Jump to content
nikoskallithea

Ws-6530 (Aftermarket Multimedia System)

Recommended Posts

ΟΤΑΝ ΑΝΑΒΕΙΣ ΤΑ ΦΩΤΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΣΒΗΣΤΟ ΤΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑ ΦΩΤΙΖΩΝΤΑΙ ΤΑ ΠΛΗΚΤΡΑ ΚΟΚΚΙΝΑ? ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΟΥ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΕΣ?

ΟΤΑΝ ΑΝΑΒΩ ΦΩΤΑ Κ ΕΙΝΑΙ OFF ΤΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑ ΤΑ ΚΟΥΜΠΙΑ ΦΩΤΙΖΟΝΤΑΙ ΚΟΚΚΙΝΑ ΑΡΚΕΙ Ο ΔΙΑΚΟΠΤΗΣ ΤΟΥ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΘΕΣΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ ΤΗΣ ΜΗΧΑΝΗΣ.

ΤΟ ΒΡΗΚΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΠΑΛΗΚΑΡΙ ΠΟΥ ΤΟ ΕΙΧΕ ΦΕΡΕΙ ΑΠ' ΕΞΩ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΔΙΚΟΥΣ ΤΟΥ ΛΟΓΟΥΣ ΔΕΝ ΤΟ ΗΘΕΛΕ.

ΕΠΑΝΑΦΕΡΩ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΟ ΘΟΡΥΒΟ-ΠΑΡΑΣΙΤΟ ΠΟΥ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ, ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ.

Link to comment
Share on other sites

ΟΤΑΝ ΑΝΑΒΩ ΦΩΤΑ Κ ΕΙΝΑΙ OFF ΤΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑ ΤΑ ΚΟΥΜΠΙΑ ΦΩΤΙΖΟΝΤΑΙ ΚΟΚΚΙΝΑ ΑΡΚΕΙ Ο ΔΙΑΚΟΠΤΗΣ ΤΟΥ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΘΕΣΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ ΤΗΣ ΜΗΧΑΝΗΣ.

ΤΟ ΒΡΗΚΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΠΑΛΗΚΑΡΙ ΠΟΥ ΤΟ ΕΙΧΕ ΦΕΡΕΙ ΑΠ' ΕΞΩ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΔΙΚΟΥΣ ΤΟΥ ΛΟΓΟΥΣ ΔΕΝ ΤΟ ΗΘΕΛΕ.

ΕΠΑΝΑΦΕΡΩ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΟ ΘΟΡΥΒΟ-ΠΑΡΑΣΙΤΟ ΠΟΥ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ, ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ.

ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΤΙ ΜΕ ΤΗ ΓΕΙΩΣΗ Η ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟ ΦΙΛΤΡΟ ΑΦΟΥ ΠΡΟΤΑ ΞΑΝΑΕΛΕΞΗΣ ΤΗΝ ΚΕΡΑΙΑ ΣΟΥ

Link to comment
Share on other sites

ΟΤΑΝ ΑΝΑΒΩ ΦΩΤΑ Κ ΕΙΝΑΙ OFF ΤΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑ ΤΑ ΚΟΥΜΠΙΑ ΦΩΤΙΖΟΝΤΑΙ ΚΟΚΚΙΝΑ ΑΡΚΕΙ Ο ΔΙΑΚΟΠΤΗΣ ΤΟΥ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΘΕΣΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ ΤΗΣ ΜΗΧΑΝΗΣ.

ΤΟ ΒΡΗΚΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΠΑΛΗΚΑΡΙ ΠΟΥ ΤΟ ΕΙΧΕ ΦΕΡΕΙ ΑΠ' ΕΞΩ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΔΙΚΟΥΣ ΤΟΥ ΛΟΓΟΥΣ ΔΕΝ ΤΟ ΗΘΕΛΕ.

ΕΠΑΝΑΦΕΡΩ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΟ ΘΟΡΥΒΟ-ΠΑΡΑΣΙΤΟ ΠΟΥ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ, ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ.

Σημερα σε seat leon που εχει τοποθετησει το εν λόγω μηχανάκι εδω και καποιες μέρες ,τσεκαρα αυτό που λες ..δεν ακούγεται όμως τιποτε :)

εκτός απο ενα μικρό φυσημα όταν ειναι mute ή όταν η ένταση ειναι πολύ χαμηλή 2-4 που έτσι κι αλλιώς εκεί σε αυτή τη στάθμη δεν ακούς μεσα στο αμάξι μουσική

πρέπει να το ρυθμίσεις πάνω απο 7-8 το Volume ή μήπως εννοείς κάτι αλλο ?Σωστά επισήμανε ο φίλος ΜΚ6 να ελέγξεις τη γείωση ξανά ..

Μιλάμε πάντα για το ws-6530 έτσι ?

Edited by Skorpios
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ, ΤΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑ ΤΟ ΕΒΑΛΑ Κ ΕΓΩ ΠΡΙΝ ΛΙΓΕΣ ΗΜΕΡΕΣ. ΣΕ ΓΕΝΙΚΕΣ ΓΡΑΜΜΕΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ.

ΔΥΟ ΘΕΜΑΤΑ ΕΧΩ Κ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ SUPER.

1. ΜΕ ΤΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ MΟΛΙΣ ΑΝΑΒΩ ΤΑ ΦΩΤΑ ΕΧΩ ΛΙΓΟ ΘΟΡΥΒΟ - ΠΑΡΑΣΙΤΑ ΑΠΟ ΤΑ ΗΧΕΙΑ. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΔΥΝΑΤΟ Κ ΜΟΚΙΣ ΑΥΞΗΣΕΙΣ ΕΝΤΑΣΗ ΔΕΝ ΤΟ ΑΚΟΥΣ, ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΝΟΧΛΗΤΙΚΟ.

ΕΧΩ ΣΥΝΔΕΣΕΙ ΚΑΤΙ ΛΑΘΟΣ Ή ΦΤΑΕΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ?

2. ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΤΑΘΕΡΟ ΣΗΜΑ ΣΤΟ ΡΑΔΙΟ, ΑΡΚΕΤΑ ΠΑΡΑΣΙΤΑ ΣΤΟΥΣ ΣΤΑΘΜΟΥΣ. ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΑΝΤΑΠΤΟΡΑΚΙ ΣΤΗ ΚΕΡΑΙΑ ΜΕ ΕΝΙΣΧΥΤΗ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Τα προβλήματα του μηχανήματος μεχρι τωρα ειναι τα παρακάτω

http://www.golfmkv.com/forums/showpost.php...p;postcount=168

Μέσα σε αυτά ειναι και ο θόρυβος που ακούς, μείωσε όλες τις στάθμες του equalizer κατα πασα πιθανότητα θα φύγει.

Link to comment
Share on other sites

Τα προβλήματα του μηχανήματος μεχρι τωρα ειναι τα παρακάτω

http://www.golfmkv.com/forums/showpost.php...p;postcount=168

Μέσα σε αυτά ειναι και ο θόρυβος που ακούς, μείωσε όλες τις στάθμες του equalizer κατα πασα πιθανότητα θα φύγει.

Παιδιά τα περισσότερα αν όχι όλα απο αυτά που αναφερει ο Αυστραλός ( ? ) δεν υφίστανται καν...

ολα παιζουν κανονικότατα

τωρα τι να πω ΝΑ ΈΤΥΧΕ ΣΤΟΝ ΦΊΛΟ ΜΟΥ ΣΩΣΤΗ ΣΥΣΚΕΥΗ ( ? ) , κινέζοι ειναι αυτοί ...

Υ.Γ αναφερεις ότι έβαλες adaptoraki στην κεραια ,μα αφού η συσκευή έρχεται με ton oem adaptor 2-facra με ενισχυτή

εσυ δεν το είχες ( ? ) γιατι δεν το τοποθετησες ( ? ) , μηπως επαναλαμβάνω μιλάμε για άλλη συσκευή ?

Edited by Skorpios
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα περισσότερα αν όχι όλα απο αυτά που αναφερει ο Αυστραλός ( ? ) δεν υφίστανται καν...

ολα παιζουν κανονικότατα

τωρα τι να πω ΝΑ ΈΤΥΧΕ ΣΤΟΝ ΦΊΛΟ ΜΟΥ ΣΩΣΤΗ ΣΥΣΚΕΥΗ ( ? ) , κινέζοι ειναι αυτοί ...

Υ.Γ αναφερεις ότι έβαλες adaptoraki στην κεραια ,μα αφού η συσκευή έρχεται με ton oem adaptor 2-facra με ενισχυτή

εσυ δεν το είχες ( ? ) γιατι δεν το τοποθετησες ( ? ) , μηπως επαναλαμβάνω μιλάμε για άλλη συσκευή ?

Εδω μιλαμε για την παρακάτω απο την e-wells, εσύ δεν ξέρω σε ποια αναφέρεσαι.

http://www.e-wells.com/book.asp?id=98

Οχι εγώ δεν την εχω

Link to comment
Share on other sites

Εδω μιλαμε για την παρακάτω απο την e-wells, εσύ δεν ξέρω σε ποια αναφέρεσαι.

http://www.e-wells.com/book.asp?id=98

Οχι εγώ δεν την εχω

Εγω δεν αναφέρομαι απλώς με βαση αυτα που γραφονται στα διαφορα φόρα.. , την συσκευή την έχω δουλέψει

αρκετές ώρες και σε seat leon και σε golf 6 και ξαναλέω μηπως δεν κατάλαβες κάτι ...

α)Η συσκευή ΔΕΝ παρουσιάζει κανενα απο τα προβλήματα που αναφερονται στο site που εδωσες..

β)Δεν υπάρχει λογος να βαλεις κανενα radio adaptor μια και εχει στη συσκευασία της double facra adaptor με ενισχυτή

και η λήψη είναι κατι παραπάνω απο καλή , ( για τον φιλο ladaros )

γ) Δεν χρειάζεται να μου υποδείξεις που θα τη βρω στην Kινα ή στο Αμέρικα ,την συσκευή τη φερνουν στην Ελλάδα

απο τον Αυγουστο περίπου ( www.naviexperts.gr ) και την εχουν βαλει 1-2 παιδιά απο δω μεσα χωρίς ουσιαστικά προβλήματα

Αν δεν εχεις πραγματική εμπειρια με τη συγκεκριμένη συσκευή ws-6530 , άσε αυτούς που τη γνωρίζουν να πουν κατι..

Edited by Skorpios
Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν αναφέρομαι απλώς με βαση αυτα που γραφονται στα διαφορα φόρα.. , την συσκευή την έχω δουλέψει

αρκετές ώρες και σε seat leon και σε golf 6 και ξαναλέω μηπως δεν κατάλαβες κάτι ...

α)Η συσκευή ΔΕΝ παρουσιάζει κανενα απο τα προβλήματα που αναφερονται στο site που εδωσες..

β)Δεν υπάρχει λογος να βαλεις κανενα radio adaptor μια και εχει στη συσκευασία της double facra adaptor με ενισχυτή

και η λήψη είναι κατι παραπάνω απο καλή , ( για τον φιλο ladaros )

γ) Δεν χρειάζεται να μου υποδείξεις που θα τη βρω στην Kινα ή στο Αμέρικα ,την συσκευή τη φερνουν στην Ελλάδα

απο τον Αυγουστο περίπου ( www.naviexperts.gr ) και την εχουν βαλει 1-2 παιδιά απο δω μεσα χωρίς ουσιαστικά προβλήματα

Αν δεν εχεις πραγματική εμπειρια με τη συγκεκριμένη συσκευή ws-6530 , άσε αυτούς που τη γνωρίζουν να πουν κατι..

Οτι πεις, αλλά και εσύ δεν μιλάς από προσωπική εμπειρία άλλα από φίλους με leon κλπ, απόκτησε προσωπική εμπειρία σε golf και μετά να μου πεις.

Εγώ προσπαθώ να προφυλάξω κάποιους φίλους με αυτά που γνωρίζω και διαβάζω.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα σε seat leon που εχει τοποθετησει το εν λόγω μηχανάκι εδω και καποιες μέρες ,τσεκαρα αυτό που λες ..δεν ακούγεται όμως τιποτε ;)

εκτός απο ενα μικρό φυσημα όταν ειναι mute ή όταν η ένταση ειναι πολύ χαμηλή 2-4 που έτσι κι αλλιώς εκεί σε αυτή τη στάθμη δεν ακούς μεσα στο αμάξι μουσική

πρέπει να το ρυθμίσεις πάνω απο 7-8 το Volume ή μήπως εννοείς κάτι αλλο ?Σωστά επισήμανε ο φίλος ΜΚ6 να ελέγξεις τη γείωση ξανά ..

Μιλάμε πάντα για το ws-6530 έτσι ?

ΑΡΧΙΚΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ. ΝΑΙ ΜΙΛΑΩ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΤΟ WS6530.

ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ, ΤΟ ΒΑΖΩ ΣΕ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΒΤ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΤΙΠΟΤΑ. ΜΟΛΙΣ ΑΝΑΨΩ ΦΩΤΑ ΞΕΚΙΝΑΕΙ Ο ΘΟΡΥΒΟΣ. ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΟΤΙ Η ΕΝΤΑΣΗ ΑΠΟ 5-6 ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΤΟ ΚΑΛΥΠΤΕΙ ΑΠΛΑ ΕΛΕΓΑ ΜΗΠΩΣ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ ΛΑΘΟΣ. ΓΙΑ ΤΗ ΓΕΙΩΣΗ ΤΙ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ? ΜΗΠΩΣ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΧΩ ΣΥΝΔΕΣΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ?

ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ. ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΛΟ ΣΗΜΑ ΣΤΟ ΡΑΔΙΟ. ΕΧΩ ΑΝΤΑΠΤΟΡΑΚΙ ΜΕ ΕΝΙΣΧΥΤΗ ΠΟΥ ΠΑΙΡΝΕΙ ΡΕΥΜΑ ΑΠΟ ΤΟ ΜΠΛΕ ΚΑΛΩΔΙΟ ΣΤΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑ. ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΤΑΙΕΙ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα περισσότερα αν όχι όλα απο αυτά που αναφερει ο Αυστραλός ( ? ) δεν υφίστανται καν...

ολα παιζουν κανονικότατα

τωρα τι να πω ΝΑ ΈΤΥΧΕ ΣΤΟΝ ΦΊΛΟ ΜΟΥ ΣΩΣΤΗ ΣΥΣΚΕΥΗ ( ? ) , κινέζοι ειναι αυτοί ...

Υ.Γ αναφερεις ότι έβαλες adaptoraki στην κεραια ,μα αφού η συσκευή έρχεται με ton oem adaptor 2-facra με ενισχυτή

εσυ δεν το είχες ( ? ) γιατι δεν το τοποθετησες ( ? ) , μηπως επαναλαμβάνω μιλάμε για άλλη συσκευή ?

ΑΔΕΡΦΕ ΔΕΝ ΤΟ ΠΗΡΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΤΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑ Κ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΑΣΧΕΤΟΣ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΧΕ ΤΟΝ ΑΝΤΑΠΤΟΡΑ ΜΕΣΑ. ΑΠΟ ΦΩΤΟ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΕΙΔΑ ΕΒΑΛΑ ΕΝΑ ΙΔΙΟ ΑΚΡΙΒΩΣ. ΠΑΝΤΑ ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΤΟ WS6530

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΠΑΝΤΩΣ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΑ ΔΥΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ (ΜΙΚΡΑ ΒΕΒΑΙΑ) ΠΟΥ ΕΧΩ ΚΑΙ ΠΙΘΑΝΩΣ ΝΑ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ ΛΑΘΟΣ ΕΓΩ, ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ. ΑΚΟΜΑ Κ Η ΤV ΟΤΑΝ ΒΕΒΑΙΑ ΕΙΜΑΙ ΑΚΙΝΗΤΟΣ ΕΙΝΑΙ SUPER. ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΓΙΑ ΟΠΟΙΟΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΤΑΙ ΝΑ ΔΕΙ Κ ΕΔΩ http://www.golfmkv.com/forums/showthread.php?t=100319

Link to comment
Share on other sites

ΑΡΧΙΚΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ. ΝΑΙ ΜΙΛΑΩ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΤΟ WS6530.

ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ, ΤΟ ΒΑΖΩ ΣΕ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΒΤ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΤΙΠΟΤΑ. ΜΟΛΙΣ ΑΝΑΨΩ ΦΩΤΑ ΞΕΚΙΝΑΕΙ Ο ΘΟΡΥΒΟΣ. ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΟΤΙ Η ΕΝΤΑΣΗ ΑΠΟ 5-6 ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΤΟ ΚΑΛΥΠΤΕΙ ΑΠΛΑ ΕΛΕΓΑ ΜΗΠΩΣ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ ΛΑΘΟΣ. ΓΙΑ ΤΗ ΓΕΙΩΣΗ ΤΙ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ? ΜΗΠΩΣ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΧΩ ΣΥΝΔΕΣΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ?

ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ. ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΛΟ ΣΗΜΑ ΣΤΟ ΡΑΔΙΟ. ΕΧΩ ΑΝΤΑΠΤΟΡΑΚΙ ΜΕ ΕΝΙΣΧΥΤΗ ΠΟΥ ΠΑΙΡΝΕΙ ΡΕΥΜΑ ΑΠΟ ΤΟ ΜΠΛΕ ΚΑΛΩΔΙΟ ΣΤΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑ. ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΤΑΙΕΙ?

Λοιπόν φιλε ladaros κανε το εξής που ειδα το εκαναν ( naviexperts) κατα την εγκατάσταση μηπως σου φυγει ο θορυβος αυτός

αποσύνδεσε εντελώς το μπλε καλώδιο αυτο που δινει ρευμα στον ενισχυτη κεραίας και δοκιμασε τι σημα εχεις ...., στο Leon αυτό έκαναν ..

δηλ. δεν έχουν συνδεσει τον ενισχυτη ,όσο και αν ακουγεται περιεργο αυτό...

Παντως σημα ( λήψη ραδιο έχει καμπάνα ) ,το φυσημα αυτό το έχει ΑΛΛΑ οπως σου ειπα δεν ενοχλει γιατι δεν ακους μουσική κάτω απο 7-8

στο Volume B)

Edited by Skorpios
Link to comment
Share on other sites

ΤΕΛΙΚΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΚΑΛΑ ΤΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑ ΝΑΙ Η ΟΧΙ?ΚΑΙ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ Η ΣΕ LEON TO ΒΑΛΕΙΣ Η ΣΕ GOLF TO IΔΙΟ ΘΑ ΑΠΟΔΩΣΕΙ.

Φιλε Mk6 το μηχανακι καλό είναι ιδιως το τριπτυχο dvd-usb-gps ( για κινέζικο έτσι ..)

σε 2 αυτοκινητα το εχω δει και δεν εχει κανεις σοβαρό παραπονο ,εκτός απο κάποιες βελτιώσεις

που θα ήθελαν να γινουν ,δεν εχω να πω κατι άλλλο ..

τωρα περι ορέξεως B)

Edited by Skorpios
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν φιλε ladaros κανε το εξής που ειδα το εκαναν ( naviexperts) κατα την εγκατάσταση μηπως σου φυγει ο θορυβος αυτός

αποσύνδεσε εντελώς το μπλε καλώδιο αυτο που δινει ρευμα στον ενισχυτη κεραίας και δοκιμασε τι σημα εχεις ...., στο Leon αυτό έκαναν ..

δηλ. δεν έχουν συνδεσει τον ενισχυτη ,όσο και αν ακουγεται περιεργο αυτό...

Παντως σημα ( λήψη ραδιο έχει καμπάνα ) ,το φυσημα αυτό το έχει ΑΛΛΑ οπως σου ειπα δεν ενοχλει γιατι δεν ακους μουσική κάτω απο 7-8

στο Volume ;)

thanks

Link to comment
Share on other sites

thanks

ΦΙΛΕ skorpios στο golf6 το εχουν βαλει στο naviexperts και το εχουν κανει με το ιδιο κολπο για τον ενισχητη?Αν μπορεις να μου δωσεις λεπτομερειες γιατι μες τον μηνα θα το παρω μαλλον απο αυτον,και σκεφτομαι να το τοποθετησω μονος μου.Kαι αν εχει βαλει κατι προσθετο π.χ κεραια τv.

Edited by MK6
Link to comment
Share on other sites

ΦΙΛΕ skorpios στο golf6 το εχουν βαλει στο naviexperts και το εχουν κανει με το ιδιο κολπο για τον ενισχητη?Αν μπορεις να μου δωσεις λεπτομερειες γιατι μες τον μηνα θα το παρω μαλλον απο αυτον,και σκεφτομαι να το τοποθετησω μονος μου.Kαι αν εχει βαλει κατι προσθετο π.χ κεραια τv.

Φιλε ΜΚ6 στο Golf 6 νομίζω μπηκε ο double facra adaptor που συνοδευει τη συσκευή ( στο leon οχι γιατι οπως ειπα κατι δεν πηγαινε καλά..)

,ναι ανετα μπορεις να το βαλεις μονος σου ,κεραια Tv Μπηκε μια διακριτική αυτοκολλητη πανω απο τον συνοδηγο ( παρπριζ) ,κατι αλλο δεν εχω να πω

ριχτους ενα mail αν θες λεπτομέρειες..

Υ.Γ όταν το βαλαμε εμεις ειχε πακετο κεραιες ,καρτες ,Igo8,ginius 750e μαζι με εγκατασταση,με παζαρια που εγιναν πληρωσαμε 700 κομπλέ

και μας εδωσε και ενα usb 4gb με Video clips δωρο ,αφου πηγαμε στη Λαμία ,τωρα βλέπω το εχει 650e + κεραια

Η αλήθεια ειναι ότι όταν το βαλαμε δεν ξεραμε ότι ηταν το ws-6530 αλλά το κλασσικο με τη θυρα usb πισω που βγαινει ( witson w2-723)

βεβαια ειναι ιδιες οι συσκευές σχεδόν

Edited by Skorpios
Link to comment
Share on other sites

Φιλε ΜΚ6 στο Golf 6 νομίζω μπηκε ο double facra adaptor που συνοδευει τη συσκευή ( στο leon οχι γιατι οπως ειπα κατι δεν πηγαινε καλά..)

,ναι ανετα μπορεις να το βαλεις μονος σου ,κεραια Tv Μπηκε μια διακριτική αυτοκολλητη πανω απο τον συνοδηγο ( παρπριζ) ,κατι αλλο δεν εχω να πω

ριχτους ενα mail αν θες λεπτομέρειες..

Υ.Γ όταν το βαλαμε εμεις ειχε πακετο κεραιες ,καρτες ,Igo8,ginius 750e μαζι με εγκατασταση,με παζαρια που εγιναν πληρωσαμε 700 κομπλέ

και μας εδωσε και ενα usb 4gb με Video clips δωρο ,αφου πηγαμε στη Λαμία ,τωρα βλέπω το εχει 650e + κεραια

Η αλήθεια ειναι ότι όταν το βαλαμε δεν ξεραμε ότι ηταν το ws-6530 αλλά το κλασσικο με τη θυρα usb πισω που βγαινει ( witson w2-723)

βεβαια ειναι ιδιες οι συσκευές σχεδόν

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια pls

Επειδή στο καινούργιο το κινεζάκι έχω περάσει νέο πρόγραμμα I GO, δεν ξέρω αν γίνεται να φορτώσω το παλιό ιστορικό και τις κάμερες που είχα στο άλλο.

Κάθε πληροφορία δεκτή.

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια pls

Επειδή στο καινούργιο το κινεζάκι έχω περάσει νέο πρόγραμμα I GO, δεν ξέρω αν γίνεται να φορτώσω το παλιό ιστορικό και τις κάμερες που είχα στο άλλο.

Κάθε πληροφορία δεκτή.

Μεταφερεις τα poi cam κλπ που ειναι εδω μεσα \iGO8\content

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια pls

Επειδή στο καινούργιο το κινεζάκι έχω περάσει νέο πρόγραμμα I GO, δεν ξέρω αν γίνεται να φορτώσω το παλιό ιστορικό και τις κάμερες που είχα στο άλλο.

Κάθε πληροφορία δεκτή.

1) Για το ιστορικό κανεις copy όλα τα αρχεία του Ιgo8\Save\*.* , στον αντιστοιχο φακελο

2) Για τις κάμερες κανεις Copy to αρχείο Igo8\Content\speedcam\speedcams.txt ,στον αντιστοιχο φακελο

:thumbsup:

Edited by Skorpios
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.