Jump to content
raven

Golf Vs Leon

Recommended Posts

Από όλα αυτά που έκανα τον κόπο να γράψω, αυτά σου έμειναν;

Ασε που δεν αναφερόμουν σε σένα ειδικά αλλά σε κάποιον που βρίσκεται στο δίλλημα ΛΕΟΝ ή GOLF σήμερα.

Όταν αγόρασα το golf μου το fr της seat έβγαζε 185ΗΡ και ΝΑΙ ήταν ποιο μαλακό από το gti.

Εσύ πιθανόν επέλεξες το seat σου επειδή είναι μισό δευτερόλεπτο γρηγορότερο στην πίστα από το gti, όπως προφανώς διάβασες σε κάποιο περιοδικό ή στο INTERNET αδιαφορώντας για τα υπόλοιπα (άνεση, ποιότητα υλικών κ.λ.π) και τώρα το μετάνοιωσες.

Με τα γραφόμενά σου απλά προσπαθείς να διακαιολογήσεις την επιλογή σου μιλώντας για πίστες και δευτερόλεπτα.

Και να προσθεσω εδω οτι ενα αυτοκινητο που ειναι λιγο γρηγοροτερο σε γυρο πιστας δεν ειναι απαραιτητα γρηγοροτερο στο δρομο.Η συνολικη δουλεια αναρτησης πλαισιου συστηματος διευθυνσης κλπ εξω δειχνουν τον πραγματικο τους εαυτο.

Link to comment
Share on other sites

Βρε φιλαρακι τι σπορ αυτοκινητο ειναι το λεον με 0.33 συντελεστη αεροδυναμικης?????????

vw golf gti-0.32

audi a3-0.33

audi tt roadster -0.32

audi tt coupe-0.30

αυτα ειναι πιο σπορ απο το λεον με το 0.33;βασει αυτου που λες και αυτου που βλεπω μαλλον οχι....

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον πλακα εχει. Πρωτα απο ολα με αυτο το topic επιβεβαιωθηκε μια υποψια που είχα για τον "εθνικισμο" καποιων μελων του club. Βεβαια μπορει να πει κάποιος γιατι όχι, ειμαι golfakias και γουστάρω.Aπο την άλλη βλέπουμε και εναν seatakia ο οποίος νομίζω έχει αγνές προθέσεις αλλά μπαίνει σε ενα φαύλο κύκλο προσβολών και χαρακτηρισμών χωρίς ουσία. Η αποψη μου: Audi>Vw>Seat>Skoda. δεν θα μπορούσε βέβαια να είναι διαφορετικά και σε θέμα τιμής. Τωρα γνωρίζοντας οτι ΤΑ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΑ ΚΑΙ ΤΩΝ 4 ΕΧΟΥΝ ΙΔΙΟΥΣ ΚΩΔΙΚΟΥΣ και βλέπεις σε πολλα κομμάτια σήματα 2 η 3 εταιρειών του group, νομίζω πως το να θάβεις το leon είναι σαν να θάβεις το jetta η το fox...Δηλαδή την μούρη σου...

Link to comment
Share on other sites

Βεβαια το GTI ειναι ΘΡΥΛΛΟΣ!!! Αλλα χωρίς να ξέρω νομίζω το κορυφαίο leon ειναι πιο γρήγορο απο το gti (Sport χαρακτήρας). Οπως το Audi πιο πολυτελές (Μαρκα prestige). Τώρα όσο για την skoda, να υποθέσω πρακτικότητα???

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω διαβάζω διαβάζω, βασικά βαρέθηκα να διαβάζω******παω για ύπνο μάγκες καληνύχτα

Προσεχουμε λιγο την γλωσσα και τους χαρακτηρισμους που χρησιμοποιουμε.

Την επομενη θα επιβληθει ποινη 10%.

Edited by konstantinos passat
Link to comment
Share on other sites

εσυ γιατρε πιες γαλα και αλλη φορα να ερχεσαι ωταν μιλαμε στο τηλ!

χαχαχα

raven φιλε θα σου απαντησω αυριο γιατι τωρα νισταζω και δεν εχω πιει το γαλα μου! tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

ναι!!!!!!! και ψηφιζω μινι!βεβαια α3 απο α3 εχει διαφορα :)σε λιγο θα συγκρινεις και lotus elise με bmw σειρα 7....

οπως λεω οτι το gti δεν συγρινεται με λεον fr.....ουτε με opc βεβαια....................

με τετοια πλαστικα καλυτερα να παρεις κανενα αλλο αυτοκινητο αφου το πΗρες μονο για τα γκαζια(λεον) τωρα προσβαλεις το golf 4....αυτα τα πλαστικα εχει απλα για να μαθαινεις

βεβαια μπορει να το πΗρες για την τερατομορφη εξωτερικη εμφανιση!αν εβλεπες μικρος πολυ batman θα σου αρεσει!!!!!προσβολη Νο1...περι ορεξεως ξερεις κολοκυθοπιτα!!!!

τσαμπα το χρονο σας χαλατε να κανετε το ασπρο μαυρο....

αντε μπορει να τα πιστεψετε και εσεις οι ιδιοι οτι δηλαδη υπαρχει συγριση αναμεσα σε leon και gti!και μαλιστα οτι το πρωτο ειναι καλυτερο!

βεβαια ο καθενας μπορει να πιστευει οτι θελει...

βλεπεισ το ασπρο μαυρο?τι να κανω εγω?να σου θεραπευσω την αχρωματοψια? :rolleyes: προσβολη Νο2...φοραω ηδη γυαλια εχω λιγο αστιγματισμο 0.50 στο αριστερο και 0.25 στο δεξι...δεν νομιζω να ειναι σοβαρο ΓΙΑΤΡΕ μου!!!

και οποιος ειναι σιγουρος οτι εκανε τη σωστη επιλογη καθεται στα αυγα του και τη καμαρωνει!!!!

δεν μπαινει σε forum και μαλιστα με περισσοτερους κατοχους(του αλλου αυτοκινητου,του τι βλακΕια εκανα που δεν το πειρα τωρα για 2.000 ευρο σπαω το κεφαλι μου)

να βγαζει το κομπλεξ του προσπαθωντας να πεισει τους αλλους για το αυτονοητο. προσβολη Νο3...δεν προσπαθω να πεισω κανεναν για κανενα αυτονοητο...προσπαθω να αποδειξω οτι υπαρχουν και αλλα αυτοκινητα που δεν κανει να τα υποτιματε γιατι θα τα δειτε μπροστα σας στην πορεια....

ετσι ειτε βγαζει τα νευρα του λογομαχωντας,καπου καπου βρισκει κανεναν με τα ιδια μυαλα και τον παρηγορει,διαβαζει 45 φορες την ημερα τα προβληματα των golf για να χαρει,ειτε αρχιζει να πιστευει πως εγινε λαθος και αντι να φτιαχτει στη σεατ το λεον του φτιαχτηκε στα εργοστασια της mercedes.αντε παμε ξανα!!!!!πειτε οτι θελετε!!!βγαλτε τα κομπλεξ να ησυχασετε προσβολη Νο4...πραγματικα δεν ειναι αυτα ολα μου τα προβληματα...μακαρι να ηταν φιλε μου αλλα δεν μπορω να ασχολουμε με δυο τρια τυπακια που πηραν golf και επιασαν τον Παπα της ρωμης απο τα @@....πραγματικα μπηκα με καλη διαθεση να πω την γνωμη μου αλλα πιστευω οτι καλυτερη αντιμετωπιση θα ειχα αν σας εβριζα την μανα...δεν θα το εκανα ποτε βεβαια αλλα τροπος του λεγειν ειναι μην παρεξηγηθειτε

συμβουλη ασε τα greeklish και ανοιξε κανενα βιβλιο γιατι βαρεθηκα να σε διορθωνω....

Από όλα αυτά που έκανα τον κόπο να γράψω, αυτά σου έμειναν;

Ασε που δεν αναφερόμουν σε σένα ειδικά αλλά σε κάποιον που βρίσκεται στο δίλλημα ΛΕΟΝ ή GOLF σήμερα.

Όταν αγόρασα το golf μου το fr της seat έβγαζε 185ΗΡ και ΝΑΙ ήταν ποιο μαλακό από το gti.

Εσύ πιθανόν επέλεξες το seat σου επειδή είναι μισό δευτερόλεπτο γρηγορότερο στην πίστα από το gti, όπως προφανώς διάβασες σε κάποιο περιοδικό ή στο INTERNET αδιαφορώντας για τα υπόλοιπα (άνεση, ποιότητα υλικών κ.λ.π) και τώρα το μετάνοιωσες.

Με τα γραφόμενά σου απλά προσπαθείς να διακαιολογήσεις την επιλογή σου μιλώντας για πίστες και δευτερόλεπτα.

τοτε φιλε μου συγγνωμη αλλα δεν ειδες το fr...ειδες το ακριβως προηγουμενο μοντελο πριν το fr οταν εβγαινε leon 2 με τον tfsi με μειωμενη αποδοση...το fr με εκεινο το μοντελο διαφερει σε πολλα σημεια και ναι οντως ηταν πιο μαλακο ακομα και απο gti οχι ομως το fr...(το facelift fr λενε οτι ειναι πιο μαλακο απο το δικο μου το fr ξερετε το πρωτο....δεν γνωριζω δεν απαντω)

Βρε φιλαρακι τι σπορ αυτοκινητο ειναι το λεον με 0.33 συντελεστη αεροδυναμικης?????????

Αυτα δεν τα κοιτας εεεε?Ακομη κ το οκταβια εχει καλυτερο συντελεστη.Γιαυτο το ειπα βανακι.Τεσπα εσυ το χαβα σου.Μπραβο πηρες λεον κ εχεις το καλυτερο αυτοκινητο....Τι να σου πω.Ασε τις πιστες κ δες λιγακι τι γινεται στο δρομο.

ενα Μ3 Ε46 εχει 0.33 συντελεστη αεροδυναμικης....καλο και αυτο το STATION WAGON ε?βρες αλλο παραδειγμα και ξαναμιλα....

Το ωραίο είναι ότι το GROUP VAG θεωρεί ότι η SEAT είναι ο ανταγωνιστής της ΑΛΦΑ ΡΟΜΕΟ. Στον εξωτερικό και εσωτερικό σχεδιασμό είναι σαν να συγκρίνεις την μέρα με την νύχτα.Ακόμα και τα υλικά της Α.Ρ είναι καλύτερα από της seat.

αλλο η ποιοτητα και αλλο το design...δεν θεωρω την Α.Ρ. ποιοτικη εταιρεια σε πολλα θεματα αλλα πολυ ντιζαινατη ;)

Και να προσθεσω εδω οτι ενα αυτοκινητο που ειναι λιγο γρηγοροτερο σε γυρο πιστας δεν ειναι απαραιτητα γρηγοροτερο στο δρομο.Η συνολικη δουλεια αναρτησης πλαισιου συστηματος διευθυνσης κλπ εξω δειχνουν τον πραγματικο τους εαυτο.

αυτο που λες ισχυει...φερε μου ενα ΜΚ5 gti με dsg εισαγωγη και dp καταλυτη να δουμε διαφορες....αν θες παμε και στροφες εκει κι αν δεν εχω προβλημα....

vw golf gti-0.32

audi a3-0.33

audi tt roadster -0.32

audi tt coupe-0.30

αυτα ειναι πιο σπορ απο το λεον με το 0.33;βασει αυτου που λες και αυτου που βλεπω μαλλον οχι....

καλα εσυ εισαι γαμω τα παιδια λεμε....θα τα πουμε και στο seatnet.... ;):lol:

Λοιπον πλακα εχει. Πρωτα απο ολα με αυτο το topic επιβεβαιωθηκε μια υποψια που είχα για τον "εθνικισμο" καποιων μελων του club. Βεβαια μπορει να πει κάποιος γιατι όχι, ειμαι golfakias και γουστάρω.Aπο την άλλη βλέπουμε και εναν seatakia ο οποίος νομίζω έχει αγνές προθέσεις αλλά μπαίνει σε ενα φαύλο κύκλο προσβολών και χαρακτηρισμών χωρίς ουσία. Η αποψη μου: Audi>Vw>Seat>Skoda. δεν θα μπορούσε βέβαια να είναι διαφορετικά και σε θέμα τιμής. Τωρα γνωρίζοντας οτι ΤΑ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΑ ΚΑΙ ΤΩΝ 4 ΕΧΟΥΝ ΙΔΙΟΥΣ ΚΩΔΙΚΟΥΣ και βλέπεις σε πολλα κομμάτια σήματα 2 η 3 εταιρειών του group, νομίζω πως το να θάβεις το leon είναι σαν να θάβεις το jetta η το fox...Δηλαδή την μούρη σου...

δεν προσεξα αν εισαι προσφατα εγγεγραμενο μελος αλλα ενα εχω να σου πω...ου μπλεξεις με αυτους τους ινδιανους γιατι αν πεις την γνωμη σου και δεν ισχυει θα σε φανε ζωντανο...και το αστειο ειναι οτι ολοι ειναι νιανιαρα...οι περισσοτεροι τουλαχιστον...δεν εχουν γνωσεις περι αυτοκινησης και κρατανε μονο τα καλα οταν ακουν τρανταχτα ονοματα οπως GTI....

εσυ γιατρε πιες γαλα και αλλη φορα να ερχεσαι ωταν μιλαμε στο τηλ!

χαχαχα

raven φιλε θα σου απαντησω αυριο γιατι τωρα νισταζω και δεν εχω πιει το γαλα μου! tongue.gif

να ξυπνησεις ξημερωσε :lol:

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ξεφύγατε λίγο απο το θέμα .

Η επιλογή αυτοκινήτου είναι εντελώς αντικειμενικό και μάλιστα είναι καθαρά τι αρέσει στον άλλο. Εμμένα προσωπικά το gti για τους προσωπικούς μου λόγους. Αλλα ας είμαστε λίγο πιο ρεαλιστές νομιζω ο φίλος οτι αναφέρει επιμέρους πράγματα κ οχι συγκεκριμένα, όπως πχ το dsg αν είναι όντως το ίδιο γιατί να είναι πιο ακριβό στην VW η πχ τα φρένα που αναφέρθηκαν κ πιο πριν γιατί τα τακάκια (εφόσον είναι τα ίδια ) να τα χρεώνει περισσότερο h VW , βέβαια όλα αυτά δεν τα γνωρίζω καθότι δεν έχω αλλάξει ακόμα.. αλλά διαβάζοντας μέσα απο το forum..

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ξεφύγατε λίγο απο το θέμα .

Η επιλογή αυτοκινήτου είναι εντελώς αντικειμενικό και μάλιστα είναι καθαρά τι αρέσει στον άλλο. Εμμένα προσωπικά το gti για τους προσωπικούς μου λόγους. Αλλα ας είμαστε λίγο πιο ρεαλιστές νομιζω ο φίλος οτι αναφέρει επιμέρους πράγματα κ οχι συγκεκριμένα, όπως πχ το dsg αν είναι όντως το ίδιο γιατί να είναι πιο ακριβό στην VW η πχ τα φρένα που αναφέρθηκαν κ πιο πριν γιατί τα τακάκια (εφόσον είναι τα ίδια ) να τα χρεώνει περισσότερο h VW , βέβαια όλα αυτά δεν τα γνωρίζω καθότι δεν έχω αλλάξει ακόμα.. αλλά διαβάζοντας μέσα απο το forum..

ενας που επιασε το νοημα ουτε να αποδειξω κατι θελω ουτε κομπλεξικος ειμαι απλα η διαφορα για ιδια πραγματα ειναι μεγαλη και δεν μιλαω αυτη τη στιγμη για τα καθεαυτου αυτοκινητα αλλα για τα "περιφερειακα"!!!

Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια όλα ειναι από άποψη "περιφερειακων εξαρτηματων" απλα πληρωνεις 20% πάνω περίπου επειδή ειναι vw, και στην audi ακομα πιο πολυ, όποιος αντέχει στο κάτω κάτω!

αλλά όχι και η seat είναι φτηνή!! γδέρνει επίσης καλά! όπως και η scoda, δηλ. όλο το group!

Ξερετε ποσο έχει αλλαγη λαδιων και φιλτρα φυσικα, και το επιπλεον τακακια μόνο πίσω για το Α4

2007 μοντέλο??? στα 30000χλμ

480 ευρω παρακαλώ...μόνο αυτα! η εργατωρα έχει 85Ε ! γι ' αυτο μην ασχολειστε και πολυ...

Απολαυστε τα αυτοκινητα μονο αυτό...

Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια όλα ειναι από άποψη "περιφερειακων εξαρτηματων" απλα πληρωνεις 20% πάνω περίπου επειδή ειναι vw, και στην audi ακομα πιο πολυ, όποιος αντέχει στο κάτω κάτω!

αλλά όχι και η seat είναι φτηνή!! γδέρνει επίσης καλά! όπως και η scoda, δηλ. όλο το group!

Ξερετε ποσο έχει αλλαγη λαδιων και φιλτρα φυσικα, και το επιπλεον τακακια μόνο πίσω για το Α4

2007 μοντέλο??? στα 30000χλμ

480 ευρω παρακαλώ...μόνο αυτα! η εργατωρα έχει 85Ε ! γι ' αυτο μην ασχολειστε και πολυ...

Απολαυστε τα αυτοκινητα μονο αυτό...

αυτη ειναι η μαλακια που κανουμε εμεις και παμε στις αντιπροσωπειες...και μιλαω στον πλυθηντικο γιατι κι εγω λαλακας ειμαι που ολο λεω δεν ξαναπαω σε αντιπροσωπεια και ολο εκει ειμαι για σερβις....τεσπα!!!

Link to comment
Share on other sites

τοτε φιλε μου συγγνωμη αλλα δεν ειδες το fr...ειδες το ακριβως προηγουμενο μοντελο πριν το fr οταν εβγαινε leon 2 με τον tfsi με μειωμενη αποδοση...το fr με εκεινο το μοντελο διαφερει σε πολλα σημεια και ναι οντως ηταν πιο μαλακο ακομα και απο gti οχι ομως το fr...(το facelift fr λενε οτι ειναι πιο μαλακο απο το δικο μου το fr ξερετε το πρωτο....δεν γνωριζω δεν απαντω)

Είδα το κορυφαίο leon που διέθετε η SEAT τη δεδομένη στιγμή (νομίζω το έλεγε LEON TFSI)

αλλο η ποιοτητα και αλλο το design...δεν θεωρω την Α.Ρ. ποιοτικη εταιρεια σε πολλα θεματα αλλα πολυ ντιζαινατη :)

Νομίζω ότι η Α.Ρ κουβαλάει την κακή φήμη του μακρινού παρελθόντος. Αν μπεις στο alfisti.gr θα δεις ότι τα παράπονα αξιοπιστίας για τις σύγχρονες Α.Ρ είναι πολύ λίγα. Όσον αφορά δε την απτή ποιότητα των υλικών της (ταμπλω, ταπετσαρίες κ.λ.π) είναι καλύτερα από της SEAT.

αυτο που λες ισχυει...φερε μου ενα ΜΚ5 gti με dsg εισαγωγη και dp καταλυτη να δουμε διαφορες....αν θες παμε και στροφες εκει κι αν δεν εχω προβλημα....

Φίλε μου, οι διαφορές αυτές είναι τόσο μικρές σε χρόνους που δεν μπορούν να γίνουν αντιληπτές κατά τη γνώμη μου. Περισσότερο ρόλο παίζει η ικανότητα του εκάστοτε οδηγού, το πόσο καλά γνωρίζει το αυτοκίνητό του κ.λ.π. Πολλές φορές συμβαίναι ο ίδιος οδηγός να κάνει καλύτερους χρόνους με υποδεέστερα θεωρητικά αυτοκίνητα μόνο και μόνο γιατί βολεύτηκε καλύτερα. Όλα αυτά βέβαια σε πίστα γιατί στους δημόσιους δρόμους κυκλοφορούν κι'άλλοι.

Edited by PERIS
Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να μπω στο τρυπάκι του ανταγνωισμου Golf-Leon απλά να παραθέσω την ταπεινή μου γνώμη και εμπειρία.

Πήρα Leon TFSI (αυτό με τα 185) γιατί δεν υπήρχε τότε το S3 και ποτέ δεν θα έπαιρνα Golf (προσωπική απέχθεια για το μοντέλο αυτό)

Μετά από 100.000 όλα mε Bilstein B6 και εκ των οποίων τα 60.000 με πάνω από 300 άλογα και πλέον με Cupra ελατήρια τρίγμους δεν έχω ακούσει.

Όσο για άνεση όταν κάνεις σε 4 μέρες βηρυτό-θεσσαλονίκη και πίσω (4200Km), μέσα από τους καρόδρομους της συρίας και του λιβάνου δεν νομίζω να τίθεται θέμα...

Σίγουρα το Golf είνια καλύτερο ποιοτικά αλλά να μην απορρίπουμε και τα άλλα αυτοκίνητα

Link to comment
Share on other sites

εγω νομιζω τσαμπα ασχολουμαστε ο καθενας μπορει να παρει αυτο που του αρεσει και τον γεμιζει...ουτος η αλλος για αυτον το παιρνει το αυτοκινητο...

Link to comment
Share on other sites

Παιδες μην επιμενετε.. Ο προηγουμενος τυπακος τα ειπε ολα..Πειτε ποιο golf εχει κανει διαδρομη Ελλαδα-Ιρακ και πισω????? Ε????? Τι λεμε τωρα το Leon μπορει να σε φτασει Ιμαλαια...Ενω το golf...χαχα αντε να σε παει καμια Γερμανια να επισκεφτεις καμια mtm. Τι να τα κανεις τα πλαστικα?? Εδω λεμε οτι η Seat φτιαχνει πλεον αντιπυραβλικα αυτοκινητα που αντεχουν απο Τουρκους, Κουρδους, Συριους, Λιβανεζους και Ιρακινους..Οι Εβραιοι δεν πιανονται γιατι πλεον ειναι συμμαχοι...

Εγω λεω οτι ολοι πεσαμε στην παγιδα του raven αλλοι ηθελημενα αλλοι αθελα τους..Γιατι το να καθεται το ατομο τοσες μερες να προσπαθει να πεισει εκατονταδες χρηστες για το ορθο των αποψεων του δυο τινα σημαινει...Ή ειναι τοσο βαρετη η καθημερινοτητα του που βρισκει μεσα απο τη συγκεκριμενη αντιπαραθεση νοημα στην ανιαρη ζωη του και στο ανιαρο αυτοκινητο του ( πρωτη συγγενεια με το picasso της citroen σε hot dog εκδοχη ομως και οχι hamburger) ή εκπαιδευεται μεσα απο εδω στη σοφιστεια και την επιχειρηματολογια για να κατεβει στις εκλογες και να επιβαλλει την πωληση μονο Seat αυτοκινητων σε ολη τη χωρα (συμπεριλαμβανομενου του τραγικου toledo k altea) ενω με τα επιπλεον χρηματα που θα γλυτωσει το κρατος θα πληρωσει ολες τις συνταξεις για τα επομενα 20 χρονια κ θα βοηθησει στην οικονομικη αναταση του Ελληνικου Δημοσιου..(συν δωρεαν μαθηματα Ισπανικων για ολο το λαο ανεξαιρετως). Διαλεγετε και παιρνετε...Εγω ομως θα το παω λιγο μακρυτερα Leon tfsi ή Ibiza Cupra 1.4?? (Ρωτηστε και την κοτα...) Ποσο σεβεται μια εταιρεια ενα μοντελο της οταν το μικροτερο σε κατηγορια συναγωνιζεται ανετα ενα μεγαλυτερο??? Γεια σας λοιπον..

Edited by andain
Link to comment
Share on other sites

http://www.youtube.com/watch?v=K0PEdTg_dwo...DF0&index=5

για ολους εμας που εχουμε γκολφ..........

Link to comment
Share on other sites

Παιδες μην επιμενετε.. Ο προηγουμενος τυπακος τα ειπε ολα..Πειτε ποιο golf εχει κανει διαδρομη Ελλαδα-Ιρακ και πισω????? Ε????? Τι λεμε τωρα το Leon μπορει να σε φτασει Ιμαλαια...Ενω το golf...χαχα αντε να σε παει καμια Γερμανια να επισκεφτεις καμια mtm. Τι να τα κανεις τα πλαστικα?? Εδω λεμε οτι η Seat φτιαχνει πλεον αντιπυραβλικα αυτοκινητα που αντεχουν απο Τουρκους, Κουρδους, Συριους, Λιβανεζους και Ιρακινους..Οι Εβραιοι δεν πιανονται γιατι πλεον ειναι συμμαχοι...

Εγω λεω οτι ολοι πεσαμε στην παγιδα του raven αλλοι ηθελημενα αλλοι αθελα τους..Γιατι το να καθεται το ατομο τοσες μερες να προσπαθει να πεισει εκατονταδες χρηστες για το ορθο των αποψεων του δυο τινα σημαινει...Ή ειναι τοσο βαρετη η καθημερινοτητα του που βρισκει μεσα απο τη συγκεκριμενη αντιπαραθεση νοημα στην ανιαρη ζωη του και στο ανιαρο αυτοκινητο του ( πρωτη συγγενεια με το picasso της citroen σε hot dog εκδοχη ομως και οχι hamburger) ή εκπαιδευεται μεσα απο εδω στη σοφιστεια και την επιχειρηματολογια για να κατεβει στις εκλογες και να επιβαλλει την πωληση μονο Seat αυτοκινητων σε ολη τη χωρα (συμπεριλαμβανομενου του τραγικου toledo k altea) ενω με τα επιπλεον χρηματα που θα γλυτωσει το κρατος θα πληρωσει ολες τις συνταξεις για τα επομενα 20 χρονια κ θα βοηθησει στην οικονομικη αναταση του Ελληνικου Δημοσιου..(συν δωρεαν μαθηματα Ισπανικων για ολο το λαο ανεξαιρετως). Διαλεγετε και παιρνετε...Εγω ομως θα το παω λιγο μακρυτερα Leon tfsi ή Ibiza Cupra 1.4?? (Ρωτηστε και την κοτα...) Ποσο σεβεται μια εταιρεια ενα μοντελο της οταν το μικροτερο σε κατηγορια συναγωνιζεται ανετα ενα μεγαλυτερο??? Γεια σας λοιπον..

δεν θα ασχοληθω καθολου το οτι για αλλη μια φορα εβγαλες ιστοριες συνομωσιας και προπαγανδες πισω απο την πλατη σου περι βαρετης καθημερινοτητας και ανυπαρκτης ζωης (δικιας μου προφανως χωρις να με ξερεις)...αυτα θα τα πουμε απο κοντα μικρος ειναι ο κοσμος ε?οσο για το ερωτημα σου...μηπως ξερεις γιατι το cup edition ξερεις το polo 9n3 δεν ηρθε ΠΟΤΕ στην ελλαδα?μηπως για λογους κοστους και επιδοσεων οπου πλησιαζε απειλητικα ενα golf gti?μιλαμε παντα για την ελλαδα....ξερεις οι λαλακισμενοι φοροι που πληρωνουμε τελη ταξινομησης και αλλα διαφορα τετοια ωραια που εχει το κωλοκρατος μας.....σε ρωτω λοιπον και το αλλο ξερεις ποσο κανει ενα 5αρι gti και ποσο κανει ενα passat 2.0tfsi?η πολιτικη λοιπον της vw ισχυει σε ολο τον ομιλο (vag) με το αναλογο κοστος φυσικα...και επειδη θες να το παμε και σε προσωπικο βαθμο εσυ ασχολεισαι και βγαζεις συμπερασματα για χαρακτηρα ψυχολογικα και οτι λαλακια σου κατεβει στο κεφαλι...δυο τα τηνα λοιπον η εισαι ο μεγαλος παντογνωστης που καταλαβαινεις τα παντα απο την γραφη του αλλου η εισαι τρομερα μεγαλος *μη επιτρεπόμενη λέξη*..καλη σου μερα!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδες μην επιμενετε.. Ο προηγουμενος τυπακος τα ειπε ολα..Πειτε ποιο golf εχει κανει διαδρομη Ελλαδα-Ιρακ και πισω????? Ε????? Τι λεμε τωρα το Leon μπορει να σε φτασει Ιμαλαια...Ενω το golf...χαχα αντε να σε παει καμια Γερμανια να επισκεφτεις καμια mtm. Τι να τα κανεις τα πλαστικα?? Εδω λεμε οτι η Seat φτιαχνει πλεον αντιπυραβλικα αυτοκινητα που αντεχουν απο Τουρκους, Κουρδους, Συριους, Λιβανεζους και Ιρακινους..Οι Εβραιοι δεν πιανονται γιατι πλεον ειναι συμμαχοι...

Κακώς ασχολήθηκα. Δεν είπα ότι το golf den θα μπορούσε/μπορεί να το κάνει. Το μόνο που είπα είναι με το Leon τα καταφέρνει μια χαρά.

Την καλημέρα μου από τη μη βομβαρδισμένη Βηρυτό.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτό, πολύ καλό το γκολφ αλλά και το λεονάκι κάνει τη δουλειά του μια χαρά...

Αν εξαιρέσεις το εσωτερικό και το εξωτερικό που το γκολφ μπορεί να έχει καλύτερα υλικά, η μόνη διαφορά που έχουν είναι ότι το λεόν έχει πιο σκληρές αναρτήσεις και κοντύτερο σασμάν, αυτά...

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτό, πολύ καλό το γκολφ αλλά και το λεονάκι κάνει τη δουλειά του μια χαρά...

Αν εξαιρέσεις το εσωτερικό και το εξωτερικό που το γκολφ μπορεί να έχει καλύτερα υλικά, η μόνη διαφορά που έχουν είναι ότι το λεόν έχει πιο σκληρές αναρτήσεις και κοντύτερο σασμάν, αυτά...

Δεν ασχολούμαι θοδωρή. Κακώς είπα την εμπειρία μου.

παιδια εμενα εχουν στο στοχαστρο αν διαβασετε προηγουμενα ποστς θα καταλαβετε και το γιατι....

Link to comment
Share on other sites

Μη τσακώνεστε και χαλιεστε άδικα για αυτοκίνητα της σειράς...εντελως όμως της σειράς! και στην τελική σιγά το gti, tsi..golf έχω και εγώ και ξέρω, μην τα κάνουμε λες και είναι το θαύμα της αυτοκίνησης!

Link to comment
Share on other sites

Κακώς ασχολήθηκα. Δεν είπα ότι το golf den θα μπορούσε/μπορεί να το κάνει. Το μόνο που είπα είναι με το Leon τα καταφέρνει μια χαρά.

Την καλημέρα μου από τη μη βομβαρδισμένη Βηρυτό.

Yes..God bless America...

Edited by andain
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.