Jump to content
Orion

Αγορά πηγής με υποδοχή Usb

Recommended Posts

Έχω ξεκινήσει διαδικασία επιλογής πηγής για το Golf V μου. Αυτή τη στιγμή έχω μέσα ένα Pioneer DEH-6700MP. Τα κριτήρια της επιλογής του αντικαταστάτη :

1. Να έχει υποδοχή usb με καλώδιο από πίσω για να πάει στο ντουλαπάκι (φαντάζομαι είναι κάτι εφικτό).

2. Τα χρώματα της οθόνης και των πλήκτρων να είναι στα γνωστά κόκκινα/μπλε της VW.

Γενικά κοίταξα μόνο προϊόντα της pioneer και της alpine και ξεχώρισα τα παρακάτω με βάση τα κριτήρια που προανέφερα και την τιμή τους που δεν ... ξεφεύγει (ήδη θεωρώ ότι δίνω πολλά).

Pioneer DEH-P60000UB

Αυτό πρέπει να είναι παλαιότερο μοντέλο και μάλλον έχει αντικατασταθεί από το Pioneer DEH-6100BT το οποίο όμως έχει την υποδοχή usb μπροστά. Ξέρει κάποιος να μου πει τις διαφορές ή κάποιο λόγο για να μην το πάρω; Αν το έχει κάποιος μπορεί να μου πει αν είναι δυνατόν κατά την αναπαραγωγή να μην παίζει το γραφικό animation που βλέπω παντού σε σχετικά clip;

Alpine iDA-x301-RR

Προσπαθώ να καταλάβω τι διαφορές έχει από το ακριβότερο iDA-x303 πέρα από την υποστήριξη iPod, η οποία μου είναι αδιάφορη. Αυτά τα δύο έχουν το προφανές μειονέκτημα ότι αν αγοράσω κάτι τέτοιο αποχαιρετώ τον κόσμο των cd.

Απόψεις, παρατηρήσεις αντιπροτάσεις ευπρόσδεκτες.

Edited by Orion
Link to comment
Share on other sites

Έχω ξεκινήσει διαδικασία επιλογής πηγής για το Golf V μου. Αυτή τη στιγμή έχω μέσα ένα Pioneer DEH-6700MP. Τα κριτήρια της επιλογής του αντικαταστάτη :

1. Να έχει υποδοχή usb με καλώδιο από πίσω για να πάει στο ντουλαπάκι (φαντάζομαι είναι κάτι εφικτό).

2. Τα χρώματα της οθόνης και των πλήκτρων να είναι στα γνωστά κόκκινα/μπλε της VW.

Γενικά κοίταξα μόνο προϊόντα της pioneer και της alpine και ξεχώρισα τα παρακάτω με βάση τα κριτήρια που προανέφερα και την τιμή τους που δεν ... ξεφεύγει (ήδη θεωρώ ότι δίνω πολλά).

Pioneer DEH-P60000UB

Αυτό πρέπει να είναι παλαιότερο μοντέλο και μάλλον έχει αντικατασταθεί από το Pioneer DEH-6100BT το οποίο όμως έχει την υποδοχή usb μπροστά. Ξέρει κάποιος να μου πει τις διαφορές ή κάποιο λόγο για να μην το πάρω; Αν το έχει κάποιος μπορεί να μου πει αν είναι δυνατόν κατά την αναπαραγωγή να μην παίζει το γραφικό animation που βλέπω παντού σε σχετικά clip;

Alpine iDA-x301-RR

Προσπαθώ να καταλάβω τι διαφορές έχει από το ακριβότερο iDA-x303 πέρα από την υποστήριξη iPod, η οποία μου είναι αδιάφορη. Αυτά τα δύο έχουν το προφανές μειονέκτημα ότι αν αγοράσω κάτι τέτοιο αποχαιρετώ τον κόσμο των cd.

Απόψεις, παρατηρήσεις αντιπροτάσεις ευπρόσδεκτες.

Σε golf5 1din θα βαλεις?

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι σίγουρος τι εννοείς με το 1din. Είναι ένα Golf V FSI 1.6.

Το golf5 εχει θεση για 2din, τώρα δεν ξερω αν ισχύει το ιδιο και για το fsi τεσπα τα 2din είναι σαν το παρακάτω

http://www.kalogeropoulos.gr/displayITM2.asp?ITMID=8970

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Οι 2 alpine πηγές που δείχνεις είναι σχεδόν ίδιες, δεν έχουν κάποια τρομερή διαφορά εκτός από τα equalizer , και τις προέξοδους: 3 Προεξόδοι (2V). Το κύριο για εμένα είναι η τάση τους που είναι 2V (για τα alpine) για το pioneer δεν βρήκα. Αυτό κυρίως αν σκέφτεσαι στο μέλλον να κάνεις καμιά κατασκευή που εκεί η πηγή σου πρέπει να είναι τοπ. Αν όχι πάρε μια alpine που είναι πολύ ωραίες πηγές(προσωπική μου άποψη) αλλά κάποιο άλλο μοντέλο για να έχεις και τα cd σου, κρίμα είναι χωρίς.

Εγώ έχω την alpine 9889 και είμαι κατευχαριστημένος.

Link to comment
Share on other sites

Για να μην ανοιγω νεο ποστ, λεω να αγορασω καινουργια πηγη μιας και το κινεζακι δεν θελει αλλο ρυζι :D ( εχει αρχιζει και καει φλαντζες). Τιλετε για το pionner DEH-6100 BT? Ενταξει δεν θελω να ξεφυγω και πολυ απο κοστος μιας και εχω αλλα σχεδια για το σβουραμαξο :(http://www.kalogeropoulos.gr/displayITM2.asp?ITMID=8965

Link to comment
Share on other sites

Για να μην ανοιγω νεο ποστ, λεω να αγορασω καινουργια πηγη μιας και το κινεζακι δεν θελει αλλο ρυζι :D ( εχει αρχιζει και καει φλαντζες). Τιλετε για το pionner DEH-6100 BT? Ενταξει δεν θελω να ξεφυγω και πολυ απο κοστος μιας και εχω αλλα σχεδια για το σβουραμαξο :whistling:http://www.kalogeropoulos.gr/displayITM2.asp?ITMID=8965

Απαραδεκτο για golf!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.