Jump to content
raven

Golf Vs Leon

Recommended Posts

Φίλε μου,μην αρπάζεσαι,δες μόνο τους χρόνους που παραθέτει για την πίστα των σερρών(1:30 μαμά σαξόραλλο?σε ποιά διάσταση? tongue.gif )..Εχει πολύ πλάκα αυτή η καραμέλα οτι τα golf δεν στρίβουνε κτλπ κτλπ..Στρίβουνε και παραστρίβουνε..Ακόμη και σε κλειστό στροφιλίκι,αν και δεν ειναι αυτός ο προσανατολισμός τους...Η καλή συμπεριφορά του συγκεκριμένου αυτοκινήτου φαίνεται σε ''πατημένες''διαδρομές οπου ακόμη και ο άπειρος μπορεί να κινηθεί ταχύτητα..Α και για την ιστορία έχει περάσει ένας στόλος γαλλικών απο την οικογένεια οπότε μπορώ να κρίνω(σε σχέση με γαλλικά πάντα):)

Link to comment
Share on other sites

τι μου λες για πιστες κ ιστοριες; ενα σαξοραλο εχει καλυτερη προσφυση απο ενα ed30; ωραιος.

ουτε τρεχω σε πιστες.. (με αμαξι τουλαχιστον) ουτε παιζω με χρονους και ιστοριες αυτα που μου λες μου ακουγονται βερεσε.

Φυσικα και σου ακουγονται βερεσε γιατι οταν κατι δεν το γνωριζουμε το περναμε βερεσε εμεις οι ελληνες..

αλλη η χριση πιστας αλλη η χριση δρομου μαγκα μου αλλες ιποστροφες.

τι αναρτομενη μαζα εχει το γκολφ και τι το σαξοραλο; οι δυναμεις που αναπτυσονται ειναι διαφορετικες μεσα σε πιστα και αλλες στο δρομο

Βαζω στοιχημα πως αυτα που λες δεν τα γνωριζεις και τα λες μονο και μονο για να δειξεις οτι ξερεις.. :)

λιπον δεν ειναι ολα χρονοι και μαλακιες

Οταν θελεις να μιλαμε για επιδοσεις,τοτε ΝΑΙ ειναι ολα χρονοι!!Ειτε το θες ειτε οχι....εδω απο καποια δεκατα κρινονται οι παγκοσμιοι πρωταθλητες της f1 και συ αγνοεις τους χρονους?Αυτο δυστυχως σημαινει φιλε μου οτι δεν γνωριζεις!

και στην τελικη τι το κρατας το γκολφ αφου δεν στριβει φιλε μου;

Το γκολφ δεν το κραταω επειδη στριβει...εχω το 207 γι αυτη τη δουλεια!

Το γκολφ το κραταω επειδη ειναι ποιοτικο και δεν καιει καθολου καθ οτι tdi..

αλλα σιγουρα συνολικα εχω ενα καλυτερο αμαξι απο ενα πεζο

Αν μου πεις 10 πραγματα που εχεις καλυτερα απ το πεζο,εκτος απο την ποιοτητα που την εχετε κανει καραμελα,τοτε θα με πεισεις και θα σε παραδεχτω!

Εν τελει δεν θελω να συγκρινω πεζο με vw γιατι το φορουμ ειναι της vw και δεν εχουν καμια δουλεια οι αναφορες προς πεζο..απλα η κουβεντα το εφερε και ζητω συγγνωμη για τα προς τουτο σχολια.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Α και για την ιστορία έχει περάσει ένας στόλος γαλλικών απο την οικογένεια οπότε μπορώ να κρίνω(σε σχέση με γαλλικά πάντα):rolleyes:

Κανεις λαθος..εχεις το δικαιωμα να κρινεις,αλλα το αν μπορεις και αν το κανεις σωστα ειναι αλλο θεμα..

Και για πες μας εσυ που ξερεις :) ποσο γυριζει το σαξοραλο στις σερρες?

Που στριβει καλα το γκολφ?σε κλειστες διαδρομες???? ;) ;) ελα μια μερα να παμε αναβαση στο σκρα(αν εισαι απο σαλλλλλονικη) να δεις τι ωραια που στριβουν...αν δεν σε αφησει οποιοδηποτε γαλλικο πανω απο λεπτο,τοτε θα σου δωσω και το tdi μου να μην καις πολυ...

Δειτε τα πραγματα οπως εχουν γιατι θα βρεθειται καμια μερα προ εκπληξεως και θα στεναχωρηθειτε πολυ..

Edited by Λεφος
Link to comment
Share on other sites

λεφος ας με να ξερω κατι παραπανω σαν μηχανολογος μηχανικος απο τεχνικη μηχανικη, φυσικη, και στατικη.

αν θελεις να σου παραθεσω στοιχεια μπορω να κατσω να σου αναλυσω της δυναμεις ποφ ασκουντε σε ενα κουβα κ σε ενα κανονικο αυτοκηνιτο σε συνθικες πιστας και οχι δρομου οπου οι αλαγες κατευθυνσεις ειναι πολυ μεγαλυτερες και οι δυναμεις ιποστροφης αλλες.

καθως και οι ταχυτητες ΜΙΚΡΟΤΕΡΕΣ.

λοιπον.. το αν γωριζω απο χρονους και πιστες ασε να το κρινουν αλλοι που με γνωριζουν καθως τα 2 χρονια που ετρεχα στα 125cc με καρτ πριν μερικα χρονια μου εχουν αφησει κατι να γνωριζω..

ωταν δεν ξερεις δεν θα μιλας και δεν θα λες μπαρουφες του τυπου δεν ξερεις κ τα λες ετσι.

πολυ ασχολιθηκα κ κακως σου ξανα απαντω.

πολυ καλημερα

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου Λεφο, φασκεις κι αντιφασκεις απ'οτι βλεπω...

Στην ερωτηση του poenstar, τι το κρατας το Golf, απαντας τονιζοντας ως λογο την ποιοτητα του.. Πιο πανω ομως χαρακτηριζεις "καραμελα" το επιχειρημα αυτο.... :)

Επειτα αν εσυ θεωρεις οτι το αυτοκινητο ειναι ενα παιχνιδι με αντιπαλο το χρονο τοτε θα σου προτεινα στο γαλλικο σου αυτοκινητο, που χαρακτηριζεται οπως λες για τις καλυτερες επιδοσεις στον τομεα αυτο, να βαλεις ως extra ενα χρονομοτερο ψηφιακο ακριβειας και να κανεις αναβασεις-καταβασεις, να μετρας το ποσο γρηγορα θα φτανεις καθημερινα στη δουλεια σου ή επισης το ποσο γρηγορα θα κανεις μια εκδρομη ενος Σαββατοκυριακου.....

Δεν θα σου πω επιχειρηματα αν το Golf ειναι καλυτερο, ουτε περιπτωσεις που τα γαλλικα ειναι ενα σκαλι πιο κατω (εχω αποδειξεις)... Αυτο που θα σου πω ομως οτι με το Golf, προσωπικα, χαιρομαι την ανεση, ποιοτητα κυλισης, οδηγικη απολαυση, ξεκουραστη γενικα οδηγηση ειτε παω στο super market ειτε διανυσω ενα μεγαλο ταξιδι...

Θα χρησιμοποιησω κι εγω την εκφραση οτι τ' αλλα τ' ακουω βερεσε, γιατι για μενα αυτα αυτα που παραθετεις δεν ειναι σοβαρα επιχειρηματα που θα με κανουν να αλλαξω γνωμη οχι μονο για το Golf, αλλα γενικα για τα γερμανικα αυτοκινητα...

Ωραια και βρεθηκα προ εκπληξεως, με περασες απο πανω, απο κατω, κλπ, ποσος με ενδοιαφερει... Εσυ τι θα καταλαβεις μετα; Λογικα θα καυχιεσαι οτι περασες ενα Golf ή μηπως θα παρεις καποιο βραβειο που θα δινεται στους γρηγοροτερους οδηγους της Εθνικης Οδου συμφωνα με τον νεο Κ.Ο.Κ;

Εντελως φιλικα κι ευσυνηδειτα σου τα λεω..

Link to comment
Share on other sites

Εχεις ανεβει σε 207 για γρηγορη βολτα η πιστα?Σε 206?Σε κλιο?

Εχεις ανεβει γενικα σε αμαξια που στριβουν για να εχεις μετρο συγκρισης?

Τι να μου πεις ρε αγορινα μου για το γκολφ οταν ξερω οτι σερρες γυρναει λιγο πανω απο 1.40..?(για το 140αρι λεω..κατι αναλογο θα ειναι και το 30)

Μαμα σαξοραλο γυρναει 1.30..

Το ''δεν το δεχομαι'' δε μου λεει κατι..επειδη δλδ εχεις γκολφ,πρεπει ντε και καλα να στριβει?Αν εστριβε θα το ειχαν και σε αγωνες,οπως εχουν τα type-r παραδειγμα!

Γι αυτο αν δεν εχετε μετρο συγκρισης μην συγκρινετε...Τα γκολφ στριβουν ΜΟΝΟ υπο προυποθεσεις και παλι οχι οπως θα επρεπε!

Σορυ για το λιγο οφ τοπικ

τρελα πουλας;

οποτε θελεις οποια διαδρομη θελεις αλλα με στοιχημα τον κουβα σου

Link to comment
Share on other sites

Το γκολφ δεν το κραταω επειδη στριβει...εχω το 207 γι αυτη τη δουλεια!

Το γκολφ το κραταω επειδη ειναι ποιοτικο και δεν καιει καθολου καθ οτι tdi..

Θες να μας πεις δηλαδη οτι το 207 με το k04 που εχεις στριβει???

Λοιπον επειδη τους πιανεις αδιαβαστους εδω μεσα τους περισσοτερους με το θεμα των 207 αν καποιο απο τα σημερινα μοντελα της πεζω στριβουν ειναι ενα (και ειναι στη μικρη κατηγορια γιατι στη μικρομεσαια δεν εχει καποιο αξιολογο 307) και ειναι το 207rc που μπορω να πω οτι το αμαξι στριβει καλα αλλα και παλι να μου λεγες οτι εχεις κανα clio rs η megane r26 να το καταλαβω αλλα οχι και 207 ραλυ και μαλιστα με τοσα αλογα! Αμφιβαλω αν με τοσα αλογα που εχει το ραλυ σου μπορεις να το βαλεις σε στροφες και ειμαι σιγουρος οτι ενα μαμα gti μπορει να σε περασει σε οποιαδηποτε στριφτερη διαδρομη.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι ασχολειστε θελω να μου πειτε?Μυαλο δεν εχετε?Κ να πω δεν τα ξανα ειδαμε τετοια σκηνικα....Με ατομα που κατηγορουν τα golf.Εγω δεν εχω διαβασει σε κανενα φορουμ καποιον με GOLF να κατηγορει αλλη εταιρια...Τυχαιο?Πολλοι ειναι αυτοι που θα ηθελαν να το καβαλησουν αλλα πηραν κατι αλλο (στο χερι).Η υποθεση αρχιζει κ θυμιζει japanic που μας ειχε ζαλισει τα @@ κ μετα τα πηρε κ αυτος στο χερι υστερα απο την κοντρα.ΕΛΕΟΣ βαλτε το νιονιο σας να δουλεψει.Δηλαδη στον καθε τυχαιο που θα μπαινει εδω κ θα λεει οτι του κατεβει εμεις θα προσπαθουμε να τον πεισουμε?το GT εκανε 24-25 το GTI 30 κ το rallye κανει 18.οποιος ειναι μαγκας ας παει να παρει οτι θελει (αν μπορει).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο εμένα,

έχω βγάλει τα πατατάκια κ την μπίρα κ διαβάζω αυτο το thread. tongue.gif

Όλα καλά κ ωραία, μία απορία έχω θα ήθελα να την θέσω στους συμφωρήτες

που έχουν Golf:

" Δέν έχετε μάθει πώς τόσα χρόνια όλοι θέλουν να μοιάσουν με τον καλλιτερο της κατηγορίας και γιαυτο προσπαθούν να συγκριθούν μαζι του?"

Δέν είναι τυχαίο πώς η κατηγορία του Golf στο εξτερικό ονομάζετε "Golf Class" και το Golf Θεωρείτε το μέτρο σύγκρισης.

Όσο αφορά το 207 τώρα, εάν δεν απατόμαι...μάλλον πρέπει να συγκρίνετε με το πόλο και όχι το Golf...διορθώστε με εάν κάνω λάθος.

Edited by Nemessis
Link to comment
Share on other sites

Κανεις λαθος..εχεις το δικαιωμα να κρινεις,αλλα το αν μπορεις και αν το κανεις σωστα ειναι αλλο θεμα..

Και για πες μας εσυ που ξερεις :lol: ποσο γυριζει το σαξοραλο στις σερρες?

Που στριβει καλα το γκολφ?σε κλειστες διαδρομες???? :lol: :lol: ελα μια μερα να παμε αναβαση στο σκρα(αν εισαι απο σαλλλλλονικη) να δεις τι ωραια που στριβουν...αν δεν σε αφησει οποιοδηποτε γαλλικο πανω απο λεπτο,τοτε θα σου δωσω και το tdi μου να μην καις πολυ...

Δειτε τα πραγματα οπως εχουν γιατι θα βρεθειται καμια μερα προ εκπληξεως και θα στεναχωρηθειτε πολυ..

:lol: :lol: :rolleyes::D Εχεις οδηγήσει clio rs?Ξέρεις τι είναι to 205 rallye?306 s16?xantia activa?H παθητική τετραδιεύθυνση ξέρεις τι είναι?Τι σχέση έχουν όλα αυτά με το 207?Τι έχει πάρει ακριβώς το 207 απ'όλα αυτά?Δεν ξέρω που είναι η ανάβαση σκρά,ξέρω όμως τις αντίστοιχες της αθήνας..Και ξέρεις τι?Σπάω πλάκα με τους κολλημένους,για τους οποίους Golf=Δεν στρίβει,χωρίς να χωράει το μυαλό τους οτι τα περισσότερα σύγχρονα αυτοκίνητα είναι τόσο κοντά σε δυνατότητες,που τον μεγαλύτερο ρόλο πλέον παίζει το θάρρος του οδηγού.Και ναι,αν σκεφτεί κάποιος τον προσανατολισμό του αυτοκινήτου και το οτι δεν έχει κάποια πρωτοποριακή γεωμετρία μπροστά, στρίβει και σε κλειστό στροφιλίκι,και μάλιστα πολύ καλά.Νορμάλ rallye είναι στο 1.40+ με πολύ καλό οδηγό..Ο χρόνος που γράφεις,δεν ξέρω σε αντιστοιχεί,μάλλον σε κάποιο στημένο evo.Κρίμα γιατι είναι και δίπλα σου η πίστα.Να ενημερώνεσαι καλύτερα ;)

Link to comment
Share on other sites

Αν μου πεις 10 πραγματα που εχεις καλυτερα απ το πεζο,εκτος απο την ποιοτητα που την εχετε κανει καραμελα,τοτε θα με πεισεις και θα σε παραδεχτω!

ΑΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΛΑ ΟΙ ΚΙΝΗΤΗΡΕΣ ΠΡΟΕΡΧΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΒΜW Η' ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ...

ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΑΥΤΑ ΤΑ ΚΑΡΑ ΠΟΥ ΟΛΟΙ ΟΙ ΧΑΖΟΙ ΑΓΟΡΑΖΟΥΝ ΕΧΟΥΝ ΔΙΚΟΥΣ ΤΟΥΣ ΚΙΝΗΤΗΡΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΤΟΥΣ ΔΙΝΟΥΝ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΤΟΥΤΟΥ ΤΟΥ GROUP ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΕΣ ΕΤΑΙΡΙΕΣ..ΒΛΕΠΕ DIESEL ΟΠΟΥ ΕΚΕΙ ΟΙ ΓΑΛΛΟΙ ΠΕΡΝΑΝΕ ΤΑ ΣΥΝΟΡΑ ΚΑΙ ΠΑΝΕ ΓΙΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΑ ΣΤΗΝ ΓΕΡΜΑΝΙΑ..ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝ ΣΤΡΙΒΟΥΝ ΟΙ ΓΕΡΜΑΝΟΙ...ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΒΑΘΜΟ ΠΟΥ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΟΙ ΓΑΛΛΟΙ ΑΛΛΑ,Ο ΓΕΡΜΑΝΟΣ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΥ Ο ΙΔΙΟΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟΝ ΓΑΛΛΟ...ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΣ ΟΤΙ ΑΠΟ ΓΕΡΜΑΝΟ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΜΟΤΕΡ...ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΜΟΝΟ ΤΑ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΕΜΑΣ ΤΟΥΣ ΑΠΛΟΥΣ ΟΔΗΓΟΥΣ.ΤΟ 106 ΔΕΝ ΠΑΙΖΟΤΑΝ ΑΠΟ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ ΣΤΡΟΦΗ ΑΛΛΑ ΣΕ ΣΥΓΚΡΟΥΣΗ ΕΚΑΝΕΣ ΤΟ ΣΤΑΥΡΟ ΣΟΥ...ΘΑ ΗΘΕΛΕΣ ΝΑ ΠΟΥΜΕ ΓΙΑ ΠΑΘΗΤΙΚΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑ,ΓΙΑ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗΣ,ΓΙΑ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΗ ΥΠΕΡΟΧΗ,ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ 4 ΡΟΔΕΣ ΠΟΥ ΣΤΡΙΒΟΥΝ...ΤΑ ΠΕΖΟ ΕΙΝΑΙ ΤΙΜΙΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ΚΑΙ ΣΕ ΑΝΑΛΟΓΙΑ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ-ΤΙΜΗΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΑΓΟΡΑ ΑΛΛΑ ΜΕ ΜΕΤΡΟ...ΕΓΩ ΕΧΩ ΛΕΟΝ 2 ΑΛΛΑ ΕΙΧΑ ΚΑΙ GOLF ΜΗΝ ΛΕΤΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΑ GOLF ΓΙΑΤΙ ΑΘΕΛΑ ΣΑΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙΤΑΙ ΜΙΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΤΙGOLF ΜΑΖΙ ΜΕ ΑΛΛΟΥΣ ΚΑΤΟΧΟΥΣ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ ΞΕΧΝΩΝΤΑΣ ΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΑΞΙΑ ΤΟΥ ΤΟΥΤΟΥ ΣΑΣ ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ...ΟΣΟ ΓΙΑ ΑΝ ΤΟ GOLF ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΑΜΑΞΙ ΑΣΕ ΤΙΣ ΠΩΛΗΣΕΙΣ ΝΑ ΜΙΛΗΣΟΥΝ...ΤΟΣΟΙ ΟΔΗΓΟΙ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΛΑΘΟΣ...

Link to comment
Share on other sites

Εχεις ανεβει σε 207 για γρηγορη βολτα η πιστα?Σε 206?Σε κλιο?

Εχεις ανεβει γενικα σε αμαξια που στριβουν για να εχεις μετρο συγκρισης?

Τι να μου πεις ρε αγορινα μου για το γκολφ οταν ξερω οτι σερρες γυρναει λιγο πανω απο 1.40..?(για το 140αρι λεω..κατι αναλογο θα ειναι και το 30)

Μαμα σαξοραλο γυρναει 1.30..

Το ''δεν το δεχομαι'' δε μου λεει κατι..επειδη δλδ εχεις γκολφ,πρεπει ντε και καλα να στριβει?Αν εστριβε θα το ειχαν και σε αγωνες,οπως εχουν τα type-r παραδειγμα!

Γι αυτο αν δεν εχετε μετρο συγκρισης μην συγκρινετε...Τα γκολφ στριβουν ΜΟΝΟ υπο προυποθεσεις και παλι οχι οπως θα επρεπε!

Σορυ για το λιγο οφ τοπικ

Πριν βγεις και κατηγορεις τους αλλους οτι λενε λογια χωρις να ξερουν κοιτα πρωτα να ξερεις εσυ τι λες.Ο γυρος σε πιστα δεν ειναι απολυτο συγκριτικο της οδηγικης συμπεριφορας δυο αυτοκινητων.Θα πρεπει να ξερεις οτι ο poenstar ξερει πολυ καλα τι λεει και προσυπογραφω.Μηπως αυτοκινητα με παρομοιους χρονους σε πιστα δεν ειχαν διαφορες επι πραγματικων συνθηκων;Βγες εσυ με το κουβαδακι το σαξοραλο και τον ημιακαμπτο πισω σε κατι στροφουλες του ελληνικου οδικου δικτυου κ μετα τα ξαναλεμε.Φροντισε να εχεις και εκτινασομενο καθισμα γιατι στον αερα δεν οδηγειται.Τα Golf παντα εστριβαν και αυτα τα εχουν πει ατομα πολυ πιο εμπειρα απο ολους μας εδω μεσα.Μην προσπαθεις λοιπον να "περασεις" την εντυπωση οτι δε στριβουν γιατι γινεσαι απλα γραφικος.Οσο για τα σαξοραλα ελεος δηλαδη.Το θεωρεις αυτοκινητο;Εγω το θεωρω ανακυκλωμενο χαρτι με ροδες.Και το καρτ μου εχει καλο κρατημα.Και τι μ'αυτο;Το αυτοκινητο δεν ειναι μονο κρατημα, ουτε μονο μοτερ, ουτε μονο ποιοτητα.Ειναι ΟΛΑ.

Edited by NASOS_ea
Link to comment
Share on other sites

Το όλο θέμα είναι άκυρο από την αρχή. Είναι σαν να έχει μπει ένας μουσουλμάνος σε ορθόδοξη εκκλησία και να προσπαθεί να πείσει τον παπά ότι η δική του θρησκεία είναι η καλύτερη...

Link to comment
Share on other sites

Το όλο θέμα είναι άκυρο από την αρχή. Είναι σαν να έχει μπει ένας μουσουλμάνος σε ορθόδοξη εκκλησία και να προσπαθεί να πείσει τον παπά ότι η δική του θρησκεία είναι η καλύτερη...

:lol::blink::whistling: πετυχημενο.....

Link to comment
Share on other sites

λεφος ας με να ξερω κατι παραπανω σαν μηχανολογος μηχανικος απο τεχνικη μηχανικη, φυσικη, και στατικη.

αν θελεις να σου παραθεσω στοιχεια μπορω να κατσω να σου αναλυσω της δυναμεις ποφ ασκουντε σε ενα κουβα κ σε ενα κανονικο αυτοκηνιτο σε συνθικες πιστας και οχι δρομου οπου οι αλαγες κατευθυνσεις ειναι πολυ μεγαλυτερες και οι δυναμεις ιποστροφης αλλες.

καθως και οι ταχυτητες ΜΙΚΡΟΤΕΡΕΣ.

λοιπον.. το αν γωριζω απο χρονους και πιστες ασε να το κρινουν αλλοι που με γνωριζουν καθως τα 2 χρονια που ετρεχα στα 125cc με καρτ πριν μερικα χρονια μου εχουν αφησει κατι να γνωριζω..

File μου δεν χρειαζεται να μου πεις την ιδιοτητα σου..και γω εχω μια ιδιοτητα αλλα δεν την λεω..και πολλες φορες ειναι καλυτερα να μην την λεμε γιατι εκτιθεμεθα..ελπιζω να καταλαβες!

Να σου πω επισης,γιατι φαινεται πως ξεχνας,πως ΤΑ golf ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΒΑΣΗΛΙΑΔΕΣ ΤΗΣ ΥΠΟΣΤΡΟΦΗΣ!

Εγω δεν μπηκα εδω για να συγκρινω τα πεζο με τα vw...εγραψα σε αυτο το τοπικ γιατι εβλεπα πως στην συγκριση με τα λεον,τα εχετε ισοπεδωσει ολα..λες και τα λεον ειναι χιουνται..

Η συζητηση με τα γαλλικα ηρθε αφου καποιος φιλος ηθελε να μαθει τι αμαξι εχω..

Παρ ολα αυτα θα απαντησω σε καποια παιδια που βλεπουν μονοπατα και προκαλουν με τον τροπο τους..

Φιλε μου Λεφο, φασκεις κι αντιφασκεις απ'οτι βλεπω...

Στην ερωτηση του poenstar, τι το κρατας το Golf, απαντας τονιζοντας ως λογο την ποιοτητα του.. Πιο πανω ομως χαρακτηριζεις "καραμελα" το επιχειρημα αυτο.... :wacko:

Που το μεμπτό?βλεπεις κατι κακο..ημουν απολυτα ειληκρινης!

Επειτα αν εσυ θεωρεις οτι το αυτοκινητο ειναι ενα παιχνιδι με αντιπαλο το χρονο τοτε θα σου προτεινα στο γαλλικο σου αυτοκινητο, που χαρακτηριζεται οπως λες για τις καλυτερες επιδοσεις στον τομεα αυτο, να βαλεις ως extra ενα χρονομοτερο ψηφιακο ακριβειας και να κανεις αναβασεις-καταβασεις, να μετρας το ποσο γρηγορα θα φτανεις καθημερινα στη δουλεια σου ή επισης το ποσο γρηγορα θα κανεις μια εκδρομη ενος Σαββατοκυριακου.....

Δεν θα σου πω επιχειρηματα αν το Golf ειναι καλυτερο, ουτε περιπτωσεις που τα γαλλικα ειναι ενα σκαλι πιο κατω (εχω αποδειξεις)... Αυτο που θα σου πω ομως οτι με το Golf, προσωπικα, χαιρομαι την ανεση, ποιοτητα κυλισης, οδηγικη απολαυση, ξεκουραστη γενικα οδηγηση ειτε παω στο super market ειτε διανυσω ενα μεγαλο ταξιδι...

Οταν μιλαμε για επιδοσεις τοτε ο αντιπαλος σου ειναι ο χρονος φιλε μου...για την χαζη σου ειρωνεια δεν θα αναφερθω καν..

για το 2ο συμφωνω απολυτα..ερχεσαι στα λογια μου..παρ το να πας την βολτα σου και το super market σου και τα παρεμφερη..οχι για επιδοσεις-κοντρες-αναβασεις-πιστα!

τρελα πουλας;

οποτε θελεις οποια διαδρομη θελεις αλλα με στοιχημα τον κουβα σου

Να τα μας...στειλε μου οποτε θελεις πμ!

Αν εισαι απο βορεια ελλαδα θα βρεθουμε πολυ συντομα!

Θες να μας πεις δηλαδη οτι το 207 με το k04 που εχεις στριβει???

Λοιπον επειδη τους πιανεις αδιαβαστους εδω μεσα τους περισσοτερους με το θεμα των 207 αν καποιο απο τα σημερινα μοντελα της πεζω στριβουν ειναι ενα (και ειναι στη μικρη κατηγορια γιατι στη μικρομεσαια δεν εχει καποιο αξιολογο 307) και ειναι το 207rc που μπορω να πω οτι το αμαξι στριβει καλα αλλα και παλι να μου λεγες οτι εχεις κανα clio rs η megane r26 να το καταλαβω αλλα οχι και 207 ραλυ και μαλιστα με τοσα αλογα! Αμφιβαλω αν με τοσα αλογα που εχει το ραλυ σου μπορεις να το βαλεις σε στροφες και ειμαι σιγουρος οτι ενα μαμα gti μπορει να σε περασει σε οποιαδηποτε στριφτερη διαδρομη.

Αν το ποδι σου δεν εχει δεμενο τουβλο,τοτε στριβει...

Κλιο και ρ26 ειναι αλλο λεβελ καθως εχουν διαφορετικη γεωμετρια στις πλημνες τους(ιδια με αυτη του focus rs του καινουργιου..βλεπε revoknuckle)

Einai ματαιο να τα συγκρινουμε σε μαμα μορφες..

;):excl: :excl: :whistling: Εχεις οδηγήσει clio rs?Ξέρεις τι είναι to 205 rallye?306 s16?xantia activa?H παθητική τετραδιεύθυνση ξέρεις τι είναι?Τι σχέση έχουν όλα αυτά με το 207?Τι έχει πάρει ακριβώς το 207 απ'όλα αυτά?Δεν ξέρω που είναι η ανάβαση σκρά,ξέρω όμως τις αντίστοιχες της αθήνας..Και ξέρεις τι?Σπάω πλάκα με τους κολλημένους,για τους οποίους Golf=Δεν στρίβει,χωρίς να χωράει το μυαλό τους οτι τα περισσότερα σύγχρονα αυτοκίνητα είναι τόσο κοντά σε δυνατότητες,που τον μεγαλύτερο ρόλο πλέον παίζει το θάρρος του οδηγού.Και ναι,αν σκεφτεί κάποιος τον προσανατολισμό του αυτοκινήτου και το οτι δεν έχει κάποια πρωτοποριακή γεωμετρία μπροστά, στρίβει και σε κλειστό στροφιλίκι,και μάλιστα πολύ καλά.Νορμάλ rallye είναι στο 1.40+ με πολύ καλό οδηγό..Ο χρόνος που γράφεις,δεν ξέρω σε αντιστοιχεί,μάλλον σε κάποιο στημένο evo.Κρίμα γιατι είναι και δίπλα σου η πίστα.Να ενημερώνεσαι καλύτερα ;)

Δεν ξερω τι να πρωτοκανω με αυτο το ποστ σου φιλε μου..να κλαψω ή να γελασω?

Χωρις να θελω να σε θιξω εισαι μακρυα...

Οταν μιλαμε για χρονους,μιλαμε για εναν μεσο ορο ο οποιος εχει βγει στα τοσα χρονια που γινονται δοκιμες..δεν μιλαμε για εναν καυλωμενο που μπηκε μια-δυο φορες και εγραψε..

Συμφωνω για τα των οδηγων αλλα μιλαμε για μια περιπτωση οπου θα ειναι ΕΝΑΣ ο οδηγος..

Αν μου πεις 10 πραγματα που εχεις καλυτερα απ το πεζο,εκτος απο την ποιοτητα που την εχετε κανει καραμελα,τοτε θα με πεισεις και θα σε παραδεχτω!

ΑΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΛΑ ΟΙ ΚΙΝΗΤΗΡΕΣ ΠΡΟΕΡΧΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΒΜW Η' ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ...

ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΑΥΤΑ ΤΑ ΚΑΡΑ ΠΟΥ ΟΛΟΙ ΟΙ ΧΑΖΟΙ ΑΓΟΡΑΖΟΥΝ ΕΧΟΥΝ ΔΙΚΟΥΣ ΤΟΥΣ ΚΙΝΗΤΗΡΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΤΟΥΣ ΔΙΝΟΥΝ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΤΟΥΤΟΥ ΤΟΥ GROUP ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΕΣ ΕΤΑΙΡΙΕΣ..ΒΛΕΠΕ DIESEL ΟΠΟΥ ΕΚΕΙ ΟΙ ΓΑΛΛΟΙ ΠΕΡΝΑΝΕ ΤΑ ΣΥΝΟΡΑ ΚΑΙ ΠΑΝΕ ΓΙΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΑ ΣΤΗΝ ΓΕΡΜΑΝΙΑ..ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝ ΣΤΡΙΒΟΥΝ ΟΙ ΓΕΡΜΑΝΟΙ...ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΒΑΘΜΟ ΠΟΥ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΟΙ ΓΑΛΛΟΙ ΑΛΛΑ,Ο ΓΕΡΜΑΝΟΣ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΥ Ο ΙΔΙΟΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟΝ ΓΑΛΛΟ...ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΣ ΟΤΙ ΑΠΟ ΓΕΡΜΑΝΟ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΜΟΤΕΡ...ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΜΟΝΟ ΤΑ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΕΜΑΣ ΤΟΥΣ ΑΠΛΟΥΣ ΟΔΗΓΟΥΣ.ΤΟ 106 ΔΕΝ ΠΑΙΖΟΤΑΝ ΑΠΟ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ ΣΤΡΟΦΗ ΑΛΛΑ ΣΕ ΣΥΓΚΡΟΥΣΗ ΕΚΑΝΕΣ ΤΟ ΣΤΑΥΡΟ ΣΟΥ...ΘΑ ΗΘΕΛΕΣ ΝΑ ΠΟΥΜΕ ΓΙΑ ΠΑΘΗΤΙΚΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑ,ΓΙΑ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗΣ,ΓΙΑ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΗ ΥΠΕΡΟΧΗ,ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ 4 ΡΟΔΕΣ ΠΟΥ ΣΤΡΙΒΟΥΝ...ΤΑ ΠΕΖΟ ΕΙΝΑΙ ΤΙΜΙΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ΚΑΙ ΣΕ ΑΝΑΛΟΓΙΑ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ-ΤΙΜΗΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΑΓΟΡΑ ΑΛΛΑ ΜΕ ΜΕΤΡΟ...ΕΓΩ ΕΧΩ ΛΕΟΝ 2 ΑΛΛΑ ΕΙΧΑ ΚΑΙ GOLF ΜΗΝ ΛΕΤΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΑ GOLF ΓΙΑΤΙ ΑΘΕΛΑ ΣΑΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙΤΑΙ ΜΙΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΤΙGOLF ΜΑΖΙ ΜΕ ΑΛΛΟΥΣ ΚΑΤΟΧΟΥΣ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ ΞΕΧΝΩΝΤΑΣ ΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΑΞΙΑ ΤΟΥ ΤΟΥΤΟΥ ΣΑΣ ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ...ΟΣΟ ΓΙΑ ΑΝ ΤΟ GOLF ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΑΜΑΞΙ ΑΣΕ ΤΙΣ ΠΩΛΗΣΕΙΣ ΝΑ ΜΙΛΗΣΟΥΝ...ΤΟΣΟΙ ΟΔΗΓΟΙ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΛΑΘΟΣ...

Επειδη εσενα για να σου απαντησω θελω ολοκληρη βιβλιοδεσια θα σταθω μονο στο τελευταιο..

Οι συμβατικοι οδηγοι εχουν λογους που αγοραζουν γκολφ..ο μονος λογος ομως που παντα λειπει απο τα κριτηρια τους,ειναι οι επιδοσεις..γι αυτο και ειναι εξαιρετικα δυσκολο να βρεις golf σε αγωνες..

Να με συγχωρειται για το μακροσκελες ποστ αλλα επρεπε B)

Link to comment
Share on other sites

Οκ, το Golf ειναι ο βασιλιας της υποστροφης και τα saxoralla της κωλοτουμπας και του ψαρωματος στα πολλα χλμ.... Με επεισες!!

Πρωτα απο ολα σκεφτομαι να πηγαινω καπου με ασφαλη τροπο και να προσπαθω να διατηρω την ασφαλεια προς τους τριτους.... Αν σκεφτεσαι ετσι, επιδοσεις-χρονος δλδ, τοτε τι να πω..

Δεν εχω τιποτα μαζι σου, η ειρωνεια παει σε τετοιου ειδους αντιληψεις περι οδηγησης σε δημοσιους δρομους!!

Link to comment
Share on other sites

Οκ, το Golf ειναι ο βασιλιας της υποστροφης και τα saxoralla της κωλοτουμπας και του ψαρωματος στα πολλα χλμ.... Με επεισες!!

Πρωτα απο ολα σκεφτομαι να πηγαινω καπου με ασφαλη τροπο και να προσπαθω να διατηρω την ασφαλεια προς τους τριτους.... Αν σκεφτεσαι ετσι, επιδοσεις-χρονος δλδ, τοτε τι να πω..

Δεν εχω τιποτα μαζι σου, η ειρωνεια παει σε τετοιου ειδους αντιληψεις περι οδηγησης σε δημοσιους δρομους!!

Δεν ειναι απαραιτητο να πηγαινεις ταπα σε δημοσιο δρομο..διαβασες κατι τετοιο απο μερους μου?

Εκει που πρεπει και οταν πρεπει ;)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι δε θα σνομπάρω το Leon. Είναι ένα τιμιότατο αυτοκίνητο που βρίσκεται ενα κλικ κάτω σε ποιότητα υλικών από το Golf αλλά ενα κλικ πάνω σε εξοπλισμό και κάποια κλικ παραπάνω σε λόγο value for money. Εν πάσει περιπτώσει, σε άλλους αρέσει το παστίτσιο, σε άλλους ο μουσακάς.

Τώρα, το πως ξαφνικά μπήκαν τα γαλλικά στην κουβέντα ειλικρινά δεν το κατάλαβα. Εν πάσει περιπτώσει, μπορεί οι Γάλλοι να διακρίνονται στο κράτημα άντε και στην άνεση, αλλά δε νομίζω ότι διακρίνονται και σε πολλά άλλα. Προσωπικά, προτιμώ λίγα μούτρα παραπάνω στη ρύθμιση της ανάρτησης αλλά και τη στιβαρότητα του Golf παρά το κράτημα του Rallye και την παθητική ασφάλεια που είχε και το άλογο του Ριχάρδου του Λεοντόκαρδου. Να σημειώσω και τη μεταπωλητική αξία χρησιμοποιημένης σερβιέτας? Να το σημειώσω λοιπόν.

Ορισμένα φάουλ που διαπίστωσα στην κουβέντα:

1. Τα γαλλικά διακρίθηκαν στους ντόπιους αγώνες για πολύ πιο σοβαρούς λόγους απ' ό,τι το κράτημα: Η υποστήριξη του εργοστασίου και της εδώ αντιπροσωπείας (Lion Hellas) με ανταλλακτικά, το κόστος των ανταλλακτικών αυτών, το κόστος κτήσεως του ίδιου του αυτοκινήτου και της μετατροπής του σε group N, το πλήθος των βελτιωτικών αξεσουάρ, ο κυβισμός, κλπ.

2. Εκφράσεις τύπου 'βασηλιάς της υποστροφής' είναι πολύ κλισέ και φέρνουν στο μυαλό εκφράσεις πολιτικών, δημοσιογράφων σε δελτία ειδήσεων και τηλεδικαστών: Ο αρχιερέας της διαπλοκής, ο μωλώχ της ασφάλτου, το καλάθι της νοικοκυράς, η ασφυξία της αγοράς, το αδιέξοδο των νοικοκυριών, κλπ. Εκφράσεις αφοριστικές, άσχετες, με ολόκληρη αμπελοφιλοσοφία πίσω τους.

Πάντως έχουν πολύ γούστο τα άτομα που μπαίνουν στο forum και αρχίζουν να λένε το μακρύ τους και το κοντό τους. Μιας και μιλάμε για γαλλικά αυτοκίνητα, μου θυμίζει μια καλή γαλλική ταινία, το 'Δείπνο ηλιθίων'. Ψάξτε να βρείτε την υπόθεση στο Google και θα καταλάβετε. Και τώρα, ως συμβατικός οδηγός, πάω να πάρω το supermarketάμαξό μου και να πάω σπίτι μου. Λέτε να μου τύχει καμια στροφή στην Αττική Οδό και να φύγω με μούτρα στις μπαριέρες? Ω ΘΕΕ ΜΟΥ!

Edited by S8N
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι δε θα σνομπάρω το Leon. Είναι ένα τιμιότατο αυτοκίνητο που βρίσκεται ενα κλικ κάτω σε ποιότητα υλικών από το Golf αλλά ενα κλικ πάνω σε εξοπλισμό και κάποια κλικ παραπάνω σε λόγο value for money. Εν πάσει περιπτώσει, σε άλλους αρέσει το παστίτσιο, σε άλλους ο μουσακάς.

Τώρα, το πως ξαφνικά μπήκαν τα γαλλικά στην κουβέντα ειλικρινά δεν το κατάλαβα. Εν πάσει περιπτώσει, μπορεί οι Γάλλοι να διακρίνονται στο κράτημα άντε και στην άνεση, αλλά δε νομίζω ότι διακρίνονται και σε πολλά άλλα. Προσωπικά, προτιμώ λίγα μούτρα παραπάνω στη ρύθμιση της ανάρτησης αλλά και τη στιβαρότητα του Golf παρά το κράτημα του Rallye και την παθητική ασφάλεια που είχε και το άλογο του Ριχάρδου του Λεοντόκαρδου. Να σημειώσω και τη μεταπωλητική αξία χρησιμοποιημένης σερβιέτας? Να το σημειώσω λοιπόν.

Ορισμένα φάουλ που διαπίστωσα στην κουβέντα:

1. Τα γαλλικά διακρίθηκαν στους ντόπιους αγώνες για πολύ πιο σοβαρούς λόγους απ' ό,τι το κράτημα: Η υποστήριξη του εργοστασίου και της εδώ αντιπροσωπείας (Lion Hellas) με ανταλλακτικά, το κόστος των ανταλλακτικών αυτών, το κόστος κτήσεως του ίδιου του αυτοκινήτου και της μετατροπής του σε group N, το πλήθος των βελτιωτικών αξεσουάρ, ο κυβισμός, κλπ.

2. Εκφράσεις τύπου 'βασηλιάς της υποστροφής' είναι πολύ κλισέ και φέρνουν στο μυαλό εκφράσεις πολιτικών, δημοσιογράφων σε δελτία ειδήσεων και τηλεδικαστών: Ο αρχιερέας της διαπλοκής, ο μωλώχ της ασφάλτου, το καλάθι της νοικοκυράς, η ασφυξία της αγοράς, το αδιέξοδο των νοικοκυριών, κλπ. Εκφράσεις αφοριστικές, άσχετες, με ολόκληρη αμπελοφιλοσοφία πίσω τους.

Πάντως έχουν πολύ γούστο τα άτομα που μπαίνουν στο forum και αρχίζουν να λένε το μακρύ τους και το κοντό τους. Μιας και μιλάμε για γαλλικά αυτοκίνητα, μου θυμίζει μια καλή γαλλική ταινία, το 'Δείπνο ηλιθίων'. Ψάξτε να βρείτε την υπόθεση στο Google και θα καταλάβετε. Και τώρα, ως συμβατικός οδηγός, πάω να πάρω το supermarketάμαξό μου και να πάω σπίτι μου. Λέτε να μου τύχει καμια στροφή στην Αττική Οδό και να φύγω με μούτρα στις μπαριέρες? Ω ΘΕΕ ΜΟΥ!

Στην αρχη καλα μου το πηγες μετα το χαλασες..Αν διαβασεις λιγες σελιδες πιο πισω θα καταλαβεις πως μπηκαν τα πεζο στην κουβεντα..χωρις φυσικα να επιδιωκω κατι τετοιο(ποσες ακομη φορες θα το γραψω.. ;) )

Να δουμε ΠΟΙΑ στιγμη επιτελους θα καταλαβετε οτι μιλαμε ΜΟΝΟ για επιδοσεις και οχι για ποιοτητα(οσον αφορα την κοντρα με τα γαλλικα εννοω)..

Link to comment
Share on other sites

[quote (Gi@nnisR @ 11/10/2009, 13:58 ) *

biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif Εχεις οδηγήσει clio rs?Ξέρεις τι είναι to 205 rallye?306 s16?xantia activa?H παθητική τετραδιεύθυνση ξέρεις τι είναι?Τι σχέση έχουν όλα αυτά με το 207?Τι έχει πάρει ακριβώς το 207 απ'όλα αυτά?Δεν ξέρω που είναι η ανάβαση σκρά,ξέρω όμως τις αντίστοιχες της αθήνας..Και ξέρεις τι?Σπάω πλάκα με τους κολλημένους,για τους οποίους Golf=Δεν στρίβει,χωρίς να χωράει το μυαλό τους οτι τα περισσότερα σύγχρονα αυτοκίνητα είναι τόσο κοντά σε δυνατότητες,που τον μεγαλύτερο ρόλο πλέον παίζει το θάρρος του οδηγού.Και ναι,αν σκεφτεί κάποιος τον προσανατολισμό του αυτοκινήτου και το οτι δεν έχει κάποια πρωτοποριακή γεωμετρία μπροστά, στρίβει και σε κλειστό στροφιλίκι,και μάλιστα πολύ καλά.Νορμάλ rallye είναι στο 1.40+ με πολύ καλό οδηγό..Ο χρόνος που γράφεις,δεν ξέρω σε αντιστοιχεί,μάλλον σε κάποιο στημένο evo.Κρίμα γιατι είναι και δίπλα σου η πίστα.Να ενημερώνεσαι καλύτερα wink.gif

Δεν ξερω τι να πρωτοκανω με αυτο το ποστ σου φιλε μου..να κλαψω ή να γελασω?

Χωρις να θελω να σε θιξω εισαι μακρυα...

Οταν μιλαμε για χρονους,μιλαμε για εναν μεσο ορο ο οποιος εχει βγει στα τοσα χρονια που γινονται δοκιμες..δεν μιλαμε για εναν καυλωμενο που μπηκε μια-δυο φορες και εγραψε..

Συμφωνω για τα των οδηγων αλλα μιλαμε για μια περιπτωση οπου θα ειναι ΕΝΑΣ ο οδηγος..]

Επι της ουσίας δεν μου απάντησες..Και πετάς ένα ''είσαι μακριά''...Τέλος πάντων.Οσον αφορά τους χρόνους 1:30 δεν υπάρχει απο εργοστασιακό rallye,ούτε απο εργοστασιακό evo π.χ.Ούτε το tsi 140 κάνει 1:40..Κάνει αρκετά παραπάνω..Στο 1:38 περίπου βρίσκεται ενα edition30.Αφού επικαλείσαι τους χρόνους-επιδόσεις τουλάχιστον να είσαι ακριβής.Ο προσανατολισμός του golf δεν είναι η πίστα αλλα ο δημόσιος δρόμος.Και στον δημόσιο δρόμο προσωπικά θυσιάζω μερικά χλμ ταχύτητας μέσα στην στροφή προς χάρην της σταθερότητας και της πιο ουδέτερης οδικής συμπεριφοράς.Και το 207 σου καλώς ή κακώς έχει υιοθετήσει μια ''γερμανική''οδική συμπεριφορά..Καμία σχέση με τα γαλλικά που σου προανέφερα..Τέλος πάντων δεν θα σφαχτούμε και για τα κωλάμαξα...Να το χαίρεσαι και προσοχή εκεί έξω..

Edited by Gi@nnisR
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα...δεν ειπα 1.30 για σαξοραλλο..ειπα πανω λιγο πανω απο 1.30(και απ οτι θυμαμαι ειναι 1.35)

Και για το τσι ειπα περιπου στο 1.45+..

Συμφωνω οτι ο προσανατολισμος του γκολφ δεν ειναι οι επιδοσεις αλλα μην το λες σε μενα..πες το στους δικους σου που κολλανε τις επιδοσεις με τα γκολφ..Ειναι 2 εννοιες που δε συμβαδιζουν!

Για το 207 αστο..θα αποδειχτει σε λιγο καιρο τι ειναι και τι οχι..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.