Jump to content
Dark Angel

Βαμένο μάβρο χρώμα λογότυπο Gti

Recommended Posts

Λοιπόν παιδία, πήρα το πίσω λογότυπο απο το Golf 5 "GTI" και το έτριψα με 400άρι γυαλόχαρτο και το πέρναγα σχετικα αρκετα όσο το έτριβα με δυαλίτικο. Το έτριψα ώστε να φανεί το άσπρο του πλαστικού. Έφυγε όλο το νίκελ και το αστάρι που ήτανε περασμένο κάτω απο το νίκελ.

714h.th.jpg

Μόλης έχω λίγο χρόνο θα πάω στα παιδία που έβαψα τις χειρολαβές και τα πλαστικά τριμ και θα ασταρώσω το σήμα θα το ξανα τρίψω και μετά θα το βάψω σε μάβρο χρώμα. θα γίνει και με βερνίκι για να κρατίσει αλλά και να γυαλίζει όπως το μάβρο σημά το VW που έβαλα :D

Link to comment
Share on other sites

και το αποτέλεσμα φωτογραφία μετά απο μιάμιση μέρα στον φούρνο

gtiblackbydarkangel.jpg w640.png

Link to comment
Share on other sites

όχι μόνο αυτά, κάτι σήματα και κάτι άλλα πραγματάκια που επρεπε να γίνουν.

Link to comment
Share on other sites

όχι μόνο αυτά, κάτι σήματα και κάτι άλλα πραγματάκια που επρεπε να γίνουν.

γιατί δεν αφήνεις τα βαψίματα και να αρχίσεις να ξαλαφρώνεις λίγο το αμάξι; Το έχεις παραγεμίσει πράγματα και είναι σαν να πάει για διαγωνισμό στο μπουρνάζι. Έχει ωραία βαφή και αν εξαιρέσουμε τα περισσότερα περιφερειακά θα μπορούσε να είναι όμορφο αυτοκίνητο.

Link to comment
Share on other sites

αυτό φίλε μου λείπαμε αλλά μου αρέσει έτσι όπως είναι...

Link to comment
Share on other sites

γιατί δεν αφήνεις τα βαψίματα και να αρχίσεις να ξαλαφρώνεις λίγο το αμάξι; Το έχεις παραγεμίσει πράγματα και είναι σαν να πάει για διαγωνισμό στο μπουρνάζι. Έχει ωραία βαφή και αν εξαιρέσουμε τα περισσότερα περιφερειακά θα μπορούσε να είναι όμορφο αυτοκίνητο.

το έχει παραγεμίσει; δεν ξέρω αν έχει τύχει να δεις φωτογραφίες (συγκεκριμένα από polo που μου έρχονται στο μυαλό κιόλας δεν λέω από αλλα γιατί υπάρχουν τόσα και τόσα) στο εξωτερικό περισσότερο, εκεί να δεις παραγέμισμα και η υπερβολή στο μεγαλείο του.

βεβαια όπως και να έχει ο καθένας έχει τα γούστα του και μπορεί να κάνει ότι θέλει στο αυτοκίνητο του :huh:

φιλικά πάντα για να μην παρεξηγιόμαστε

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω οτι είναι παραγεμισμένο το αυτοκίνητο,ίσα ίσα. Που να δείς κάτι άλλα καρναβάλια στο εξωτερικό..... Χωρίς να θέλω να ανοίξω flame όσα δεν φτάνει η αλεπού..... :D Και ο νοών νοείτω.... :D

Link to comment
Share on other sites

M αρεσει.Αν και για το δικο σου που ειναι μπλε θα προτιμουσα να το εβαφες κοκκινα τα γραμματα.

έχω κάνει και κόκκινο... :D

kokkinogti.jpg w640.png

Link to comment
Share on other sites

γιατί δεν αφήνεις τα βαψίματα και να αρχίσεις να ξαλαφρώνεις λίγο το αμάξι; Το έχεις παραγεμίσει πράγματα και είναι σαν να πάει για διαγωνισμό στο μπουρνάζι. Έχει ωραία βαφή και αν εξαιρέσουμε τα περισσότερα περιφερειακά θα μπορούσε να είναι όμορφο αυτοκίνητο.
το αμαξι του νταρκ,δεν ειναι παραγεμισμενο,απλα ειναι πληρες απο θεμα αξεσουαρ,εσωτερικα εσωτερικα μηχανικα,παντου,δεν του λειπει κατι,εδω λεμε μπραβο σε καποιον που βαζει ενα φιλτρο,στον νταρκ πρεπει να του πουμε 100 μπραβο,γιατι κ τα αξεσουαρ του ,ειναι ψαγμενα κ οχι φτηνιαρικα της σειρας!το σωστο να λεγεται!!!
Link to comment
Share on other sites

αυτό φίλε μου λείπαμε αλλά μου αρέσει έτσι όπως είναι...

πάσσο

το έχει παραγεμίσει; δεν ξέρω αν έχει τύχει να δεις φωτογραφίες (συγκεκριμένα από polo που μου έρχονται στο μυαλό κιόλας δεν λέω από αλλα γιατί υπάρχουν τόσα και τόσα) στο εξωτερικό περισσότερο, εκεί να δεις παραγέμισμα και η υπερβολή στο μεγαλείο του.

βεβαια όπως και να έχει ο καθένας έχει τα γούστα του και μπορεί να κάνει ότι θέλει στο αυτοκίνητο του ;)

φιλικά πάντα για να μην παρεξηγιόμαστε

σίγουρα υπάρχουν τέρατα εκεί έξω. Όμως δε βλέπουμε τα χειρότερα για να γίνουμε καλύτεροι, αλλά τα καλύτερα για να γίνουμε ακόμα καλύτεροι. ¶λλωστε είπα ότι το αυτοκίνητο έχει προδιαγραφές για να γίνει πολύ όμορφο και διαχρονικό.

Δεν νομίζω οτι είναι παραγεμισμένο το αυτοκίνητο,ίσα ίσα. Που να δείς κάτι άλλα καρναβάλια στο εξωτερικό..... Χωρίς να θέλω να ανοίξω flame όσα δεν φτάνει η αλεπού..... ;) Και ο νοών νοείτω.... ;)

στο νοών περιλαμβάνεσαι και εσύ; Ούτε καν έχεις δει φωτογραφία αυτοκινήτου μου.

το αμαξι του νταρκ,δεν ειναι παραγεμισμενο,απλα ειναι πληρες απο θεμα αξεσουαρ,εσωτερικα εσωτερικα μηχανικα,παντου,δεν του λειπει κατι,εδω λεμε μπραβο σε καποιον που βαζει ενα φιλτρο,στον νταρκ πρεπει να του πουμε 100 μπραβο,γιατι κ τα αξεσουαρ του ,ειναι ψαγμενα κ οχι φτηνιαρικα της σειρας!το σωστο να λεγεται!!!

Δεν είπα ότι είναι φτηνουρίες (εξαιρούνται οι momo λεβιέδες tongue.gif). Mπράβο για την προσπάθεια δε λέω, αλλά όπως το βλέπω σαν σύνολο το αποτέλεσμα μου κάνει υπερβολικό. Τα γούστα είανι σίγουρα προσωπικό θέμα και δε σηκώνει συζήτησης. Η κακογουστιά όμως έχει κριτήρια εκτός από το οπτικό και πόσο συχνά φοριέται κάτι, από ποιούς και μέχρι πρίν πόσο καιρό. Συγκεκριμένα για εξωτερικά θα κυκλώσω με μαρκαδόρο τα μαρσπιέ, τους καθρέφτες και την ταπα βενζίνης..

Edited by bit
Link to comment
Share on other sites

σίγουρα υπάρχουν τέρατα εκεί έξω. Όμως δε βλέπουμε τα χειρότερα για να γίνουμε καλύτεροι, αλλά τα καλύτερα για να γίνουμε ακόμα καλύτεροι. ¶λλωστε είπα ότι το αυτοκίνητο έχει προδιαγραφές για να γίνει πολύ όμορφο και διαχρονικό.
Δεν είπα ότι είναι φτηνουρίες (εξαιρούνται οι momo λεβιέδες tongue.gif). Mπράβο για την προσπάθεια δε λέω, αλλά όπως το βλέπω σαν σύνολο το αποτέλεσμα μου κάνει υπερβολικό. Τα γούστα είανι σίγουρα προσωπικό θέμα και δε σηκώνει συζήτησης. Η κακογουστιά όμως έχει κριτήρια εκτός από το οπτικό και πόσο συχνά φοριέται κάτι, από ποιούς και μέχρι πρίν πόσο καιρό. Συγκεκριμένα για εξωτερικά θα κυκλώσω με μαρκαδόρο τα μαρσπιέ, τους καθρέφτες και την ταπα βενζίνης..

σίγουρα ο dark angel βλέπει πάντως τα καλύτερα... :D και έχει φτιάξει ένα πολύ όμορφο polo με μεράκι και πάνω από όλα όσο πιο διακριτικό μπορούσε και ήθελε. δεν βλέπω να έχει ξεπεράσει σε κάποιο σημείο τα όρια.

και το σωστό πρέπει να λέγεται που λέει και ο dogo διότι έχει ψάξει με κάθε λεπτομέρεια ότι έχει κάνει, και το ξαναλέω ότι δεν μπορείς να το πεισ με τίποτα παραγεμισμένο ούτε υπερβολικό. φυσικά θα διαφωνήσω και με την κακογουστιά που λες γιατί πουθενά δεν μπορώ να διακρίνω κάτι τέτοιο, και νομίζω ότι για τον ίδιο (και για κάποιους άλλους) το αυτοκίνητο του είναι και διαχρονικό και πολύ όμορφο, οποτε αυτό είναι αρκετό νομίζω. ;)

δεν προσπαθώ να υποστηρίξω τον λευτερη, μπορεί αν θέλει να το κάνει και μονος του αν και δεν νομίζω ότι χρειάζεται, έτσι κουβέντα να γίνεται εξάλλου ο καθένας έχει τις απόψεις του....

Link to comment
Share on other sites

γιατί δεν αφήνεις τα βαψίματα και να αρχίσεις να ξαλαφρώνεις λίγο το αμάξι; Το έχεις παραγεμίσει πράγματα και είναι σαν να πάει για διαγωνισμό στο μπουρνάζι. Έχει ωραία βαφή και αν εξαιρέσουμε τα περισσότερα περιφερειακά θα μπορούσε να είναι όμορφο αυτοκίνητο.

θα ηθελα να μας πεις που εχεις δει τα παραγεμισμενα και κακογουστα πραγματα, γιατι οι πιο πολλοι εδω δεν τα βλεπουμε. και στην παρουσα φαση μιλαμε για ενα απο τα πιο ομορφα πολο που κυκλοφωρουν στην ελλαδα [τουλαχιστον]

Edited by polotsik
Link to comment
Share on other sites

στο νοών περιλαμβάνεσαι και εσύ; Ούτε καν έχεις δει φωτογραφία αυτοκινήτου μου.

Όχι δεν περιλαμβάνομαι γιατί δεν συνηθίζω να ζηλευω και να βγάζω κακία με την χαρά ενός φίλου.... ;)

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να μας πεις που εχεις δει τα παραγεμισμενα και κακογουστα πραγματα, γιατι οι πιο πολλοι εδω δεν τα βλεπουμε. και στην παρουσα φαση μιλαμε για ενα απο τα πιο ομορφα πολο που κυκλοφωρουν στην ελλαδα [τουλαχιστον]

Ορισμένοι την έχουνε δεί Ασλάνιδες της αυτοκίνησης....

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να μας πεις που εχεις δει τα παραγεμισμενα και κακογουστα πραγματα, γιατι οι πιο πολλοι εδω δεν τα βλεπουμε. και στην παρουσα φαση μιλαμε για ενα απο τα πιο ομορφα πολο που κυκλοφωρουν στην ελλαδα [τουλαχιστον]

τα ανέφερα ήδη. Σορρυ κιόλας αλλά η αλουμινένια τάπα βενζίνης που φοράει ο αλβανός απεναντί στο corolla του δε θεωρείται είδος πολυτελείας. Πως να το κάνουμε τώρα δλδ!

Όχι δεν περιλαμβάνομαι γιατί δεν συνηθίζω να ζηλευω και να βγάζω κακία με την χαρά ενός φίλου.... ;)

Να φανταστώ δε ξέρεις καν τη σημαίνει ο νοών στην συγκεκριμένη φράση..τέσπα ας μην το αναλύσω περισσότερο..

δεν είναι φίλος μου. Στο ίδιο forum είμαστε γραμμένοι. Αυτό δε μας κάνει κάτι περισσότερο από συνομιλητές. Εσύ μπορείς να θεωρείς φίλο σου και τον μπακάλη της γειτονιάς. Θα έπρεπε να ξέρεις από την στιγμή που βγάζεις κάτι στο internet με φωτογραφίες δέχεσαι και τα μπράβο και την αρνητική κριτική. Αν και η δική μου δεν ήταν αρνητική για να προσβάλω, αλλά για να βοηθήσω. Δε μπορείς να γνωρίζεις κάτι αν κανείς δε στο λέει. Τώρα εσείς γιατί θίγεστε δε καταλαβαίνω.

Ορισμένοι την έχουνε δεί Ασλάνιδες της αυτοκίνησης....

¶μα μου περίσσευαν τα $ θα σου έβγαζα εισιτήριο χωρίς επιστροφή για αυστραλία. Θα γινόσουν σίγουρα μόνιμος κάτοικος.

Link to comment
Share on other sites

τα ανέφερα ήδη. Σορρυ κιόλας αλλά η αλουμινένια τάπα βενζίνης που φοράει ο αλβανός απεναντί στο corolla του δε θεωρείται είδος πολυτελείας. Πως να το κάνουμε τώρα δλδ!

αρα λοιπον δεν μιλαμε για παραγεμισμενα πραγματα αλλα για μια ταπα αλουμινιου η οποια δεν ειναι ασχημη και προφανως υπαρχει χρονια στο πολακι.

Link to comment
Share on other sites

γράφω όσα μου έρχονται στο μυαλό

1) φρυδάκια

2) μαρσπιέ

3) καθρέφτες

4) τάπα

5) κεραία

6) αυτοκόλλητα

7) φιμέ κατράμι

με λίγα λόγια το κλασσικό e36 που κυκλοφορεί πιτσιρικάς 19χρονών (το έφτιαχνε 1 χρόνο από τότε που πήρε δίπλωμα)

το κάρμπον στο καπό είναι πραγματικό ή αυτοκόλλητο;

το abt στη μάσκα ισχύει;

για να μη γίνομαι και μόδιστρος...

είναι πολύ όμορφες οι ζάντες, τα βαμμένα πλαστικά μέρη, και τα βαμμένα σήματα είανι οκ, και τα φανάρια, η μάσκα μέτρια, ο προφυλακτήρας καλούτσικος.

Αυτά πάω για έξω. Μιλάμε αύριο πάλι.

Link to comment
Share on other sites

περιμένουμε με αγωνια και την αυριανή κριτική για το εσωτερικό

σάββατο θα βαθμολογήσουμε και το μοτέρ η το πάμε για κυριακή καλύτερα μήπως δεν βολεύει....... <_<

Link to comment
Share on other sites

περιμένουμε με αγωνια και την αυριανή κριτική για το εσωτερικό

σάββατο θα βαθμολογήσουμε και το μοτέρ η το πάμε για κυριακή καλύτερα μήπως δεν βολεύει....... <_<

είσαι και χιουμορίστας.

Link to comment
Share on other sites

δεν περίμενα και ούτε το είπα για να γελάσεις. απλά κρέμομαι από τα χείλη σου τι θα πεις για το εσωτερικό να μην υποπέσω και εγώ στο ίδιο λάθος. ήδη το διακοσμητικό τάπας είναι στα σκουπίδια :D τι να κάνουμε δεν μου το είπες νωρίτερα <_<

Link to comment
Share on other sites

γράφω όσα μου έρχονται στο μυαλό

1) φρυδάκια

2) μαρσπιέ

3) καθρέφτες

4) τάπα

5) κεραία

6) αυτοκόλλητα

7) φιμέ κατράμι

με λίγα λόγια το κλασσικό e36 που κυκλοφορεί πιτσιρικάς 19χρονών (το έφτιαχνε 1 χρόνο από τότε που πήρε δίπλωμα)

το κάρμπον στο καπό είναι πραγματικό ή αυτοκόλλητο;

το abt στη μάσκα ισχύει;

για να μη γίνομαι και μόδιστρος...

είναι πολύ όμορφες οι ζάντες, τα βαμμένα πλαστικά μέρη, και τα βαμμένα σήματα είανι οκ, και τα φανάρια, η μάσκα μέτρια, ο προφυλακτήρας καλούτσικος.

Αυτά πάω για έξω. Μιλάμε αύριο πάλι.

μαλιστα. δηλαδη για να καταλαβω ολα αυτα που ανεφερες ειναι παραγεμισμενα πραγματα και κακογουστα πανω στο πολακι;

Link to comment
Share on other sites

δεν περίμενα και ούτε το είπα για να γελάσεις. απλά κρέμομαι από τα χείλη σου τι θα πεις για το εσωτερικό να μην υποπέσω και εγώ στο ίδιο λάθος. ήδη το διακοσμητικό τάπας είναι στα σκουπίδια :xmas: τι να κάνουμε δεν μου το είπες νωρίτερα :D

να δώσω 200ε βρε παιδί να αγοράσω όλες τις τάπες αυτού του είδους από την Αθήνα. Πάνω από 2e η καθεμιά δε θα κάνει.

μαλιστα. δηλαδη για να καταλαβω ολα αυτα που ανεφερες ειναι παραγεμισμενα πραγματα και κακογουστα πανω στο πολακι;

κάτι από αυτά θα έχεις και εσύ στο αμάξι σου, γι'αυτό αρπάζεσαι όπως ο άλλος.

Τέλοσπαντων για να σας κάνω να χαρείτε και το γκολφ μου στο τέλος του μήνα που θα είναι βαμμένο θα έχει shaved πίσω πόρτα. Μεγάλη καγκουριά αλλά την βρήκα τσάμπα και δε μου κόστιζε να την βάψω. Οκ συνάδελφε;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.