Jump to content
raven

Golf Vs Leon

Recommended Posts

Καποιος φιλος ανεφερε και αστερια στο euro-ncap..ας γελασω...και το rc το πεζο εχει 5 αστερια αλλα κανει πανω απο μια 10αδα χιλιαδες ευρω λιγοτερο απο το gti...

Και αν δεν πειστηκατε ακομη για το euro-ncap,θα σας πω ενα απλο πραγμα...οι φερραρι δεν κανουν ΚΑΘΟΛΟΥ τετοια τεστ...και μη μου πειτε οτι ειναι ασφαλη σε συγκρουση.....

Πω πω, αδερφε μολις ολοκληρωσες το τοπικ με αυτη σου την διατυπωση επι του θεματος και ειμαι συγουρος οτι εχουμε καλυφθει ολοι πληρως!

Εχεις σκεφτει ποτε το ενδεχομενο να δουλεψεις συμβουλος πωλησεων σε καποια αντιπροσωπεια??

Σιγουρα θα πειθεις τους αγοραστες στο θεμα της ασφαλειας και οχι μονο !

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον...

Επειδη εχω διαβασει ΤΑ απιστευτα σ αυτο το τοπικ,να πω και γω μερικα πραγματα...

Δεν εχετε καταλαβει ΚΑΝΕΙΣ ΣΑΣ τον λογο για τον οποιο φωναζει τοσες μερες ο raven και δεν το εχετε κανει επειδη δεν αφηνετε τον εαυτο σας να δει καθαρα...

Λεει το παιδι,και πολυ σωστα,οτι τα golf ειναι ανωτερα ποιοτικα απο τα λεον αλλα σε καμια περιπτωση δεν δικαιολογουν τα τοσα περισσοτερα χρηματα αγορας τους..ποσο πιο ξεκαθαρα μπορουσε να το πει ο φιλος??

Και απο τον ενθουσιασμο σας για τα αυτοκινητα σας,τον ειρωνευοσασταν και του μιλουσατε ΧΩΡΙΣ επιχειρηματα,σε αντιθεση με εκεινον που καθε του ποστ ακολουθουσε και αναλογη επιχειρηματολογια..

2ον..επειδη δεν ειναι σωστο να συγκρινεται αγγουρια με μπανανες,αν θελετε να συγκρινεται το gti με καποιο λεον,τοτε θα πρεπει να το κανετε με το κουπρα,καθως το καθε μοντελο απ αυτα ειναι το χοτ χατσ της κατηγοριας του..

Τωρα αν πιστευεται οτι ΓΕΝΙΚΑ (οχι ειδικα σε καποιους τομεις) σαν αμαξι ειναι καλυτερο το gti απο το κουπρα το λεον,τοτε δεν εχει νοημα να συζητατε γιατι δεν το εχετε με την καμμια...

3ον καπου αναφερθηκε τα περι συνεργασιας seat με vw...

Oλως τυχαιως ο φιλος ραβεν ειχε και εκει δικιο,καθως μπορει να εξοπλιζεται η seat απο την vw αλλα τις τελευταιες πινελιες τις βαζει η seat και στην περιπτωση μας η seat sport..γι αυτο και το προηγουμενο το κουπρα ηταν πιο καλο απο το ταπεινο gti 20vt,γι αυτο και το τωρινο ειναι παλι καλυτερο απ το 2.0tfsi..

Γι αυτο και οι μαγκες της σεατ εβγαλαν εκεινο το αναθεματισμενο το κουλερ στο ibiza cupra και πολλα αλλα που δεν ξερουμε καν..

Καποιος φιλος ανεφερε και αστερια στο euro-ncap..ας γελασω...και το rc το πεζο εχει 5 αστερια αλλα κανει πανω απο μια 10αδα χιλιαδες ευρω λιγοτερο απο το gti...

Και αν δεν πειστηκατε ακομη για το euro-ncap,θα σας πω ενα απλο πραγμα...οι φερραρι δεν κανουν ΚΑΘΟΛΟΥ τετοια τεστ...και μη μου πειτε οτι ειναι ασφαλη σε συγκρουση.....

Τελος να αναφερθω στο βεντεακι που παρεθεσε ενας φιλος..αυτο το Αγγλικο..για να δειτε ποσο ακυρο ειναι,εκτος απ το οτι δεν βαλανε αμαξια ιδιας κατηγοριας,σε καποια δεν βαλανε ουτε την μεγαλυτερη εκδοση!!

Αυτα απο μενα που ουτε δικηγορος του ραβεν ειμαι(δεν το ξερω αλλωστε το παλικαρι),ουτε εχω κατι με σεατ η vw..αντιθετως μαλιστα που ειμαι γερμανοφιλος εδω και χρονια!

Ας δουμε λιγο την αληθεια και ας αφησουμε τους συναισθηματισμους στην ακρη...

Αν θες να συγκρινεις κουπρα παρε το ed30 που ειναι κ τα δυο με κ04.

να σου πω κατι?Δεν μετανοιωνω με τπτ που πηρα το ταπεινο gtaki Μου κ δεν πηρα το curpa ιδια λεφτα ειναι.

να εισαι καλα που μπηκες να μας διαφωτισεις anyway αν εισαι ευχαριστημενος απο το αυτοκινητο σου

καλα κανεις αλλα τα γουστα ειναι υποκειμενικα.Αντικειμενικα αν θελεις να μιλησουμε σε ποιοτητα η σεατ ειναι πολυ πισω.

γιαυτο κ δεν αγορασα γιατι μολις μπηκα μεσα ξενερωσα κ σε μισο λεπτο βγηκα κ δεν μπηκα στον κοπο ουτε τεστ drive να το κανω γιατι τοσο πολυ με ξενερωσε

Edited by mourh
Link to comment
Share on other sites

Ασχετους και κολλημενους σαν εσενα δεν μπορω να πεισω σιγουρα...και ουτε διεκδικω κατι τετοιο!

Απλα την αληθεια λεω και οταν τη λεω με σωστο και ευπρεπη τροπο μη χεζεις τη συζητηση και ριχνεις το επιπεδο με φτηνες ειρωνειες...οταν καποιον δεν τον γνωριζεις θα του μιλας καλυτερα μπροστα στους αλλους..αμα θες ξεκατινιασμα και ειρωνιες υπαρχουν και τα πμ

Link to comment
Share on other sites

Ασχετους και κολλημενους σαν εσενα

Λες εμενα ασχετο οταν εσυ παραδειγματιζεις τις ferrari για τα crash tests ???

Link to comment
Share on other sites

ο καθενας κρινει μονος του

λυπαμαι που καθησα να σου απαντησω

τετοια ατομα δεν κανουν καλο σε κανενα φορουμ

Edited by mourh
Link to comment
Share on other sites

Αν θες να συγκρινεις κουπρα παρε το ed30 που ειναι κ τα δυο με κ04.

να σου πω κατι?Δεν μετανοιωνω με τπτ που πηρα το ταπεινο gtaki Μου κ δεν πηρα το curpa ιδια λεφτα ειναι.

να εισαι καλα που μπηκες να μας διαφωτισεις anyway αν εισαι ευχαριστημενος απο το αυτοκινητο σου

καλα κανεις αλλα τα γουστα ειναι υποκειμενικα.Αντικειμενικα αν θελεις να μιλησουμε σε ποιοτητα η σεατ ειναι πολυ πισω.

γιαυτο κ δεν αγορασα γιατι μολις μπηκα μεσα ξενερωσα κ σε μισο λεπτο βγηκα κ δεν μπηκα στον κοπο ουτε τεστ drive να το κανω γιατι τοσο πολυ με ξενερωσε

Και με το edition 30 να το συγκρινω(που δεν ειναι απολυτως σωστο γιατι το πρωτο χατσ της vw ηταν το gti και το πρωτο χατσ της σεατ ηταν το κουπρα)παλι ειναι πισω το golf!

Και σου ξαναλεω...ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΙΣΩ Η ΣΕΑΤ ΣΕ ΘΕΜΑ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ!

Ποιος σου ειπε οτι εχω seat?golf 5 tdi εχω...

Link to comment
Share on other sites

ο καθενας κρινει μονος του

λυπαμαι που καθησα να σου απαντησω

τετοια ατομα δεν κανουν καλο σε κανενα φορουμ

φιλε μου το ασχετος δεν πηγαινε για σενα...εσυ μια χαρα μου μιλας...αλλου πηγαινε!

Link to comment
Share on other sites

Λες εμενα ασχετο οταν εσυ παραδειγματιζεις τις ferrari για τα crash tests ???

αγορινα μου με την ελληνικη δεν τα πας καλα?

εφερα αυτο το παραδειγμα σαν αντιδιαστολη....

Εννοουσα πως ειναι λαθος να μου δικαιολογεις την υψηλη τιμη του gti με τα 5 αστερια του ncap,επειδη και οι φερραρι ειναι πανακριβες αλλα δεν εχουν ουτε ενα αστερι...καταλαβες τι εννοουσα?

Link to comment
Share on other sites

Και με το edition 30 να το συγκρινω(που δεν ειναι απολυτως σωστο γιατι το πρωτο χατσ της vw ηταν το gti και το πρωτο χατσ της σεατ ηταν το κουπρα)παλι ειναι πισω το golf!

Και σου ξαναλεω...ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΙΣΩ Η ΣΕΑΤ ΣΕ ΘΕΜΑ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ!

Ποιος σου ειπε οτι εχω seat?golf 5 tdi εχω...

ειπα να βαλουμε ιδιο set up γιαυτο ειπα cupra vs ed30 (αραγε ειναι πισω το edition?γιατι το λες αυτο?)

τωρα αν η vw εβγαλε κ αλλη εκδοση του gti τι να κανουμε...απλα το gti δεν ειναι ισοδυναμο με το cupra γιαυτο..

Edited by mourh
Link to comment
Share on other sites

ειπα να βαλουμε ιδιο set up γιαυτο ειπα cupra vs ed30 (αραγε ειναι πισω το edition?γιατι το λες αυτο?)

τωρα αν η vw εβγαλε κ αλλη εκδοση του gti τι να κανουμε...απλα το gti δεν ειναι ισοδυναμο με το cupra γιαυτο..

Αν θες να βαλουμε ιδιο σετ απ,αφου μιλας για τις ανανεωμενες εκδοσεις των μοντελων,τοτε να βαλουμε και το νεο κουπρα με τα 265.. ;)

Αλλα και με το 240 να το συγκρινεις παλι πισω θα ειναι..

Οπως και να το κανουμε η σεατ στον τομεα σπορτιφ συμπεριφορας,ειναι μπροστα ελεω σεατ σπορτ!Εχει πιο επιθετικο προσανατολισμο..

Σε αλλα οπως ειπατε και σεις,ναι ειναι πολυ πισω και το ξερουν ολοι!

Edited by Λεφος
Link to comment
Share on other sites

αγορινα μου με την ελληνικη δεν τα πας καλα?

Δεν το παμε στα Γερμανικα καλυτερα ? Ηδη αρχιζει και με πειθεις για το leon !

Τεσπα επειδη δεν ξεκινησαμε καλα και δεν βλεπω να βγαινει ακρη μεταξυ μας λεω να μεινω μονο θεατης εδω.

Link to comment
Share on other sites

Αν θες να βαλουμε ιδιο σετ απ,αφου μιλας για τις ανανεωμενες εκδοσεις των μοντελων,τοτε να βαλουμε και το νεο κουπρα με τα 265.. ;)

Οπως και να το κανουμε η σεατ στον τομεα σπορτιφ συμπεριφορας,ειναι μπροστα!

Σε αλλα οπως ειπατε και σεις,ναι ειναι πολυ πισω και το ξερουν ολοι!

τι αυτοκίνητο είπες έχεις...... golf;;; σίγουρα πράγματα; tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

τι αυτοκίνητο είπες έχεις...... golf;;; σίγουρα πράγματα; tongue.gif

Golf εχει η αδερφη μου και ειμαι και γω και αυτη πολυ ευχαριστημενοι!

Το τι εχω εγω και πως το εχω ειναι αλλο...

Link to comment
Share on other sites

Δεν το παμε στα Γερμανικα καλυτερα ? Ηδη αρχιζει και με πειθεις για το leon !

Τεσπα επειδη δεν ξεκινησαμε καλα και δεν βλεπω να βγαινει ακρη μεταξυ μας λεω να μεινω μονο θεατης εδω.

Πιστεψε με θα βγει ακρη μεταξυ μας..αρκει να προσπαθησεις εστω και λιγο να ακουσεις και να καταλαβεις αυτα που σου λεω.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Αν θες να βαλουμε ιδιο σετ απ,αφου μιλας για τις ανανεωμενες εκδοσεις των μοντελων,τοτε να βαλουμε και το νεο κουπρα με τα 265.. ;)

Αλλα και με το 240 να το συγκρινεις παλι πισω θα ειναι..

Οπως και να το κανουμε η σεατ στον τομεα σπορτιφ συμπεριφορας,ειναι μπροστα ελεω σεατ σπορτ!Εχει πιο επιθετικο προσανατολισμο..

Σε αλλα οπως ειπατε και σεις,ναι ειναι πολυ πισω και το ξερουν ολοι!

εαν θελεις να βαλουμε το νεο cupra τοτε να το βαλουμε με το R20 διλιτρο 265 αλογα τετρακινηση.τι λες?

Link to comment
Share on other sites

Golf εχει η αδερφη μου και ειμαι και γω και αυτη πολυ ευχαριστημενοι!

Το τι εχω εγω και πως το εχω ειναι αλλο...

εντάξει αν είναι τόσο κακό να πεις τι αυτοκίνητο έχεις εσύ θα ξέρεις καλύτερα ;)

...μυρίζει λιονταράκι όμως :rolleyes:

Y.G επίσης αν θέλεις μπορείς να κανεις στο ίδιο μήνυμα που έχεις ποστάρει επεξεργασία δεν θα χρειάζεται να ποστάρεις συνεχόμενα

Y.G2 εννοείται ότι το cupra μονο με το edition30 συγκρίνεται και το gti με το fr. απλή λογική ...

Edited by Spiros23
Link to comment
Share on other sites

Και απο που εβγαλες αυτο το συμπερασμα?

Απ το παραδειγμα με το rc?αν εγραφα opc θα ελεγες οτι εχω οπελ?? ;)

γιατί υπάρχει ένα forum φίλων volkswagen... και το δικό σου πρώτο post είναι στο θέμα golf vs leon προσπαθώντας να υποστήριξης το leon...

Link to comment
Share on other sites

εαν θελεις να βαλουμε το νεο cupra τοτε να το βαλουμε με το R20 διλιτρο 265 αλογα τετρακινηση.τι λες?

Οχι δα...δεν εισαι δικαιος...

Ακου..το πρωτο 5αρι γκολφ gti συγκρινεται με το κουπρα..αυτα ειναι στην ιδια κατηγορια και ολες οι συγκρισεις γινονται πανω σε αυτα..αυτα ειναι τα χοτ χτατσ...μη συγκρινουμε οτι θελουμε!

Y.G επίσης αν θέλεις μπορείς να κανεις στο ίδιο μήνυμα που έχεις ποστάρει επεξεργασία δεν θα χρειάζεται να ποστάρεις συνεχόμενα

Ξερω ρε συ,απλα αναφερομαι σε διαφορετικα ατομα καθε φορα!

Link to comment
Share on other sites

γιατί υπάρχει ένα forum φίλων volkswagen... και το δικό σου πρώτο post είναι στο θέμα golf vs leon προσπαθώντας να υποστήριξης το leon...

Εχοντας golf ομως ;):rolleyes: δε σου φαινεται παραξενο?αναρωτησου λιγο γιατι...μηπως γιατι δεν κρυβομαι πισω απ το δαχτυλο μου?

Το πρωτο μου ποστ ηταν στα νεα μελη tongue.gif

Υ.γ για πεζο καταλαβα πριν,ενω εννοουσες λεον ε?λαθος!

Edited by Λεφος
Link to comment
Share on other sites

Οχι δα...δεν εισαι δικαιος...

Ακου..το πρωτο 5αρι γκολφ gti συγκρινεται με το κουπρα..αυτα ειναι στην ιδια κατηγορια και ολες οι συγκρισεις γινονται πανω σε αυτα..αυτα ειναι τα χοτ χτατσ...μη συγκρινουμε οτι θελουμε!

τα είπαμε αυτά..

edition30---->cupra

fr---->gti

έλα τελικά θα μας πεις ποια έκδοση... εεεεε πιο αυτοκίνητο έχεις;;

Εχοντας golf ομως wink.gif wink.gif δε σου φαινεται παραξενο?αναρωτησου λιγο γιατι...μηπως γιατι δεν κρυβομαι πισω απ το δαχτυλο μου?

Το πρωτο μου ποστ ηταν στα νεα μελη tongue.gif

Υ.γ για πεζο καταλαβα πριν,ενω εννοουσες λεον ε?λαθος!

ναι για leon έλεγα και λέω και εγώ που κολλάει με το peugeot τώρα αλλα τελοσπάντων λέω tongue.gif

πάντως ok έχω εγώ leon για σένα ;)

αλλα προτιμώ τα golf :rolleyes:

Edited by Spiros23
Link to comment
Share on other sites

τα είπαμε αυτά..

edition30---->cupra

fr---->gti

έλα τελικά θα μας πεις ποια έκδοση... εεεεε πιο αυτοκίνητο έχεις;;

Δεν συγκρινονται ετσι αλλα και ετσι να ναι,παλι το κουπρα υπερτερει..

Θες ντε και καλα να μαθεις τι αμαξι εχω ε???? :rolleyes:

Εχω 5αρι tdi με τα 140 και κατι

και ενα 207 ραλι με κ4 full περιφερειακα με καμποσα αλογα.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν συγκρινονται ετσι αλλα και ετσι να ναι,παλι το κουπρα υπερτερει..

Θες ντε και καλα να μαθεις τι αμαξι εχω ε???? :lol:

Εχω 5αρι tdi με τα 140 και κατι

και ενα 207 ραλι με κ4 full περιφερειακα με καμποσα αλογα.. ;)

κοίτα προσωπική μου άποψη ότι έτσι συγκρίνονται αυτά τα δυο από όλες τις απόψεις. να τα χαίρεσαι και το golf σου και το όμορφο 207 σου. αν και το "rallye" με παραπέμπει σε αλλα πράγματα :rolleyes:

εμενα τυχαίνει και το άλλο αυτοκίνητο στην οικογένεια είναι leon, και όντως ευχαριστημένοι είμαστε. αλλα κάποια πράγματα πρέπει να τα παραδεχόμαστε...

Link to comment
Share on other sites

Ο λεφος ψαχνει μαμα edition 30 για πατημα και κανει πολυ παρεα με τον japanic με το αγγουρις!!! tongue.giftongue.gif

Ετσι εξηγουνται τα ποστ του σε αυτο το τοπικ! Κολλημενε Γαλλε !!! ;):rolleyes::lol::D Κι ειπα να μην ξαναγραψω tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Ο λεφος ψαχνει μαμα edition 30 για πατημα και κανει πολυ παρεα με τον japanic με το αγγουρις!!! tongue.giftongue.gif

Ετσι εξηγουνται τα ποστ του σε αυτο το τοπικ! Κολλημενε Γαλλε !!! ;):rolleyes::lol::D Κι ειπα να μην ξαναγραψω tongue.gif

κοσμά λάθος κανεις.. έχει cupra και ψάχνει gti για να το πατήσει και να λέει μετά τα δικά του... :D για αυτό προσπαθεί να μας πείσει τόση ώρα ότι το κούπρα συγκρίνεται μονο με το gti

που είναι αυτός ο japanic με το θηρίο;; ε ρε ποσταρισματα που πέφτανε τότε στα "τσάγια" μας έλειψαν αυτές οι επιστημονικές αναλύσεις του tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.