Jump to content

Recommended Posts

Γεια χαρα και καλησπερα σε ολες/ολους τους fun των VW!!!Σαν καλο παιδακι και εγω ειπα να δημιουργησω ενα topic για να παρουσιασω το αμαξακι μου!Για να μην πολυλογω λοιπον την τεταρτη που μας περασε (30/9/09) πηρα στα χερακια μου το Golf Gti 6 (με ρυθμιζομενη αναρτηση,ηλιοροφη,ζαντες 17αρες,touch screen και με το συστημα DCC) απο την Δελτ@ Κ@ρ Α.Ε. . Δυστηχως δεν εχω ακομα πινακιδες/αδεια κυκλοφοριας/ασφαλεια μιας και πεσανε εκλογες fire.giffire.giffire.gif (δεν αντεχω την γραφειοκρατια με τιποτα :angry2: )Το αυτοκινητο εχει κανει 30Km και αυτα απο την εκ8εση μεχρι το μαγαζι του πατερα μου και μετα το εκοβα βολτες γυρο γυρο απο το μαγαζι :sleep: .Οταν με το καλο αρχισω να το κυκλοφορω και στρωθει το μοτερ του σκευτομαι να του βαλω προγραμμα φιλτρο και εξατμιση οπου μαλλον θα ανεβω Αθηνα για την κατασκευη της...να και μερικες photo απο το καμαρι μου ^_^


dsc00410lc.jpgw640.png

dsc00411iq.jpgw640.png

dsc00412i.jpgw640.png

Edited by activious
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο το αμάξι!Κουκλί είναι!!Τις προάλλες καθόμουν μία ώρα μέσα και το χάζευα στην αντιπροσωπεία!!Και πάλι καλορίζικο με πολλά και απροβλημάτιστα χιλιόμετρα!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα και καλησπερα σε ολες/ολους τους fun των VW!!!Σαν καλο παιδακι και εγω ειπα να δημιουργισω ενα topic για να παρουσιασω το αμαξακι μου!Για να μην πολυλογω λοιπον την τεταρτη που μας περασε (30/9/09) πηρα στα χερακια μου το Golf Gti 6 (με ρυθμιζομενη αναρτηση,ηλιοροφη,ζαντες 17αρες,touch screen και με το συστημα DCC) απο την Δελτ@ Κ@ρ Α.Ε. . Δυστηχως δεν εχω ακομα πινακιδες/αδεια κυκλοφοριας/ασφαλεια μιας και πεσανε εκλογες fire.giffire.giffire.gif (δεν αντεχω την γραφειοκρατια με τιποτα ;) )Το αυτοκινητο εχει κανει 30Km και αυτα απο την εκ8εση μεχρι το μαγαζι του πατερα μου και μετα το εκοβα βολτες γυρο γυρο απο το μαγαζι ;) .Οταν με το καλο αρχισω να το κυκλοφορω και στρωθει το μοτερ του σκευτομαι να του βαλω προγραμμα φιλτρο και εξατμιση οπου μαλλον θα ανεβω Αθηνα για την κατασκευη της...

Καλορίζικο το εργαλείο!!!!!!!!!

Να το στρώσεις γρήγορα για να το χαρείς, καλά χιλιόμετρα!!!

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω για τα καλα σας λογια! :D Πριν απο λιγο με πηραν τηλεφωνο απο την αντιπροσωπεια και μου ειπαν πως ηρθαν οι πινακιδες μαζι με την αδεια κυκλοφοριας οποτε αυριο πρωι πρωι θα παω να τις παρω ωστε το μεσημερακι μετα την δουλεια να αρχισω τις βολτες! ;)

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω για τα καλα σας λογια! :D Πριν απο λιγο με πηραν τηλεφωνο απο την αντιπροσωπεια και μου ειπαν πως ηρθαν οι πινακιδες μαζι με την αδεια κυκλοφοριας οποτε αυριο πρωι πρωι θα παω να τις παρω ωστε το μεσημερακι μετα την δουλεια να αρχισω τις βολτες! ;)

Πάρε άδεια tongue.gif

Καλοτάξιδο κ απροβλημάτιστο εύχομαι

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο φίλε μου...πολύ καλή επιλογή και ωραίο το γενικό σύνολο...καλά και ασφαλή χιλιόμετρα...

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο και καλοτάξιδο! καλές βόλτες!

Είσαι πολύ υπομονετικός και καλά κάνεις ώστε όταν βγεις έξω στο δρόμο να είσαι νόμιμος σε όλα.

Εγώ από την άλλη όταν είχε έρθει το δικό μου 'καμάρι' το μόνο που ένοιαζε να έχω μέσα στο αμάξι ήταν ένα τιμολόγιο αγοράς και ασφάλεια. ούτε άδεια είχα ούτε πινακίδες. ήμουνα φαντάρος και είχα πολλές 'ορμές' εκείνη τη περίοδο. Οπότε το αυτοκίνητο στρώθηκε στην Εγνατία οδό (προς Εβρο) χωρίς πινακίδες αλλα ήμουν τυχερός που δεν είχα κάποιο πρόβλημα με αστυνομία.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω για τα καλα σας λογια :( φιλε μου Ηλια ουτε εγω ειμαι υπομονετικος απλα επειδη εχω παρελθον με αυτοκινητα και μηχανακια για αυτο και δεν θελω να γινομαι στοχος :lol:

Link to comment
Share on other sites

Πολύ όμορφο φίλε, να το χαίρεσαι, καλοτάξιδο.

Και όταν έρθει "εκείνη" η ώρα, να θυμάσαι οτι έχει περισσότερο tuning potential από τον προκάτοχό του (Golf V). Ηδη έμαθα από έγκυρο βελτιωτή οτι πάει 270 μόνο με πρόγραμμα... Το Vάρι τα έφτανε με πολύ καλό full 1ο στάδιο...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

Τα 210 ps πιστεύω ότι είναι υπεραρκετά . Τι να τα κάνεις τα περισσότερα όταν δεν μπορείς να τα βάλεις κάτω. θα χάσεις σε ομοιογένεια και αξιοπιστία και κατανάλωση. Το αυτοκίνητο έτσι όπως το χείς αγοράσει είναι στα καλύτερα του! κοίτα να το χαρείς και να το πιέσεις σε στροφές όπου το αυτοκίνητο πραγματικά είναι πολύ καλο. Αν θέλεις τη γνώμη μου βάλε μια εισαγωγή να ακούγεται και όμορφα η μια εξάτμιση και θα είσαι πολύ καλά. Εσύ αποφασίζεις βέβαια.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

Τα 210 ps πιστεύω ότι είναι υπεραρκετά . Τι να τα κάνεις τα περισσότερα όταν δεν μπορείς να τα βάλεις κάτω. θα χάσεις σε ομοιογένεια και αξιοπιστία και κατανάλωση. Το αυτοκίνητο έτσι όπως το χείς αγοράσει είναι στα καλύτερα του! κοίτα να το χαρείς και να το πιέσεις σε στροφές όπου το αυτοκίνητο πραγματικά είναι πολύ καλο. Αν θέλεις τη γνώμη μου βάλε μια εισαγωγή να ακούγεται και όμορφα η μια εξάτμιση και θα είσαι πολύ καλά. Εσύ αποφασίζεις βέβαια.

Καλημέρα,

Συμφωνώ απόλυτα με την άποψη σου.

Τα 210 (τουρμπίσια) άλογα δεν είναι μόνο υπεραρκετά πιστεύω, αλλά είναι και οριακά ασφαλή για μπροστοκίνητο αυτοκίνητο. Και δεν θα μπορούν να σε σώζουν μια ζωή τα ηλεκτρονικά που μαζεύουν το αυτοκίνητο.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι διαφωνώ κάθετα και με τους δύο σας. Δεν θα ήθελα όμως να το σχολιάσουμε εδώ, γιατί είναι ένα μεγάλο θέμα, και θα χαλάσουμε την παρουσίαση του παιδιού. Ανοίξτε αν θέλετε ένα άλλο topic, βάλτε ένα link εδώ για να μην το ψάχνουμε, και πάμε.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες το πρωτo projectaki στο αμαξακι μου εχει σχεδον ολοκληρωθει!Μιλαω για ηχοσυστημα που περιλαμβανει: 1 πυκνωτη,1 ενισχητη για woofer,1 ενισχητη για τα υπολοιπα ηχεια,4 8incha ηχεια(πιθανοτητα για προσθεση αλλου 1),2 κορνες(twiter),2 7incha ηχεια,1 διπλο woofer και 2 ηχειακια που δεν θυμαμε πως λεγονται(τοποθεσια πανω στην πορτα κοντα στο παμπριζ).Για να ολοκληρωθει το project πρεπει να κοψω λιγο την ταζιερα στο πλαϊ γιατι δεν κλεινει καλα το πορτ παγκαζ οπως και να βαλω αλλη πηγη ωστε να μπορει να τα "σηκωσει" και να μην καει B)Φωτο αναμενονται συντομα!(το καλυτερο μερος ηταν πως το αμαξι το κυκλοφορισα χωρις πινακιδες και εκλασα πατατες μεχρι να φτασω στο μαγαζι που τοποθετησαμε το ηχοσυστημα!!!! :D:D:D:D

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

Παιδες το πρωτo projectaki στο αμαξακι μου εχει σχεδον ολοκληρωθει!Μιλαω για ηχοσυστημα που περιλαμβανει: 1 πυκνωτη,1 ενισχητη για woofer,1 ενισχητη για τα υπολοιπα ηχεια,4 8incha ηχεια(πιθανοτητα για προσθεση αλλου 1),2 κορνες(twiter),2 7incha ηχεια,1 διπλο woofer και 2 ηχειακια που δεν θυμαμε πως λεγονται(τοποθεσια πανω στην πορτα κοντα στο παμπριζ).Για να ολοκληρωθει το project πρεπει να κοψω λιγο την ταζιερα στο πλαϊ γιατι δεν κλεινει καλα το πορτ παγκαζ οπως και να βαλω αλλη πηγη ωστε να μπορει να τα "σηκωσει" και να μην καει :(Φωτο αναμενονται συντομα!(το καλυτερο μερος ηταν πως το αμαξι το κυκλοφορισα χωρις πινακιδες και εκλασα πατατες μεχρι να φτασω στο μαγαζι που τοποθετησαμε το ηχοσυστημα!!!! :D:D:D:D

που τα εβαλες αραγε???? tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Τι ερωτηση ειναι αυτη? tongue.gif Αφου περασες και με ειδες :DΠαντως για οποιον αλλον εχει αυτην την απορια το ηχοσυστημα το εβαλα στον Νικο Γιαννακοπουλο...οποιος ειναι απο Πατρα λογικα θα τον ξερει :D

Link to comment
Share on other sites

Επιτυχως και επιτελους το πρωτο μου project στο αμαξακι μου ολοκληρωθηκε σημερα το απογευμα με την τοποθετηση της πηγης Zenec MC2000/NA 2000N!Οι ενυσχητες ρυθμιστηκαν στο σημειο που πρεπει και μπορω να πω πως ακουγετε καθαρα σε ολο το φασμα εντασεως του ηχου :thumbsup: !Υπαρχουν βεβαια μερικα προβληματακια οπως η ταζιερα που θελει λιγο κοψιμο και ο κεντρικος καθρεπτης που σε υψηλες εντασεις κουνιεται πολυ :db::spiteful: Αναμενονται photo απο την οθονη και την τοποθετηση των ηχειων λειαν συντομως!Επομενο project ειναι η αλλαγη των μπροστα φαναριων για την τοποθετηση φωτων τυπου Xenon.

Edited by Riko
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.