Jump to content
giotis

πρόβλημα με την κλειδαριά του πορτ μπακάζ

Recommended Posts

η κλειδαριά του πορτ μπακάζ δεν ανοίγει χωρίς κλειδί....ενώ πριν (νομίζω) άνοιγε μόλις έβγαζα τον συναγερμό...σε όποια θέση και να την γυρίσω δεν ανοίγει μόνο με το πάτημα γ....ώ την καταδίκη μου...πρέπει να βγαίνω να ανοίγω σε όλους που θέλουν κάτι από το πορτ μπαγκάζ...υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω εγώ ή το πάω συνεργείο;

Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωριζω αν ειναι ιδιο συστημα με το Golf iv αλλα στο συγκεκριμενο αναλογα σε ποια θεση εχεις βγαλει το κλειδι δουλευει και η κλειδαρια αναλογα.Νομιζω αν βγαλεις το κλειδι ενω ειναι οριζοντια τοτε μενει μονιμως κλειδωμενο.Αν το βγαλεις ενω ειναι καθετα τοτε ανοιγει κανονικα οταν οι ασφαλειες ειναι επανω...

Link to comment
Share on other sites

kalhspera paidia idio provlima antimetopizw ki egw...exw to fox 2008 montelo,kai gia na anoiksw to portbagaz anoigei mono me to kleidi......to exw paei kai se fanpoio kai se ilektrologo...kai apo oti m exoun pei einai sixno provlima.Kanonika lene thelei allagma olos o mixanismos o opoios stixizei para poli kai den symferei,o ilektrologos m eipe oti thelei regoularisma...an kapoios exei vrei thn lish as to meirastei......

Link to comment
Share on other sites

ειναι γνωστο προβλημα στα fox αποδυναμωνεται το μοτερακι τησ κλειδαριας με τον καιρο

εχει βγει κωδικος αντικαταστασης (νεο μοτερ) + ενα καλωδιο (ανταπτορας) που χρειαζεται αν θυμαμαι καλα κοστος γυρω στο κατοσταρικο απο αντιπροσωπεια και τα 2 μαζι

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

Ειμαι καινουριος στο forum χαιρομαι που αποτελω μελος του προσπαθόντας να συμβαλω & εγω με την δικη μου εμπειρία σαν κατοχος μεταχειρισμενου vw fox σε θεματα που ενδεχομενως να γνωρίζω,

Ελπιζω να εχω την κατανοηση σας σε τυχον παραλείψεις.

Θέλω να ξεκινήσω με δυο ερωτήματα.

1.Αντιμετωπίζω και εγώ προβλημα με το ηλεκτρικό σύστημα του μοτερ της κλειδαριας της πισω πορτας.

Προσπαθόντας να καταλαβω τι συμβαινει ανοιξα το μηχανισμό.Φυσικά δεν διαπιστωσα καποιο εμφανες ελαττωμα.Παρατηρησα οτι δουλευοντας μερικές φορες το μηχανισμο με το χερι, στη συνεχεια ανταποκρινοταν επιτυχως στη λειτουργία του(μαλιστα το μοτερ έδειχνε παρα πολυ ισχυρο) κ μου εδειχνε οτι το προβλημα λύθηκε.Ομως με την παροδο των ημερών (οχι πολλών) φαινοταν να αδυνατει να λειτουργήσει μέχρι που έπαυε να λειτουργεί.Δεν μπορω να καταλαβω αν αυτο οφείλεται σε προβλημα του μοτερ ή σε κάτι άλλο.

Οπως για παραδειγμα στο φισ που ενωνει με το ρευμα (μου φαινεται πολυ χαλαρο μπορει ομως κ να ειναι η ιδεα μου).

Θα ήθελα τη γνώμη σας για τον προβληματισμό μου.

2.Παρατηρησα πως οταν ξεκλειδωνω το αυτοκινητο με το τηλεκτοντρολ οταν ανοιξω την πισω πορτα μόνο το αυτοκινητο μετα απο μερικα δευτερολεπτα ξανακλειδωνει μόνο του.Δεν αναγνωρζει πως ανοιξε καποια πορτα.Αν ομως ανοιξω καποια αλλη πορτα δεν κλειδωνει.Συμβαινει κ στα υπολοιπα fox?η μονο στο δικό μου.

Σας ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.