειμαι πιο σαφης...απλα golf 4 με golf 5 η διαφορα στα πλαστικα ειναι τεραστια....

Link to comment
Share on other sites

δεν αμφισβητω ρε παιδια την ανωτεροτητα του golf ΕΙΔΙΚΑ ΜΕΣΑ....μιλαω καθαρα για θεμα κοστους ουτε μειωσα το golf ουτε τιποτα....το λεον ειναι πιο σπορ και πιο "σπαρτιατικο" μεσα απο ενα golf αλλα η διαφορα εξακολουθει να ειναι μεγαλη στα λεφτα...το αμαξι μου παντως μετα απο 1.5 χρονο και 43.000 χλμ δεν εχει τριξει πουθενα!!!να ειμαι κι εγω πιο ευγενικος στα ερωτηματα μου....ποσο πολυ κοστολογειτε η ποιοτητα των πλαστικων σε ενα golf οπου η διαφορα τους να αγγιζει και να ξεπερναει τα 4.000 ευρω...απλη ερωτηση ειναι ουτε ειρωνια ουτε τιποτα

Φιλε μου συγνωμη αλλα σπορ δεν λεγεται ενα αυτοκινητο που βγαινει αποκλειστικα με 5πορτες.Οπως το λεω εγω διαλεξες ενα γρηγορο οικογενειακο βανακι.Αντε γιατι θα τρελαθουμε με αυτα που διαβαζουμε.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι συγκρινετε 2 αμαξια που εχουν διαφορετικα target markets?Να συγκρινω το polo gti μου με το clio rs και εγω να γελαμε? tongue.gif

το αγοραστικο κοινο νομιζω ειναι πανω κατω το ιδιο.... επειδη το χω μεγαλη απορια το polo gti γιατι δεν συγκρινεται με το clio rs?

enhmervtika to 2o einai akribotero....

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου συγνωμη αλλα σπορ δεν λεγεται ενα αυτοκινητο που βγαινει αποκλειστικα με 5πορτες.Οπως το λεω εγω διαλεξες ενα γρηγορο οικογενειακο βανακι.Αντε γιατι θα τρελαθουμε με αυτα που διαβαζουμε.

δεν μιλησα για εξωτερικη εμφανιση μιλησα για μεσα...δηλαδη ενα gti 5πορτο ειναι οικογενειακο αυτοκινητο? :( ρε μπας εχετε πιει τιποτα περιεργα πριν γραψετε???δηλαδη το leon ειναι οικογενειακο και το octavia ειναι limo ε???καλα αυτο για το βανακι δεν το σχολιαζω καθολου....

εν ολιγοις....εχετε τα καλυτερα αυτοκινητα που γραφουν στ'****τους ολα τα αλλα γιατι ειναι θρυλος και εχει ιστορια (ασχετα αν οι περισσοτεροι απο εδω μεσα εχουν wannabe gti-βλ.poenstar-) και μονο αυτο σου δινει την ικανοποιηση να λες ολα τα αλλα μπρικια!!!

καλο θα ηταν να κλειδωθει το θεμα εδω μιας και εκανε τον κυκλο του...

Προσεχουμε λιγο τους χαρακτηρισμους που χρησιμοποιουμε.

Την επομενη θα επιβληθει ποινη 10%

Edited by konstantinos passat
Link to comment
Share on other sites

ειπα εγω οτι εχεις μπρικι?

ειπα εγω οτι ειναι βανακι? (και ας βγενει μονο σε 5πορτο)

εγω ειπα κιολας οτι ειμουν αναμεσα στα δυο και για δικους μου λογους επελεξα το γκολφ.

και σου εξιγησα πως ΝΑΙ για εμενα αξιζει τα παραπανω ευρο το γκολφ μονο και μονο για τα πλαστικα και το ιμιμπακετ

που βαζω πανω το κωλαρακι μου και δεν πιανομαι μετα και απο 10 ωρες οδηγιση...

το wannabe gti το βρισκεις που? στο οτι δεν μου αρεσε η μουρη του gt sport kαι εδωσα 150 ευρο για να αλαξω τη μασκα? χμμ οκ..

στην τελικη δεν θα σου απολογιθω κιολας..

δεν εχω να πεισω ουτε τον εαυτο μου ουτε κανεναν αλλο για την επιλογη μου...

παλι σημερα αν επερνα αυτοκηνιτο αυτο θα επερνα φιλε μου (ισως το 140 ομως και οχι το 122)

σου μιλησα λογικα και ηρεμα και με εξωθεις στα ακρα.

δεν ειπα οτι εχεις μπρικι δεν ειπα οτι το γκολφ ειναι πορσε

αλλα σιγουρα ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ειναι καλυτερο απο το λεον σε μερικους τομεις που δεν αξιζει να ξαναναφερω.

Link to comment
Share on other sites

αρε εσεις οι πλουσιοι πατε και σκατε κοντα 3 χιλιαρικα για εξτρα χρωμα;

αμαν ποια με αυτα τα γκολφ..

αντι να παρεις ενα λεον και να τα δωσεις σε κατι που θα αξιζε περισσοτερο;

υπερεκτιμημενα αυτα τα γκολφ..

τς τς τς

λες και τρωω κουτοχορτο ρε συ...

οπως προειπα καλο ειναι να κλειδωθει

Link to comment
Share on other sites

raven αν δεν μπορεις να πιασεις το χιουμορ και τα καυστικα σχολια δεν φταιω εγω..

μπορει να μην με καταλαβαινεις γιατι γενικα ετσι ειμαι..

λιγο ειρωνικος καμια φορα αλλα ετσι αστιευομαι εγω.

αν δεν σου αρεσει οπως και σε αρκετους απλα δεν θα μπορουσαμε να κανουμε παρεα :(

Link to comment
Share on other sites

απλα οποιος δεν εχει λεφτα αγοραζει απομιμηση , δηλαδη α3 λεον κτλ και οχι το πρωτοτυπο γνησιο Golf.

απο εκει και περα καλα να εισαι να το χαιρεσαι το λεον κια σου ευχομαι οταν μπορεσεις να παρεις το γνησιο

Link to comment
Share on other sites

αυτα ειπε μελος και απλα τσαντιστηκα...διαβαστε τα πολυ προσεκτικα!!!

φυσικα δεν καταλαβες τι ειπα.

δεν ειπα πως το ρ20 δεν ειναι καλυτερο απλα ειναι πολυ ποιο ακριβο και δεν αξιζει να δωσει κανεις την διαφορα χρηματων. και αυτο αλλωστε θα το καταλαβεις οταν δεις ποσα θα πουληθουν.

Link to comment
Share on other sites

ειπα εγω οτι εχεις μπρικι?

ειπα εγω οτι ειναι βανακι? (και ας βγενει μονο σε 5πορτο)

εγω ειπα κιολας οτι ειμουν αναμεσα στα δυο και για δικους μου λογους επελεξα το γκολφ.

και σου εξιγησα πως ΝΑΙ για εμενα αξιζει τα παραπανω ευρο το γκολφ μονο και μονο για τα πλαστικα και το ιμιμπακετ

που βαζω πανω το κωλαρακι μου και δεν πιανομαι μετα και απο 10 ωρες οδηγιση...

το wannabe gti το βρισκεις που? στο οτι δεν μου αρεσε η μουρη του gt sport kαι εδωσα 150 ευρο για να αλαξω τη μασκα? χμμ οκ..

στην τελικη δεν θα σου απολογιθω κιολας..

δεν εχω να πεισω ουτε τον εαυτο μου ουτε κανεναν αλλο για την επιλογη μου...

παλι σημερα αν επερνα αυτοκηνιτο αυτο θα επερνα φιλε μου (ισως το 140 ομως και οχι το 122)

σου μιλησα λογικα και ηρεμα και με εξωθεις στα ακρα.

δεν ειπα οτι εχεις μπρικι δεν ειπα οτι το γκολφ ειναι πορσε

αλλα σιγουρα ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ειναι καλυτερο απο το λεον σε μερικους τομεις που δεν αξιζει να ξαναναφερω.

axaxaxax πεστα ρε πανο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

αν ειναι ετσι επερνα μια lancia integrale και τερμα tongue.gif τι leon και πρασινα αλογα!!!!!!!!!!!

Edited by Playmaker
Link to comment
Share on other sites

απλα οποιος δεν εχει λεφτα αγοραζει απομιμηση , δηλαδη α3 λεον κτλ και οχι το πρωτοτυπο γνησιο Golf.

απο εκει και περα καλα να εισαι να το χαιρεσαι το λεον κια σου ευχομαι οταν μπορεσεις να παρεις το γνησιο

δηλαδη ενα golf ειναι ακριβοτερο απο ενα Α3 και κατα πολυ ακριβοτερο απο ενα leon (κατα 3000 ευρω)...τι λε ρε παιδι μου ειχα 27 και δεν ειχα 29...ζοριστικα πολυ βλεπεις...χαχχαχαα

Link to comment
Share on other sites

raven αν δεν μπορεις να πιασεις το χιουμορ και τα καυστικα σχολια δεν φταιω εγω..

μπορει να μην με καταλαβαινεις γιατι γενικα ετσι ειμαι..

λιγο ειρωνικος καμια φορα αλλα ετσι αστιευομαι εγω.

αν δεν σου αρεσει οπως και σε αρκετους απλα δεν θα μπορουσαμε να κανουμε παρεα ;)

φιλε ο γραπτος ο λογος παντα μα παντα θα παρεξηγειται ειδικα μεταξυ αγνωστων...κι εγω ειρωνας ειμαι αλλα προσπαθω σε αγνωστους συμφορουμιτες να μην το δειχνω...τουλαχιστον οχι εντονα :lol:

Link to comment
Share on other sites

1000 συγνωμη για την παρέμβαση αλλα το Α3 δεν συγκρίνεται με το golf, και ας έχω το 6αρι...όπως η audi δεν μπορείς να την συγκρίνεις με την vw...

ναι στο α3 νιωθεις λες και εισαι σε mini!στενοκ@λο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Θα καταθέσω και γω την άποψή μου μετά από αυτά που διάβασα, για να βοηθήσω στην κουβέντα.

Έχω το golf v gti και όταν ήμουν στη φάση της αγοράς κοίταξα και το seat leon fr και το audi A3 με τα 200 άλογα. (Το S3 ξέφευγε πολύ στην τιμή για να έίναι στις επιλογές μου).

Το leon το απέριψα αμεσως όχι γιατί είναι χειρότερο αυτοκίνητο αλλά για λόγους αισθητικής. Δεν μου άρεσε ούτε εξωτερικά ούτε εσωτερικά.Κι' αν ένα αυτοκίνητο δεν σου αρέσει αισθητικά δεν το αγοράζεις όσο καλό αυτοκίνητο κι' αν είναι.

Έτσι ήμουν ανάμεσα στο Α3 και το gti.

Επέλεξα τελικά και χωρίς πολλά πολλά το gti για τους εξής λόγους.

α) Των πολύ καλών κριτικών από το σύνολο του τύπου γαι την οδική του ευχαρίστηση (πολύ σημαντική για μένα).

β)Τον allaround χαρακτήρα του για σπορτίφ κατασκευή συμπεριλαμβανομένης και της άνεσης.

γ) Τη δυνατότητα να το αγοράσεις με πέντε πόρτες, πράγμα το οποίο έκανα. Το αυτοκίνητο χρησιμοποιείται προφανώς και σαν οικογενειακό και μέχρι στιγμής κανένα από τα μέλη δεν παραπονέθηκε για κουραστικό ταξίδι, το αντίθετο μάλιστα.

δ) Το μέγεθός του. Το λέω για να αιτιολογήσω το λόγο που δεν κοίταξα προς scoda RS που το θεωρώ τίμιο αυτοκίνητο και ποιο όμορφο από το seat μέσα έξω, όχι όμως και από το golf. Ήταν όμως πολύ μεγάλο για τα γούστα και τις απαιτήσεις μου.

ε) Την χαμηλότερη τιμή από το Α3 σε συνδυασμό βέβαια με την έλλειψη των δύο πίσω πορτών (για το Α3) που για έναν οικογενειάρχη προσφέρει σημαντικά στην πρακτικότητα.

Μέχρι και σήμερα δεν μετάνοιωσα για την επιλογή μου.

Το seat και μετά το facelift αξακολουθεί να μην μου αρέσει. Μπορεί σε πίστα το cupra να είναι ελαφρά ποιο γρήγορο από το gti αλλά με σημαντικά σφιχτότερη ανάρτηση που σε καθημερινή χρήση και με δεδομένους του Eλληνικούς δρόμους είναι πολύ κουραστική.(Αυτό δεν ίσχυε για το fr που είχε ανάρτηση ποιο άνετη και από του gti).

Πέραν των παραπάνω καθαρά προσωπικών προτιμήσεων, κάποιος που του αρέσει ο σχεδιασμός του Seat και συμβιβάζεται με την χαμηλότερη ποιότητα των υλικών στο εσωτερικό, είναι μια τίμια πρόταση.

Κατά την γνώμη μου η διαφορά στην ποιότητα του Seat συγκρινόμενη με το golf είναι κατά πολύ μεγαλύτερη από την διιαφορά του golf από το audi. Αντίστοιχες βέβαια είναι και οι διαφορές τιμής.

Αποφασίζετε και παίρνετε.

Edited by PERIS
Link to comment
Share on other sites

1000 συγνωμη για την παρέμβαση αλλα το Α3 δεν συγκρίνεται με το golf, και ας έχω το 6αρι...όπως η audi δεν μπορείς να την συγκρίνεις με την vw...

λεει το ενα το παλληκαρι την αποψη του..

ναι στο α3 νιωθεις λες και εισαι σε mini!στενοκ@λο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

και πεταει ο playmaker το αστερι του...

σε ρωτω λοιπον ρε poenstar μιας και εισαι και εσυ ειρωνας και καυστικος σαν κι εμενα απλα εσυ τα λες κιολας....δεν σου βγαζει κατι αυτη η συζητηση??δεν θες να πεις τιποτα??η συγκριση με Α3 και mini δεν σου βγαζει αυτο το κατι που θα σου ανοιξει το στομα?? :lol:

Link to comment
Share on other sites

σε ρωτω λοιπον ρε poenstar μιας και εισαι και εσυ ειρωνας και καυστικος σαν κι εμενα απλα εσυ τα λες κιολας....δεν σου βγαζει κατι αυτη η συζητηση??δεν θες να πεις τιποτα??η συγκριση με Α3 και mini δεν σου βγαζει αυτο το κατι που θα σου ανοιξει το στομα?? :lol:

Έχω εγώ να πω ή μάλλον να ρωτήσω:

@ Playmaker: ¨Εχεις οδηγήσει mini ή A3?

Link to comment
Share on other sites

Θα καταθέσω και γω την άποψή μου μετά από αυτά που διάβασα, για να βοηθήσω στην κουβέντα.

Έχω το golf v gti και όταν ήμουν στη φάση της αγοράς κοίταξα και το seat leon fr και το audi A3 με τα 200 άλογα. (Το S3 ξέφευγε πολύ στην τιμή για να έίναι στις επιλογές μου).

Το leon το απέριψα αμεσως όχι γιατί είναι χειρότερο αυτοκίνητο αλλά για λόγους αισθητικής. Δεν μου άρεσε ούτε εξωτερικά ούτε εσωτερικά.Κι' αν ένα αυτοκίνητο δεν σου αρέσει αισθητικά δεν το αγοράζεις όσο καλό αυτοκίνητο κι' αν είναι.

Έτσι ήμουν ανάμεσα στο Α3 και το gti.

Επέλεξα τελικά και χωρίς πολλά πολλά το gti για τους εξής λόγους.

α) Των πολύ καλών κριτικών από το σύνολο του τύπου γαι την οδική του ευχαρίστηση (πολύ σημαντική για μένα).

β)Τον allaround χαρακτήρα του για σπορτίφ κατασκευή συμπεριλαμβανομένης και της άνεσης.

γ) Τη δυνατότητα να το αγοράσεις με πέντε πόρτες, πράγμα το οποίο έκανα. Το αυτοκίνητο χρησιμοποιείται προφανώς και σαν οικογενειακό και μέχρι στιγμής κανένα από τα μέλη δεν παραπονέθηκε για κουραστικό ταξίδι, το αντίθετο μάλιστα.

δ) Το μέγεθός του. Το λέω για να αιτιολογήσω το λόγο που δεν κοίταξα προς scoda RS που το θεωρώ τίμιο αυτοκίνητο και ποιο όμορφο από το seat μέσα έξω, όχι όμως και από το golf. Ήταν όμως πολύ μεγάλο για τα γούστα και τις απαιτήσεις μου.

ε) Την χαμηλότερη τιμή από το Α3 σε συνδυασμό βέβαια με την έλλειψη των δύο πίσω πορτών (για το Α3) που για έναν οικογενειάρχη προσφέρει σημαντικά στην πρακτικότητα.

Μέχρι και σήμερα δεν μετάνοιωσα για την επιλογή μου.

Το seat και μετά το facelift αξακολουθεί να μην μου αρέσει. Μπορεί σε πίστα το cupra να είναι ελαφρά ποιο γρήγορο από το gti αλλά με σημαντικά σφιχτότερη ανάρτηση που σε καθημερινή χρήση και με δεδομένους του Eλληνικούς δρόμους είναι πολύ κουραστική.(Αυτό δεν ίσχυε για το fr που είχε ανάρτηση ποιο άνετη και από του gti).

Πέραν των παραπάνω καθαρά προσωπικών προτιμήσεων, κάποιος που του αρέσει ο σχεδιασμός του Seat και συμβιβάζεται με την χαμηλότερη ποιότητα των υλικών στο εσωτερικό, είναι μια τίμια πρόταση.

Κατά την γνώμη μου η διαφορά στην ποιότητα του Seat συγκρινόμενη με το golf είναι κατά πολύ μεγαλύτερη από την διιαφορά του golf από το audi. Αντίστοιχες βέβαια είναι και οι διαφορές τιμής.

Αποφασίζετε και παίρνετε.

οριστε κυριοι σας παραθετω τον πλεον ανιδεο και πολυλογα της υποθεσης που εχει αγορασει ολα τα 4τροχοι ντραιβ κλπ περιοδικα και διαβαζει καποια πραγματα και δεν τα θυμαται κιολας....το fr (προ-facelift) λοιπον ειναι πιο σκληρο ακομα και απο cupra....και αυτο γιατι εχει σιδερενια ψαλιδια και πολυ σκληροτερα ελατηρια οχι ομως χαμηλοτερα απο ενος cupra....το fr ειναι με το setup του μισο δευτερολεπτο πιο αργο σε πιστα απο το cupra και το cupra δεκατα του δευτερολεπτου πιο αργο απο s3....ολα αυτα το fr χωρις dsg....αν παμε με dsg τοτε γινεται κατι τετοιο....

FR DSG vs S3 σε πιστα....

με λιγα λογια λοιπον το leon ειδικα οι εκδοσεις fr-cupra και ολα τα αλλα με εκδοση sport-up ειναι λιαν επιεικως απαραδεκτα για χρηση μεσα στην πολη....αλλα σε στριφτερα κομματια...εκει αλλαζει το σκηνικο...

ΥΓ...δεν μιλησα για golf....απλα ξεκαθαρισα πως εχουν τα πραγματα στα leon...

Edited by raven
Link to comment
Share on other sites

Έχω εγώ να πω ή μάλλον να ρωτήσω:

@ Playmaker: ¨Εχεις οδηγήσει mini ή A3?

ναι!!!!!!! και ψηφιζω μινι!βεβαια α3 απο α3 εχει διαφορα :lol:

οπως λεω οτι το gti δεν συγρινεται με λεον fr.....ουτε με opc βεβαια....................

με τετοια πλαστικα καλυτερα να παρεις κανενα αλλο αυτοκινητο αφου το πειρες μονο για τα γκαζια(λεον)

βεβαια μπορει να το πειρες για την τερατομορφη εξωτερικη εμφανιση!αν εβλεπες μικροσ πολυ batman θα σου αρεσει!!!!!

τσαμπα το χρονο σας χαλατε να κανετε το ασπρο μαυρο....

αντε μπορει να τα πιστεψετε και εσεις οι ιδιοι οτι δηλαδη υπαρχει συγριση αναμεσα σε leon και gti!και μαλιστα οτι το πρωτο ειναι καλυτερο!

βεβαια ο καθενας μπορει να πιστευει οτι θελει...

βλεπεισ το ασπρο μαυρο?τι να κανω εγω?να σου θεραπευσω την αχρωματοψια? :D

και οποιος ειναι σιγουρος οτι εκανε τη σωστη επιλογη καθεται στα αυγα του και τη καμαρωνει!!!!

δεν μπαινει σε forum και μαλιστα με περισσοτερους κατοχους(του αλλου αυτοκινητου,του τι βλακια εκανα που δεν το πειρα τωρα για 2.000 ευρο σπαω το κεφαλι μου)

να βγαζει το κομπλεξ του προσπαθωντας να πεισει τους αλλους για το αυτονοητο.

ετσι ειτε βγαζει τα νευρα του λογο μαχωντας,καπου καπου βρισκει κανεναν με τα ιδια μυαλα και τον παρηγορει,διαβαζει 45 φορες την ημερα τα προβληματα των golf για να χαρει,ειτε αρχιζει να πιστευει πως εγινε λαθος και αντι να φτιαχτει στη σεατ το λεον του φτιαχτηκε στα εργοστασια της mercedes.αντε παμε ξανα!!!!!πειτε οτι θελετε!!!βγαλτε τα κομπλεξ να ησυχασετε

Edited by Playmaker
Link to comment
Share on other sites

οριστε κυριοι σας παραθετω τον πλεον ανιδεο και πολυλογα της υποθεσης που εχει αγορασει ολα τα 4τροχοι ντραιβ κλπ περιοδικα και διαβαζει καποια πραγματα και δεν τα θυμαται κιολας....το fr (προ-facelift) λοιπον ειναι πιο σκληρο ακομα και απο cupra....και αυτο γιατι εχει σιδερενια ψαλιδια και πολυ σκληροτερα ελατηρια οχι ομως χαμηλοτερα απο ενος cupra....το fr ειναι με το setup του μισο δευτερολεπτο πιο αργο σε πιστα απο το cupra και το cupra δεκατα του δευτερολεπτου πιο αργο απο s3....ολα αυτα το fr χωρις dsg....αν παμε με dsg τοτε γινεται κατι τετοιο....

FR DSG vs S3 σε πιστα....

με λιγα λογια λοιπον το leon ειδικα οι εκδοσεις fr-cupra και ολα τα αλλα με εκδοση sport-up ειναι λιαν επιεικως απαραδεκτα για χρηση μεσα στην πολη....αλλα σε στριφτερα κομματια...εκει αλλαζει το σκηνικο...

ΥΓ...δεν μιλησα για golf....απλα ξεκαθαρισα πως εχουν τα πραγματα στα leon...

Από όλα αυτά που έκανα τον κόπο να γράψω, αυτά σου έμειναν;

Ασε που δεν αναφερόμουν σε σένα ειδικά αλλά σε κάποιον που βρίσκεται στο δίλλημα ΛΕΟΝ ή GOLF σήμερα.

Όταν αγόρασα το golf μου το fr της seat έβγαζε 185ΗΡ και ΝΑΙ ήταν ποιο μαλακό από το gti.

Εσύ πιθανόν επέλεξες το seat σου επειδή είναι μισό δευτερόλεπτο γρηγορότερο στην πίστα από το gti, όπως προφανώς διάβασες σε κάποιο περιοδικό ή στο INTERNET αδιαφορώντας για τα υπόλοιπα (άνεση, ποιότητα υλικών κ.λ.π) και τώρα το μετάνοιωσες.

Με τα γραφόμενά σου απλά προσπαθείς να διακαιολογήσεις την επιλογή σου μιλώντας για πίστες και δευτερόλεπτα.

Edited by PERIS
Link to comment
Share on other sites

δεν μιλησα για εξωτερικη εμφανιση μιλησα για μεσα...δηλαδη ενα gti 5πορτο ειναι οικογενειακο αυτοκινητο? ;) ρε μπας εχετε πιει τιποτα περιεργα πριν γραψετε???δηλαδη το leon ειναι οικογενειακο και το octavia ειναι limo ε???καλα αυτο για το βανακι δεν το σχολιαζω καθολου....

εν ολιγοις....εχετε τα καλυτερα αυτοκινητα που γραφουν στ'αρχιδια τους ολα τα αλλα γιατι ειναι θρυλος και εχει ιστορια (ασχετα αν οι περισσοτεροι απο εδω μεσα εχουν wannabe gti-βλ.poenstar-) και μονο αυτο σου δινει την ικανοποιηση να λες ολα τα αλλα μπρικια!!!

καλο θα ηταν να κλειδωθει το θεμα εδω μιας και εκανε τον κυκλο του...

Βρε φιλαρακι τι σπορ αυτοκινητο ειναι το λεον με 0.33 συντελεστη αεροδυναμικης?????????

Αυτα δεν τα κοιτας εεεε?Ακομη κ το οκταβια εχει καλυτερο συντελεστη.Γιαυτο το ειπα βανακι.Τεσπα εσυ το χαβα σου.Μπραβο πηρες λεον κ εχεις το καλυτερο αυτοκινητο....Τι να σου πω.Ασε τις πιστες κ δες λιγακι τι γινεται στο δρομο.

Link to comment
Share on other sites

ναι!!!!!!! και ψηφιζω μινι!βεβαια α3 απο α3 εχει διαφορα ;)

οπως λεω οτι το gti δεν συγρινεται με λεον fr.....ουτε με opc βεβαια....................

με τετοια πλαστικα καλυτερα να παρεις κανενα αλλο αυτοκινητο αφου το πειρες μονο για τα γκαζια(λεον)

βεβαια μπορει να το πειρες για την τερατομορφη εξωτερικη εμφανιση!αν εβλεπες μικροσ πολυ batman θα σου αρεσει!!!!!

τσαμπα το χρονο σας χαλατε να κανετε το ασπρο μαυρο....

αντε μπορει να τα πιστεψετε και εσεις οι ιδιοι οτι δηλαδη υπαρχει συγριση αναμεσα σε leon και gti!και μαλιστα οτι το πρωτο ειναι καλυτερο!

βεβαια ο καθενας μπορει να πιστευει οτι θελει...

βλεπεισ το ασπρο μαυρο?τι να κανω εγω?να σου θεραπευσω την αχρωματοψια? <_<

και οποιος ειναι σιγουρος οτι εκανε τη σωστη επιλογη καθεται στα αυγα του και τη καμαρωνει!!!!

δεν μπαινει σε forum και μαλιστα με περισσοτερους κατοχους(του αλλου αυτοκινητου,του τι βλακια εκανα που δεν το πειρα τωρα για 2.000 ευρο σπαω το κεφαλι μου)

να βγαζει το κομπλεξ του προσπαθωντας να πεισει τους αλλους για το αυτονοητο.

ετσι ειτε βγαζει τα νευρα του λογο μαχωντας,καπου καπου βρισκει κανεναν με τα ιδια μυαλα και τον παρηγορει,διαβαζει 45 φορες την ημερα τα προβληματα των golf για να χαρει,ειτε αρχιζει να πιστευει πως εγινε λαθος και αντι να φτιαχτει στη σεατ το λεον του φτιαχτηκε στα εργοστασια της mercedes.αντε παμε ξανα!!!!!πειτε οτι θελετε!!!βγαλτε τα κομπλεξ να ησυχασετε

Το ωραίο είναι ότι το GROUP VAG θεωρεί ότι η SEAT είναι ο ανταγωνιστής της ΑΛΦΑ ΡΟΜΕΟ. Στον εξωτερικό και εσωτερικό σχεδιασμό είναι σαν να συγκρίνεις την μέρα με την νύχτα.Ακόμα και τα υλικά της Α.Ρ είναι καλύτερα από της seat.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.