Jump to content
YORK1991

Golf 7

Recommended Posts

Γιαυτο ομως οι Alfa δεν ειναι διαχρονικες αλλα μοδα που περνα. ;)

Οχι όμως και όλλα τα μοντέλα, είναι μερικά πολύ διαχρωνικά και σπάνια κομμάτια που τα βλέπεις ακόμα και τώρα και τις χαζεύεις ;)

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι το Golf 7 δεν θα είναι ένα "facelift" του Golf 6. Θα μπορούσε να πεί κανείς ότι ανά 2 γενιές αλλάζει ριζικά το Golf :

Βλέπουμε να υπάρχουν πολλά κοινά στοιχεία του Golf 1 με το 2, του Golf 3 με το 4 και τώρα του Golf 5 με το 6.

Αντίθετα, από το Golf 2 στο 3, καθώς κι από το Golf 4 στο 5 οι αλλαγές είναι σημαντικότερες.

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι το Golf 7 δεν θα είναι ένα "facelift" του Golf 6. Θα μπορούσε να πεί κανείς ότι ανά 2 γενιές αλλάζει ριζικά το Golf :

Βλέπουμε να υπάρχουν πολλά κοινά στοιχεία του Golf 1 με το 2, του Golf 3 με το 4 και τώρα του Golf 5 με το 6.

Αντίθετα, από το Golf 2 στο 3, καθώς κι από το Golf 4 στο 5 οι αλλαγές είναι σημαντικότερες.

σύμφωνο... για αυτό όμως πάλι εγώ νομίζω (και ελπίζω) να είναι ένα από τα γνωστά σχέδια που βγάζουν πολύ πριν τις παρουσιάσεις τον μοντέλων. απλά πήραν λίγο από leon, λίγο από A3 λίγο από το νέο astra και λίγο από το.....altea και έκαναν το σχέδιο

Link to comment
Share on other sites

σύμφωνο... για αυτό όμως πάλι εγώ νομίζω (και ελπίζω) να είναι ένα από τα γνωστά σχέδια που βγάζουν πολύ πριν τις παρουσιάσεις τον μοντέλων. απλά πήραν λίγο από leon, λίγο από A3 λίγο από το νέο astra και λίγο από το.....altea και έκαναν το σχέδιο

κοινός μοίασμα ^_^

Link to comment
Share on other sites

γκάφα λένε της volkswagen και δείχνει το επόμενο golf σε αυτό το video...

new VW Golf VII ?

Λετε να ειναι πισωκινητο?

Κ το καλο ειναι οτι θα ασχολουμαστε μονο με 2 ζαντες, πισω μπαινουν κ σιδερενια αφου δε φενονται ;)

Link to comment
Share on other sites

Λετε να ειναι πισωκινητο?

Κ το καλο ειναι οτι θα ασχολουμαστε μονο με 2 ζαντες, πισω μπαινουν κ σιδερενια αφου δε φενονται :lol:

den einai ayto pou les. einai ayto pou fainetai sta teleutaia deuterolepta piso piso sto video. tongue.gif

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

den einai ayto pou les. einai ayto pou fainetai sta teleutaia deuterolepta piso piso sto vido. tongue.gif

Σωστός!!

Το golf φαίνεται στο βάθος πίσω με καλυμένη την μούρη. Εκεί είναι η γκάφα ότι με τα πλάνα που τραβήχτηκαν χωρίς να το θέλουν έβγαλαν στην φόρα κ υποτίθεται εμπιστευτικό πρόγραμμα.

Link to comment
Share on other sites

ναι ρε παιδιά το video δεν δείχνει το golf άλλο μοντέλο δείχνει, αλλα λένε ότι η volkswagen κατά λάθος σε αυτό το video δείχνουν και το golf 7 (από τα 13" στο βάθος-πάνω δεξιά)

Link to comment
Share on other sites

ναι ρε παιδιά το video δεν δείχνει το golf άλλο μοντέλο δείχνει, αλλα λένε ότι η volkswagen κατά λάθος σε αυτό το video δείχνουν και το golf 7 (από τα 13" στο βάθος-πάνω δεξιά)

To video μήπως δείχνει μπροστά μελλοντικό τρίκυκλο??? :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Αυτά ειναι κόλπα του marketing των αυτοκινητοβιομηχανιών για να κρατάνε το ενδιαφέρον του κοσμου γύρο απο τα νέα μοντέλα και για να βλέπουν τις αντιδράσεις της αγοράς. :);) ;)

Link to comment
Share on other sites

λίγο δύσκολο να είναι γκάφα, απλά προμελετιμένη παραπλάνηση ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλα κανουν παιδες για να δουν τι αρεσει στον κοσμο κ τι οχι, αλλα απο την αλλη αν κανουν οπως κ με το 6 τι να πω, γτ κ μ'εκεινο αλλες φοτο ειδαμε κ αλλο βγαλανε..

Εμενα πρωσοπικα δε μ'αρεσει η μουρη, μπορει να ειναι πιο μεγαλη αλλα ερχεται πολυ στη seat κ + οτι ειναι πολυ εντονες οι ακρες κ ερχεται σαν τριγωνο μπροστα. Το golf ηταν 'golf' μεχρι το 4αρι απο'κει κ περα αρχισε να χαλαει(ασχετο που εχω το 5αρι, κ μ'αρεσει πιο πολυ απ'ολα).

Ας θυμηθουμε πως οταν βγηκε το 4αρι, εκανε κατευθεια το μπαμ (αντιθετα με το 5,6)

Εγω πηρα το 5αρι για να το αλλαξω με το 7αρι, αλλα ετσι οπως παει με βλεπω να γερασω μ'αυτο ;)

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι είναι λίγο άκαιρο αυτό τόπικ,αφού είναι πάαααρα πολύ νωρίς να μιλάμε για golf!!

Παιδιά μιλάμε για την VW!!

Μία εταιρία που κρατά σταθερότητα στα μοντέλα της και δεν τα αλλάζει κάθε τρεις και λίγο.

Το 6ρι δεν έχει κλείσει χρόνο καλά-καλά,και έχουν προχωρήσει στο επόμενο...???

Είναι ανέφικτο να συμβεί αυτό,πιστεύω πως πριν το 2013 δεν θα αλλάξει γενιά το golf.

Δεν μπορεί να έβγαλε το 6ρι για 2 χρόνια.

Ούτε απόσβεση για το project της εξέλιξης του μοντέλου δνε θα έχουν κάνει ακόμη

Link to comment
Share on other sites

Οι εταιρειες ξεκινανει την εξελιξη και τον σχεδιασμο του επομενου μοντελου την επομενη μερα της παρουσιασης του προκατοχου του. Αρα τιποτα το περιεργο μεχρι εδω.

Link to comment
Share on other sites

Οι εταιρειες ξεκινανει την εξελιξη και τον σχεδιασμο του επομενου μοντελου την επομενη μερα της παρουσιασης του προκατοχου του. Αρα τιποτα το περιεργο μεχρι εδω.

+1

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι είναι λίγο άκαιρο αυτό τόπικ,αφού είναι πάαααρα πολύ νωρίς να μιλάμε για golf!!

Παιδιά μιλάμε για την VW!!

Μία εταιρία που κρατά σταθερότητα στα μοντέλα της και δεν τα αλλάζει κάθε τρεις και λίγο.

Το 6ρι δεν έχει κλείσει χρόνο καλά-καλά,και έχουν προχωρήσει στο επόμενο...???

Είναι ανέφικτο να συμβεί αυτό ,πιστεύω πως πριν το 2013 δεν θα αλλάξει γενιά το golf.

Δεν μπορεί να έβγαλε το 6ρι για 2 χρόνια.

Ούτε απόσβεση για το project της εξέλιξης του μοντέλου δνε θα έχουν κάνει ακόμη

Μην σου πω οτι πρέπει να αρχίσουμε να συζητάμε για το 8 γιατί το 7 δεν μου αρέσει :wacko: :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Μην σου πω οτι πρέπει να αρχίσουμε να συζητάμε για το 8 γιατί το 7 δεν μου αρέσει :D:thumbsup:

+ 1 νομιζω στο 8 θα καταλαβει η vw τη λαθος πορεια που ξεκινησε με το 6 αρι αλλα ειδικοτερα στο 7 αρι που περα απο τεχνολογικες καινοτομιες το κακο παραεγινε και δεν ξεχωριζεις το αυτοκινητο ευκολα απο seat...και στο 8 αρι θα μας τρελανει ολους θα ναι απλα πανεμορφο!θα ειναι golf!

Edited by Playmaker
Link to comment
Share on other sites

+ 1 νομιζω στο 8 θα καταλαβει η vw τη λαθος πορεια που ξεκινησε με το 6 αρι αλλα ειδικοτερα στο 7 αρι που περα απο τεχνολογικες καινοτομιες το κακο παραεγινε και δεν ξεχωριζεις το αυτοκινητο ευκολα απο seat...και στο 8 αρι θα μας τρελανει ολους θα ναι απλα πανεμορφο!θα ειναι golf!

Αυτο θέλουμε όλοι πιστευω και όχι λίγο απο Polo λιγο απο Golf και λιγο απο Scirocco.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι είναι λίγο άκαιρο αυτό τόπικ,αφού είναι πάαααρα πολύ νωρίς να μιλάμε για golf!!

Παιδιά μιλάμε για την VW!!

Μία εταιρία που κρατά σταθερότητα στα μοντέλα της και δεν τα αλλάζει κάθε τρεις και λίγο.

Το 6ρι δεν έχει κλείσει χρόνο καλά-καλά,και έχουν προχωρήσει στο επόμενο...???

Είναι ανέφικτο να συμβεί αυτό,πιστεύω πως πριν το 2013 δεν θα αλλάξει γενιά το golf.

Δεν μπορεί να έβγαλε το 6ρι για 2 χρόνια.

Ούτε απόσβεση για το project της εξέλιξης του μοντέλου δνε θα έχουν κάνει ακόμη

ειναι γνωστο πως το 6 ειναι απλα facelifting του 5 γιατι το κοστος παραγωγης ηταν πολυ μεγαλο σε συγκριση με τον ανταγωνισμο

το 7αρι θα παρουσιαστει το 2011-2012 τ ο εχουν ανακοινωσει ηδη

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.