Jump to content
Panos277

Vw Polo 6R Gti 2010 - Εντυπώσεις [Γενική Συζήτηση]

Recommended Posts

Από προσωπική εμπειρία σε Ibiza Cupra, το συγκεκριμένο σύνολο είναι απλά διασκεδαστικότατο. Το δε στήσιμο του Cupra υποδειγματικό, ελπίζω αναλόγως να πηγαίνει και το Polo GΤi, αν και νομίζω ότι θα προσανατολίζεται ένα κλικ πιο πολύ προς την άνεση.

Πάντως δεν μπορείς να συγκρίνεις Golf 160άρι με Polo GTi, το ένα είναι ένα ταχύ οικογενειακό άνετο με χειροκίνητο σασμάν, ενώ το άλλο ένα σφιχτό νεανικό πυραυλάκι με σειριακό σασμάν, αν το σκέφτεσαι ανάμεσα στα δύο, τότε σίγουρα δε θες το Polo.

Τώρα για το Yaris, τι να πω ρε παιδιά, οκ, ας δεχτώ τη φοβερή και τρομερή αξιοπιστία των Ιαπωνικών. Θα παντρευόσασταν μια άσχημη, χοντρή γυναίκα, που δεν ξέρει να μαγειρεύει και κάνει χάλια κρεβάτι, μόνο και μόνο επειδή πιστεύετε ότι δε θα σας απατήσει?

χαχαχα σωστος σε όλα και με σωστά παραδείγματα !!! :p

Link to comment
Share on other sites

οπως τα λες φιλε.

περιμενω να βγει το polo να παω για test drive.

το cupra το εκανα αλλα εκει που μου αρεσε τωρα παλι δεν μπορω να το χονεψω με ΤΠΤ!

χαχααχ

Link to comment
Share on other sites

Από προσωπική εμπειρία σε Ibiza Cupra, το συγκεκριμένο σύνολο είναι απλά διασκεδαστικότατο. Το δε στήσιμο του Cupra υποδειγματικό, ελπίζω αναλόγως να πηγαίνει και το Polo GΤi, αν και νομίζω ότι θα προσανατολίζεται ένα κλικ πιο πολύ προς την άνεση.

Πάντως δεν μπορείς να συγκρίνεις Golf 160άρι με Polo GTi, το ένα είναι ένα ταχύ οικογενειακό άνετο με χειροκίνητο σασμάν, ενώ το άλλο ένα σφιχτό νεανικό πυραυλάκι με σειριακό σασμάν, αν το σκέφτεσαι ανάμεσα στα δύο, τότε σίγουρα δε θες το Polo.

Τώρα για το Yaris, τι να πω ρε παιδιά, οκ, ας δεχτώ τη φοβερή και τρομερή αξιοπιστία των Ιαπωνικών. Θα παντρευόσασταν μια άσχημη, χοντρή γυναίκα, που δεν ξέρει να μαγειρεύει και κάνει χάλια κρεβάτι, μόνο και μόνο επειδή πιστεύετε ότι δε θα σας απατήσει?

Φιλε μου δεν ειναι ετσι οπως τα λες,για το yaris..Οταν το πηρα,δε με ενοιαζαν οι επιδοσεις κ η μουρη.Με ενοιαζε να παρω ενα αμαξι να μου αρεσει κ να ειναι αξιοπιστο.κ αυτο γιατι ημουν φοιτητης κ δεν ειχα μεγαλες απαιτησεις απο γονεις. Δε μπορω ομως σε καμια περιπτωση να δεχθω οτι το yaris (το τελευταιο,οχι το παλιο ) ειναι ασχημο ή γεροντιστικο!

ειδικα με ενα φιμε κ μια αεροτομη,ειναι μια χαρα,απλα δεν εχει το στησιμο ενος γερμανου κ το γκαζι του.ομως τον πολυ κοσμο δε τον νοιαζει αυτο.

Οσο για το διλειμμα μεταξι Polo GTI κ golf GT (160αρι δηλαδη),ειπα απλα οτι αν ειχα 25.000(ο,τι αμαξι παιρνω το παιρνω πλουσια εκδοση,γυμνο να μου λειπει..) θα πηγαινα στο 2ο,διοτι ειναι πιο κοντα σαυτο που θελω!δηλαδη,αρκετα γρηγορο και πιο ωραιο αμαξι κλπ.

Γιαυτο αλλωστε αλλου ανεφερα οτι το Ibiza FR με εκφραζει πιο πολυ απο το cupra...

Τωρα που βγηκε κ το Α1 το audi,αν το 5πορτο στα 122 αλογα κανει στα ιδια λεφτα,παλι θα το σκεφτω..

Γενικα το polo GTI καλο ειναι,αλλα εκει που παει η βενζινη καθε μερα απομακρυνεται απο τις επιλογες μου,κατα ταλλα θα μαρεσε ναχω ενα μικρο γρηγορο κ να το ανοιγω που κ που.Οσο για το cupra το δοκιμασα κ γω,γιαυτο περιμενω το GTi...

Link to comment
Share on other sites

το γκλοφ δεν είναι ούτε κατά διάνυα πιο όμορφο απο το πολο..

ανέκαθεν τα πολο ήταν πιο όμορφα απο αντίστοιχης χρονολογίας γκολφ

Θα συμφωνησω για τη μουρη τους,κ αντε για το ολο αμαξωμα,αλλα μεσα ειναι πολυ πιο ωραιο το golf,κ απο θεμα πατηματος κλπ,αλλο αμαξι.γιαυτο τα συγκρινω,συνολικα δλδ,αν ειναι ναχω μια ωραια μουρη κ γκαζια μονο,δε με τρελαινει,αν στα ιδια λεφτα μπορω ναχω ενα αρκετα γρηγορο golf..

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια αλλο το ενα αλλο το αλλο ειναι αλλη κατηγορια τι λεμε τωρα.

εγω κοιταω προς polo gti και OPC corsa.

Edited by poen
Link to comment
Share on other sites

Μεταξύ μας το OPC μακράν πιο ωραίο από το Polo GTI... Πανέμορφο αυτό το μπλε χρώμα και πολύ ωραίες οι απολήξεις στις εξατμίσεις, αλλά και το ελαφρό bodykit που του έχουν βάλει (μαρσπιέδες, κτλ.)...

Αυτό που με χαλάει είναι το εσωτερικό του!

Link to comment
Share on other sites

Μεταξύ μας το OPC μακράν πιο ωραίο από το Polo GTI... Πανέμορφο αυτό το μπλε χρώμα και πολύ ωραίες οι απολήξεις στις εξατμίσεις, αλλά και το ελαφρό bodykit που του έχουν βάλει (μαρσπιέδες, κτλ.)...

Αυτό που με χαλάει είναι το εσωτερικό του!

+1

Και ας τους αλλους να το λενε καγκουρικο...

απιστευτο οντως αυτο το μπλε χρωμα (σε κορσα και αστρα) και ας το βλεπεις παντου! (μη ξεχνας οτι σε λευκο και κοκκινο το κορσακι ειναι το ιδιο ομορφο)

για το εσωτερικο του συμφωνω, αλλα εχω την εντυπωση οτι τωρα πλεον εχει αλλαξει και ειναι ιδιο με αυτο στα insignia και νεο αστρα.. (πολυ πιο ομορφο και ποιοτικο)

Link to comment
Share on other sites

βασικα εχεις κατσει στο καθiσμα bucket RECARO που εχει μεσα?

ειναι ολα τα λευτα.

το μονο κακο που εχουν τα opc ειναι οτι πρεπει να σταξεις πολλα για tuning.

φυσικα φτανει ποιο ψηλα απο το gti αλλα οκ.

παντως σε μαμα κατασταση το cupra ειναι ποιο δυνατο απο το opc και μιας και το polo gti ειναι ακωμη ποιο δυνατο απο το cupra μαλλον σε πατηματα θα εχει το πανω χερι στην κατηγορια.

εγω απλα περιμενω να το δω απο κοντα καθως και σε τι τιμη θα ειναι.

ειμαι αναμεσα στα 2

Link to comment
Share on other sites

DSCF2543.jpg

DSCF2534.jpg

με μια βαφη τις ζαντες μαυρες η ακωμη καλυτερα μια μαυρη 17αρα oz ultra, φιμε και μαυρους καθρεπτες ειναι..

τελειο?

Link to comment
Share on other sites

κουκλα ειναι παντως. ακριβως τα ιδια θελω κ εγω (+σκουρα κωλοφαναρα). ζαντες, του edition οι μαυρες..

Link to comment
Share on other sites

με μια βαφη τις ζαντες μαυρες η ακωμη καλυτερα μια μαυρη 17αρα oz ultra, φιμε και μαυρους καθρεπτες ειναι..

τελειο?

Στο μυαλο μου εισαι?

Ακριβως το ιδιο σκεφτομαι εκτος απο τους καθρεφτες

Link to comment
Share on other sites

Και οπως ειναι παντως κουκλακι εινια...

Η vw δειχνει καθαρα πως προκειται για ενα αμαξι οχι μονο για επιδοσεις αλλα προσπαθει να προωθησει ενα αμαξι γρηγορο και ανετο και με στυλ...

αν θες κατι διαφορετικο υπαρχει το cupra ή μπορει και το fabia!

οι μαυρες ζαντες πλεον θα μου επιτρεψεται να πω οτι ναι μεν ειναι ωραιες...ναι μεν ειναι πιο σπορ...αλλα πλεον εχουνε γινει σουπα!!!

Οπως ειναι στην φωτο δειχνει με ενα μικρο γρηγορο πολυτελες και γουστιοζικο αμαξακι!!!

Link to comment
Share on other sites

οι μαυρες ζαντες πλεον θα μου επιτρεψεται να πω οτι ναι μεν ειναι ωραιες...ναι μεν ειναι πιο σπορ...αλλα πλεον εχουνε γινει σουπα!!!

Οπως ειναι στην φωτο δειχνει με ενα μικρο γρηγορο πολυτελες και γουστιοζικο αμαξακι!!!

+1000 ! closedeyes.gif

Μ'αρέσει πολύ ! hearts.gif

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

+1000 ! closedeyes.gif

Μ'αρέσει πολύ ! hearts.gif

Καμια τιμη θα μας πουνε να ησυχασουμε επιτελους???????? (ή να τρελαθουμε..)

Link to comment
Share on other sites

πηρα το autobild αυτου του μηνα..

εχει test αναμεσα σε polo gti - mini s - mito qv

παντου το πολο ειναι καλυτερο...

0-100 ,φρενα 100-0, καταναλωση ανεση χοροι..

επλα δεν ειμαι τοσο διασκεδαστικο οσο to mini s το οποιο ειναι καλυτερο στις στροφες.

Link to comment
Share on other sites

πηρα το autobild αυτου του μηνα..

εχει test αναμεσα σε polo gti - mini s - mito qv

παντου το πολο ειναι καλυτερο...

0-100 ,φρενα 100-0, καταναλωση ανεση χοροι..

επλα δεν ειμαι τοσο διασκεδαστικο οσο to mini s το οποιο ειναι καλυτερο στις στροφες.

Με ενα χαμηλωματακι ομως........ new_sugkrotima.gif:thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

μπορει ενας που ξερει καλα το photoshop

να του βαλει φιμε , ποντους χαμηλωμα , μαυρες ζαντες αυτες που εχει και μια ακωμη ολα αυτα + μαυρους καθρεπτες;

ευχαριστωωωωω

Link to comment
Share on other sites

μπορει ενας που ξερει καλα το photoshop

να του βαλει φιμε , ποντους χαμηλωμα , μαυρες ζαντες αυτες που εχει και μια ακωμη ολα αυτα + μαυρους καθρεπτες;

ευχαριστωωωωω

Στο περίπου κάτι τέτοιο ψηλομπακάλικα...

i1420987_dscf2534-black.jpg

Link to comment
Share on other sites

νομοιζω οτι ερωτευτηκα!!!!!!!!! love.gif:)

ευχαριστω πολυ! new_iloveyou.gif μηπως μπορεις να κανει και μαυρο το μπροστα σημα?

αντε να δουμε την τιμη.. εφυγαν απο το μυαλο μου πλεον και opc και ολα..

χαχαχαχα

Edited by poen
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.