Jump to content
raven

Golf Vs Leon

Recommended Posts

και μια απλη επισήμανση...αυτοκίνητο επέλεξα σε 1 μέρα, δεν το έψαξα κάθολου! είδα πιο μου άρεσε περισσότερο και...τέλος! δεν θέλει κόπο...

δεν εχεις κ πολυ αδικο αν κ δεν συμφωνω! ειμαι της αποψης οτι αν θες να παρεις το καλυτερο με τα χρηματα που διαθετεις πρεπει να το ψαξεις αρκετα απο ολες τις αποψεις! και επισης πχ η vw η toyota και η ford δεν ειναι πολιτικα κομματα ουτε ομαδες, ας εχεις μια συμπαθεια καπου αλλα θα κοιταξεις κ το συμφερον σου..

Κι εγώ μέχρι να καταλήξω στο γκολφ είχα 10 διαφορετικά μοντέλα στο μυαλό μου , ανάμεσα στα οποία ήταν και το αδερφάκι του το ibiza τα οποία ibiza τουλάχιστον για το προηγούμενο σκάφος είχαν τεράστιο πρόβλημα στην συναρμολόγηση στο εργοστάσιο ! Έκατσα τα έψαξα , είδα τιμές , διάβασα φόρουμ , είδα τιμές μεταχειρισμένων κλπ κλπ και όλα αυτά για το κάθε ένα ! Αλλά όπως και να το κάνουμε το γκολφ δεν έχει σχέση με το λεον ! Υπερτερεί στο εσωτερικό σχεδιασμό , στην μη ύπαρξη τριγμών , στο στήσιμο του , στο κοινό που απευθύνεται , στο τιμόνι του , καθίσματα του (ειδικά στις sport εκδώσεις με τα απίστευτα bucket ) , στην ξεκούραστη θέση οδήγησης ΜΕ ΟΡΘΟΠΕΔΙΚΑ ΚΑΘΙΣΜΑΤΑ !!!!! , τα καλύτερα φρένα του , το μή φουσκωιδές σχήμα του διότι το leon του 2004 πιστεύω πως ήταν ότι πιο όμορφο έχει βγάλει μέχρι το 1P από λεον η σεατ (ευτυχώς που άλλαξαν τα πίσω φανάρια και την κεντρική κονσόλα στο 2P και ελπίζω να αλλάξουν και άλλα άσχημα μέρη του ώστε να γίνει ομορφότερο στο μέλλον !

δεν νομιζω οτι υπερτερει ουτε στο στησιμο, ουτε στο τιμονι ουτε στα καθισματα και την θεση οδηγησης το γκολφ εναντι του λεον για να μην πω οτι σε καποια υπερτερει κιολας. για κοινο που απευθυνεται οι πιο νεοι ειδικα αναμεσα στο λεον και στο γκολφ VI θα επιλεξουν περισσοτεροι το λεον. για ομορφια στα ματια μου ειναι πιο ομορφο το λεον (απο το πενταρι) και πιο "επιθετικο" σαφως απο το καπως συντηρητικο εξαρι... γνωμη μου ειναι αυτα...

φιλικα...

Edited by Spiros23
Link to comment
Share on other sites

σε ρωταει ο αλλος εχεις καλα φρενα?λες εχω φρενα gti...

σου λεει ο αλλος εχεις καλη μηχανη?ναι εχω μηχανη gti-audi...

και αλλα πολλα....

φαντασου ποσο περιεργο ακουγεται να ρωτησεις εναν με gti και να πει ναι εχω φρενα leon!!!!

λες κ ρωτας εναν με ferrari και σου λεει εχω φρενα bmw......

Link to comment
Share on other sites

σε ρωταει ο αλλος εχεις καλα φρενα?λες εχω φρενα gti...

σου λεει ο αλλος εχεις καλη μηχανη?ναι εχω μηχανη gti-audi...

και αλλα πολλα....

φαντασου ποσο περιεργο ακουγεται να ρωτησεις εναν με gti και να πει ναι εχω φρενα leon!!!!

λες κ ρωτας εναν με ferrari και σου λεει εχω φρενα bmw......

πολλοι ειναι αυτοι ομως που πανε και βαζουν φρενα απο cupra μεσα στην seat... :cry:

Link to comment
Share on other sites

προφανως αναφερεται σε αναρτησεις κλπ

Ναι ακριβώς αυτό εννοούσα . Και συγκεκριμένα αναφερόμουν στις στιβαρές αναρτήσεις , καθώς επίσης στο εξαιρετικά ζυγισμένο αυτοκίνητο το οποίο δε σε κουράζει. Και όσο για το τιμόνι θέλω να διευκρινίσω ότι αναφερόμουν στον σχεδιαστικό μέρος .

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

Ναι ακριβώς αυτό εννοούσα . Και συγκεκριμένα αναφερόμουν στις στιβαρές αναρτήσεις , καθώς επίσης στο εξαιρετικά ζυγισμένο αυτοκίνητο το οποίο δε σε κουράζει. Και όσο για το τιμόνι θέλω να διευκρινίσω ότι αναφερόμουν στον σχεδιαστικό μέρος .

μιλαμε για gti η γενικα για golf?στιβαρες ειναι και το αμαξι ειναι ζυγισμενο αλλα εκει που πιστευεις οτι το λεον μεσα στην πολη θα σε κουρασει λογω πολυ σκληρων ελατηριων εκει σε μια στραβη θα σε ξελασπωσει οχι οτι το golf δεν θα το κανει απλα ειναι πιο "μαλακο" το setup του απο το λεον...το τιμονι στο 5αρι ειναι πολυ ομορφο ειδικα στο gti αλλα στο 6αρι μου το χαλαει λιγο δεν ξερω γιατι αλλα κατι με χαλαει...το ιδιο ισχυει και για το facelift leon που εχει ιδιο σχεδον με το 6αρι...

Link to comment
Share on other sites

πολλοι ειναι αυτοι ομως που πανε και βαζουν φρενα απο cupra μεσα στην seat... :lol:

Και αυτοι οι ιδιοι,το προηγουμενο τους αυτοκινητο ηταν Λεον 1 και μετα πηγαν και πηραν το Golf Gti! :whistling:

Αυτο κατι σημαινει για την επιλογη τους! ;):lol:

Link to comment
Share on other sites

προφανως αναφερεται σε αναρτησεις κλπ

Ναι, κατάλαβα πού αναφέρεται. Το leon όμως (ειδικά το 2)

είναι σημείο αναφοράς για την οδική του συμπεριφορά, σε όλες τις εκδόσεις..

Γι αυτό και τα "?????"

Link to comment
Share on other sites

Ναι, κατάλαβα πού αναφέρεται. Το leon όμως (ειδικά το 2)

είναι σημείο αναφοράς για την οδική του συμπεριφορά, σε όλες τις εκδόσεις..

Γι αυτό και τα "?????"

το leon του 2004 πιστεύω πως ήταν ότι πιο όμορφο έχει βγάλει μέχρι το 1P από λεον η σεατ (ευτυχώς που άλλαξαν τα πίσω φανάρια και την κεντρική κονσόλα στο 2P και ελπίζω να αλλάξουν και άλλα άσχημα μέρη του ώστε να γίνει ομορφότερο στο μέλλον !

Φιλικά όλα αυτά !

Μιλάω μέχρι και για το 1P , το 2P δεν μπορώ να το συγκρίνω με το γκολφ 5 αλλά μόνο με το γκολφ 6 εάν θέλουμε να είμαστε δίκαιοι . Αλλά και το Λεόν 2P με το γκολφ 6 να το συγκρίνουμε δεν μπορώ να εκφέρω άποψη στην σύγκριση λόγο του ότι δεν τα έχω οδηγήσει και τα δυο .

Link to comment
Share on other sites

σε αυτο το θεμα απ οτι καταλαβα γραφουν ολοι οι Ελληναρες.... επειδη το πηρα εγω, χαοτικη διαφορα απ το δικο σου....

εγω εχω λεον fr του 07. σε σχεση με το jimny που ειχα πριν απο ποιοτητα πλαστικων ειναι πραγματικα κλασεις ανωτερο.... (εχει μεγαλη σημασια

το τι οδηγουσες πριν).

επειδη ομως εχω μπει σε gti εχω να πω οτι σαν ποιοτητα υλικων υστερει λιγο το λεον. το μεγαλο συν του gti ειναι τα μπακετ καθισματα του.

πιστευω οτι η σεατ εχει κανει μεγαλα βηματα τα τελευταια χρονια, αλλα η vw ειναι (λογικο βεβαια) ακομα 1-2 σκαλια πανω.

η διαφορα πιστευω ειναι μικρη μιας κ μοιραζονται τους ιδιους κινητηρες-αναρτησεις-φρενα-πατωμα.

τωρα για το ποιο ειναι πιο ομορφο, αυτα ειναι γουστα.....

Link to comment
Share on other sites

δεν αμφισβητω ρε παιδια την ανωτεροτητα του golf ΕΙΔΙΚΑ ΜΕΣΑ....μιλαω καθαρα για θεμα κοστους ουτε μειωσα το golf ουτε τιποτα....το λεον ειναι πιο σπορ και πιο "σπαρτιατικο" μεσα απο ενα golf αλλα η διαφορα εξακολουθει να ειναι μεγαλη στα λεφτα...το αμαξι μου παντως μετα απο 1.5 χρονο και 43.000 χλμ δεν εχει τριξει πουθενα!!!να ειμαι κι εγω πιο ευγενικος στα ερωτηματα μου....ποσο πολυ κοστολογειτε η ποιοτητα των πλαστικων σε ενα golf οπου η διαφορα τους να αγγιζει και να ξεπερναει τα 4.000 ευρω...απλη ερωτηση ειναι ουτε ειρωνια ουτε τιποτα

Φιλε raven το ολο θεμα εχει ψυχολογικη ερμηνεια και δε θελω να το παιξω ψυχολογος ουτε το λεω απο κακια.Απλα εχω διαβασει κατι τις απο ψυχολογια και ισως πεφτω μεσα.Μπορει κ να κανω λαθος.Η αποψη μου λοιπον ειναι οτι εχεις κανει μια αγορα και ολοι οι ανθρωποι με μια αγορα κατι νεου αισθανονται μια ψυχικη ικανοποιηση.Αυτη η ικανοποιηση, οταν καταφερνεις ή αποκτας κατι λιγοτερο απο τον στοχο σου, δεν φτανει στο 100% ,αφηνοντας ετσι μια αισθηση ανεκπληρωτης επιθυμιας.Ο καθενας αυτο το αντιμετωπιζει διαφορετικα.Ενας τροπος αντιμετωπισης (λανθασμενης ομως) ειναι και αυτος που χρησιμοποιεις, δηλαδη η προσπαθεια να πεισεις τον εαυτο σου εκ των υστερων οτι εκανες τη σωστη επιλογη και να ξεγελασεις το μυαλο σου οτι τελικα εκπληρωσες το ονειρο σου.Αυτο ομως δεν επιτυγχανεται με λογικα επιχειρηματα διοτι ακομα κι αν ολοι εδω μεσα σου πουν οτι καλα εκανες και δεν αξιζε να δωσεις τα παραπανω λεφτα για το Golf και παλι δεν θα αλλαξει το γεγονος οτι δεν πηρες το golf που ηταν η νουμερο ενα επιλογη σου αλλα το leon.Θα προτεινα λοιπον να επικεντρωθεις στο αυτοκινητο που τελικα απεκτησες και να το χαρεις και με τον καιρο θα εξοικειωθεις/συμβιβαστεις με την επιλογη σου.

Edited by NASOS_ea
Link to comment
Share on other sites

Μιλάω μέχρι και για το 1P , το 2P δεν μπορώ να το συγκρίνω με το γκολφ 5 αλλά μόνο με το γκολφ 6 εάν θέλουμε να είμαστε δίκαιοι . Αλλά και το Λεόν 2P με το γκολφ 6 να το συγκρίνουμε δεν μπορώ να εκφέρω άποψη στην σύγκριση λόγο του ότι δεν τα έχω οδηγήσει και τα δυο .

μα το leon II βγηκε ακριβως μαζι με το 5αρι το golf πως το συγκρινεις με το 6αρι?απλα ενα facelift εβγαλε τωρα....

Link to comment
Share on other sites

Φιλε raven το ολο θεμα εχει ψυχολογικη ερμηνεια και δε θελω να το παιξω ψυχολογος ουτε το λεω απο κακια.Απλα εχω διαβασει κατι τις απο ψυχολογια και ισως πεφτω μεσα.Μπορει κ να κανω λαθος.Η αποψη μου λοιπον ειναι οτι εχεις κανει μια αγορα και ολοι οι ανθρωποι με μια αγορα κατι νεου αισθανονται μια ψυχικη ικανοποιηση.Αυτη η ικανοποιηση, οταν καταφερνεις ή αποκτας κατι λιγοτερο απο τον στοχο σου, δεν φτανει στο 100% ,αφηνοντας ετσι μια αισθηση ανεκπληρωτης επιθυμιας.Ο καθενας αυτο το αντιμετωπιζει διαφορετικα.Ενας τροπος αντιμετωπισης (λανθασμενης ομως) ειναι και αυτος που χρησιμοποιεις, δηλαδη η προσπαθεια να πεισεις τον εαυτο σου εκ των υστερων οτι εκανες τη σωστη επιλογη και να ξεγελασεις το μυαλο σου οτι τελικα εκπληρωσες το ονειρο σου.Αυτο ομως δεν επιτυγχανεται με λογικα επιχειρηματα διοτι ακομα κι αν ολοι εδω μεσα σου πουν οτι καλα εκανες και δεν αξιζε να δωσεις τα παραπανω λεφτα για το Golf και παλι δεν θα αλλαξει το γεγονος οτι δεν πηρες το golf που ηταν η νουμερο ενα επιλογη σου αλλα το leon.Θα προτεινα λοιπον να επικεντρωθεις στο αυτοκινητο που τελικα απεκτησες και να το χαρεις και με τον καιρο θα εξοικειωθεις/συμβιβαστεις με την επιλογη σου.

καλα αυτα που λες αν με γνωριζες τοτε θα ηξερες οτι το αμαξι μου το λατρευω δεν εχω να αποδειξω τιποτα και απλα ασχολουμαι για το "κουβεντα να γινεται" ;)

αυτα περι ψυχολογιας δεν ισχυει για τον λογο του οτι δεν με ξερεις...προσπαθω να καταλαβω που βρισκεται η τοσο μεγαλη οικονομικη διαφορα που δεν υπαρχει απλα και μονο απο 2 καλυτερα πλαστικα...δεν εχω να πεισω ουτε εσενα και ουτε εμενα για το τι εψαχνα και το τι πηρα...ενα μελος προειπε οτι ειναι σημειο αναφορας το λεον σε οδικη συμπεριφορα αυτο προσπαθω να σας πω αλλα μην σας θιξουμε τις αμαξαρες σας αρχισατε τις ειρωνιες και τα επιπεδα αυτοκινητων κλπ κλπ.....οτι δεν εχει το σημα vw και gti ειναι μπουρδελο....ακομα και τα καλυτερα golf απο το gti (r20t) ειναι μαιμου μπροστα στο gti....δεν συζηταμε για αλλες εταιριες ουτε καν λογος.... ;):whistling::whistling::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

παντως δυσκολα θα αγοραζα r20 αντι του GTI.

το GTI ειναι μυθος, εχει προσωπικοτητα κτλ για οποιον ξερει απο αμαξια . το GTI ειναι θρυλος εδω και 30 χρονια, το ρ32 η ρ20 κτλ δεν εχουν αυτη την λαμψη αυτη την προσωπικοτητα. οι περισσοτεροι μαλον δεν καταλαβαινουν τι λεω αλλα ως γνωστης των GTI απο το II (που ειχα την τυχη να ειμαι ενας απο τους λγιους στην Ελλαδα που το ειχε τοτε) και επειτα θα πω για αλλη μια φορα μη ξοδευεται λεφτα για απομιμησεις τυπου s3. δεν εινα ιτυχαιο που οι πωλησεις του μαιμου GTI ειναι πολυ λιγοτερες σε ολο τον κοσμο. στην γερμανια ουτε που το κοτιανε το s3 και γενικα το α3.

η αουντι υπερτερει εναντι στη vw στις μεγαλες κατηγοριες αλλα στην κατηγορια του golf απλα αντιγραφει το πετυχημενο golf.

η τεχνολογια περναει πρωτα στα golf και μετα στα α3. δειτε κινητηρες τουρμπο μεχρι και φλας στους κθρεπτες που τωρα ειδαμε σε αουντι οταν στα golf ειναι 2 γενεες τωρα. αμορτισερ στο καπο κτλ κτλ απο τα ποιο απλα μεχρι τα ποιο περιπλοκα πρωτα περνανε στα golf και μετα στα υπολοιπα αντιγραφα του.

τωρα αν το gti ειχε τετρακινηση δε θα υπηρχε το ρ20.

πιστευω στο επομενο μοντελο το GTI VII θα δουμε 230-250 αλογα και τετρακινηση.

αυτα ειπε μελος και απλα τσαντιστηκα...διαβαστε τα πολυ προσεκτικα!!!

Link to comment
Share on other sites

μα το leon II βγηκε ακριβως μαζι με το 5αρι το golf πως το συγκρινεις με το 6αρι?απλα ενα facelift εβγαλε τωρα....

Το Golf MK5 βγήκε 2004 .

Το Golf MK6 βγήκε 2009 .

To Λεον MK1(1M) βγήκε το 1999 .

Το Λεον ΜΚ2(1P) βγήκε το 2005 .

Το Λεον ΜΚ2 Facelift(2P) βγηκε το 2009 .

Αν ξαναδιαβάσεις τα όσα έγραψα πριν και δεις αυτό :

Μιλάω μέχρι και για το 1P , το 2P δεν μπορώ να το συγκρίνω με το γκολφ 5 αλλά μόνο με το γκολφ 6 εάν θέλουμε να είμαστε δίκαιοι . Αλλά και το Λεόν 2P με το γκολφ 6 να το συγκρίνουμε δεν μπορώ να εκφέρω άποψη στην σύγκριση λόγο του ότι δεν τα έχω οδηγήσει και τα δυο .

θα καταλάβεις τι εννοώ ;)

Link to comment
Share on other sites

raven

αυτη ειναι γνωμη του φιλου.

οχι ολων μας.. αν αναμεσα σε gti και ρ32 επερνε gti δικο του θεμα. εγω θα επερνα Ρ32 οπως και οι περισσοτεροι.

τεσπα..

Link to comment
Share on other sites

Το Golf MK5 βγήκε 2004 .

Το Golf MK6 βγήκε 2009 .

To Λεον MK1(1M) βγήκε το 1999 .

Το Λεον ΜΚ2(1P) βγήκε το 2005 .

Το Λεον ΜΚ2 Facelift(2P) βγηκε το 2009 .

Αν ξαναδιαβάσεις τα όσα έγραψα πριν και δεις αυτό :

θα καταλάβεις τι εννοώ :D

χωρις να βαλω το χερι μου στη φωτια δεν νομιζω το 2P με το 1Ρ να εχουν μεγαλες διαφορες ετσι ωστε το 2Ρ να συγκριθει αμεσα με το ΜΚ6....ενα facelift ειναι στην ουσια το ΜΚ6 ειναι σε παρα πολλα θεματα τελειως διαφορετικο απο το ΜΚ5...

Link to comment
Share on other sites

χωρις να βαλω το χερι μου στη φωτια δεν νομιζω το 2P με το 1Ρ να εχουν μεγαλες διαφορες ετσι ωστε το 2Ρ να συγκριθει αμεσα με το ΜΚ6....ενα facelift ειναι στην ουσια το ΜΚ6 ειναι σε παρα πολλα θεματα τελειως διαφορετικο απο το ΜΚ5...

ναι ναι αλλο αυτοκινητο!!!!! :D

Link to comment
Share on other sites

καλα αυτα που λες αν με γνωριζες τοτε θα ηξερες οτι το αμαξι μου το λατρευω δεν εχω να αποδειξω τιποτα και απλα ασχολουμαι για το "κουβεντα να γινεται" :cry:

αυτα περι ψυχολογιας δεν ισχυει για τον λογο του οτι δεν με ξερεις...προσπαθω να καταλαβω που βρισκεται η τοσο μεγαλη οικονομικη διαφορα που δεν υπαρχει απλα και μονο απο 2 καλυτερα πλαστικα...δεν εχω να πεισω ουτε εσενα και ουτε εμενα για το τι εψαχνα και το τι πηρα...ενα μελος προειπε οτι ειναι σημειο αναφορας το λεον σε οδικη συμπεριφορα αυτο προσπαθω να σας πω αλλα μην σας θιξουμε τις αμαξαρες σας αρχισατε τις ειρωνιες και τα επιπεδα αυτοκινητων κλπ κλπ.....οτι δεν εχει το σημα vw και gti ειναι μπουρδελο....ακομα και τα καλυτερα golf απο το gti (r20t) ειναι μαιμου μπροστα στο gti....δεν συζηταμε για αλλες εταιριες ουτε καν λογος.... :excl::excl:;):lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Το τι λεει το καθε μελος δε με ενδιαφερει.Στα τεστ με ενδιαφερει πιο εχει βγει καλυτερο σε οδηγικη συμπεριφορα κ οχι μονο.Τελοσπαντων.Επισης εφοσον αυτο που ειπε ο Ιασονας δεν το διεψευσες δε μας εξηγεις λοιπον για ποιο λογο τοτε ειπες οτι το λεον δεν ειναι Γκολφ. :excl:

Link to comment
Share on other sites

Κατά την γνώμη μου άδικα γίνεται όλο αυτό, ο καθενας ας απολαύσει το δικό του car με τον τρόπο του...

Γιατι μπορεί να βγεί και κανένας με Α3 και να πει ότι και "το golf ποτε δεν θα γίνει Α3"...

η και καλύτερα.. η vw δεν θα γίνει ποτέ audi...Μηπως διαφωνείτε???

Link to comment
Share on other sites

Το τι λεει το καθε μελος δε με ενδιαφερει.Στα τεστ με ενδιαφερει πιο εχει βγει καλυτερο σε οδηγικη συμπεριφορα κ οχι μονο.Τελοσπαντων.Επισης εφοσον αυτο που ειπε ο Ιασονας δεν το διεψευσες δε μας εξηγεις λοιπον για ποιο λογο τοτε ειπες οτι το λεον δεν ειναι Γκολφ. :cry:

το ειπα και το ξαναλεω μεσα δεν ειναι golf...

Link to comment
Share on other sites

Τελοσπαντων τωρα εχουμε ανοιξει μια συζητηση που ειναι και πανω σε ενα θεμα υποκειμενικο.Αλλος πιστευει οτι τα παραπανησια λεφτα ειναι πολλα κ δεν τα αξιζει.Εγω ειμαι απο αυτους που δεν το πιστευουν.Π.χ. τα 27.000 που μου ζητουσαν για το Α3 σε σχεση με τα 21000 για την αντιστοιχη σπορ εκδοση του Golf πιστευω οτι το Α3 τα αξιζει.Καποιοι αλλοι δεν το πιστευουν.Κι ομως το Α3 εκτος απο ποιοτικοτερο εσωτερικο εχει και καλυτερο δεσιμο στα πλαστικα του.Σε αυτο εχω ιδια αποψη και δεν αλλαζει.Τολμω να πω οτι το Α3 ειναι κλασης ανωτερο οσον αφορα την απουσια τριγμων.Θελω δηλαδη να πω οτι εκτος απο αυτα που βλεπουμε υπαρχουν κ αυτα που δε βλεπουμε με την πρωτη ματια και θα τα καταλαβουμε με την παροδο του χρονου.Τα παραπανησια λοιπον λεφτα του Golf ισως δεν ειναι μονο το καλυτερο πλαστικο του σαλονιου.Το εχεις σκεφθει;

Link to comment
Share on other sites

Το τι λεει το καθε μελος δε με ενδιαφερει.Στα τεστ με ενδιαφερει πιο εχει βγει καλυτερο σε οδηγικη συμπεριφορα κ οχι μονο.

Το Leon εχει πιο sportif αίσθηση και συμπεριφορά σε όλες τις εκδόσεις του.

Το Golf επίσης είναι πολύ καλό, αλλά εκτός του Gti τα υπόλοιπα είναι πιο "ανάλατα", χωρίς σε καμία περίπτωση να είναι αδιάφορα.

Το gti ήταν και παραμένει top αλλά μιλάμε για τα μοντέλα γενικά και όχι για συγκεκριμένες εκδόσεις.

Δεν ειναι τυχαίο που η μάμά VW θέλησε να κάνει τη Seat την "Alfa Romeo του group". Αυτό ακριβώς επιδιώκουν,

να είναι άμεσα, στριφτερά κι ευχάριστα. Και το πετυχαίνουν, με μια ελκυστική τιμή.

Όσο για τα πλαστικά, δεν πιστελυω ότι δεν είναι ποιοτικά. Είναι απλά πιο παλιά.

Ένα σημερινό seat ίσως θυμίζει μέσα ένα παλιό Vw ή Audi, για να το πω πιο απλά.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.